Valencia CFValencia
1 : 1
Real MadrytReal Madryt
23:32

To wszystko na dzisiaj. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Jutro ciąg dalszy Copa del Rey na naszym portalu: o godz. 20.00 Betis Sevilla podejmie Atletico Madryt (pierwszy mecz zakończył się wynikiem 0:2), a 2 godziny później wspomniany przeze mnie w relacji mecz Malaga - FC Barcelona. Dzisiaj odbyło się jeszcze jedno spotkanie: Sevilla pokonała 4:0 Real Saragosę i zapewniła sobie awans. Tak więc kto wie, czy parami półfinałowymi będą Sevilla Derbi i Gran Derbi.

23:27

W trzecim pojedynku z Realem udało się Nietoperzom strzelić gola. Bilans jest bardzo niekorzystny: remis i dwie porażki. Bilans bramkowy? 1:8. Druga połowa obfitowała w dużą ilość żółtych kartek i 2 czerwonych. Brak Fabio Coentrao i Angela Di Marii może być zauważalny w następnej rundzie. Nie wiadomo czy do listy nie trzeba będzie dopisać Ikera Casillasa.

93'

Koniec. Valencia zremisowała 1:1 z Realem Madryt i żegna się z Pucharem Króla.

92'

I jeszcze kartka dla Evera Banegi.

92'

Luka Modrić dostaje żółtą kartkę za utrudnianie wznowienia gry.

92'

Niewidoczny Sergio Canales chciał strzelać z przewrotki, ale nie trafił w piłkę.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Cristiano Ronaldo w roli... prawego obrońcy spisał się bez zarzutu.

88'

Niesportowe zachowanie Argentyńczyka po tym jak stracił piłkę. Chciał "oddać" rywalowi za to, że jego zdaniem zabrał mu piłkę niezgodnie z przepisami.

88'

Czerwona kartka dla Angela Di Marii!

87'

Nelson Haedo Valdez nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu w "16". Antonio Adan od bramki.

86'

Angel Di Maria ucierpiał w starciu z Everem Banegą. Po kilku sekundach wstał z murawy i może kontynuować grę.

85'

Tino Costa z 30 metrów ponad poprzeczką.

84'

Pablo Piatti za długo zwlekał z przyjęciem piłki w polu karnym co wykorzystał Raul Albiol wybijając futbolówkę na aut.

83'

Antonio Adan broni (lekki) strzał głową Nelsona Haedo Valdeza.

83'

Real od dobrej minuty w hokejowym zamku przed własną bramką. Valencia pokazuje, że tici-taca też jest jej znana.

82'

Dobry zamysł by podać na lewą stronę do Pablo Piattiego, ale zagranie zbyt krótkie i przeciął je Alvaro Arbeloa.

80'

Żółta kartka dla Ricardo Costy za faul.

80'

Wiele wskazuje na to, że w półfinale czeka nas Gran Derbi. Ale nie przekreślajmy Malagi.

79'

Aly Cissokho wkręcił w ziemię Lukę Modricia po czym dośrodkował. Za głęboko i piłka wylądowała na górnej siatce bramki Antonio Adana.

78'

Nelson Haedo Valdez nie zdołał dojść do podania, ale piłka odbiła się od zawodnika Realu i mamy... rzut rożny.

76'

Angel Di Maria świetnie radzi sobie jako lewy obrońca. Poradził sobie bez problemu z Pablo Piattim, który na dodatek faulował rodaka.

76'

Ostatni kwadrans przed nami. Valencia potrzebuje aż trzech bramek by awansować do 1/2 finału Copa del Rey. Czy uda się?

74'

Luka Modrić zastępuje Karima Benzemę.

71'

I po parunastu sekundach kolejny korner dla gospodarzy po tym, jak Antonio Adan sparował strzał Pablo Piattiego.

71'

Kolejna akcja Valencii i... rzut rożny.

70'

Ostatnia zmiana w Valencii: za Jonasa wchodzi Sergio Canales.

70'

Ostra, nieustępliwa walka o piłkę. Pablo Piatti trochę przesadził i sędzia odgwizdał faul.

69'

Nacho ukarany żółtą kartką za grę na czas.

67'

Aly Cissokho fauluje w walce o górną piłkę CR7. Rzut wolny w okolicach środka pola.

66'

Tino Costa bliski strzelenia drugiej bramki! Piłka nieznacznie minęła słupek!

