1. połowa2 : 1
22:24

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

22:24

Dzięki błędom oglądaliśmy dzisiaj aż 4 bramki. Duży udział pomyłek miał miejsce przy trzech z nich. Artur Sobiech pojawił się na ostatni kwadrans. Oddał jeden strzał, ale bez zagrożenia. A ostatnio pojawiła się informacja od agenta, że będą rozmowy ws. przedłużenia umowy Polaka z klubem.

94'

Koniec! Freiburg wygrywa 3:1 i jest coraz bliżej... Ligi Mistrzów. 45 punktów musi budzić szacunek.

92'

Pierwszy (i chyba ostatni) strzał Artura Sobiecha. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

91'

Z przyjemnością można oglądać jak Freiburg rozgrywa rzuty wolne. Nie tylko strzały czy dośrodkowania w punkt. Wachlarz jest naprawdę szeroki.

91'

Jeszcze Makiadi wzięty w kleszcze przez trzech zawodników.

90'

Hannover stara się, próbuje, ale nie ma pomysłu na grę i sforsowanie obrony przeciwnika. Trzy minuty doliczone.

90'

Djorou był przez blisko minutę poza boiskiem. Na szczęście dla Hannoveru może grać, po wcześniej Mirko Slomka dokonał trzech zmian.

86'

Gunter zmienia Caligiuriego.

85'

Makiadi nie dał rady dopełnić formalności! A miał przed sobą Djorou i 3 metry za nim bramkę Hannoveru! Wcześniej za lekko podcinał piłkę nad wychodzącym bramkarzem Kruse!

83'

Rausch z wolnego w pole karne i pofrunął Baumann, który piąstkuje na rzut rożny. Po nim Diouf strzela nad poprzeczką.

82'

Schuster faulem zatrzymał rajd Cherundolo. Zasłużona żółta kartka.

80'

Meksykańska fala na Mage Solar Stadion. Piękny obrazek.

79'

Rausch za krótko centruje z lewej strony w pole karne. Próba uderzenia z dystansu Cherundolo kompletnie nieudana.

79'

Hannover rzuca niemal wszystko na jedną kartę. Nie za późno?

76'

Ostatnia zmiana w Hannoverze: Artur Sobiech pojawia się w miejsce Pocognoliego.

74'

I Makiadi za Santiniego.

74'

Abdelaoue za Ya Konana.

73'

Kwintesencja błędów przy pierwszej bramce to był pikuś. Tutaj mylili się pomocnicy, obrońcy i bramkarz. Schmid strzela z woleja i piłka wymsknęła się Zielerowi i doturlała się do bramki.

73'

GOL, Jonathan Schmid.

72'

Pocognoli za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej zatrzymać w boisku. Baumann od bramki.

70'

Dwójkowa akcja Rausch-Diouf, ale połapał się w tym Sorg. Piłka jak bumerang wraca w posiadanie gości i Baumann broni strzał Rauscha.

68'

Diouf marnuje "setkę". Dostał kapitalne podanie z głębi pola i strzela z 16 metrów w sam środek bramki!

64'

Podanie za plecy do Dioufa, który był "wyrzucony" z pola karnego tym zagraniem. Niemniej lepsze minuty w grze zawodników Mirko Slomki.

63'

Goście okazjonalnie są w okolicach pola karnego rywala. O dziwo wyprowadzili akcję, po której mają rzut rożny.

62'

Pinto zmienia Stindla. Pierwsza zmiana w Hannoverze.

60'

Caligiuri marnuje "setkę"! Najpier strzela szczupakiem z 5 metrów w bramkarza, a dobitka zatrzymała się na słupku! Hannover dzięki Zielerowi jest dalej w grze!

59'

Odpowiedź gospodarzy i Zieler z trudem paruje strzał Schmida na rzut rożny.

58'

Świetne zagranie Stindla na wolne do Schlaudraffa, któremu brakowało nogi by sięgnąć piłkę.

57'

Diagne ratuje SC Freiburg przed rzutem rożnym. Wreszcie ofensywna akcja die Roten.

