Niedziela, 20 stycznia 2013, godz. 21:00
0 : 5
Real MadrytReal Madryt
1. połowa0 : 5
22:50

Real przymusowo dograł drugą połowę. Nie chciał już dobijać rywala, wystarczająco zrobił to już w pierwszych trzech kwadransach. Za wspólnie spędzony czas (mimo jednostronnego spotkania) dziękuje Państwu Tomasz Górski, i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

91'

Koniec! Wynik ustalony już w pierwszej połowie, którą Real wygrał aż 5:0

91'

Jonas przewracany przed polem karnym Realu, ale sędzie nie widział. faulu. Dalekie podanie do Gonzalo Higuaina niecelne.

90'

Sędzia dolicza minutę.

90'

Tino Costa płasko zagrywa w pole karne Realu, lecz radzą sobie stoperzy Królewskich.

88'

Iker Casillas "ściąga" piłkę sprzed nosa Nelsona Haedo Valdeza. Dobre dośrodkowanie Antonio Barragana.

87'

Valencia pobiła niechlubny rekord najwyższej porażki w lidze. Wcześniej było to 1:5 z... Realem Madryt.

86'

Cristiano Ronaldo pudłuje z 4 metrów! Nie trafia do pustej bramki!

85'

Gonzalo Higuain tuż obok słupka! Piłka odbiła się od zawodnika Valencii.

84'

Akcja Realu (!) przynosi korner. Dośrodkowanie Cristiano Ronaldo zablokowane.

83'

A kibice Valencii machają białymi chusteczkami - to "popularny" znak domagania się dymisji. W tym przypadku prezesa klubu, Manuela Llorente.

81'

Zupełnie nieudany strzał Evera Banegi. Iker Casillas od bramki.

80'

Żółty kartonik dla Michaela Essiena.

80'

Walka w narożniku TIno Costy i Alvaro Arbeloi. Górą zawodnik Realu, który na dodatek był faulowany.

79'

9. rzut rożny dla Valencii. Goście mieli trzy razy mniej.

78'

Nelson Haedo Valdez zatrzymał się na bandach reklamowych. Nie zdołał wcześniej oddać strzału na bramkę Ikera Casillasa.

76'

Ostatni kwadrans przed nami. Do tej pory Valencia przeważała, ale wynik jest już tak ustalony, że Realowi nie przeszkadza dać się wyszumieć przeciwnikowi.

75'

I ostatnia roszada w Realu: Jose Maria Callejon wchodzi na boisko, schodzi Sami Khedira.

72'

Ostatnia zmiana w Valencii: za Pablo Piattiego pojawia się Juan Bernat.

71'

Strzał Andresa Guardado zablokowany. Druga połowa to inna Valencia, gra o bramkę honorową.

69'

Pierwsza okazja Nelsona Haedo Valdeza, lecz rezerwowy Valencii minimalnie przestrzelił.

68'

Pablo Piatti ucierpiał w starciu z Sami Khedirą. Argentyńczykowi po paru sekundach wstał z murawy i jest w stanie kontynuować grę.

67'

Luka Modrić wchodzi w miejsce Mesuta Ozila.

66'

Nelson Haedo Valdez zmienia bezbarwnego Roberto Soldado.

65'

Jonas pudłuje. Nie pierwszy raz w tym meczu...

66'

Garść statystyk:

• 56% Posiadanie piłki 44%
  • 4/7 Strzały celne/niecelne 7/2
  • 18 Faule 8
64'

W polu karnym Raul Albiol wybija piłkę spod nóg Pablo Piattiego na rzut rożny.

63'

Faul Evera Banegi na CR7 i żółta kartka dla Argentyńczyka.

62'

Pojedynek dziesiątek: Ever Banega fauluje Mesuta Ozila na środku boiska.

61'

Jonas strzela z pół obrotu i piłka poleciała nad poprzeczką. Do bramki Ikera Casillasa miał ok. 10 metrów.

60'

Gonzalo Higuain na spalonym.

59'

Iker Casillas broni strzał Tino Costy z woleja! Valencia gra jakby było 0:0.

58'

Michael Essien zmienia Xabi Alonso.

57'

Kolejna akcja Valencii przynosi rzut rożny.

55'

Nieczyste uderzenie z dystansu Ricardo Costy i piłka poszybowała obok słupka bramki Ikera Casillasa.