65'

Cristiano Ronaldo faulem taktycznym przerywa akcję Valencii. Zostaje za to ukarany żółtą kartką

63'

Ostatnie minuty należą do gospodarzy. Stwarzają sobie raz po raz groźne akcje. Próbują wykorzystać grę z przewagą jednego zawodnika.

63'

Jonas strzela bardzo niecelnie. Antonio Adan wznawia grę w "piątki".

59'

Zwycięzca tego dwumeczu zagra w następnej rundzie Pucharu Króla z lepszym w parze FC Barcelona - Malaga (2:2 w pierwszym meczu). To spotkanie jutro o 22.00. Relacja oczywiście w Ekstraklasa.net.

58'

Ernesto Valverde wzmacnia ofensywę: wpuszcza na boisko Pablo Piattiego za Victora Ruiza.

57'

Valencia w natarciu. Kolejna akcja i "tylko" rzut rożny.

55'

Kolejna próba w wykonaniu Tino Costy, ale tym razem nieudana. Dla Argentyńczyka to drugi gol w Copa del Rey. Wcześniej trafił w meczu z Osasuną wygranym 2:1

53'

Druga zmiana w Realu: Nacho zastępuje Mesuta Oezila.

52'

Kapitalne, płaskie uderzenie z rzutu wolnego i Antonio Adan bez większych szans na skuteczną interwencję.

52'

Gol dla Valencii! Tino Costa

51'

Druga żółta, i w konsekwencji czerwona, kartka dla Fabio Coentrao. Tym razem został trafiony w rękę.

50'

Imponujące wyjście z kontrą Realu, jak w LM z Ajaksem. Tym razem Vicente Guaita stanął na przeszkodzie strzelającemu Angelowi Di Marii.

49'

Jonas faulowany. Do bramki Antonio Adana ok. 30 metrów.

47'

Nelson Haedo Valdez strzela głową tuż obok słupka.

46'

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Ever Banega, który zastąpił Andresa Guardado.

46'

Wracamy na drugą połowę.

22:34

Jeszcze mała informacja: arbitrem jest Perez Laza. Asystentami Cote Saez, Martinez Segovia i Sagues Oscoz.

22:21

Pierwsza połowa nie była toczona w zawrotnym tempie. Można podzielić na 3 okresy, w których na zmianę przeważali jedni i drudzy. Końcówka pierwszej odsłony należała do gości co udokumentowali bramką.

49'

Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi 1:0 po golu Karima Benzemy.

48'

3:1 w kartkach dla Valencii. Tino Costa pojawia się w notesie sędziego.

46'

Antonio Adan przyciąga do siebie piłki jak magnes. Po strzale jednego z zawodników Valencii.

46'

I żółta kartka dla zawodnika Realu: dokładniej Fabio Coentrao.

45'

Sędzia dolicza 4 minuty. To m.in. pokłosie urazu Ikera Casillasa.

44'

Wyborne podanie Sami Khediry w pole karne do Francuza, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji.

44'

Co się odwlecze... Gol Karima Benzemy

43'

Cristiano Ronaldo trafia w mur.

43'

I druga żółta kartka dla zawodnika Valencii: tym razem dla Joao Pereiry.

43'

Faul za faul w okolicach prawego narożnika na połowie Realu. Rzut wolny podyktowany dla Królewskich.

41'

Karim Benzema nie sięgnął piłki w polu karnym. Bardzo dobre dośrodkowanie Cristiano Ronaldo, który po zejściu z boiska Ikera Casillasa przejął opaskę kapitana.

40'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymuje ją Victor Ruiz za faul.

38'

Niewiele z niego wynikło. Valencia rusza z kolejną akcją.

37'

Vicente Guaita przenosi piłkę piłkę po strzale Angela Di Marii nad poprzeczką. Korner dla Realu.

37'

Jonas chciał dośrodkować w pole, ale zrobił to nieudolnie i piłka opuściła linię końcową. Antonio Adan wznawia grę.

35'

Kontra Realu i piłkę tuż przed polem karnym Valencii stracił Angel Di Maria...

35'

Ofiarny wślizg Raula Albiola okazał się skuteczny. Zablokował strzał Nelsona Haedo Valdeza, lecz piłka wyszła na rzut rożny.

34'

Za mocne podanie Tino Costy do Andresa Guardado. Antonio Adan zaczyna z "piątki".