56'

Szczęśliwie dla Hannoveru Pocognoli faulowany przez przeciwnika w "16". Moment ulgi.

56'

Ależ byłby to gol! Świetnie rozegrany rzut wolny i Schmid z linii pola karnego strzela tuż nad poprzeczką. Jeszcze Zieler zdołał musnąć piłkę!

54'

Pocognoli ratuje się wybiciem piłki na aut. Freiburg niemalże miażdży przeciwnika. Kruse faulowany przed polem karnym przeciwnika.

53'

Jednak wrzuca Stindl i piłka po bilardzie trafia do rąk Baumanna.

53'

Ya Konan niezgodnie z przepisami zatrzymany przez Sorga. Rausch ustawia piłkię.

51'

Schlaudraff dobre dośrodkowuje w pole karne do Dioufa, ale ten zgrywając piłkę w pole karne oparł się na przeciwniku co arbiter uznał jako faul.

50'

Szybsze, żwawsze ataki Freiburga. Gospodarze są bardziej aktywni co przekłada się na zagrożenie pod bramką przeciwnika. Santini zagapił się i nie zdołał opanować dalekiego podania w polu karnym Hannoveru.

49'

Szybko rozegrany rzut wolny przez gospodarzy. Kruse posyła piłkę z dystansu w górne sektory trybuny za bramką Zielera.

47'

Santini strzela, ale niecelnie. Wynik pozostaje bez zmian.

46'

Od początku drugiej połowy występuje Hohn, który zmienił Krmasa.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

21:19

Ci, którzy uważali, że piłka nożna to nie jest gra błędów, powinni zobaczyć bramki z tego spotkania. Obie drużyny nie rozpieszczają, choć kibice wybaczają to gdy są gole. Warto odnotować, że Freiburg wystawił 11 zawodników, z których Ivan Santini jest kompletnie niewidoczny. Nie przeszkadza to w prowadzeniu. Na drugą połowę wracamy za niespełna kwadrans.

46'

Koniec pierwszej połowy. Po średnim widowisku Freiburg prowadzi 2:1 z Hannoverem

45'

Minuta doliczona.

44'

Doskonała wrzutka w pole karne i Kruse przyjmuje piłkę na klatkę piersiową, kolanem poprawia i strzela z woleja po długim rogu. Piękna bramka

44'

GOL, Max Kruse

42'

Ya Konan złapany w pułapkę ofsajdową.

42'

Protesty Djorou. Zdaniem sędziego ostatni dotknął piłki i korner dla Freiburga. Szybko rozegrany i niedokładnie.

41'

Dobre, prostopadłe podanie do Rauscha, który był na minimalnym spalonym.

40'

Hannover po strzeleniu bramki "gra" swoje. Broni dostępu do własnej bramki i nastawia się na kontry. Taka taktyka dała efekt kilka minut temu.

38'

Ya Konan powalczył przed własnym polem karnym o piłkę. Opłaciło się, został sfaulowany.

36'

Dalekie podanie do Dioufa, który uprzedza wychodzącego z bramki Baumanna. Minął go, po czym wycofał piłkę do Rauscha, a ten ładnym technicznym strzałem doprowadza do remisu!

36'

GOL, Konstantin Rausch

35'

Akcja Freiburga i dośrodkowanie Calugiuriego zablokowane. Aut na wysokości pola karnego Hannoveru. Po chwili strzela Schuster z dystansu nad poprzeczką.

32'

Rausch był bliski wyrównania! Zabrakło niewiele!

31'

W tym sezonie najczęstszym wynikiem końcowym, kiedy Freiburg prowadzi 1:0 u siebie, jest 1:0.

30'

Żółta kartka dla Stindla za brzydki faul.

30'

Freiburg próbuje iść za ciosem. Hannover gra topornie, schematycznie i nie potrafi stworzyć klarownej sytuacji.

27'

Żółta kartka dla Schulza za nieprzepisowe zagranie.

