4 : 2
AugsburgFC Augsburg
1. połowa1 : 2
17:23

Po słabej pierwszej i dobrej drugiej połowie Borussia pokonała FC Augsburg, 4:2. Dzięki tej wygranej na pewno utrzyma pozycję wicelidera Bundesligi. Za śledzenie relacji LIVE dziękuje Marcin Rogowski

92'

Koniec meczu!!

17:20

W zamieszaniu, w polu karnym gości Goetze zagrał do Lewandowskiego, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza

92'

GOOOOL!! 4:2!! Robert Lewandowski

90'

Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy

89'

Z prawej strony Hofmann płasko dośrodkował w pole karne, ale żaden z jego kolegów, z zespołu nie zamknął tej akcji

88'

Dośrodkowani Tchoyi'a poza pole karne wybił Santana

85'

Hofmann idealnie wyłożył piłkę Goetze, ale ten zamiast trafić do bramki, trafił ponad nią!

84'

Kehl za Schiebera

83'

W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Lewandowski, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę na rzecz wracającego obrońcy!

82'

Po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karnym BVB na spalonym był Tchoyi

80'

Tchoyi za Wernera

78'

W polu karnym BVB dobrą piłkę dostał Hahn, już miał oddać strzał, ale w ostatnim momencie został zablokowany

76'

W środku pola faulowany był Lewandowski za co żółtą kartkę obejrzał Klavan

72'

Po dośrodkowaniu Goetze głową uderzał Schmelzer, ale uczynił to za lekko i bramkarz pewnie złapał piłkę

70'

GOOOOL! Robert Lewandowski... Jednak bramka nie została uznana, ponieważ w momencie dośrodkowania z rzutu wolnego Polak był na spalonym!

69'

Po prawej stronie boiska faulowany był Hofmann

67'

W miejsce strzelca bramki Vogta na boisku pojawił się Oehrl

16:53

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Goetze, w polu karnym najlepiej znalazł się Subotić, który mocnym strzałem głową pokonał bramkarza

64'

GOOOOOL!! 3:2!! Neven Subotić

59'

Długa piłka w kierunku Hofmanna, ale za mocna i od bramki rozpoczną goście

55'

Po błędzie obrońcy Moravek przejął piłkę, przebiegł z nią pół boiska minął bramkarza, oddał strzał, ale z linii bramkowej piłkę wybił obrońca BVB, który zdążył wrócić za tą akcją!

16:42

Lewandowski dobrze zagrał do Hofmanna. Ten wpadł w pole karne i włożył piłkę Schieberowi, który w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał bramkarza

53'

GOOOOOL!! 2:2!! Julian Schieber

52'

i Lewandowski za Bittencourta

52'

Schodzi Leitner, wchodzi Goetze...........

49'

Z prawej strony dośrodkowywał Grosskreutz i było to tak dziwne dośrodkowanie, że niewiele zabrakło by piłka wpadła do bramki gości!

47'

Za brzydki faul żółtą kartką ukarany Schieber

46'

W przerwie za Moeldersa wszedł Moravek

46'

FC Augsburg rozpoczyna drugą połowę!!

16:21

Za nami pierwsza połowa, w której to przez większą część czasu przewagę mieli zawodnicy BVB, co udokumentowali zdobyciem bramki. Jednak nie potrafili utrzymać koncentracji do samego końca, przez w dosłownie minutę stracili dwie bramki. Jeśli podopieczni trenera Kloppa, chcą myśleć o dorobieniu strat to po przerwie muszą być bardziej skuteczni i skoncentrowani. Na drugą połowę zapraszam za około 15 minut.

46'

Koniec pierwszej połowy!!

45'

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy

16:18

Werner otrzymał długie podanie, po którym bez zastanowienia uderzył na bramkę BVB. Ten strzał obronił jeszcze Langerak, ale przy dobitce Vogta był bezradny

44'

GOOOOOL!! 1:2!! Kevin Vogt

16:15

Po rzucie rożnym dla gości piłkę poza pole karne wybił obrońca gospodarzy. Tam dopadł do niej Baier, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi

43'

GOOOOOL!! 1:1!! Daniel Baier

42'

Lewą stroną rozpędzili się goście, ale ich akcja zakończyła się na dobrze interweniującym Hofmannie

41'

Dośrodkowanie Baiera pewnie wyłapał bramkarz

38'

W narożniku boiska z dwoma rywalami walczył Hofmann, ale niestety dla niego przegrał ten pojedynek

33'

Z piątki rozpoczynał Langerak, ale uczynił to tak beznadziejnie, że piłka wyszła na aut

29'

Hofmann zagrał na prawo do Grosskreutza, ten przyjął piłkę i uderzył z narożnika pola karnego, ale trafił prosto w bramkarza

27'

Z około 20. metrów uderzał Schmelzer, ale uczynił to za lekko i piłkę pewnie wyłapał bramkarz

25'

Z rzutu wolnego, z prawie 30. metrów uderzał Sahin i tylko dobra interwencja bramakrza uratowała gości przed utratą gola!

24'

Żółtą kartką ukarany Hahn

15:53

Z prawej strony Leitner płasko zagrał w pole karne. Tam piłka minęła obrońcę, doszła do Schiebera, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza

22'

GOOOOOL!! 1:0!! Julian Schieber

20'

Kolejne długie podanie w kierunku Schiebera, ale tym razem nie padło ono łupem bramkarza, a łupem obrońcy

18'

Długie podanie w kierunku Schiebera padło łupem bramkarza

15'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w doskonałej sytuacji znalazł się Schieber, ale mając przed sobą tylko bramkarza przestrzelił!

9'

Po rzucie rożnym w polu karnym gości wytworzyło się małe zamieszanie, ale wszystko wyjaśnił zły strzał Hofmanna

6'

Długa piłka do Schmelzera, ale za mocna i od bramki rozpoczną goście

5'

W środku pola faulował Bender

1'

BVB rozpoczyna mecz!!

15:25

Obie jedenastki są już na murawie Signal Iduna Park. Oznacza to, że tylko kilka chwil dzieli nas od rozpoczęcia spotkania.

15:15

Ławka rezerwowych FC Augsburg: Amsif, de Jong, Reinhardt, Moravek, Tchoyi, S. Hain, Oehrl

15:10

Ławka rezerwowych BVB: Weidenfeller, Piszczek, Kehl, Gündogan, Reus, Götze, Lewandowski

15:05

Z kolei FC Augsburg w poprzedniej kolejce przegrał na własnym stadionie z Hannoverem 96, 0:2. Wynik w pełni odzwierciedla przebieg spotkania, bowiem podopieczni Markusa Weinzierla ani przez chwilę nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Rona-Roberta Zielera.

15:00

W swoim ostatnim meczu BVB wygrało na wyjeździe z VfB Stuttgart, 1:2. Bramki dl mistrzów Niemiec zdobyli Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Kloppa utrzymali pozycję wicelidera i czteropunktową przewagę nad Bayerem Leverkusen.

14:55

Przypominamy, że relacje LIVE z tego meczu możecie śledzić też w naszej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]!

14:50

Czy BVB przybliży się do zdobycia wicemistrzostwa? Czy też Augsburg sprawi sensację i zdobędzie trzy punkty? A może padnie remis? Odpowiedzi na te pytania poznamy za nieco ponad dwie godziny. A już teraz, drodzy użytkownicy, czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach

14:45

Serdecznie witam Państwa w relacji LIVE z meczu 28. kolejki ligi niemieckiej, w której to Borussia Dortmund na własnym stadionie podejmować będzie FC Augsburg . Obszerną zapowiedź tego spotkania można przeczytać TUTAJ