Betis SevillaReal Betis Sewilla
23:51

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

23:50

Wynik lepszy niż gra. Valencia kontrolowała spotkanie i nie było wątpliwości by było inaczej. Betis stracił nadzieje na korzysny wynik po samobójczym trafieniu Paulao. A wisienką na torcie było trafienie Jonasa.

93'

Świetna podanie do Jonasa w narożnik pola karnego. Nabrał na zamach Angela i strzelił po długim rogu nie do obrony. Piękny gol na zakończenie meczu.

92'

GOL, Jonas

92'

Kolejna próba T. Costy. Strzela obok prawego słupka.

91'

Jeszcze 2 minuty potrwa to spotkanie. Uff...

91'

Ryzykowna, ale co ważne udana, interwencja D. Alvesa poza polem karnym.

89'

T. Costa strzela z ponad 30 metrów i Adrian na raty broni.

88'

67% Posiadanie piłki 33%

87'

Po tej bramce rozbrzmiał temat przewodni Piratów z Karaibów. Kibice Valencii chyba się obudzili w tym momencie.

86'

Świetne zagranie Canalesa w pole karne do Jonasa. Uprzedza go Paulao, lecz zrobił to tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

85'

Paulao pakuje piłkę do własnej bramki

84'

I ostatnia zmiana w Valencii: Cissokho pojawia się w miejsce Guardado.

83'

Feghouli na spalonym.

82'

Valdez powinien pracować w assistance. Holował piłkę i stracił ją w polu karnym rywala.. Jakby podał do lepiej ustawionego partnera, to byłoby więcej pożytku z tej akcji.

80'

Dobre rozrzucenie na prawą stronę do Pereiry, który bez przyjęcia zdecydował się na dośrodkowanie. Idealne, mierzone zagranie wprost do... Adriana.

80'

Nosa wchodzi, Benat schodzi. Ostatnia zmiana Betisu.

78'

Rami w roli... prawoskrzydłowego. Dobre dośrodkował w pole karne, ale zabrakło adresata.

78'

Feghouli z uporem maniaka chce dośrodkowywać spod linii końcowej. Gra bardzo schematycznie i radzą sobie z nim obrońcy Betisu. Miał szansę do rehabilitacji, ale... fauluje.

77'

Canales strzela i Adrian broni na raty. Do tej pory sporo się wynudził...

75'

Angel sprokurował tę sytuację faulem. I on też został upomniany.

75'

Niesportowane zachowanie Feghouliego, który fauluje bez piłki Angela.

75'

Paulao uprzedzony w polu karnym przez Mathieu. Jedna z nielicznych udanych interwencji Francuza.

74'

D. Alves nie utrzymał piłki na boisku po interwencji Ramiego. Rożny dla gości.

74'

Strzelał Feghouli. Efekt przemilczę.

73'

Parejo zwlekał z dośrodkowaniem i piłkę wygarnął mu Mario. Ta wyszła na rzut rożny.

71'

Pabon przed szansą! Strzela mocno, ale D. Alves nie dał się pokonać. Tylko rzut rożny dla Betisu.

69'

Martinez zmienia Nacho.

67'

Prostopadłe podanie do Valdeza, który był na minimalnym spalonym.

67'

Canales zmienia Banegę. Szału nie było w grze Argentyńczyka...

66'

Mario jak profesor naprawił błąd Nacho i powstrzymał Jonasa. Odpowiedź gości i Canas strzela obok bramki.

66'

Do wejścia szykuje się Canales. Może on ożywi grę Valencii.

64'

Benat z rzutu wolnego wprost do D. Alvesa.

63'

Valdez strzela na wiwat z 18 metrów. Na dodatek był na spalonym.

63'

Banega przedzierał się prawą stroną i wpadł w pole karne. Minął dwóch zawodników Betisu i dośrodkował na głowę Angela.

62'

Niewiele dzieje się na boisku. Valencia chce dotrzymać wynik minimalnym nakładem sił. Betis jakoś nie stara się wykorzystać minimalizmu gospodarzy.

