Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
2 : 1
VfB StuttgartVfB Stuttgart
93'

Kiessling faulowany z prawej strony boiska. Będzie szansa dla Aptekarzy z rzutu wolnego. Piłka po zagraniu Castro wychodzi jednak na aut.

92'

Wolfgang Stark dolicza 2 minuty do regulaminowych 45. w drugiej połowie.

91'

Zmiana w ekipie gości.

90'

Kvist fauluje pomocnika Leverkusen. Żółta kartka!

90'

Żółtą kartką ukarany zostaje Ibisevic. Nie potrafi się pogodzić z wynikiem!

89'

Kapitan wyprowadza Aptekarzy na prowadzenie!

89'

W zamieszaniu pod bramką VfB Schuerle uderza! Odbija piłkę Tasci. Dopada do niej Kiessling i strzela na bramkę! Broni kapitalnie Ulreich! Dobitka! Lars Bender! GOL!

84'

To już 16 trafienie Niemca w Bundeslidze!

83'

Delikatny strzał Kiesslinga w środek bramki! GOL!

82'

Uderzenie na bramkę Hegelera! Piłka trafia w rękę defensora VfB! Mamy rzut karny!

82'

Carvajal wrzuca w pole karne. Do piłki wyskakuje Arkadiusz Milik! Uderza na bramkę! Piłka jednak minimalnie mija bramkę. Cóż to by było za wejście, gdyby piłka trafiła do siatki!

80'

80'

Trener Leverkusen desygnuje do gry Arkadiusza Milika. Blisko 10 minut ma Polak, by zmienić wynik i nastroje kibiców Aptekarzy. Milik w czwartek skończył 19 lat.

79'

Zamieszanie pod bramką Die Schwaben! Hegeler uderza piłkę po kiksie Andre Schuerle! Idealnie jednak interweniuje Sven Ulreich!

76'

Coraz bardziej nerwowe interwencje defensorów VfB! Wydaje się, że bramka dla Leverkusen wisi w powietrzu!

73'

Inicjatywa w tej drugiej połowie wyraźnie leży po stronie gospodarzy. Kontry gości są jednak dużo groźniejsze.

73'

Ibisevic dwójkowo rozgrywa piłkę z Gentnerem. Oko w oko z bramkarzem jest Christian Gentner! Uderza! Obok bramki! To była bez wątpienia stuprocentowa sytuacja!

71'

Sidney Sam wykłada piłkę na piąty metr w kierunku Hegelera! Jens Hegeler uderza jednak obok bramki. Nadal bramkarz Stuttgartu zachowuje czyste konto!

69'

Austriak jednak nie kontrolował linii z obrońcami i dał się złapać w pułapkę ofsajdową!

69'

Prostopadle do Harnika zagrywa Ibrahima Traore. To może być szansa na drugą bramkę!

67'

Ciągły napór Bayeru na bramkę VfB trwa. Goście mają wyraźny problem z opuszczeniem własnej połowy.

65'

Sakai wychodzi sam na sam z Berndem Leno! Świetnie interweniuje golkiper gospodarzy i Aptekarze ruszają z kontrą! Do piłki dobiega Schuerle! Piłka po jego strzale i rykoszecie wychodzi jednak na rzut rożny.

63'

Zamieszanie w polu bramkowym Stuttgartu! Uderza Kiessling! Zablokowany! Z niebywałym zaangażowaniem interweniuje Rudiger!

61'

Rajd lewą stroną rozpoczął Schuerle. Wrzuca w pole karne! Rudiger wybija piłkę na rzut rożny! Dośrodkowanie z narożnika boiska zatrzymują obrońcy gości. Defensorzy Labbadii oddalają niebezpieczeństwo.

58'

Ibrahima Traore wykłada piłkę przed pole karne! Dobiega do niej Gentner. Soczyście i mocno strzela na bramkę Leverkusen! Na posterunku jednak Leno.

57'

Carvajal wrzuca piłkę w pole karne! Do futbolówki wyskakuje Kiessling i podaje ją do Hegelera! Asystent arbitra jednak podniósł chorągiewkę. Spalony!

54'

Andre Schuerle wrzuca z lewej strony na głowę Kiesslinga! Niemiec strzela! Piłka jednak mija bramkę.

