Swansea CitySwansea City
17:51

Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel. Do usłyszenia!

90'

Koniec drugiej części spotkania. Po bardzo dobrym meczu Liverpool pokonuje Swansea 5-0. Świetnie w dziejszym spotkaniu prezentowali się Sturridge i Suarez. Podopieczni Landrupa w rezerwowym składzie nie sprostali wysoko zawieszonej poprzeczce przez gospodarzy. Liverpool dzisiaj zagrał na "piątkę"

78'

89'

Druga część spotkania zostaje przedłużona o trzy minuty.

88'

Z przyjemnością dzisiaj się po przerwie oglądało Liverpool Brendona Rodgersa. Gospodarze zagrali świetną drugą połówkę i udukementowali ją czterema bramkami. Warto wyróżnić Sturridga i Suareza.

87'

Piłkarze Swansea chcą już, aby spotkanie się zakończyło. Liverpool rozgrywa atak pozycyjny i już się nie kwapi do zdobycia kolejnej bramki. Oba zespoły chcą już tylko dograć to spotkanie.

86'

Ostry faul na Borinim, który zwija się z bólu trzymając się za bark. Czy to będzie kolejna kontuzja byłego zawodnika Romy? Miejmy nadzieję,że nie. Liverpool będzie konczył mecz w dziesiątke.

84'

Dobrze sparowana piłka przez Pepe Reiny,że nie mógł do niej dojść Angel Rangel. Hiszpan widząc nadbiegającego rywala tak ją odbił, że była poza zasięgiem rywala.

82'

Na boisko wchodzi Angel Rangel w miejsce Tiendaliego.

80'

Rzut rożny dla Liverpoolu z którego nic nie wynika. Po chwili Borini podaje do Johnsona a ten świetnie uderza. Strzał był minimlanie niecelny. Dobra próba Anglika mogła skończyć się bramką.

79'

Landrup ma bardzo smutną minę. Jest niezadwolony z wyniku. Duńczyk wiedział co robi jednak bo priorytetem jest spotkanie na Wembley, ponieważ dzięki wygranej w tym spotkaniu mogą zapewnić sobie awans do Ligi Europejskiej.

77'

Rzadki obrazek by Luis Suarez schodził przed końcem spotkania. Urguwajczyk nie dowierza, ale z pokorą schodzi z boiska przy owacji na stojąco. W jego miejsce wchodzi Borini.

76'

Z boiska schodzi Pablo Hernandez a w jego miejsce Nathan Dyer.

75'

Tak na do widzenia żółtą kartkę przed zmianą dostaje Pablo Hernandez.

74'

Trzydzieści cztery strzały oddali The Reds i dwadzieścia celnych. Pięć w siatce, więc skuteczność nie bywała. Na stadionie słychać głośne "ole" po każdym zagraniu swoich ulubieńców.

73'

Błąd jednego z obrońców Swansea i do piłki dochodzi Sturridge i świetnie przyjmuje piłkę. NIe zastanawiając sie dłużej uderza i piłka musneła poprzeczke. Bardzo dobre uderzenie i niewiele brakowało,aby ten strzał podwyższył wynik.

72'

Z boiska schodzi Lucas Leiva a w jego miejsce Joe Allen.

71'

Do piłki podchodzi tym razem nie Steven Gerrard ani Luis Suarez a Sturridge i podwyższa wynik spotkania na 5-0. Jest to kolejne trafienie Anglika w Premier League, który jak na razie bardzo dobrze spisuje się w Liverpoolu.

70'

I mamy rzut karny po wystawieniu barku przez Wayne Routhledge. Do piłki mógł dojść Suarez. Po raz drugi dobrą decyzję podejmuje asystent sędziego. Tym razem nie ten sam a drugi.

69'

Swansea nie kwapi się do pressingu i wyczekuje Liverpool na własnej połowie. Świetne spotkanie rozgrywają dzisiaj Sturridge i Suarez, którzy bardzo dobrze się rozumieją.

67'

Od bramki grę wznowi Vorms. Wybija niedokładnie i znów przy piłce jest Liverpool i konstruuje atak pozycyjny. Podopieczni Brendana Rodgersa mają bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki.

