Valencia CFValencia
1 : 1
FC BarcelonaFC Barcelona
20:57

Wynik ustalony w pierwszych 45 minutach. Druga połowa należała z dużymi przerwami do gości, ale Valencia stawiła zaporę nie do przejścia. Dzięki wywalczonemu punktowi skoczyła na 6. miejsce w tabeli spychając Rayo Valecano. FC Barcelona pozostaje liderem z 59 punktami. Drugie Atletico Madryt traci 12 punktów, ale to może ule zmianie po spotkaniu z piątym w tabeli (35 pkt.) Betisem. Tymczasem za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

93'

Koniec Remis na Estadio Mestalla, FC Barcelona mimo przewagi w końcówce nie była w stanie zgarnąć całej puli

91'

Thiago zmienia Xaviego.

90'

3 minuty doliczone.

90'

Niewiele z niego wynikło. Niebawem dowiemy się, ile sędzia doliczy do drugiej połowy.

88'

Kolejna akcja Barcelony przynosi rzut rożny.

85'

Ostatnia zmiana w Valencii: za Andresa Guardado pojawia się Jonas.

85'

Ricardo Costa w ostatniej chwili powstrzymuje Xaviego wybijając mu piłkę spod nóg. Po chwili szybszy Vicente Guaita uprzedza Lionela Messiego.

83'

Vicente Guaita na treningach broni groźniejsze strzały niż ten, który oddał Pedro zza "16".

81'

Barcelona próbuje prowadzić grę. Gospodarze są wyraźnie nastawieni na wyprowadzanie kontrataków. Oby ta taktyka nie okazała się zgubna.

79'

Jeden z zawodników Valencii blokuje strzał Lionela Messiego.

78'

Zapowiada się bardzo ciekawy ostatni kwadrans.

77'

David Villa bliski skarcenia swoich byłych kolegów. Dostał kapitalne podanie od Dani Alvesa i minimalnie strzelił obok słupka!

75'

Faul taktyczny Andresa Guardado i żółta kartka.

75'

Kontra Valencii! Przedarł się Aly Cissokho, piłka pod nogami Tino Costy, który strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

74'

[b]Statystyki[/b]:

• 42% Posiadanie piłki 58%
  • 4 Strzały celne 1
  • 11 Faule 12
71'

Witany oklaskami David Villa pojawia się na boisku zmieniając Cesca Fabregasa.

69'

Druga zmiana w Valencii: Pablo Piatti zastępuje dobrze spisującego się Juana Bernata.

69'

Roberto Soldado na spalonym.

68'

Victor Valdes paruje piłkę po strzale Sergio Canalesa na rzut rożny! Fenomenalny strzał i jeszcze lepsza interwencja!

67'

Valencia zaciekle broni dostępu do własnej bramki. Zagranie piłki w pole karne i Vicente Guaita piąstkuje wyjaśniając sytuację.

66'

Kopia akcji Valencii i Roberto Soldado sprzed kilku minut. Hiszpański snajper minimalnie przestrzelił

65'

Pierwsza akcja zmiennika i powiało zagrożeniem pod bramką Victora Valdesa. Ostatecznie bramkarz Barcelony łapie piłkę.

63'

Sergio Canales zmienia strzelca bramki dla Valencii, Evera Banegę.

63'

Cesc Fabregas na spalonym.

61'

Lionel Messi wyłożył piłkę jak na tacy na środek pola karnego, ale żaden z jego partnerów nie zamykał akcji!

60'

Roberto Soldado niemal z ostrego kąta strzela obok bramki. Z "piątki" zacznie Victor Valdes.

60'

Ładna akcja Valencii, ale ostatnie podanie Andresa Guardado w pole karne zepsuło cały efekt.

58'

Lionel Messi strzela bardzo mocno i równie niecelnie.

57'

Bezpośredni strzał Tino Costy w środek bramki i nie miał problemu Victor Valdes.

57'

Jordi Alba zagrał piłkę ręką. Do bramki Barcelony ok. 28 metrów.

55'

Carles Puyol zmienia Javiera Mascherano.

54'

Cesc Fabregas strzela obok słupka bramki Victora Guaity. Kapitalne podanie z głębi pola Lionela Messiego.

