Koniec spotkania. Arsenal triumfuje w derbach Londynu.

100'

Bardzo niecelne uderzenie Andre Santosa z około 25 metrów.

100'

Atak pozycyjny West Hamu. Guy Demel chciał jeszcze wywalczyć rzut rożny, jednak dobra asekuracja defensora Arsenalu.

99'

Jeszcze 3 minuty potrwa mecz na Emirates.

98'

Strzał Santi Cazorli zablokowany przez Noble'a i kolejny rzut rożny dla Kanonierów.

96'

Akcja prawą stroną Chamberlaina piłka na szósty metr do Walcotta, ale strzał Anglika zablokował Joey O'Brien.

93'

Theo Walcott spróbował przerzucić piłkę nad bramkarzem West Hamu, jednak jego próba nie była zbyt precyzyjna.

93'

Mija trzecia minuta doliczonego czasu gry. Przed nami jeszcze 9...

89'

Aż 12 minut doliczył Andre Marriner do 2. połowy.

87'

Matthew Taylor nie atakowany przez nikogo wybił piłkę na rzut rożny.

85'

Z całą pewnością spotkanie W Londynie zostanie przedłuzone o około 10 minut. Wszystko to z powodu przerwy wynikającej z urazu Pottsa.

83'

Potężny strzał Jacka Wilshere'a, bramkarz Młotów paruje piłkę prosto przed siebie, ale nie było tam nikogo na dobitkę.

81'

Brawa kibiców żegnają Daniela Pottsa, który na noszach opuścił już murawę.Miejmy nadzieję, że młody Anglik szybko dojdzie do zdrowia.

79'

Arsenal - West Ham United 5:1

78'

Wciąż mamy jeszcze przerwę w grze. Służby medyczne usztywniają kręgosłup Pottsa na odcinku szyjnym.

76'

Zawodnik West Ham na noszach opuszcza boisko. Młoty będą musiały do końca spotkania grać w dziesiątkę.

74'

Kontuzja Daniela Pottsa. Anglik zderzył się w powietrzu z Sagną, Wygląda to poważnie. Być może zawodnik Młotów odniósł uraz kręgu szyjnego.

72'

Alex Oxlade Chamberlain zmienia Giroud.

70'

Andre Santos wchodzi za Podolskiego.

70'

Vaz Te schodzi, w jego miejsce na boisku pojawił się Diame.

69'

Mark Noble wrzucał piłkę w pole karne, ale jego zagranie nie przeszło pierwszego zawodnika Kanonierów.

69'

Tym razem faulował Giroud i będzie rzut wolny dla West Hamu z około 22 metrów od bramki bezrobotnego w drugiej połowie Szczęsnego.

65'

Do piłki podbiegł Theo Walcott. Jego strzał ominął mur, uderzenie było skierowane, jednak w środek bramki i Jaaskalianen nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

64'

Kolejna okazja dla Arsenalu. Kanonierzy będą mieli rzut wolny z około 20 metrów od bramki Młotów.

63'

Potts melduje się na bosiku w miejsce Collisona,

63'

Reid schodzi w jego miejsce Diarra.

62'

Niesamowite otwarcie drugiej połowy w wykonaniu zawodników z Emirates. Piłkarze West Ham wyglądają na kompletnie rozbitych.

60'

Napór Arsenalu trwa, kolejny rzyt rożny dla piłkarzy Arsene'a Wengera.

58'

Olivier Giroud otrzymał perfekcyjną piłkę od Lukasa Podolskiego i pewnie pokonał Jaaskalainena. Pogrom Młotów na Emirates.

58'

Koscielny wchodzi za Vermaelena.

57'

GOOOOL!5:1 dla Arsenalu.

55'

GOOOOOL! 4:1 dla Arsenalu. Błyskawiczna akcja Arsenalu prostopadła piłka do Theo Walcotta, który okazał się zabójczo precyzyjny.

53'

GOOOOL! 3:1 dla Arsenalu. Ależ akcja Kanonierów. Fantastyczne podanie do górą do Podolskiego, ten swobodnie przyjął piłkę w polu karnym odegrał do Cazorli, który wepchnął futbolówkę do siatki.