66'

Świetna akcja Liverpoolu. Jeden z pomocników Liverpoolu podaje do Sturridga a ten fałszem próbuje oszukać Vormsa jednak ten się nie daje.Świetnie gra w dzisiejszym spotkaniu Anglik.

65'

Dobra akcja Swansea. De Guzman jednak pogubił się wzięty w delikatne "kleszcze" i od bramki grę wznowi Pepe Reina. Pierwsza groźna akcja w tej połowie drużyny Swansea.

63'

Z boiska schodzi Lamah a w jego miejsce Routledge.

62'

Faul Daviesa na Johnsonie. Anglik próbuje zagrać do Sturridge a Kyle Bartley wybija piłkę. Kolejna dobra sytuacja dla Liverpoolu. Do piłki dochodzi poraz kolejny Sturridge i wychodzi na sytuację sam na sam i Vorms dobrze interwenjuje.

61'

Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę. Gospodarze są już pewni zwycięstwa. Trener gospodarzy daje pograć wracającemu po kontuzji Sturridgowi, który i tak nie będzie mógł zagrać z Zenitem.

59'

Z boiska schodzi Coutinho a w jego miejsce Henderson.

58'

Sturridge świetnie drybluje i potyka się. Anglik próbuje wymusić rzut karny jednak sędzie Howard Webb jest nie wzruszony i karze grać dalej. Kolejna dobra decyzja sędziego dzisiejszego spotkania.

57'

Świetny wślizg Glena Johnsona jednak piłkę dalej z rzutu autu utrzymuje Swansea. Było to bardzo twarde wejście Anglika typowo angielskie. Od stałego fragmentu gry grę wznowią goście.

56'

Downing do Suareza i mamy osiemnasty gol dla Urugwajczyka w tym sezonie. Napastnik pięknie drybluje i lewą nogą z wielką swobodą i spokojem uderza idealnie mierząc i podwyższając wynik an 4-0.

54'

Atak pozycyjny Swansea na połowie Liverpoolu. Po chwili goście tracą piłkę i gospodarze wychodzą z kontrą. "The Reds" zwalniają i starają się budować atak pozycyjny.

53'

Szósty rzut rożny dla Liverpoolu. Steven Gerrard dośrodkowuje na głowe Daniela Aggera a ten nie trafia czysto w piłkę i nie trafia w bramkę. Warto wspomnieć że stały fragment gry wywalczył Luis Suarez.

52'

Dobre zagranie do Sturridge, któy jest na pozycji spalonej. Dobra decyzja asystenta arbitra. Swansea gra dopiero drugi sezon z rzędu w Premier League. Jak wiadomo ten kolejny sezon jest cięższy od tego pierwszego.

51'

Z rzutu wolnego Swansea,niestety dla gości nic z tego nie wynika. Podopieczni Landrupa najprawdopodbniej by chcieli,aby dzisiejsze spotkanie już się zakończyło.

49'

Pozycyjny atak Liverpoolu i Luis Suarez wywalcza rzut z autu. Sturridge drybluje na lewej stronie boiska. I mamy gola! Świetne rozegranie pomiędzy Sturridgem a Jose Enrique. Druga bramka Hiszpana w Premier League.Po raz kolejny dobrym zagraniem popisał się Luis Suarez, który odegrał bardzo mocną piłkę do Anglika.

48'

Osłabione Swansea nie potrafi sobie poradzić z niezle spisującym się Liverpoolem. Dla Landrupa ważniejsze jest spotkanie w Finale na Wembley. Do rozgrzewki odelegowani zostali już najlepsi piłkarze "Łabędzii"

47'

Gool! Kapitalne rozpoczęcie spotkania The Reds. Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa dopiero sprowadzony Coutinho. Śmiało można powiedzieć,że Luis Suarez zdobywa drugą asystę, ponieważ przy pierwszej bramce był faulowany.