60'

Bardzo słabo spisuje się Mathieu. Popełnia błąd za błędem i często musi go asekurować Pereira. Dalekie podanie do Jonasa i i Angel zastopował rajd Brazylijczyka.

58'

Żółtko dla Moliny za faul.

58'

Rami popełnia fatalny błąd przed własnym polem karnym i Pereira ratuje swój zespół przed stratą bramki. Na dodatek był faulowany przez R. Castro. Valencia chyba jest mentalnie w szatni.

56'

Molina faulowany przez Valdeza 25 metrów od bramki D. Alvesa. Benat strzela bardzo źle.

54'

Betis zamknięty przez własnym polem karnym. Banega zagrał trochę za mocno z lewej strony i po interwencji obrońcy gości jest aut. Szybko wstrzelona piłka na 8. metr i Jonas na spalonym.

53'

Guardado strzela z 25 metrów nad bramką. Adrian z "piątki".

52'

N. H. Valdez zmienia Soldado.

51'

Świetne podanie Pereiry do Feghouliego i dośrodkowanie Algierczyka zablokowal na wślizgu Mario.

50'

Banega z narożnika i Jonas fauluje w wyskoku do górnej piłki.

49'

Ale zaczęła się ta druga połowa! Jeszcze jedna akcja Valencii i korner.

49'

Odpowiedź Valencii i Feghouli kiksuje z 5 metrów!

48'

D. Alves ratuje Valencię przed stratą gola! R. Castro wytrącony z rytmu przez Mathieu strzela i brazylijski bramkarz z trudem broni!

46'

Benat strzela minimalnie nad poprzeczką!

46'

I wracamy na drugą połowę.

48'

Mecz nie porywa. Valencia kontroluje spotkanie, ale często popełnia niewymuszone błędy. Rzut karny był bezdyskusyjny i pewnie wykonany przez Soldado. Najwięcej zamieszania stwarza Feghouli... pod obiema bramkami. Często asekuruje Paereirę i niewiele brakowało, by w końcówce pierwszej odsłony Betis też miał "jedenastkę". Zapraszam na drugą połowę za kilka minut.

46'

Benat strzela nad poprzeczką. I sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Feghouli fauluje tuż przed linią "16". Przewinił Feghouli.

44'

Żółta kartka dla Mathieu. A więc dwaj środkowi obrońcy Valencii muszą grać bardzo uważnie.

44'

W tym sezonie najczęstszym wynikiem końcowym, kiedy Valencia prowadzi 1:0 u siebie, jest 2:0.

43'

Korner dla Betisu, ale niewiele z niego udało się uzyskać.

42'

Strzał Rubena Castro zablokowany! Mogło być groźnie.

42'

Garść statystyk:

• 72 Posiadanie piłki 28
  • 3 Strzały na bramkę 2
  • 5 Rzuty rożne 0
  • 5 Strzały niecelne 0
40'

Indywidualna akcja Guardado, który z lewej stroną "ściął" w pole karne i strzelił obok bramki.

39'

Jonas strzela z 18 metrów w sam środek bramki. Adrian czekał aż piłka wpadnie do "koszczyka".

38'

Niepotrzebna strata Jonasa i sytuację musiał ratować Rami. Lekko spóźniony fauluje przeciwnika. Żółta kartka.

37'

Z anemicznym strzałem Pabona nie miał problemów D. Alves. W statystykach będzie to jako "strzał celny".

36'

Przechwyt w środku pola i błyskawiczne podanie na prawą stronę do Pereiry. Ten poszukał wzrokiem Soldado i dośrodkował, lecz po rykoszecie poszła świeca, którą łapie Adrian.

35'

Banega centruje i wybijają obrońcy. Piłka jak bumerang wraca w pole karne i Soldado nie sięgnął piłki. Od bramki Adrian.

34'

Betis postawił przed własnym polem karnym autobus. A gracze Valencii spokojnie rozgrywają piłkę. Mario świetnie uprzedza w polu karnym Jonasa wybijając piłkę na korner. W tej statystyce może być dwucyfrówka dla gospodarzy...

