1. połowa0 : 5
17:20

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net

17:19

11. gol z rzędu Roberta Lewandowskiego, gol i 3 asysty Jakuba Błaszczykowskiego. Momentami mecz przypominał trening z wewnętrzną gierką. Trzy punkty są, najwyższe zwycięstwo w tym sezonie i brak kontuzji. Tak przedstawia się podsumowanie tego meczu.

90'

Arbiter nie doliczył ani minuty i kończy mecz. Greuther 1, Borussia Dortmund 6.

89'

Grosskreutz ciosem rodem z filmów akcji kopie głowę przeciwnika. Sędzia wziął pod uwagę okoliczności łagodzące i nie ma rzutu karnego dla gospodarzy. Ku niezadowoleniu kibiców.

87'

Kolejna okazja Lewandowskiego, ale nie zdołał oddać groźnego strzału. Odpowiedź gospodarzy i Djurdjić z podobnym skutkiem.

86'

Pledl ograł Piszczka i zagrał w pole karne do Djurdjicia, ale ciut za mocno. Weidenfeller łapie piłkę.

83'

Reprezentant Albanii miałby prawdziwe wejście smoka. Przyjął piłkę po dalekim zagraniu i strzela obok lewego słupka. Weidenfeller nie miał szans na skuteczną interwencję.

82'

Ostatnia zmiana w Greuther: za Sararera pojawia się Azemi.

81'

22. bramka "Lewego" doczekał się. Z bliska podwyższa wynik. Asystował Jakub Błaszczykowski.

81'

GOL, Robert Lewandowski

77'

Błaszczykowski płasko wstrzelił w pole karne, ale Lewandowski został uprzedzony przez Sobiecha. Notabene byłego zawodnika Borussii Dortmund.

74'

Żółta kartka dla Santany.

71'

Rozluźnienie w szeregach obronnych BVB i po indywidualnej akcji Prib pokonuje Weidenfellera strzałem po długim słupku.

71'

GOL, Edgar Prib

70'

5 bramek to zdaje się być mało dla BVB. Rzut wolny dla gości przy narożniku boiska. Santana strzela głową obok słupka.

67'

Leitner zmienia strzelca dwóch bramek dla Borussii, Gundogana.

65'

Według organizatorów meczu na trybunach zasiada 18000 fanów obu drużyn.

64'

Kontra Borussii i dogranie w pole karne do Lewandowskiego, który chciał się zabrać z piłką "angielką". Odskoczyła mu futbolówka i skorzystał z tego Hesl.

61'

Nieudane uderzenie Klausa - piłka poszybowała nad poprzeczką. Trener Greuther jest załamany.

60'

Schieber zmienia Kehla.

55'

Potrojone krycie Lewandowskiego w polu karnym i ten nie miał jak odwrócić się z piłką.

55'

Saraner chciał strzelić jak Goetze - minął Grosskreutza i uderzył w stronę bliższego słupka. Pomysł dobry, ale słabsze wykonanie. Z "piątki" Weidenfeller.

50'

Greuther dąży do strzelenia honorowej bramki. Ale pokonać Weidenfellera to trudna sztuka.

46'

Geis zmienia Vargę.

46'

Bittencourt od początku drugiej odsłony za Goetze.

46'

Lewandowski strzela, ale niecelnie.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

16:18

Lekko, łatwo i przyjemnie. Borussia w nieco ponad pół godziny zaaplikowała rywalowi aż 5 bramek. Pod dwie strzelili Goetze i Gundogan (po podaniach Błaszczykowskiego) i sam Błaszczykowski. Brakuje jeszcze trafienia Lewandowskiego by kontynuował swoją wyborną formę. Na drugą połowę wracamy za niespełna kwadrans.

46'

Odpowiedź Greuther i Sararer zatrzymany przez Weidenfellera! Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę.

44'

Zabawił się z rywalami. Poszedł na klepkę z Grosskreutzem, biegł wzdłuż linii "16" metra i strzelił nie do obrony.

45'

GOL, Mario Goetze

42'

Przemyślana, składna akcja BVB i Grosskreutz strzela, lecz Hesl zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

40'

Zagranie Kehla do Lewandowskiego bardzo niedokładne.