46'

Wracamy na Anfield Road! Od środka Swansea i miejmy nadzieję, że będziemy oglądać dalej bardzo dobre spotkanie. Obie jedenastki bez zmian. Howard Webb odgwizduje rozpoczęcie drugiej części spotkania.

45'

Howard Webb używa gwizdka i zaprasza do szatni piłkarzy obu drużyn. Po golu z rzutu karnego wykonywanego przez Stevena Gerrarda Liverpool prowadzi 1-0. Miejmy nadzieję, że obejrzymy jeszcze bramki w dzisiejszym spotkaniu. Dozobaczenia po przerwie!

44'

Podarowany rzut wolny na wysokości pola karnego przez Liverpool dla Łabędzi.NIc z tego stałego fragmentu gry, niestety dla Landrupa nie wynikneło. Pierwsza część spotkania zostaje przedłużona o jedną minutę.

43'

Odgwizdany faul przez Howarda Webba. Odgwizdał nie po angielsku, ponieważ nie było mowy tutaj o faulu. Z rzutu wolnego Swansea. De Guzman dośrodkowuje a piłkę wybija Glen Johnson

42'

Uderzenie De Guzmana spokojnie łapie Pepe Reina. Pierwsza akcja i strzał Swansea w ostatnich kilkunastu minutach. Takim uderzeniem nie można zaskoczyć jednak Hiszpana.

41'

W defensywie Swansea brakuje organizacji gry. Goście rzadko przekraczają połowę gospodarzy a co dopiero mówić o stworzeniu dogodnej sytuacji bramkowej. Po bramce grają bardzo słabo.

40'

W tej akcji nie było spalonego. Piłka nie szła w światło bramki, ale piłkę i tak wybił Kyle Bartley. Po raz kolejny piłka szuka Luisa Suareza po świetnej akcji Liverpoolu. Ostatecznie z akcji nic nie wynikło.

38'

Agger do Coutinho a ten próbuje technicznie uderzyć a piłkę blokuje Kyle Barthley. Sturridge wychodzi na sytuację sam na sam a ten nie podaje do Suareza i piłkę lecącą w światło bramki wybija poraz kolejny Bartley.

37'

W ostatnich minutach przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki ma Liverpool. W ostatnim fragmencie gry Swansea głównie się broni. Podopieczni Landrupa w tym momencie gry nie istnieją w ofensywie.

36'

Po golu na Anfield Road odrazu zrobiło się głośniej i radośniej. Glen Johnson drybluje po prawej strony boiska i pędzi na bramkę Swansea. Po chwili dośrodkowuje w pole karne a tam do futbolówki nie dochodzi Coutinho.

35'

Kolejna akcja Downinga na skrzydle, niestety z niej nic nie wynika. Duży kocioł pod bramką "Łabędzie" Na szczęście dla Landrupa Kyle Bartley wyjaśnia na chwilę sytuację i wybija piłkę przed siebie.

34'

Steven Gerrard zmienił róg i tym razem skutecznie wykorzystuje rzut karny. Siódmy gol w Premier League kapitana zespołu gospodarzy. Warto wspomnieć, że Vorm obronił już w tym sezonie dwa karne.

33'

Howard Webb odgwizduje rzut karny. Nieodpowiedzialne zachowanie Kemyego Agustiena, który fauluje Urugwajczyka. Specem od jedenastek jest Michel Vorm, jednak nie tym razem. Gerrard i mamy 1-0. Holender był bardzo bliski obronienia tej piłki.

32'

Podanie z prawej strony do Gerrarda a ten uderza w plecy jednego z zawodników Swansea. Rzut rożny dla gospodarzy a tam zostaje faulowany Luis Suarez i prawdopodobnie bedziemy mieli rzut karny.

31'

Dwa kwadranse gry za nami. Jak na razie wynik wynosi 0-0. Fani Liverpoolu liczyli, że po ostatnich porażkach podopieczni Rodgersa zrekompensują im ostatnie niezadowolenie z wyników.

30'

Chaotyczna próba dośrodkowania Pablo Hernandeza i spokojnie do piłki dochodzi Pepe Reina, który wybija piłkę bardzo nie dokładnie.Dosłownie przed chwilą bramkarz Liverpoolu świetnie zagrywał do Sturridge, niestety nie tym razem.

29'

Atak pozycyjny Liverpoolu i wkońcu piłka dochodzi do Lucasa a ten odważnie próbuje strzelić. Kolejny strzał w światło bramki, niestety za lekki. Od bramki grę wznowi drużyna gości.

28'

Światowej klasy zagranie Coutinho do Sturridge. Błyskawicznie wyszedł z bramki Michel Vorms i uratował swój zespół od straty gola. Jak na razie bramkarz gości spisuje się bardzo dobrze.

27'

Kemy Agustien postraszył strzałem z dalekiej odległości i jeden z zawodników Swansea na spalonym. Od rzutu wolnego Liverpool. Swansea coraz śmielej sobie poczynia.

26'

Od bramki Michel Vorm. Swansea traci piłkę na rzecz Stevena Gerrarda. Po chwili piłkę odzyskują goście i próbują konstruuować atak pozycyjny. Cierpliwie rozgrywają piłkę i nie boją się liverpoolu.

25'

Od bramki Vorms. Lekka podcinka i Sturridge mógłby się cieszyć ze strzelenia bramki. Do piłki na koniec dochodzi Coutinho i nie jak na Brazylijczyka przystało nie trafia z bliskiej odległości w bramkę.

23'

Liverpool w kontraataku. Suarez podaje do Sturridge,który zmarnował stuprocentową sytuację. Anglik świetnie dryblował. Nie wykorzystał momentu w którym mógł uderzyć na bramkę.

22'

Dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska a tam dochodzi do piłki jeden z zawodników Liverpoolu i uderza piłkę głową. Troszkę lepsze ułożenie głowy i wystarczyło by, aby Vorms wyjmował piłkę z bramki.

20'

Po raz kolejny dobrą interwencją popisuje się Carragher. Swansea atakuje czterema zawodnikami jednak kapitan Liverpoolu wyjaśnia sytuację. W dzisiejszym spotkaniu spisuje się bardzo dobrze.

18'

Rzut wolny dla Liverpoolu. Znowu Suarez przy piłce. Teraz juz raczej nikomu nie pozwoli uderzyć piłki. Urugwajczyk uderza ponownie ponad bramką. Od bramki grę wznowi Swansea.

16'

Faul obrońcy Swansea na Urugwajczykowi. Sturridge i Suarez przygotowani do wykonania stałego fragmentu gry. Piłka jest lekko za polem karnym. Suarez już odlicza kroki do piłki. Do piłki podchodzi jednak Gerrard i trafia w mur. Poprawka Suareza mija bramkę Vormsa.

14'

Dobry fragment gry Liverpoolu. Drużyna gospodarzy coraz lepiej atakuje bramkę Swansea. W ubiegłym sezonie Liverpool miał wielkie problemy ze Swansea. U siebie osiągneli tylko remis a na wyjeździe przegrali.

13'

Uderzenie zza pola karnego Downinga mija bramkę Vormsa w bezpiecznej odległości. Zawodnik z Liverpoolu posiadający tak dobre umiejętności techniczne powinien był trafić chociaż w światło bramki.

19'

Dobre uderzenie z woleja Suareza mija minimalnie bramkę Swansea. Urugwajczyk coraz lepiej poczynia sobie na boisku. Jest bardzo dużym zagrożeniem dla drużyny gości. Obrońcy Landrupa muszą bardziej go pilnować

12'

Gerrard do Daniela Sturridge, który próbuje strzelać i jeden z obrońców wybija piłkę na rzut rożny. Po raz kolejny stały fragment gry będzie wykonywał Steven Gerrard. Na szczęście dla Swansea nic z tego nie wynika.

11'

Dośrodkowanie z prawej strony Liverpoolu i piłkę na rzut rożny wybija obrońca Swansea. Z lewej strony boiska dośrodkowuje Downing. Dobre dośrodkowanie a tam mógł lepiej uderzyć piłkę głową Glen Johnson

10'

Dobre uderzenie Downinga a Vorms spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem. Gospodarze chcą pokazać kto w dzisiejszym spotkaniu jest faworytem. Chcą zmazać piętno ostatniej porażki w Pettersburgu.

9'

Dobry moment spotkania Swansea. Pokazali w dwóch akcjach ofensywnych, że nie przyjechali tutaj po porażkę. Vorms łapie spokojnie piłkę do której próbował dojść Luis Suarez.

8'

Błąd w defensywie Liverpoolu i było niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy. Od rzutu rożnego Swansea. Szansa na gola po której zawodnik Swansea trafia w zawodnika Johnsona. Goście protestują, że było zagranie ręką. Dobra decyzja Howarda Webba, że nie odgwizdał karnego.

7'

Lucas fauluje zawodnika Swansea. Howard Webb nie pokazuje piłkarzowi gości żółtej kartki. Dobra decyzja sędziego. Z rzutu wolnego podopieczni Landrupa jednak nic z tego nie wyinka.

6'

Swansea w przemeblowanym składzie, więc wydaje się, że faworytem zdecydowanym tego spotkania jest Liverpool. Miejmy nadzieję, że goście będą godnym rywalem dla "The Reds" i być może pokuszą się o niespodziankę.

5'

Liverpool konstruuje atak pozycyjny na własnej połowie. Luis Suarez odgrywa źle do prawego obrońcy gospodarzy. Po chwili Urugwajczyk dochodzi do dobrej sytuacji bramkowej i pewnie piłkę łapie bramkarz Swansea.

4'

Sędzia dzisiejszego spotkania jest Howard Webb. Liverpool występuje w czerwonych strojach a Swansea w białych. Drużyna gości jest wyżej w tabeli od Liverpoolu co jest dużym zaskoczeniem.

3'

Niestety w pierwszym składzie nie ma dzisiaj MIchu, któremu być może Landrup daje odpocząć. Dla Brendana Rodgersa jest to bardzo ważny mecz, ponieważ w tamtym sezonie był trenerem Swansea.

2'

Rzut rożny dla Liverpoolu krótko rozegrany. Dobra akcja przed polem karnym Coutinho, niestety strzał zostaje zablokowany. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Ze stałego fragmentu gry Gerrard, który dośrodkowuje do Downinga a ten nieumiejętnie próbuje uderzać.

1'

Od środka Liverpool i zaczynamy miejmy nadzieję emocjonująco zapowiadające się spotkanie. Sporo zmian w obu zespołach. W Liverpoolu aż cztery w porównaniu z Zenitem. W Swansea aż siedem zmian w porównaniu z ostatnim wygraniu spotkaniu 4-1. Czyżby Landrup oszczędzał swoich zawodników przed finałem na Wembley?

16:00

Ławka rezerwowych Liverpoolu: Gulacsi, Skrtel, Henderson, Shelvey, Sterling, Allen, Borini.

16:00

Ławka rezerwowych Swansea: Tremmel, Rangel, Williams, Michu, Routledge, Dyer, Moore.

15:58

Piłkarze obydwu drużyn już na murawie. Za chwile rozpocznie się spotkanie pomiędzy słabo spisującym się w tym sezonie Liverpoolem a bardzo dobrze grającymi podopiecznymi Michaela Landrupa.

15:57

Na stadionie właśnie odgrywany jest hymn Liverpoolu. Dzisiejsze spotkanie jest pojedynkiem jednych z lepszych snajperów w Premier League a mianowicie Luisa Suareza a MIchu.

15:56

Bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem jest to, że MIchael Landrup po sezonie odejdzie z beniaminka Premier League i odejdzie do Manchesteru City takie informacje zostały dzisiaj podane w mediach. Szejkowie dowodzący City są niezadowoleni z poczynań w tym sezonie Roberto Manciniego.

15:53

Już za chwile rozpocznie się spotkanie pomiędzy Liverpoolem a beniaminkiem Swansea. W drużynie gospodarzy do gry wracają Steven Gerrard i Jamie Carragher. Spotkanie odbędzie się na Anfield Road. Zapraszam do śledzenia relacji live.