Sevilla FCSevilla FC
23:55

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

23:54

Valencia nie forsując zbytnio tempa poradziła sobie z Sevillą. Mecz był przeciętny, sędzia nader często musiał używać gwizdka. Po tym zwycięstwie VCF zajmuje w tabeli 7. miejsce z dorobkiem 30. Tyle samo ma lokalny rywal - Levante UD - który jutro gra z Betisem. Sevilla zaś jest 12 mając jedynie 22 punkty. Kto wie, czy to nie był ostatni mecz Michela jako trenera drużyny z Andaluzji.

93'

Koniec! Soldado dwukrotnie pokonał Diego Lopeza zapewniając Valencii 3 punkty.

93'

Strzał Banegi zablokowany, ale Sevilla szuka trzeciej bramki. Na razie ma rzut rożny.

90'

Pierwsza interwencja Ruiza i żółta kartka za faul.

90'

V. Ruiz zmienia na ostatnie minuty D. Parejo.

89'

Co się odwlecze... Kapitalne dośrodkowanie z rzutu wolnego i świetny strzał głową napastnika Los Che. Soldado 2, Sevilla 0.

89'

GOL Roberto Soldado.

88'

Kontra Valencii mogła przynieść drugą bramkę! Soldado minął na 20. metrze bramkarza i płasko strzelił na bramkę, a na wślizgu piłkę na korner wybija jeden ze stoperów.

87'

D. Alves w kapitalnym stylu broni strzał Stevanovicia!

85'

Pereira gra na czas za co został ukarany żółtą kartką.

84'

J. A. Reyesa zastępuje Miroslav Stevanović, dla którego jest to debiut w Primera Division.

83'

Ciekawie rozegrał rzut wolny Rakitić wycofując piłkę na 20 metr. Tam stał Medel, który oddał katastrofalny strzał.

82'

I zmiana w Valencii: za dobrze spisującego się Piattiego pojawia się N. H. Valdez.

80'

Perotti nie nagrał się. Schodzi z boiska, naprawdopodobniej w wyniku kontuzji. W jego miejsce pojawia się Papa Babacar Diawara "Baba".

79'

Piatti za mocno podaje do Soldado. Od bramki D. Lopez.

78'

Faul taktyczny Piattiego na Perottim. Rzut wolny i piłka po strzale Spahicia mija w znacznej odległości bramkę D. Alvesa.

77'

Bez większego zagrożenia pod bramką D. Lopeza.

77'

Medel skosił równo z trawą Guardado na lewej stronie. Upiekło mu się i nie dostał żółtej kartki.

76'

Zaczyna się ostatni kwadrans. Mecz nie zachwyca, a jedyny remis jest w... zmianach.

74'

Spahić fauluje.Powinien uważać bo ma na swoim koncie żółtą kartkę.

74'

Jonas przewracany, ale zdaniem sędziego to Brazylijczyk faulował. Szarpana gra obu drużyn co chwila przerywana faulami.

71'

Zamiast akcji za akcję mamy faul za faul. Nieciekawy fragment meczu. A niedługo rozpocznie się ostatni kwadrans.

70'

Valencia gra przeciętnie, ale prowadzi. Mimo to Sevilla nie może znaleźć sposobu na sforsowanie obrony przeciwnika.

69'

Kompletnie nieudane uderzenie z dystansu T. Costy. D. Lopez rozpocznie grę z "piątki.

68'

Kondogbia przewinił 30 metrów od bramki D. Alvesa.

67'

Nakładka Soldado. Zwija się z bólu Spahić. Przeraźliwe gwizdy na trybunach.

66'

Faul Parejo w kole środkowym. Gospodarze oddali grę przeciwnikowi. Oby to się nie zemściło stratą gola.

63'

Medel przesunął się na prawą obronę. Trio ofensywnych pomocników stanowi Reyes-Rakitić-Perotti.

63'

D. Alves interweniuje poza polem karnym uprzedzając zawodnika Sevilli wybiciem... głową.

62'

A jednak Perotti zmienia Cicinho. Sevilla przejdzie na grę trzema obrońcami?

61'

Do wejścia powoli szykuje się Perotti. Prawdopodobnie zmieni Rakiticia lub Reyesa.

61'

Soldado pada w polu karnym Sevilli. Sędzia pozostaje nieugięty na protesty Hiszpana.

60'

Navas na spalonym.

59'

T. Costa fauluje Medela.

58'

Kapitalnie wyprowadzona kontra Valencii zmarnowana przez R. Costę, który mając dużo czasu i miejsca strzelił wprost w nogi Fazio.