33'

Karim Benzema na spalonym.

32'

5 Faule 4

31'

Mierzone dośrodkowanie Angela Di Marii i piłka wpada idealnie w ręce Vicente Guaity.

30'

Antonio Adan broni strzał głową Nelsona Haedo Valdeza. Miał ułatwione zadanie ponieważ piłka leciała prosto w niego.

30'

Pół godziny gry za nami. Początek należał do Realu, lecz w miarę upływu czasu role odwróciły się.

29'

Dobry pomysł Jonathana Viery by podać w "16" do Nelsona Haedo Valdeza, ale zrobił to za mocno. Antonio Adan zaczyna od bramki.

27'

Angel Di Maria faulowany.

25'

Z dużej chmury mały deszcz.

24'

Jonas nieczysto trafił w piłkę w polu karnym Realu i ta poleciała w stronę narożnika boiska. Dogonił ją Jonathan Viera, który w pojedynku sam na sam z Fabio Coentrao wywalczył rzut rożny.

24'

Raphael Varane uprzedza w ostatniej chwili Nelsona Haedo Valdeza wybijając mu piłkę.

22'

Dwójkowa akcja Victor Ruiz-Jonas zakończona niecelnym podaniem tego pierwszego.

21'

Od pierwszych minut niepewnie spisuje się Adil Rami. Dużo strat, piłka plącze mu się pod nogami. Jeszcze nie "wszedł" w mecz.

20'

Nelson Haedo Valdez przestrzelił. Takim uderzeniem miałby większe szanse na powodzenie w rugby...

18'

Pierwsza interwencja Antonio Adana. Co najważniejsze udana - pewnie wypiąstkował piłkę z własnego pola karnego.

18'

Raphael Varane spokojnie poradził sobie na lewej stronie z Andresem Guardado. Gospodarze szybko jednak przechwycili piłkę i faul Alvaro Arbeloi.

16'

Antonio Adan wchodzi w miejsce Ikera Casillasa.

15'

Alvaro Arbeloa przypadkiem kopnął w rękę Ikera Casillasa. Wiele wskazuje na to, że będzie wymuszona zmiana bramkarza.

13'

Krótka przerwa w grze. Kapitan Królewskich opatrywany przez lekarzy.

13'

Akcja Valencii przynosi drugi w tym meczu rzut rożny. Dośrodkowanie i Iker Casillas lekko ucierpiał przy wyjściu do piłki.

12'

Adil Rami wyprowadza piłkę na środek boiska i fatalnie podał co zapoczątkowało kontrę Realu. Jednak podanie CR7 zostało zablokowane przez Ricardo Costę.

11'

Obrona Valencii może mówić o szczęściu. Karim Benzema nie zdołał sięgnąć piłki po świetnym zagraniu w pole karne przez Angela Di Marię.

8'

Kolejny zryw Realu. Tym razem podanie Fabio Coentrao w pole karne zablokowane.

8'

Pierwsza udana interwencja Vicente Guaity. Strzelał w stronę bliskiego słupka Cristiano Ronaldo.

4'

Nelson Haedo Valdez strzela głową. Niecelnie.

4'

Strzał Tino Costy zablokowany.

3'

Xabi Alonso skosił Jonathana Vierę jak trawę na wiosnę. Do bramki Ikera Casillasa nieco ponad 30 metrów.

1'

Pierwsza akcja Królewskich przerwana tuż przed polem karnym Valencii.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta.

21:28

Obie drużyny już wychodzą na murawę Estadio Mestalla. Za chwilę losowanie stron i rozpocznie się pierwsza połowa rewanżowego spotkania Copa del Rey.

21:24

Rezerwowi Realu: Adan, Carvalho, Modrić, Higuain, Callejón, Nacho, Morata

21:24

Ławka rezerwowych Valencii: Diego Alves, Barragan, Banega, Arques, Canales, Piatti, Bernat.

21:18

Dzisiaj rewanż w Copa del Rey. Przypomnijmy: 8 dni temu Real wygrał na Santiago Bernabeu po golach Karima Benzemy i Andresa Guardado (samobójczym).

21:17

Do trzech razy sztuka? Taka myśl na pewno przewijała się przez myśl sztabu Valencii i jej piłkarzy. Jednak muszą mieć na uwadze to, co miało miejsce dosłownie kilka dni temu gdy po pierwszej połowie przegrywali z Realem aż 0:5.