37'

Thomas Pledl zmienia Babę Rahmana.

36'

Szykuje zmiana w ekipie gospodarzy. Tylko jedna, a zdałoby się zastąpienie całej drużyny (nie uwłaczając).

33'

Asysta Jakuba Błaszczykowskiego, który zagrywa piłkę przed pole karne i Niemiec strzałem tuż przy słupku podwyższa prowadzenie. Druga asysta Kuba przy bramce Gundogana.

33'

POGROM, Ilkay Gundogan x2

30'

Djurdjić strzela bramkę, ale uczynił to po gwizdku sędziego. Spalony.

29'

Goetze wypuszczony na wolne pole, wpadł w "16" i zagrał do Lewandowskiego. Ten wślizgiem trafia w słupek, a z dobitką popędził Błaszczykowski, który głową pakuje piłkę do siatki. Przy tej akcji jeszcze ucierpiał.

29'

10. GOL W LIDZE Jakuba Błaszczykowskiego!

27'

Varga powstrzymuje na 25. metrze Lewandowskiego. Ważne, że zgodnie z przepisami.

27'

Akcja gospodarzy i przeciągnięte, za mocne dośrodkowanie Priba. Do piłki dopadł Klaus, lecz po chwili nie zdołał jej opanować na boisku.

25'

Goetze dośrodkowuje "krzyżakiem" w pole karne. Lewandowski nie sięgnął piłki.

25'

BVB to mało. Akcja i korner. A mecz z trybun ogląda Jose Mourinho...

24'

Nie ma gola! Najpierw Lewandowski poszedł za akcją i po okiwaniu obrońcy przelobował bramkarza, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce! Dobitka Goetze i piłka mija bramkę!

23'

Szybko strzelone 2 bramki ustawiły spotkanie pod dyktando BVB, którzy bawią się piłką.

22'

Kehl przypadkiem nokautuje przeciwnika łokciem. Nie ma kartki. Prib strzela zza linii "16" i Weidenfeller broni.

18'

Udane piąstkowanie Hesla po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ruszyła kontra Greuther i Błaszczykowski wybija piłkę poza linię końcową.

15'

Prostopadłe podanie w pole karne do Jakuba Błaszczykowskiego, który wykłada piłkę jak na tacy reprezentantowi Niemiec i ten z bliska podwyższa wynik.

15'

Ilkay Gundogan i 0:2

14'

Sararer pudłuje, czym z pewnością nie ucieszył kibiców swojej drużyny.

13'

Goetze dostał piłkę przed linią 16. metra, minął rywala i strzelił tuż przy bliższym słupku.

13'

10'

BVB napiera i kolejny rzut rożny. Dobra centra Goetze i głową wybija Sobiech.

9'

Błaszczykowski fatalnie strzela. Piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

8'

Akcja lewą stroną BVB i podanie w pole karne zablokowane. Ostatecznie rzut rożny.

7'

Dalekie podanie na Lewandowskiego, ale zdaniem sędziego Polak faulował obrońcę Greuther. "Lewy" nie może pogodzić się z tą decyzją.

5'

Greuther wysoko atakuje rywala - na wysokości jego pola karnego. Strata i kontra Borussii, ale bez zagrożenia.

3'

W odpowiedzi gospodarze. Strzela Petsos z narożnika pola karnego tuż nad poprzeczką. Był bliski przelobowania Weidenfellera.

2'

Akcja Piszczka prawą stroną i zagrywa w pole karne, ale połapał się w tym stoper Greuther, który wybija piłkę.

1'

Gwizdek sędziego i mecz rozpoczęty.

15:26

Rezerwowi Borussii Dortmund: S. Bender, L. Bittencourt, M. Langerak, M. Leitner, J. Schieber, M. Schmelzer, N. Subotić.

15:22

Rezerwowi Greuther: I. Azemi, J. Geis, M. Grun, B. Nehrig, M. Peković, T. Pledl, T. Trinks.

15:19

Już za 10 minut Greuther zmierzy się na własnym obiekcie z Borussią Dortmund. Relację LIVE poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski