Werder BremaWerder Brema
17:20

Dziękuję serdecznie za dzisiejszą relację, żegna się Karol Wojnarowski.

90'

Ani jednej minuty nie doliczył Marco Fritz. Bayern, raczej zgodnie z planem, gromi Werder Brema aż 6:1. Przewaga Bawarczyków nad mistrzem Niemiec rośnie do 18 punktów.

89'

Piąty gol Mario Gomeza w tym sezonie. Tym razem fenomenalnie dograł Arjen Robben, który podcinką oszukał obrońców Werderu. Gomez nie zwykł marnować takich sytuacji

89'

Niesamowite! 6:1!

88'

Mogła być błyskawicznie szósta bramka, ale w polu karnym Werderu przekombinował Arjen Robben, nie zdołał oddać strzału

87'

Znakomicie zrobił to Bayern. Po rzucie rożnym Philipp Lahm ujrzał w polu karnym Ribery'ego, miękko dośrodkował, a Francuz mocnym wolejem w długi róg pokonał Mielitza. Ribery wreszcie strzelił swoją bramkę

86'

5:1!

85'

Mario Gomez sugerował sędziemu, że był faulowany przez Lukimyę, ale pan Fritz nie dał się na to nabrać

84'

Świetna kombinacja pomiędzy Lahmem, Riberym, Gomezem i Robbenem, ale ten ostatni został na spalonym

80'

Ostatnie 10 minut spotkania, Bayern spokojnie rozgrywa piłkę, a Werder od czasu do czasu walczy o drugą bramkę

76'

Groźne uderzenie niezwykle aktywnego Arnautovicia, ale strzał Austriaka obok bramki Neuera

74'

Świetny strzał z ostrego kąta Robbena - piłka przechodzi tuż obok spojenia słupka i poprzeczki

74'

Kolejny faul Pavlovica, Chorwat musi uważać - ma już kartkę na koncie

72'

Zmiana wśród gospodarzy - były gracz Werderu Claudio Pizarro zastępuje Shaqiriego

69'

Bayern spokojnie rozgrywa piłkę pod polem karnym Werderu, nie walczy zaciekle o kolejne bramki, ale nie można ich wykluczyć

67'

Żółta kartka dla debiutanta Pavlovica, który bezpardonowo zatrzymał Arjena Robbena

65'

Niekonwencjonalne rozegranie, Robben po ziemi wzdłuż szesnastki do Tymoschchuka, mocny strzał Ukraińca broni Mielitz

64'

Faulowany Arjen Robben, znów szansa na groźne dośrodkowanie przed Holendrem

63'

Bayern kontroluje grę, od czasu do czasu straszy bremeńczyków groźnymi atakami

59'

Zamieszanie pod bramką Bayernu, akcja Gebre Selassie, który przechytrzył Dante i odegrał do Junuzovicia, ten dośrodkował do niepilnowanego De Bruyne, który lekkim strzałem pokonał Neuera

58'

Jest bramka dla gości! De Bruyne!

55'

Dobra kombinacja Nilsa Petersena z Marko Arnautoviciem, Austriak był bliski strzału, ale uprzedził go Manuel Neuer

54'

Bayernowi wciąż mało - gospodarze chcą strzelać kolejne bramki, a do końca spotkania ponad 35 minut

53'

Zmiana w ekipie gospodarzy - Tymoshchuk zastępuje Javiego Martineza

52'

Zupełnie rozbita drużyna Werderu. Ribery wyszedł sam na sam z Mielitzem, przelobował go, a z metra do pustej bramki piłkę wpakował Mario Gomez

52'

Cóż za pogrom! 4:0!

50'

Mario Gomez poradził sobie ze Schmitzem, dośrodkował przed bramkę, niepewnie wybił ją Mielitz, a pilnujący Ribery'ego Gebre Selassie przypadkowo wbił ją do pustej bramki

49'

3:0! Samobój!

47'

Groźne dośrodkowanie Gebre Selassie, sytuacja już wyjaśniona przez Luiza Gustavo

46'

Gracze Bayernu rozpoczęli drugą część spotkania, w tym samym składzie

16:33

Kapitan Werderu Aaron Hunt nie wyjdzie na drugą połowę. W jego miejsce debiutant - obrońca Mateo Pavlovic

46'

Strzał Shaqiriego przeszedł nad bramką. Sędzia Fritz zakończył pierwszą połowę, która zakończyła się zgodnie z planem. Bayern spokojnie prowadzi i będzie grał z przewagą jednego zawodnika. Wracamy za 15 minut.

45'

Kolejne kapitalne podanie do Gomeza, napastnik Bayernu wpadał w pole karne i tuż przed nim został sfaulowany. Faul taktyczny Austriaka, słuszna decyzja sędziego. Rzut wolny dla gospodarzy

44'

Czerwona kartka! Sebastian Prödl opuszcza boisko!

43'

Znów swoją szansę miał Mario Gomez. Nie ma dziś szczęścia reprezentant Niemiec - po raz kolejny zablokował go Prödl

40'

Ciekawostka: gol Arjena Robbena był dwutysięcznym golem, którego zdobyła drużyna w której grał lub którą prowadzi Jupp Heynckes. Przypomnę, dziś jego mecz numer 1000 w Bundeslidze

39'

Bayern spokojnie czeka do przerwy, nie zanosi się na kolejne bramki przez najbliższe 7 minut

36'

Faul Prödla na Shaqirim, znów rzut wolny. Po takiej sytuacji padła bramka na 2:0, tyle że z drugiej strony boiska

35'

Piłka z kornera trafiła do Gebre Selassie, ale jego strzał głową przechodzi nad bramką

35'

Kontra gości zakończona strzałem Aarona Hunta, piłka wybita przez Dante na rzut rożny

32'

Seria kiksów graczy Werderu w polu karnym Bayernu, ale mogła z tego wyjść groźna sytuacja. Ostatecznie Arnautović traci piłkę

30'

Faulowany Arjen Robben wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył były pomocnik Athletiku Bilbao. Zabójcze cztery minuty gospodarzy

29'

I 2:0! Javi Martinez!

28'

Ależ kontra Bayernu! Gdyby nie Junuzović, Robben wyszedłby sam na sam. Można się zastanawiać, czy to nie powinna być czerwona kartka

28'

Świetne dośrodkowanie Arnautovicia, Lahm trochę spanikował i wybił piłkę na rzut rożny

26'

Warto wspomnieć, że nie było w tym sezonie takiego meczu Bundesligi, w którym Bayern nie strzelił bramki. Werderowi takie mecze przytrafiły się dwukrotnie

26'

Znakomita akcja gospodarzy, Lahm genialnie z prawej strony wypatrzył na czwartym metrze od bramki Francka Ribery'ego, ale w całą akcję wmieszał się Robben i z bliska wpakował piłkę do bramki Mielitza

25'

Bramka! Arjen Robben!

23'

Znów blisko bramki dla Bayernu! Strzał Gomeza z pięciu metrów zablokowany, mamy rzut rożny

22'

Nic Werderowi nie wyszło z tego kornera. Ale od początku goście chcą udowodnić, że Bayern jest dzisiaj do pokonania

21'

Błyskawiczna odpowiedź gości, uderzył Arnautović i Neuer na rzut rożny

20'

Pierwsza akcja typowa dla Arjena Robbena. Zejście do środka i świetny strzał lewą nogą, obronił Mielitz

18'

Nieudane rozegranie stałego fragmentu, z szybką kontrą chciał ruszyć Werder, ale błąd techniczny popełnił Aaron Hunt

17'

Faulowany Luiz Gustavo, kolejna szansa na dobrą centrę z rzutu wolnego

15'

Pierwszy strzał Werderu, wysoko nad bramką uderzył Kevin De Bruyne

13'

Nie było zagrożenia pod bramką Mielitza, defensorzy Werderu poradzili sobie z tą sytuacją

12'

Rzut wolny dla Bayernu w okolicach pola karnego, faulowany Diego Contento

10'

Goście spisują się na razie bez zarzutu w grze defensywnej, ataki Bawarczyków nie mają szans powodzenia

9'

Pierwsza groźna szansa Bayernu, ale Mario Gomez nie zdołał opanować piłki w polu karnym Werderu

6'

Szansę na kontrę mieli goście, ale Nils Petersen wpadł na ścianę, jaką jest Brazylijczyk Dante

4'

Początek bardzo słaby, ale Bayern dominuje i często jest na połowie Werderu

2'

Spokojny początek gospodarzy, dużo podań wymienianych przez Bawarczyków

15:32

Rozpoczynamy mecz na Allianz Arena! Zaczęli Petersen z De Bruynem

15:31

A menedżer gospodarzy, Jupp Heynckes otrzymuje symboliczny bukiet kwiatów za swój mecz numer 1000 w Bundeslidze (jako zawodnik i trener)

15:30

Obie drużyny wychodzą na boisko, prowadzeni przez sędziego Marco Fritza. Bayern w swoich tradycyjnych czerwonych koszulkach, Werder na czarno z zielonymi elementami

15:28

Trudno wierzyć w niespodziankę na Allianz Arena, skoro Bawarczycy w tym sezonie Bundesligi stracili... 7 bramek

15:26

Jeśli Bayern wygra, to przynajmniej do jutra jego przewaga nad Borussią wzrośnie do 18 punktów. Werder w przypadku wygranej awansuje na 8.miejsce.

15:21

Tak jak przewidywano, Jupp Heynckes dokonał małej rewolucji w składzie, dał odpocząć Mandżukiciowi, Alabie, Van Buytenowi i Mullerowi

15:20

W drużynie gości istotny będzie brak kapitana Clemensa Fritza i Sokratisa Papastathopoulosa, po kontuzji wraca Gebre Selassie

15:17

Ławka rezerwowych Werderu: Strebinger, Pavlovic, Trybull, Yildirim, Ekici, Elia, Akpala

15:17

Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, Alaba, Kroos, Tymoshchuk, Muller, Pizarro, Mandżukić

15:15

Dzień dobry. Zapraszam na relację najciekawszego chyba dziś spotkania niemieckiej Bundesligi - Bayern Monachium zmierzy się z Werderem Brema. Początek o 15:30.