53'

Strzela Adil Rami, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Fabio Coentrao ratuje Real.

50'

Było tak blisko! Pablo Piatti trafia w poprzeczkę!

50'

Nieudana akcja Valencii i ostatecznie od bramki zaczyna Iker Casillas.

46'

Jedna (tylko) zmiana w Valencii: Antonio Barragan zastępuje Fernando Gago.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

21:55

W szatni Valencii nie będzie tylko "por qué" (dlaczego), ale też solidna suszarka w stylu Sir Aleksa Fergusona. Nietoperze zdają się być zmiażdżeni. Z taką grą nie mają Real-nych szans na korzystny wynik. Zarówno dzisiaj jak i w rewanżowym spotkaniu Copa del Rey (we środę).

21:51

Kibice Los Che zaczęli opuszczać stadion przed gwizdkiem sędziego! Podejrzewam, że nawet fanatykom Realu nie przyszłoby na myśl, że ten mecz może się tak ułożyć na korzyść Królewskich - co strzał to bramka!

21:49

Szok i niedowierzanie na Estadio Mestalla. Przeraźliwe gwizdy wyrażają więcej niż milion słów. 11 minut wstrząsnęło Valencią, która w tym czasie straciła aż 4 gole. Co za popis skuteczności piłkarzy Jose Mourinho!

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Angel Di Maria

46'

Na stadionie znów jęk zawodu, po tym jak Pablo Piatti nie strzela bramki...

43'

Andres Guardado mierzył w okienko bramki Ikera Casillasa. Zabrakło naprawdę niewiele by padła piękna bramka (kolejki)!

41'

Angel Di Maria zgrywa piłkę na środek pola karnego do CR7, który strzałem z woleja pokonuje Diego Alvesa. Pogrom!

41'

0:4! Cristiano Ronaldo!

40'

"Piłka może mnie minąć, przeciwnik już nie" - zapewne tak pomyślał Fernando Gago i dostaje żółtą kartkę za skoszenie przeciwnika.

40'

Zamieszanie w polu karnym Valencii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka ostatecznie opuściła boisko i od bramki zacznie Diego Alves.

38'

Valencia na kolanach, grobowa cisza na trybunach...

36'

Obrona Valencii przypomina ser szwajcarski. CR7 dostał podanie na wolne pole i strzelił pewnie tuż przy bliższym słupku. Diego Alves bez szans.

37'

Tino Costa strzela, ale pudłuje.

36'

Cristiano Ronaldo i 0:3!!!

34'

Cristiano Ronaldo wkręcił w ziemię Ricardo Costę i Adila Ramiego w polu karnym i wyłożył piłkę Argentyńczykowi, który strzela do pustej bramki.

34'

Gol, Angel Di Maria.

33'

Diego Alves znowu w roli głównej! Wzorowo przeprowadzona kontra gości i Sami Khedira ponownie nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza Valencii!

32'

Moment szarpanej i niedokładnej gry obu stron na wysokości środka pola.

30'

Za głębokie dośrodkowanie Tino Costy i piłka pada łupem Ikera Casillasa.

30'

Fabio Coentrao za zagrania ręką ukarany żółtą kartką.

29'

Diego Alves ratuje Valencię! Przechwyt Gonzalo Higuaina i Sami Khedira trafia wprost w brazylijskiego bramkarza! Piłka jeszcze wyszła na rzut rożny!

28'

Valencia z trudem wydostała się z własnego pola karnego. Kilka szybkich podań i Ever Banega z ostrego kąta strzela nad poprzeczką. Najlepsza okazja gospodarzy do strzelenia gola.

25'

Przeraźliwe gwizdy na Estadio Mestalla chciały zmienić decyzję sędziego. Ten pozostał nieugięty.

25'

Valencia CF - Real Madryt

23'

Żółta kartka dla Jonasa za "nurkowanie" w polu karnym. Taka decyzja sędziego bardzo nie podoba się kibicom gospodarzy.

23'

Diego Alves pewnie piąstkuje po centrze z narożnika.

22'

Dobre dośrodkowanie w pole karne w kierunku Gonzalo Higuaina, lecz w ostatniej chwili uprzedził go Adil Rami wybijając piłkę głową na rzut rożny.

20'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymuje ją Alvaro Arbeloa, za faul.

