RCD MallorcaReal Mallorca
18:53

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

18:52

Złe miłego początki dla Nietoperzy. Wydawało się, że czerwona kartka T. Costy mocno pokrzyżuje plany Valverde na ten mecz. Tak było do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie pokazali charakter i doświadczenie punktując rywala jak wytrawny bokser. Dzięki zwycięstwu Valencia zajmuje 5. miejsce z 40. punktami. Do "oczko" wyżej Malagi traci 2 pkt. Mallorca zajmuje 19. pozycją z 18 punktami na koncie.

94'

D. Alves powoli "kradnie" czas. Rzucił się na piłkę jak pantera na ofiarę. Wznowił grę i sędzia zakończył spotkanie. Valencia grająca w "10" od 28. minuty pokonała 2:0 Mallorkę. Obie bramki padły w drugiej połowie.

91'

Fenomenalna interwencja D. Alvesa. W sobie znany sposób zatrzymał strzał nogami Casadesusa!

90'

Mieliśmy krótką przerwę w grze, która wynikła z powodu urazu Guardado. Meksykanin może dograć to spotkania do końca.

90'

Miguel Perez dolicza 4 minuty.

89'

Żółto na Mestalla. Kartkę dostaje Cissokho.

84'

Sędzia ukarał żółtą kartką Canalesa.

83'

Cissokho faulowany. Wniósł sporo ożywienia w grze na lewej stronie.

82'

Diego Alves broni strzał z dystansu.

82'

To 12. gol Soldado w Primera Division. Na trafienie czekał od 12. stycznia, kiedy to dwukrotnie pokonał bramkarza Sevilli.

79'

Przechwyt w środku pola Parejo, który podciągnął z piłką kilkanaście metrów i podał do Soldado. Ten wpadł w pole karne i strzelił między nogami bramkarza. Valencia 2, Mallorca 0

79'

GOL, ROBERTO SOLDADO

78'

Niemal książkowo wyprowadzona kontra przez Cissokho i Feghouliego. Brakowało tylko wyjścia na pozycję Soldado.

77'

Indywidualna akcja Dos Sanstosa zastopoowana przez Guardado, lecz jest jeszcze korner dla Mallorki.

77'

Ostatni kwadrans przed nami. Koncertowa gra... orkiestry na trybunach Mestalla. Na boisku bardziej niedokładna i często przerywana faulami. Goście mają coraz mniej czasu na uzyskanie korzystnego rezultatu.

76'

Dośrodkowanie w pole karne Valencii i V. Ruiz zgrywa piłkę klatką piersiową do bramkarza.

75'

Marquez otrzymuje żółtą kartkę za faul.

73'

Casadesus uderza głową na bramkę, ale obrona wyjaśnia sytuację. Miałby prawdziwe wejście smoka gdyby doprowadził do remisu...

73'

Casadesus, który założył koszulkę tył na przód, zmienia Lunę. To ostatnia zmiana Mallorki.

70'

Akcja Pini i podanie w pole karne, które przeciął V. Ruiz. Rezerwowy zawodnik Valencii był jeszcze w tej sytuacji faulowany.

69'

Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, lecz po technicznym błędzie stracił ją J. Pereira.

67'

Podanie Martiego na lewą stronę do Dos Santosa, ale nawet nie ruszył w stronę piłki. Valencia wyraźnie nastawiła się na kontrataki.

65'

Marquez zastępuje Tissone.

64'

Dobre dośrodkowanie i piłka po uderzeniu głową przez jednego z zawodników Mallorki o centymetry minęła słupek!

63'

J. Pereira nie radzi sobie z dynamicznym Dos Santosem. V. Ruiz wybija piłkę na rzut rożny.

63'

Mallorca miała okazję zagrozić D. Alvesowi po rzucie rożnym, lecz niebezpieczeństwo zostało w porę zażegnane. Szykuje się druga zmiana u przyjezdnych.

60'

I zmiana w Valencii: za Alfaro pojawia się M. Pereira.

59'

Ostatnia zmiana w Valencii: Cissokho wchodzi za Jonasa.

58'

Asysta Sergio Canalesa.

58'

Świetne dośrodkowanie na 5. metr gdzie najwyżej wyskoczył R. Costa i Portugalczyk strzałem głową pod poprzeczkę pokonał Aouate.

58'

GOL, RICARDO COSTA

57'

Dobre rozrzucenie akcji na prawą stronę przez Soldado, ale straciła ona na tempie przez Feghouliego, który wycofał do J. Pereiry. Ostatecznie Valencia jednak zyskała rzut rożny.

54'

Mallorca znowu w natarciu i wywalczyła drugi rzut rożny. Z dośrodkowania nic nie wynikło, ale po poprawce Nunes posłał piłkę głową obok słupka bramki D. Alvesa.

54'

Żółta kartka dla Soldado.

51'

W drugiej połowie role się odwróciły. Valencia uważa by nie stracić bramki, a goście chcą jak najszybciej wyjść na prowadzenie.

47'

Mallorca bez zmian, Valencia z dwiema - przeprowadzonymi w pierwszej odsłonie.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

17:50

To pewnie nie tak to miało miało wyglądać. Valencia miała szybko strzelić bramkę i narzucić swó styl gry. Plany te zostały zniweczone najpierw przez czerwoną kartkę dla T. Costy, a potem kontuzją Ramiego. Niewiadomo jak poważny jest uraz Francuza. Druga połowa to będzie wewnętrzna wojna, by niepotrzebnie narazić się na kolejne straty. Mallorca zaś stoi przed szansą na zdobycie punktu/ów i poprawienie swojego dorobku punktowego.