53'

Gentner zagrywa piłkę do Ibisevica. Bośniak rozgląda się i przerzuca na prawą stronę do Sakaia. Ten dośrodkowuje w kierunku Gentnera! Gentner opanowuje piłkę i uderza w krótki róg bramki Aptekarzy! Kapitalna interwencja Berndta Leno!

50'

Andre Schuerle sfaulowany na lewej stronie boiska. Rzut wolny wykonuje Castro. Obrońcy Stuttgartu wybijają piłkę przed pole karne.

48'

W przerwie nastąpiła zmiana w ekipie gospodarzy. W miejsce Reinartza pojawił się Hegeler.

19:32

Bayer Leverkusen i VfB Stuttgart wychodzą na drugą połowę. Wolfgang Stark gwizdkiem rozpoczyna drugą cześć spotkania!

19:23

Dzisiejsze spotkanie to również bezpośrednia rywalizacja jednych z najskuteczniejszych strzelców Bundesligi. Póki co w pojedynku Kiessling - Ibisevic jest 0:1. Bośniak zdobył bramkę w 14 minucie, wykorzystując rzut karny.

50'

Bayer Leverkusen musi w drugiej połowie wymyślić coś specjalnego, bo gra defensywy gości wygląda dzisiaj naprawdę dobrze. Poza jedną pomyłką Rudigera, nie można mieć zastrzeżeń do zawodników Bruno Labbadii.

48'

Zawodnicy schodzą na przerwę. 0:1 na Bay Arena po 47' minutach rywalizacji.

46'

Wolfgang Stark zdecydował, że pierwsza połowa potrwa 2 minuty dłużej.

45'

Holzhauser fauluje Larsa Bendera i będzie rzut wolny dla Aptekarzy. Gonzalo Castro wrzuca piłkę w pole karne! Kiessling! Niemiec jednak faulował interweniującego Vedada Ibisevica. Wyraźnie niepocieszony trener Leverkusen Sascha Lewandowski.

44'

Zawodnicy Stuttgartu chyba myślami są już w szatni. Akcje Bayeru nabierają coraz większego tempa!

43'

Z linii bramkowej wybija piłkę Tasci! Co za interwencja!

43'

Bender wrzuca piłkę w pole karne! Niefortunnie interweniuje Rudiger, a do piłki dobiega Kiessling. Strzela ponad Ulreichem! Będzie gol?

42'

Bender wrzuca w pole karne! Gonzalo Castro uderza głową! Na posterunku jednak Sven Ulreich.

40'

Dwójkowa akcja Sidneya Sama i Larsa Bendera. Kapitan Bayeru uderza na bramkę! Doskonale jednak spisuje się bramkarz VfB- Sven Ulreich

39'

Na ławce rezerwowych gospodarzy znajdują się dwaj Polacy. Sebastian Boenisch i Arkadiusz Milik. Jeśli taki wynik utrzyma się przez dłuższy czas, to prawdopodobnie zobaczymy któregoś z Polaków na boisku.

36'

Bender po ziemi dośrodkowuje w pole karne. Kapitalna interwencja Rudigera i mamy rzut rożny dla Aptekarzy. Wrzutka! Do piłki dochodzi Reinartz, ale i on nie znajduje drogi do bramki. Nad poprzeczką!

33'

Kolejny faul graczy Labbadii. Tym razem Gentner nieprzepisowo zatrzymywał Kiesslinga.

32'

Sakai do Traore. Pomocnik gości wrzuca piłkę w pole karne. Ta jednak zostaje wybita przez obrońców Leverkusen i mamy aut.

32'

31'

Sidney Sam zdecydował się na niesygnalizowany strzał z 25 metrów! Piłka jednak trafia w interweniującego Rudigera.

31'

Bender w pole karne! Rudiger ekspediuje piłkę poza boisko. Jest jednak wcześniej faulowany przez Carvajala i mamy rzut wolny.

29'

To już siódma żółta kartka na koncie Reinartza w tym sezonie.

29'

Reinartz ukarany żółtą kartką po faulu na zawodniku VfB. Wyraźnie spóźniony defensor Leverkusen w tej sytuacji.

28'

Carvajal przerzuca piłkę do Schuerle. Ten zagrywa do Kadleca. Czech stara się dośrodkowac w pole karne. Obrońcy ze Szwabii jednak zażegnali niebezpieczeństwo i ruszają z kontrą.

