Bayern MonachiumBayern Monachium
20:25

Serdecznie dziękuję za relację, żegna się Karol Wojnarowski.

94'

Koniec spotkania w Leverkusen. Zdecydowanie lepsi, zwłaszcza po przerwie, byli gospodarze. Bawarczycy najmniejszym nakładem sił wygrywają jednak 2:1. Ich przewaga nad Borussią wynosi 20 punktów, nad Bayerem aż 24.

92'

Nic się już chyba w tym meczu nie wydarzy, do tego Manuel Neuer otrzymuje kartkę za opóźnianie gry

90'

3 minuty doliczone do drugiej połowy spotkania

88'

Tego nikt się nie spodziewał! Po wielkiej przewadze gospodarzy, bramkę zdobywa Bayern! Po rzucie wolnym i centrze Robbena piłka odbija się od Philippa Wolscheida i kompletnie zaskakuje Bernda Leno, 1:2!

87'

Bramka! Niesamowita sytuacja!

84'

Gospodarze bardzo zaciekle walczą o zwycięstwo, ale brakuje skuteczności. Bayern nie jest w stanie zagrozić rywalowi

79'

Ostatnia roszada Juppa Heynckesa - boisko opuszcza Gustavo, w jego miejsce Tymoschuk

77'

Wściekli zawodnicy Bayernu natychmiast chcą odpowiedzieć! Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ostatecznie do piłki dopadł Pizarro, ale jego strzał obok bramki Leno

76'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gonzalo Castro, przedłużenie głową w wykonaniu Bendera i zupełnie nieobstawiony kapitan gospodarzy z pięciu metrów pokonuje bezradnego Neuera

75'

Jest gol! Rolfes wyrównuje!

73'

I od razu druga zmiana, raczej defensywna - Daniel van Buyten zastępuje Arjena Robbena. Bayern zdaje się bronić skromnego prowadzenia

72'

Jupp Heynckes daje odpocząć Gomezowi, w jego miejsce pojawia się weteran - Claudio Pizarro

71'

Znów znakomicie zaprezentował się Robben, ładnie minął Boenischa, ale Leno wybił piłkę Holendrowi, rzut rożny

68'

Wciąż dość dużą przewagę optyczną mają gospodarze, ale brakuje im skuteczności i pomysłu na pokonanie solidnej defensywny Bayernu

61'

Druga zmiana w ekipie gospodarzy - Hegeler zastępuje Stefana Reinartza

59'

Teraz z kolei rzut wolny dla gości, po centrze Arjena Robbena nieudany strzał oddał Dante

55'

Okres wielkiej przewagi gospodarzy, monachijczycy mają wielkie problemy we własnej strefie obronnej

55'

Znów żółta kartka dla gracza Bayeru, tym razem ukarany Castro za faul na Rafinhi

54'

Teraz rezerwowy Sam ładnie uderzył wolejem zza pola karnego, piłka daleko obok bramki Neuera

51'

Strzał Bastiana Schweinsteigera zablokowany przez Sebastiana Boenischa, rzut rożny dla Bawarczyków

48'

W Leverkusen już trwa druga połowa, przy piłce goście, którzy chcą strzelić drugą bramkę

19:36

Na boisku w drugiej połowie nie zobaczymy już Andre Schurrle, w jego miejsce pojawił się Sidney Sam

47'

Koniec pierwszej połowy. Liderzy z Monachium prowadzą na BayArena 1:0 po trafieniu Mario Gomeza. Nie zarysowała się przewaga żadnej ze stron, wszystko jest jeszcze możliwe. Wracamy za 15 minut.

46'

Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania

43'

Gospodarze podrażnieni stratą bramki próbują zawiązać dobrą akcję ofensywną, ale ze wszystkimi radzą sobie goście

38'

Fantastyczny rajd Gomeza! Wszystko zaczęło się idealnie od linii środkowej - Xherdan Shaqiri wypatrzył w kole Mario Gomeza, który najpierw minął Carvajala, potem poradził sobie z Wollscheidem i z 14 metra nie dał szans Berndowi Leno

37'

Bramka! Mario Gomez!

36'

Teraz z dobrej strony pokazał się reprezentant Polski - Sebastian Boenisch mocno uderzył zza pola karnego, z dużymi problemami broni Manuel Neuer

33'

Typowa akcja w stylu Arjena Robbena, rajd prawym skrzydłem zakończony zejściem do lewej nogi i mocnym uderzeniem - piłka nad bramką Leno

33'

Odważny strzał z 30 metrów Wollscheida, będzie rzut rożny dla Leverkusen

29'

Znów strzelał Mario Gomez, tym razem piłkę z linii wybił Reinartz!

25'

Ależ zamieszanie! Wielki bilard w polu karnym gospodarzy, ostatecznie doszło do strzału Robbena, który mógł się zamienić w piękną asystę, ale Schweinsteiger nie trafił w piłkę

24'

Świetna akcja Davida Alaby, który najpierw popędził lewą stroną, znalazł na 20.metrze Mario Gomeza, strzał tego ostatniego bardzo niecelny

20'

Dobre podanie otrzymał kontuzjowany niedawno Kiessling, ale jego strzał z woleja wysoko nad bramką, ale będzie rzut rożny, bo zblokował to Dante

16'

Po starciu z Luizem Gustavo na boisku leży Stefan Kiessling, chwila przerwy w grze

11'

Pierwsze 10 minut spotkania za nami, nikt nie zyskał przewagi, nie było też żadnego celnego strzału

6'

Próba szybkiej kontry w wykonaniu Andre Schurrle, ale skrzydłowy Leverkusen nie poradził sobie z Brazylijczykiem Dante

5'

Ostre wejście Daniela Carvajala w nogi Davida Alaby i już na początku mamy pierwszą żółtą kartkę i groźny rzut wolny dla gości

3'

Spokojny początek spotkania, oba zespoły starają się szanować piłkę i bez pośpiechu atakować

1'

Peter Gagelmann gwiżdże, rozpoczynamy! Piłkę mają goście

18:31

Oba zespoły wychodzą na boisko. Gospodarze w tradycyjnych czerwono-czarnych strojach, goście z Monachium w jednolitych białych

18:28

Sporej rotacji dokonał dziś Jupp Heynckes, poza osiemnastką meczową tacy gracze jak Ribery, Mandżukić, Kroos czy Philipp Lahm

18:27

Ławka Bayernu: Starke, Can, Van Buyten, Contento, Tymoschuk, Hojbjerg, Pizarro

18:26

Ławka Leverkusen: Rensing, Friedrich, Kadlec, Hegeler, Hosogai, Sam, Milik

18:24

Za chwilę startujemy z hitem 26. kolejki Bundesligi. Na BayArena Bayer Leverkusen podejmuje Bayern Monachium!