32'

T. Costa z dystansu strzela obok bramki.

31'

Gospodarze stwarzają większość akcji prawą stroną, gdzie bardzo aktywny jest Feghouli. Ataki lewą stroną są sporadyczne. Betis kompletnie oddał inicjatywę.

28'

Piłka jak po sznurku krąży od nogi do nogi zawodników Valencii. Nie ma co się dziwić - gra z przewagą jednego zawodnika. Guardado centruje i Adrian łapie piłkę. Goście rzadko przekraczają linię środkową.

26'

Dośrodkowanie Guardado zablokowane i Banega ustawia piłkę w narożniku.

26'

Podanie Jonasa w pole karne do nikogo. A właściwie do Adriana.

24'

Banega strzela z 20 metrów nad poprzeczką.

24'

Ostro bita piłka przez Benata. Ale jeden z biało-zielonych był na spalonym.

23'

Castro przebił sie lewą stroną i został sfaulowany przez Algierczyka przed lewym narożnikiem pola karnego.

23'

Feghouli przeprowadził świetną akcję z Pereirą na prawej stronie i zdecydował się na strzał. Niepotrzebnie, bo mógł podać do jednego z trzech partnerów ustawionych w polu karnym...

21'

Koronkowa akcja Valencii przy prawym narożniku pola karnego rywala. Prostopadłe podanie do Pereiry, lecz Portugalczyk był na spalonym.

19'

Wymuszona zmiana w Betisie spowodowana czerwoną kartką: za Campbella wchodzi Paulao.

17'

Bramkarz kompletnie zmylony. Rzucił się w swoją lewą stronę, a piłka poleciała w prawo. Czternaty gol Soldado w La Liga.

16'

GOL, Soldado pewnie z jedenastu metrów

15'

Antonio Amaya fauluje Soldado w polu karnym! Rzut karny i czerwona kartka dla obrońcy Betisu

14'

Ostro bita piłka w pole karne przez Benata i górą stoper Valencii.

13'

Parejo fauluje rywala 30 metró od bramki. Sędzia nie zdecydował się pokazać żółtą kartkę.

13'

Prostopadłe podanie Jonasa do do Soldado, ale wmieszał się w to Nacho. Bardzo ważna interwencja zawodnika Betisu.

11'

Nacho ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Feghoulim.

11'

Pereira popędził na bramkę Betisu co sił w nogach i mimo ścisłego krycia zdołał dośrodkować z linii końcowej. Soldado uprzedzony i piłka wyszła na korner. Przewaga Valencii jednoznaczna.

9'

Rożny dla Valencii i T. Costa bliski szczęścia! Jednak Adrian sparował strzał na rożny. Poprawka i przewrotka Ramiego, lecz ten strzelił metr obok bramki!

8'

Rezerwowi Valencii: Guaita, Cissokho, Albelda, Barragán, Viera, Valdez, Canales. Rezerwowi Betisu:Casto, Chica, Álex M.,Vadillo, Paulao, Nosa, Nono.

5'

Dobry pomysł Ramiego na prostopadłe podanie do Jonasa. Na pomyśle się skończyło, podanie fatalne i od bramki Adrian.

6'

Lewą stroną przedziewał się Soldado i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Betisu.

4'

Próba Betisu nieudana. Odpowiedź Valencii niepotrzebna strata wynikła z niedokładnego podanie do Feghouli'ego. Benat faulowany w środku pola.

1'

Gramy!

21:53

Rzut oka na tabelę: Betis zajmuje 6. lokatę z dorobkiem 43 punktów. Punkt mniej ma 'oczko' niżej Valencia. Do pożądanej przez obie drużyny czwartej lokaty, na której jest Real Sociedad, tracą odopowiednio 4 i punktów. Przy ewentualnej wygranej mogą wyprzedzić piątą Malagę (44 pkt), która swój mecz rozegra jutro z Espanyolem.

21:46

Tomasz Górski, witam Państwa.

21:44

Jeszcze 15 minut i Valencia podejmie na własnym obiekcie Betis w 28. kolejce Primera Division.