25'

W walce o górną piłkę do piłki wyskoczyli Rudiger i KIessling. Niemiec, po raz kolejny faulowany.

25'

Bayer nadal nie może znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną dzisiaj defensywą gości.

24'

Reinartz wrzuca piłkę w pole karne. Przejmuje ją Kiessling i wykłada nadbiegającemu Gonzalo Castro. Strzał obrońcy jednak wyraźnie chybiony.

23'

Michał Kadlec fauluje Martina Harnika. Wyraźnie zaostrza nam się gra.

21'

Gonzalo Castro fauluje na środku boiska zawodnika Stuttgartu. Za ten taktyczny faul, obrońca Leverkusen ogląda żółty kartonik.

19'

Kvist fauluje Kiesslinga w środkowej strefie. Wygląda na to, że Stuttgart stawia teraz na zabezpieczenie tyłów.

18'

W tym momencie ekipie gospodarzy potrzebne jest jak najszybsze wyrównanie. Kibice wręcz domagają się gola. Andre Schuerle drybluje z lewej strony boiska. Blisko pole karne. Interweniuje Sakai i mamy rzut rożny. Wrzutka, do piłki wyskakuje Kiessling. Uderza jednak wysoko ponad bramką.

14'

14'

Kapitalne prostopadłe zagranie Traore w kierunku Ibisevica w kierunku Ibisevica. Bośniak opanowuje piłkę i mija Reinartza. Jest faulowany! Stark wskazuje na 11 metr. Rzut karny! Do piłki podchodzi poszkodowany i umieszcza ją w lewym rogu bramki Leverkusen. 1:0!

11'

Wolfgang Stark odgwizduje kolejny faul piłkarzy VfB Stuttgart. Poszkodowany tym razem Kiessling. Wydaje się, że jego cierpliwość już się kończy.

8'

Bardzo aktywny w ofensywie Leverkusen jest Andre Schuerle. Większość akcji prowadzona jest z jego udziałem.

7'

Wrzut z autu na wysokości pola karnego Stuttgartu. Gonzalo Castro rzuca w kierunku Andre Schuerle. Niemiecki napastnik świetnie przyjmuje piłkę i uderza na bramkę. Piłka ląduje jednak w trybunach.

5'

Ofensywne wejście Michała Kadleca na połowę Stuttgartu. Czech jednak został sfaulowany i Aptekarze wznowią grę z rzutu wolnego.

3'

Toprak nadal znajduje się poza boiskiem. Póki co Bayer z konieczności gra w dziesiątkę.

3'

Toprak chyba nabawił się kontuzji. Wydaje się, że źle stanął tuż po pojedynku z Ibisevicem.

18:30

Sędzia Wolfgang Stark po raz pierwszy używa gwizdka. Rozpoczyna się ostatnie sobotnie spotkanie 24. kolejki Bundesligi.

18:30

Pod nieobecność Simona Rolfesa, kapitanem Aptekarzy jest dzisiaj Lars Bender. W ekipie Stuttgartu tą funkcję pełni Serdar Tasci.

18:28

Niemiecki arbiter Wolfgang Stark wyprowadza obie jedenastki na murawę. Na trybunach Bay Areny niemal komplet widzów.

18:25

Duet trenerski Sascha Lewandowski oraz Sami Hyypia z pewnością desygnuje dzisiaj do gry superstrzelca Stefana Kiesslinga. Niemiec w Bundeslidze zdobył już 15 bramek i ma szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji strzelców. Póki co jej liderem jest Robert Lewandowski, który w spotkaniu Borussii z Hannoverem zanotował 2 trafienia i na swoim koncie ma 16 ligowych goli.

18:17

Dzisiejsze spotkanie może być przełomowe dla trenera gości Bruno Labbadii, bowiem w swojej trenerskiej karierze sześciokrotnie mierzył się on z Bayerem Leverkusen i ani razu nie zdołał wygrać.

18:15

Przed nami jubileuszowa 70. ligowa konfrontacja Bayeru Leverkusen z VfB Stuttgart. W dotychczasowych potyczkach tych ekip, 29 razy górą byli Aptekarze, 22-krotnie wygrywali goście ze Szwabii, a 18 spotkań kończyło się remisami.