56'

Zaostrza się nam mecz. Faulowany Navarro i domagał się żółtej kartki dla Banegi. Mógł sam obejrzeć kartonik i wylecieć z boiska.

54'

Rakitić zbyt szybko chciał wykonać rzut wolny co nie spodobało się sędziemu i ukarał Chorwata żółtą kartką.

54'

Pereira wypuszczony w "uliczkę", a że nie miał komu podać to posłał piłkę do Lopeza.

53'

Kolejny rzut wolny, który tym razem wykonał Reyes. Co prawda było to znacznie lepsze dośrodkowanie, to żaden z jego kolegów z drużyny nie zdołał oddać strzału na bramkę D. Alvesa.

53'

Goście próbują szybko odpowiedzieć, ale centra Rakiticia zbyt anemiczna i spokojnie radzi sobie zawodnik Valencii

51'

Po centrze z rzutu rożnego Rami zgrał futbolówkę na 3. metr gdzie niepilnowany Soldado dopełnił formalności! 10. gol Soldado w sezonie.

51'

GOL! SOLDADO

51'

Dzieje się. Banega wywalczył korner.

50'

Odpowiedź Sevilli i Negredo nie zdołał opanować piłki na "16". D. Alves łapie piłkę.

50'

D. Lopez broni strzał Piattiego z narożnika pola karnego.

48'

W następnej kolejce F. Navarro nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

47'

Zagranie T. Costy i nikt nie wiedział kto ma dojść do dośrodkowania. Ostatecznie od bramki D. Lopez.

47'

Navarro ukarany żółtą kartką za faul na Piattim.

46'

Gwizdek Javiera Estrady i drugą połowę zaczyna Valencia‎

22:57

• 62% Posiadanie piłki 38%
  • 5 Faule 7
  • 1 Strzały na bramkę 1
22:53

Jeszcze kilka lat temu mecze Valencii z Sevillą uchodziły za jedne z najciekawszych w Primera Division. Teraz jest zupełnie inaczej - wyraźnie wyblakł. Valencia przeważa niemal we wszystkich statystykach, ale nie ma to przełożenia na wynik. Do przerwy remis i miejmy nadzieję, by w drugiej połowie padły bramki. Na razie 135 minut ligi hiszpańskiej bez gola co bardzo rzadko się zdarza...

46'

Bośniak schodzi z boiska, a sędzia już kończy pierwszą połowę.

45'

Sędzia dolicza minutę, ale pewnie przedłuży pierwszą połowę o kolejne 60 sekund.

45'

Znowu przerwa w grze, która wynika z urazu Spahicia.

44'

Chciał powtórzyć wyczyn sprzed roku, kiedy udało mu się strzelić bramkę z połowy boiska. Tym razem DUŻO brakowało do powodzenia w tej próbie.

43'

Rami strzela z ponad 30 metrów wprost w ręce D. Lopeza.

43'

Sevilla po raz pierwszy od dobrych kilku minut przekroczyła linię środkową. Szybko jednak akcja gości spaliła na panewce.

39'

T. Costa, który przed chwilą pojawił się na boisku, strzela z wolnego obok bramki.

39'

Banega holował piłkę co nie podobało się Spahicia. Bośniak sfaulował Banegę 20 metrów od bramki D. Lopeza.

39'

T. Costa wchodzi za kapitana Valencii, D. Albeldę. Opaskę przejmuje Soldado

38'

Jonas przesadza z kółeczkami i nie pierwszy raz traci piłkę narażając swój zespół na kontrę.

37'

Obrońcy Valencii grą na jeden kontakt poradzili sobie z pressingiem 2-3 zawodników gości. Brawa z trybun dla piłkarzy Valverde.

35'

Zmiany, przynajmniej teraz, nie będzie. Soldado melduje się ponownie na boisku.

35'

Soldado opuszcza boisko, ale powinien na nie niedługo powrócić. Chociaż rozgrzewa się Valdez...

33'

Soldado leży na boisku w "akompaniamencie" gwizdów. Krótka przerwa w grze i konieczna jest pomoc medyczna.

32'

Drugi kwadrans nie obfituje w takie sytuacje jak pierwszy. Valencia przeważa, a Sevilla od czasu do czasu przekracza linię środkową.

31'

Niecelne podanie Banegi do Piattiego. Piłka pada łupem D. Lopeza.