54'

Valencia próbuje narzucić swój styl gry, ale rzadko udaje się wykonać 3-4 podania. Momentami jednak to piłkarze Barcelony ganiają za futbolówką.

50'

Roberto Soldado mimo rywala na plecach zdołał oddać groźny strzał głową na bramkę Victora Valdesa. Zabrakło naprawdę niewiele!

49'

Tici-taca Barcelony na własnej połowie z udziałem... Lionela Messiego. Prostopadłe podanie do Pedro i piłkę na rzut rożny wybija Joao Pereira.

49'

47'

Coraz intensywniej rozgrzewa się Carles Puyol.

46'

Akcja Valencii i faul Roberto Soldado, za który został ukarany żółtą kartką.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

19:50

Szybkie tempo w pierwszej odsłonie, ale z rażącą niedokładnością w wykonaniu obu stron. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Evera Banegi, którego występ stał pod znakiem zapytania. Odpłacił jednak trenerowi za 'zaufanie', a dokładniej wystawienie go do gry. Wyrównanie padło po rzucie karnym. Lionel Messi na ogół strzela "pasówką", a tu wybrał wariant siłowy

46'

Koniec pierwszej połowy. Gwizdy rozlegają się na Estadio Mestalla.

45'

Minuta doliczona.

45'

45'

Ostra walka w parterze o piłkę. Andres Guardado strzela z dystansu i Victor Valdes broni na raty.

43'

Kontra Barcelony przerwana tuż przed polem karnym gospodarzy. Odpowiedź Valencii i Victor Valdes łapie piłkę po dośrodkowaniu Aly Cissokho.

41'

Joao Pereira w roli prawoskrzydłowego. Centruje płasko w pole karne i Javier Mascherano na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny.

40'

Żółta kartka dla Aly Cissokho.

38'

Wątpliwa "jedenastka" dla Blaugrany. Pedro nadział się na Joao Pereirę i padł jak rażony.

38'

GOL, Lionel Messi mocnym strzałem pokonuje Vicente Guaitę z rzutu karnego

37'

Kolejna akcja Valencii. Roberto Soldado próbował strzelać przewrotką, ale tylko musnął piłkę.

33'

Argentyńczyk przyjął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem, niemal w środek bramki, pokonuje Victora Valdesa! Pierwszy celny strzał w tym meczu

33'

GOL, EVER BANEGA!

32'

Valencia od 2-3 minut trzyma grę na połowie rywala. Lionel Messi do tej pory zupełnie niewidoczny. Rzut wolny dla Valencii w okolicach prawego narożnika pola karnego.

30'

Adil Rami wyrósł jak spod ziemi po dośrodkowaniu Dani Alvesa i pewnie wybija piłkę głową z własnego pola karnego. Bardzo dobry występ Francuza w pierwszych 30 minutach.

28'

Nerwowo na 25-30 metrze przed bramką Vicente Guaity. Gospodarze jednak wyszli obronną ręką.

26'

Zdaniem arbitra Victor Valdes był faulowany.

26'

Dośrodkowanie z lewej flanki Aly Cissokho zablokowane i rzut rożny. dla gospodarzy.

24'

Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafia w mur. Ale domagali się gospodarze... rzutu karnego za zagranie ręką.

23'

Rzut wolny dla Valencii z ok. 20 metrów.

23'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Javiera Mascherano za faul.

21'

Kolejna przerwa w grze. Ostro sfaulowany w środku pola został Pedro. Ten po paru sekundach zwijania się z bólu na boisku wstał i może grać dalej.

20'

Ricardo Costa wraca na boisko. Valencia w komplecie.

20'

19'

Gwizdy na trybunach. Kibice i piłkarze Valencii domagali się podyktowania rzutu karnego za zagrania ręką Gerarda Pique i Javiera Mascherano. Sędzia nie podzielił ich opinii nakazując grać dalej.

18'

Próba klepki Roberto Soldado z Everem Banegą, ale Argentyńczyk fatalnie odgrywał.

15'

Pierwszy kwadrans za nami. Lekka przewaga po stronie gości. Obie drużyny nie miały póki co klarownych sytuacji.

15'

O własnych siłach, ale wyraźnie kulejąc, opuszcza boisko. A intensywną rozgrzewkę zaczął David Albelda.

14'

Pechowa interwencja Ricardo Costy, który leży na boisku. Przerwa w grze.

