3 : 1
Hannover 96Hannover 96
1. połowa2 : 1
92'

KONIEC MECZU Mistrzowie Niemiec bez większych problemów pokonali bezbarwny Hannover. Borussia zachowuje drugie miejsce i ma tylko matematyczne szanse na obronę tytułu. Dziękuję za relacje i zapraszam na kolejne z udziałem Borussi Dortmund.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty do podstawowego czasu gry. Wynik wydaje się jednak być niezagrożony już od ponad kwadransa.

88'

Jak do tej pory na Westfallen Stadium toczy się bardzo czysty mecz, arbiter nie pokazał dotychczas ani jednej kartki.

85'

Sahin uderza z rzutu wolnego z podobnym skutkiem, co Lewandowski. Przed wyjazdem do Madrytu wychodziło mu to znacznie lepiej.

84'

Mimo pewnego prowadzenia podopieczni Kloppa nie zaprzestają ataków. Hannover nieszczególnie może im w tym przeszkodzić.

81'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu, Nuri Sahin zmienia Ilkaya Gundogana.

80'

Fatalne zagranie Santany. Mimo zwycięstwa, Brazylijczyk na pewno nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych.

76'

Ostatnia zmiana w obozie gości. Strzelec bramki, Mohammed Abdellaoue schodzi z boiska, w jego miejsce Jan Schlaudraff.

74'

Jakub Błaszczykowski kończy swój udział w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce pojawia się Sven Bender.

74'

Kontuzjowanego Djourou zmienia Haggui. Trener Slomka ma jeszcze możliwość zmiany jednego zawodnika.

72'

GOOOOOLLL!! Schieber! Świetna akcja Błaszczykowskiego. Kuba wpadł w pole karne, złamał akcję dośrodka i już szykował się do uderzenia, gdy piłkę z przed nosa zgranął mu Schieber i pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

70'

Napastnicy Hannoveru są dzisiaj kompletnie poza grą. Artur Sobiech prawdopodobnie nie dotknął piłkę po przerwie.

69'

Schmelzer uderza bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Piłka wpada do koszyczka Zielera.

66'

Rzut wolny dla BVB. Do piłki chciał podejść Goetze, ale ustąpił na rzecz Lewandowskiego. Już chwilę później okazało się, że jednak nie powininen.

63'

Zmiana w Borussi Dortmund, Juergen Klopp wpuszcza Goetzego, który pojawia się w miejsce Marco Reusa.

61'

Z piłką w szesnastce przeciwnika znalazł się Ya Konan, ale, otoczony przez trzech obrońców, stracił futbolówkę.

59'

Robert przed kolejną szansą na Hat-Tricka! Po raz kolejny fantastycznym podaniem popisał się Hummels. Polak próbował przelobować wychodzącego Zielera, ale bramkarz Hannoveru w świetny sposób zatrzymał zmierzającą do bramki piłkę.

58'

Kuba!! Błaszczykowski popisał się kapitalną szarżą, minął trzech zawodników i zagrał wzdłuż bramki. Nikt jednak nie przeciął tej piłki.

53'

Lewandowski!! Kapitalny, kilkudziesięciometrowy cross Hummelsa. Robert przyjął piłkę, podbił ją nad obrońcą i uderzył. Futbolówka w niewielkiej odległości minęła bramkę Zielera.

50'

Ładnie lewą flanką przedarł się Pocognoli, udało mu się ograć dwóch graczy Borussi, ale akcję zakończył niecelnym podaniem.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Czy goście będą w stanie odwrócić losy spotkania?

16:32

W przerwie trener Slomka dokonał jednej zmiany, Schmiedebach zmienia Rauscha.

46'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY Borussia prowadzi 2:1, ale po straconej bramce nie może czuć się pewna zwycięstwa. Świetną informacją dla polskich kibiców są trafienia autorstwa Roberta Lewandowskiego.

44'

Kolejna strata Santany. Brazylijczyk nie prezentuje dzisiaj najwyższej formy i znacznie odstaje od Suboticia.

43'

GOOOOLLL!! Rzut wolny pośredni dla drużyny Hannoveru, piłkę niefortunnie trącił Santana i ta zmierzała wprost do bramki. Tą sytuację zdołał jeszcze uratować Weidenfeller, lecz wobec dobitki Abdellauoue był już bez szans.

39'

Pocognoli centruje z lewej strony boiska, wprost do niepilnowanego Sobiecha. Polski napastnik miał sporo czasu, ale uderzył nieczysto.

35'

Schieber! Składna akcja BVB, Grosskretuz świetnie podaje do Schiebera. Zmiennik Lewandowskiego dobrze opanował piłkę, ale, będąc w sytuacji sam na sam, zaprzepaścił szansę na swoją premierową bramkę w Dortmundzie.

33'

Świetna indywidualna szarża Lewandowskiego. Polak minął dwóch przeciwników i zagrał bardzo dokładną piłkę do Błaszczykowskiego. Kuba nie zdołał jednak opanować futbolówki.

31'

A tak obecnie wygląda klasyfikacja najlepszych strzelców Bundesligi: tabela strzelców

27'

Po faulu na Lewandowskim z rzutu wolnego uderzał Reus. Zieler pewnie wyłapał piłkę.

25'

W środowym meczu z Bayernem, Borussia była cieniem siebie, monachijczycy całkowicie zdominowali przeciwników. Podobna przepaść dzieli dzisiaj BVB i Hannover 96.

22'

GOOOOLLL!! Znowu Lewandowski! Kapitalne zagranie Gundogana do Kuby, który mając dużo czasu i miejsca, wykłada piłkę do Grosskreutza. Niemiec uderza - Zieler broni - Lewy strzela! 2:0!

20'

Kolejna wymiana piłki pomiędzy Błaszczykowskim, a Grosskreutzem, tym razem nie tak efektywna jak przy akcji bramkowej.

17'

GOOOOOOLLLAA nie ma. Fatalne zagranie Schmelzera, przechwyt piłki i błyskawiczna kontra Hannoveru. Futbolówka trafia do Rauscha, który pewnym strzałem umieszcza ją w siatce. Euforię gości po bramce studzi jednak arbiter liniowy, który sygnalizuje spalonego.

13'

Tak wyglądał stadion w Dortmundzie na kilka minut przed meczem. ..

11'

Piłkarze Hannoveru po raz pierwszy zagościli pod bramką Weidenfellera. Piłka po wrzutce z rzutu rożnego wraca jednak natychmiast do gospodarzy.

9'

GOOOOOLLLL!!! Lewandowski!! Błaszczykowski wypuszcza Grosskreutza ładnym podaniem po linii, Niemiec wycofuje piłkę na 10. metr, a Robert świetnie wykańcza sytuację, 1:0!

7'

Reus! Błaszczykowski wrzuca piłkę na nogę niepilnowanego Reusa, który trafia wprost w bramkarza. Chwilę później przed szansą stanął Kuba, ale również uderzył niecelnie.

6'

Pierwsza dobra akcja gospodarzy. Po szybkiej wymianie podań piłka dociera do Lewandowskiego. Polak ładnie wypatrzył Grosskreutza na lewej stronie, a ten dośrodkował w pole karne. Sytuacja została opanowana przez obrońców.

15:31

Gramy!

15:29

Pomimo dwu meczowej absencji, Robert Lewandowski wciąż jest w gronie najskuteczniejszych zawodników Bundesligi. Polski snajper na w swoim dorobku 14 trafień, tylko jedno mniej od Mario Mandzukicia i Stefana Kießlinga.

15:25

Ławka rezerwowych Borussi Dortmund: S. Bender, M. Leitner, M. Götze, N. Şahin, M. Langerak, Ł. Piszczek, L. Bittencourt

15:24

Ławka rezerwowych Hannoveru: K. Haggui, H. Sakai, M. Schmiedebach, J. Schlaudraff, M. Miller, A. Nikci, C. Pander

15:23

W drużynie gości od pierwszych minut oglądać będziemy innego Polaka. Artur Sobiech znalazł się w wyjściowym składzie po raz pierwszy od listopadowego starcia z Bayernem Monachium (0:5).

15:16

Roszady w zespole Juergena Kloppa są spowodowane napiętym kalendarzem dortmundczyków. W środę Borussia grała z Bayernem Monachium w ramach pucharu Niemiec, a już za kilka dni zmierzy się z Szachtarem Donieck w meczu rewanżowym 1/8 Ligi Mistrzów.

15:14

Drużyna z Westfallen Stadium przystąpi do dzisiejszego starcia w nieco odmienionym składzie. Na ławce rezerwowych usiądzie m. in. Łukasz Piszczek, a także największy talent Bundesligi, Mario Goetze. W wyjściowej jedenastce po czerwonych kartkach ponownie znaleźli się obaj napastnicy "Die Borussen": Julian Schieber i Robert Lewandowski, któremu komisja ligi skróciła karę do dwóch spotkań.

15:11

Witam i zapraszam na najciekawsze spotkanie 24. kolejki Bundesligi. Mistrz Niemiec, Borussia Dortmund podejmować będzie na własnym stadionie z Hannoverem 96.