28'

Naciskany Fazio kieruje piłkę głową na rzut rożny, ale sędzia odgwizdał w tej sytuacji faul zawodnika Valencii.

27'

Rakitić głową na rzut rożny.

27'

Jonas ostro potraktowany przez Navarro na prawej stronie. Piłkę ustawia lewonożny.Piatti

26'

Walka o pozycję, zdaniem sędziego, była zbyt ostra i z wolnego gospodarze.

26'

Rajd Navasa zakończony dośrodkowaniem w pole karne. Rami wybił piłkę na rzut rożny, bo za jego plecami czyhał Negredo.

24'

Przedzierał się między dwoma zawodnikami Sevilli Jonas. Brazylijczyk za mocno wypuścił sobie piłkę. Efektem tego od bramki zacznie D. Lopez.

24'

Navarro przerwał składną akcję Jonasa i Pereiry wybiciem piłkę na aut. Piatti fauluje Navasa przed polem karnym Sevilli

22'

Banega na spalonym.

22'

Soldado faulowany na środku boiska co kibice skwitowali gwizdami. Sędzia nie zdecydował się pokazać kartki.

21'

Valencia często próbuje grać skrzydłami. Centra Piattiego z lewej strony nieudana i Soldado nie miał szans by wykorzystać podanie.

19'

Fazio nie doszedł do dośrodkowania Rakiticia. Od bramki D. Alves.

19'

Pereira za mocno centruje z prawej flanki. Próba strzału Parejo z ok. 25 metrów daleka od ideału i bramki D. Lopeza

18'

55% Posiadanie piłki 45%

17'

Guardado w kapitalnym stylu poradził sobie z Navasem co spotkało się z aplauzem na trybunach.

15'

Kwadrans gry za nami. Mecz nie stoi na wysokim poziomie, ale są sytuacje podbramkowe i strzały czego nie można było powiedzieć o meczu Osasuna - Real Madryt.

14'

Spahić przerwał rajd Soldado w decydującym momencie. W przeciwnym razie napastnik Valencii byłby sam na sam z bramkarzem Sevillistas.

13'

Próba odpowiedzi Sevilli i Navas zamiast podać do Negredo posłał piłkę do D. Alvesa.

11'

R. Costa nabiega na świetnie zagraną piłkę z narożnika i minimalnie przestrzelił!

11'

Kolejna akcja Valencii i w ostatniej chwili zablokowany Piatii. Rzut rożny.

10'

Jonas centruje z prawej strony wprost w rękawice D. Lopeza.

10'

Próba szybkiego wyjścia z kontrą w wykonaniu Los Che przerwana faulem. Kilka sekund później kapitalne prostopadłe podanie do Soldado przecięte przez Fazio.

8'

Strzał Rakiticia sprzed pola karnego bardzo słaby i na dodatek zablokowany przez stoperów Valencii.

7'

Guardado zablokował zagranie Cicinho. Tylko aut dla Sevilli na wysokości pola karnego gospodarzy.

5'

Wysoki pressing Valencii uniemożliwia przyjezdnym wyjść nawet z okolicy własnego pola karnego.

4'

Piatti traci piłkę, która opuszcza linię końcową. Od bramki Diego Lopez.

3'

Spahić ostro skosił Jonasa. Bez kartki dla Bośniaka.

2'

Guardado uciekła piłka na lewej flance i od autu na wysokości swojego pola karnego Sevilla. Daleka piłka do Alvaro Negredo, ale ten nie opanował futbolówki.

1'

Sevilla zaczyna pierwszą połowę.

22:00

Minuta ciszy na Estadio Mestalla...

21:51

I wiadomość z ostatniej chwili: Osasuna Pampeluna 0-0 Real Madryt.

21:48

I rezerwowi Sevilla FC:Alberto Botia, Papa Babacar Diawara, Hedwiges Maduro, Manu, Andres Palop, Diego Perotti, Miroslav Stevanović.

21:44

Znamy już podstawowe składy obu drużyn. A kto jest w obwodzie? Rezerwowi Valencii CF:Antonio Barragan, Juan Bernat, Aly Cissokho, Tino Costa, Vicente Guaita (GK), Nelson Haedo Valdez i Jonathan Viera.

21:41

Arbitrem tego spotkania będzie Javier Estrada‎.

21:40

Po spotkaniu z Osasuną Pampeluna w Copa del Rey, która jest teraz bardzo bliska urwania punktów Realowi Madryt, Valencia podejmie u siebie za ok. 20 minut Sevillę FC.