48'

Koniec pierwszej połowy. Valencia, grająca w "dziesiątkę", bezbramkowo remisuje z Mallorką.

46'

Feghouli pada w polu karnym Mallorki. Sędzia pozostaje niewzruszony.

45'

Sędzia dolicza 2 minuty.

44'

Akcja Mallorki spaliła na panewce. Od bramki D. Alves.

43'

Canales zastępuje kontuzjowanego Ramiego.

42'

Przeraźliwe gwizdy na Mestalla. Kibice gospodarzy wyrażają swoje niezadowolenie za postawę swoich zawodników i... sędziego.

40'

Wiele wskazuje na to, że Rami nie wróci już na boisko...

40'

Akcja za akcję, cios za cios. Dos Santos podaje do Hemeda, który traci piłkę przed polem karnym Valencii. Rami, który ucierpiał w tym starciu, rozpoczął kontrę zmarnowaną przez jego partnerów.

38'

Jonas wzięty w kleszcze przez dwóch zawodników w ok. narożnika pola karnego.

38'

Alfaro strzela z 30 metrów wprost w rękawice D. Alvesa. A trener gospodarzy ma nietęgą minę.

36'

Zmiana w Valencii: za Bernata wchodzi V. Ruiz.

36'

Indywidualna akcja Feghouliego, który wkręcił w ziemię obrońcę i stracił równowagę w polu karnym

32'

Pół godziny gry za nami. Valencia przeważała, a Mallorca ograniczała się do wyprowadzania kontr. Jedna z nich o mały włos nie dałaby prowadzenia. Od momentu czerwonej kartki dla przeciwnika powinno być łatwiej w konstruowaniu akcji.

30'

Pina niezgodnie z przepisami zatrzymywał Guardado. W tej sytuacji sędzia postanowił, że nie będzie kartki.

30'

Bernat zagrywa z rzutu wolnego za nisko i radzą sobie obrońcy Mallorki. Przed gospodarzami trudna godzina grana w osłabieniu.

28'

Nie spodobał mu się spóźniony atak przeciwnika po podaniu i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Gwizdy żegnają schodzącego zawodnika.

28'

Czerwona kartka dla T. Costy!

26'

Prostopadła piłka do Soldado, ale najlepszy snajper Valencii nie doszedł do podania. Aouate wznawia grę dalekim wykopem.

24'

Świetna centra Bernata z lewej flanki i strzał Jonasa przyblokowany!

23'

Rzut wolny z lewej strony nie przyniósł zagrożenia ze strony Valencii. Na dodatek Rami faulował Lunę.

22'

Spóźniony wślizg Bernata, za który dostaje żółtą kartkę. Jak tak dalej pójdzie, to obie drużyny mogą nie dokończyć tego spotkanai w pełnych składach.

20'

Rami przewinił. Wolny dla gości z ok. prawego narożnika pola karnego. Centra w "16" i wyjaśnia sytuację Feghouli.

19'

Akcja Valencii i gwizdek sędziego. Geromel ukarany żółtą kartką.

18'

Anemiczny strzał Nunesa nie sprawil problemów D. Alvesowi.

18'

Guardado bezpardonowo fauluje przeciwnika. Rzut wolny dla Mallorki.

16'

Feghouli poraz kolejny centruje w pole karne. Znowu za mocno i niedokładnie.

14'

T. Costa miękko dośrodkowuje i błyskawiczna kontra Mallorki! D. Alves końcówkami palców broni strzał Dos Santosa!

14'

Żółta kartka dla Luny za zagranie ręką na 30. metrów przed własnym polem karnym.

12'

Akcja Bernata, który pada w polu karnym Mallorki. Gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia podyktował... rożny. Dośrodkowanie i nic z niego nie wynikło.

11'

Faul Guardado w akcji ofensywnej przed polem karnym Mallorki.

7'

Piłka w siatce po strzale Dos Santosa, ale gol nieuznany. Spalony.

6'

J. Pereira faulowany w środku pola. Przewaga Valencii powoli topnieje.

4'

Akcja Mallorki przerwana przez Ramiego, ale piłka jak bumerang w posiadaniu gości. Faulował Parejo, za dostał żółtą kartkę.

3'

Kolejny rajd Algierczyka zakończony płaskim wstrzeleniem piłki w pole karne, lecz napastnika Valencii uprzedza Nunes.

2'

Fegouli popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne do Soldado, ale ten nieczysto uderzył i piłkę łapie Aouate.

1'

Jonas strzela, ale niecelnie

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta.

16:54

Rezerwowi Mallorki: Calatayud, Fontas Prat, Ximo, M. Pereira, J. Marquez, E. Nsune i Victor.

16:52

Znamy podstawowe "11" obu drużyn. W rezerwie Valencii są: Guaita, Cissokho, Ruiz, Viera, Canales, Piatti i N. H. Valdez.

16:38

Tomasz Górski, witam Państwa! Już za ok. 20 minut rozpocznie się spotkanie 24. kolejki Primera Division, w którym Valencia zagra z Realem Mallorca.