18'

Próba prostopadłego podania Fernando Gago w kierunku Roberto Soldado było bardzo niedokładne co ułatwiło interwencję Raulowi Albiolowi.

17'

Cristiano Ronaldo, w momencie podania od Sami Khediry, był na spalonym.

15'

Tino Costa strzela z rzutu wolnego z ponad 30 metrów i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

15'

Głośne Valencia, Valencia rozlega się na trybunach Estadio Mestalla.

13'

Udana interwencja Diego Alvesa po zagraniu Angela Di Marii, który "szukał" w polu karnym Gonzalo Higuaina..

12'

Cristiano Ronaldo faulowany w okolicach środka boiska przez Tino Costę.

12'

Piłka po strzale Pablo Piattiego poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Ikera Casillasa.

11'

9'

Mesut Ozil prostopadłym podaniem uruchomił Angela Di Marię, który wycofał piłkę na środek pola karnego do Gonzalo Higuaina, a ten pewnym strzałem pokonuje Diego Alvesa

9'

9'

Gol, Gonzalo Higuain!

8'

Sami Khedira dostał piłkę na 11. metr i fatalnie przestrzelił!

7'

Iker Casillas bez większego wysiłku broni płaski strzał Pablo Piattiego z 18 metrów.

6'

Dośrodkowanie Cristiano Ronaldo z lewej strony zablokowane przez trzech zawodników drużyny gospodarzy. Szybkie przeniesienie akcji pod drugie pole karne i rzut rożny dla Valencii.

5'

Kolejny "przewinienie" zawodnika Valencii zauważone przez sędziego.

2'

Strzał Evera Banegi z 20 metrów zablokowany. Po chwili Angel Di Maria faulowany przez Jonasa przed polem karnym Królewskich.

1'

Valencia zaczyna pierwszą połowę.

20:58

Obie drużyny już wychodzą na boisko. Rozbrzmiewa właśnie hymn gospodarzy. A za chwilę losowanie stron i rozpoczęcie pierwszej połowy.

20:54

Rezerwowi Realu Madryt: Antonio Adan, Karim Benzema, Ricardo Carvalho, Michael Essien, Luka Mordrić, Nacho, Jose Maria Callejon.

20:53

Aly Cissokho, Vicente Guaita, Anonio Barragan, Jonathan Viera, Nelson Haedo Valdez, Juan Bernat, Sergio Canales - to rezerwowi Valencii.

20:50

Fernando Gago i Raul Albiol wystąpią od pierwszego gwizdka sędziego, którym jest José Teixeira‎. Obaj zawodnicy grali wcześniej w przeciwnych drużynach.

20:47

Na przestrzeni kilku lat Real nie miał większych problemów z wygraniem na Mestalla. 23 kwietnia wygrał aż 6:3, 7 miesięcy później 3:2. Ostatnie 6 spotkań ligowych to 4 wygrane Królewskich i 2 remisy.

20:41

Kto wie czy dzisiaj nie doczekamy się równie wielkiej niespodzianki, jaka miała miejsce wczoraj na Estadio Anoeta w Sociedad. Miejscowy Real pokonał FC Barcelonę 3:2 mimo że po 25 minutach przegrywał 0:2.

20:39

Real zaś zagra bez m.in. trzech podstawowych obrońców: Pepe (kontuzja), S. Ramosa i Marcelo, którzy nieoczekiwanie nie zostali powołani do meczowej kadry. Ponadto za kartki nie zagra Kaka

20:37

Niedługo poznamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Nieco wcześniej zobaczmy, kto dzisiaj nie wystąpi. W barwach gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Mathieu i kapitana Los Che, Albeldę. Za kartki pauzują Pereira i Parejo, który zagrali kilka dni temu w Madrycie. Listę nieobecnych uzupełnia Feghouli, który został powołany na Puchar Narodów Afryki.

20:33

Relację NA ŻYWO poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

20:32

Już za pół godziny rozpocznie się drugi akt widowiska pt. "Valencia CF - Real"; tym razem z Primera Division. Przypomnijmy, że pierwszy, rozegrany 5 dni temu w ramach Copa del Rey, należał do zespołu ze stolicy Hiszpanii. Królewscy pokonali na własnym stadionie Valencię 2:0 po bramkach Benzemy i Guardado (samobójczym).