13'

Vicente Guaita pewnie piąstkuje. Na dodatek był faulowany przez Cesca.

13'

Andres Iniesta faulowany przez Joao Pereirę na lewej flance.

13'

Za mocne podanie ze środka pola do Roberto Soldado i piłka w posiadaniu Victora Valdesa.

9'

Adil Rami strzela niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

9'

Ładna akcja Valencii zapoczątkowana przez Juana Bernata na prawej stronie. Podał do wbiegającego w pole karne Roberto Soldado, ten do Andresa Guardado, ale Meksykanin nieczysto trafił w piłkę. Przestrzelił.

6'

Vicente Guaita za długo zwlekał z wykopem i zdołał do niego dobiec Xavi, który został nabity. Na szczęście bramkarza Valencii piłka poleciała w bok.

5'

Lionel Messi poradził sobie z trzema rywalami, ale było dość tłoczno i akcja spaliła na panewce przed polem karnym Valencii.

3'

Akcja lewą stroną Barcy i za mocne dośrodkowanie w pole karne. Ostatecznie korner dla gości i Gerard Pique strzela głową obok bramki.

2'

Victor Valdes pewnie interweniuje poza polem karnym. Po chwili strzał Tino Costy z dystansu zablokowany.

1'

Rajd lewą stroną Jordi Aby lewą stroną i Adil Rami fauluje go przy linii środkowej.

1'

Gwizdek sędziego i Barcelona zaczyna pierwszą połowę.

18:59

Obie drużyny, wraz z sędziami, są już na boisku. Przywitanie stron i za chwilę pierwsza połowa.

18:48

Rezerwowi Valencii:Diego Alves, Antonio Barragan, Jonas, Nelson Haedo Valdez, Sergio Canales, Pablo Piatti, David Albelda.

18:45

Jose Manuel Pinto, Adriano, Carles Puyol, Alex Song, Thiago Alcantara, David Villa, Alexis Sanchez - to rezerwowi FC Barcelona.

18:40

Ostatnie informacje medialne w Hiszpanii donoszą, że Barça "przy okazji" wizyty na Mestalla podejmie temat transferu Vicente Guaity. Hiszpański bramkarz głównie występował w Copa del Rey. Ile w tym prawdy? Gdyby transfer doszedł do skutku (Victor Valdes zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Blaugraną), to byłby trzecim zawodnikiem Nietoperzy, który zasilił rywala (po Davidzie Villi i Jordi Albie).

18:36

Valencia to jedna z 4 drużyn w lidze, której Messi nie pokonał bramkarza każdej drużyny w jednym sezonie. Stawkę uzupełniają: Granada (wczoraj pokonała u siebie Real Madryt "dzięki" bramce samobójczej Cristiano Ronaldo), Sevilla oraz Celta de Vigo.

18:33

Najlepszy strzelec Dumy Katalonii, Lionel Messi, ma na koncie więcej goli w tym sezonie La Liga niż... Valencia. Laureat Złotej Piłki za ubiegły rok strzelił 33 gole. Dzisiejszy rywal - 30.

18:31

„Jasne, że to będzie bardziej wymagający pojedynek niż ten na Riazor . Musimy być ostrożni i skupieni, a możemy ich ograć”.

18:31

Obrońca Los Che, Victor Ruiz, nawiązał podczas konferencji do niedawnego spotkania na El Riazor z Deportivo La Coruna. Valencia rzutem na taśmę zapewniła sobie komplet punktów strzelając gola na 3:2 w doliczonym czasie gry. Co takiego powiedział?

18:27

Już za nieco ponad pół godziny na Estadio Mestalla najciekawsze spotkanie 22. kolejki Primera Division - gospodarze zmierzą się z kroczącą coraz większymi krokami po mistrzostwo Hiszpanii FC Barcelona. Relację NA ŻYWO poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

18:24

"Barcelona to wielki zespół, złożony z wielu fenomenalnych piłkarzy. Mimo to, są do ogrania. W niedawnej przeszłości udowodnił to Real Sociedad, który zdołał pokonać Katalończyków 3:2" - to słowa Victora Ruiza na konferencji prasowej. Nastroje w Valencii są bojowe, oby jednak nie powtórzył się scenariusz ze spotkania (a właściwie pierwszej połowy) z Realem Madryt na Mestalla.