25'

Najpierw "pusty przelot" Zielera, który nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu, a Schulz prawdopodobnie chciał opanować futbolówkę, lecz ta odbiła się niefortunnie i wpada do siatki!

25'

Kuriozum na Mage Solar Stadion. Christian Schulz posyła piłkę do własnej bramki!

24'

Kruse strzela i dzięki rykoszetowi piłka wychodzi na rzut rożny!

21'

Niecelny strzał Stindla. Baumann z "piątki".

20'

Duży błąd zawodnika gości w momencie wyprowadzania piłki. Zagrał wszerz boiska na 30-stym metrze to zakrawa o kryminał. Kontra na szczęście piłkarzy Mirko Slomki nieudana. Niemniej należy wystrzegać się takich błędów.

19'

Kolejna akcja Freiburga, który ma sporą przewagę w pierwszych 18-stu minutach. Jeszcze jeden rzut wolny. Tym razem fatalnie rozegrany przez Kruse i Zieler od bramki.

16'

Cherundolo staranował Kruse w walce o górną piłkę. Do bramki Zielera ok. 30 metrów. Szybkie i ciekawe rozegranie stałego fragmentu i Schmid zgrywa piłkę w ciemno w środek pola karnego H96.

15'

Idealne, mierzone dośrodkowanie... wprost do Baumanna.

15'

Odpowiedź Hannoveru i rzut rożny.

14'

Schmid na spalonym.

11'

Mujdza w roli prawoskrzydłowego świetnie zagrywa płasko w pole karne i Kruse... fatalnie strzela. Powinien wykorzystać taką dogodną sytuację!

10'

Kontra gości i po efektownym odegraniu piłki przez Ya Konana, Stindl strzela w trybuny.

9'

Niezła wrzutka. Górą jednak stoper Hannoveru.

9'

Dobry pomysł Caligiuriego na dośrodkowanie, ale zbyt przeciągnięte i nikt nie zamknął akcji. Freiburg atakuje i ma rzut wolny ok. 35 od bramki Zielera.

7'

Ya Konan strzela z woleja z 17 metrów i piłka przelatuje obok lewego słupka.

7'

Niedokładne podanie, za plecy, do Schlaudraffa. H96 musi od początku konstruować akcję.

6'

Niezbyt dobre dośrodkowanie i Zieler łapie piłkę.

6'

Djorou przyjął na ciało strzał Sorga i piłka wychodzi na rzut rożny.

5'

Diane jak profesor wyłuskał piłkę spod nóg Schlaudraffowi w polu karnym Freiburga.

4'

Dość nerwowa, chaotyczna gra. Dużo niecelnym podań po grze na 2-3 kontakty. Cherundolo fauluje w środku pola.

3'

Pierwszy strzał z dystansu Mujdzy, ale był zbyt odchylony i nieczysto trafił w piłkę. Do bramki zabrakło 3 metrów.

1'

Początek to próba szalonej akcji Hannoveru, lecz w porę przerwana na 30-stym metrze przed bramką Baumanna.

1'

Deniz Aytekin gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają goście.

20:29

Ciepłe przywitanie Christiana Streicha z Mirko Slomką. Ale za chwilę sentymenty zejdą do szatni.

20:28

Obie drużyny już wychodzą na murawę. Za kilka chwil losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:19

Na ławce rezerwowych die Roten jest Artur Sobiech, który prawdopodobnie wejdzie na boisko w okolicach ostatniego kwadransa.

20:14

Hannover 96 - rezerwowi: Markus Miller, Karim Haggui, Hiroki Sakai, Sergio Pinto, Artur Sobiech, Christian Pander, Mohammed Abdellaoue.

20:11

Rezerwowi Freiburga: Daniel Batz, Vegar Eggen Hedenstad, Cedric Makiadi, Christian Gunter, Karim Guede, Marc Lais, Immanuel Hohn.

20:10

Relację NA ŻYWO poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski, na którą serdecznie zapraszam.

20:10

Już za 20 minut zainauguruje 29. kolejka Bundesligi. Na Mage Solar Stadion Freiburg zagra z Hannoverem 96.