50'

Pressing Arsenalu, zawodnicy West Hamu nie mogą wyjść z własnej połowy.

48'

GOOOOL! Giroud 2:1 dla Arsenalu! Dogranie.z rogu na krótki słupek. Tu najszybciej do piłki doskoczył Olivier Giroud, który dołożył nogę i strzałem z pierwszej piłki, pod poprzeczkę zaskoczył Jaaskalainena.

47'

I juz na początku II połowy groźna akcja Arsenalu dwukrotnie dośrdokowywał Kieran Gibbs, ale tylko rzut rożny.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Szczęsny obronił uderzenie Taylora z rzutu wolnego, a sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

45'

Rzut wolny z 18 metrów. Do piłki podszedł Cazorla, uderzył idealnie nad murem, ale kapitalna interwencją popisał się Jaaskalainen.

45'

Arbiter przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty.

44'

Vermaelen najprawdopodobniej nie wyjdzie już na drugą połowę. Zderzył się z Ramseyem przy interwencji, kiedy na bramkę uderzał Carlton Cole.

42'

Żółta kartka dla Vaz Te za niesportowe zachowanie.

40'

Po dośrodkowaniu Guy Demela w znakomitej sytuacji znalazł się Carlton Cole, przerzucił piłkę nad interwenijącym Szczęsnym, jednak w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do siatki wybił defensor Arsenalu.

38'

Z kontrą wychodzili piłkarze Arsenalu. Aaron Ramsey pociągnął dobre 30 metrów, zdecydował się górną piłką dogrywać go kolegów, jednak uczynił to tak niedokładnie, że futbolówkę pewnie złapał golkiper West Ham.

35'

Fantastyczna akcja Arsenalu. Piłka wędrowała jak po sznurku od jednego zawodnika do następnego, jednak w ostatniej chwili w to wszystko wmieszał sie Reid.

32'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Futbolówka poleciała w kierunku Carltona Cole'a, ale zawodnik Młotów nie doszedł do piłki.

29'

Vaz Te strzelał głową po dośrodkowaniu z rogu, ale jego uderzenie poszybowało ponad poprzeczką.

26'

Atak pozycyjny Kanonierów. To zawodnicy Arsene'a Wengera znacznie dłużej utrzymują się przy piłce. Teraz Podolski próbował rozciągnąć na lewą stronę, ale strata.

24'

Z lewej strony boiska piłkę w pole karne wrzucał Olivier Giroud. Francuz dośrodkował bardzo niedokładnie.

22'

Jack Wilshere do Podolskiego, ten przyjął sobie piłkę i lewą nogą kapitalnie uderzył po długim rogu bramki West Hamu United. Strzał palce lizać.

22'

Arsenal - West Ham United

22'

GOOOOOL! Podolski 1:1

18'

Giroud wybił futbolówkę głową, ale uczynił to tak niefortunnie, że ta spadła pod nogi Collisona. Zawodnik Młotów uderzył nie do obrony. Szczęsny w tej sytuacji był bezbronny.

17'

GOOOOOOL! Collison 1:0 dla West Hamu!

15'

Tym razem kontra Arsenalu, podopieczni Wengera wychodzili 3:3, jednak Poldi podawał do Walcotta "na zapalenie płuc".

12'

W odpowiedzi West Ham próbował kontry. Collison próbował prostopadłym podaniem uruchomić Matthew Taylora, podanie Collisona było minimalnie za mocne.

10'

Niezła akcja Arsenalu. W polu karnym znalazł się Giroud próbował odgrywać jeszcze do Podolskiego, ale Francuz został rozczytany przez defensorów Młotów.

8'

Sagna szarżował na prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane i rzut rożny dla Kanonierów.

7'

Jack Wilshere kontuzjowany. Piłkarzowi Arsenalu udzielana jest pomoc medyczna.

5'

Ramsey zagrywał w tempo za plecy obrońców Młotów, na prawe skrzydło do Walcotta, ten próbował odgrywać do Giroud. Francuz poślizgnał się w polu karnym.

3'

Ostry wślizg Ramseya i Mark Noble ścięty równo z trawą.

2'

Niedokładne podanie do Lukasa Podolskiego na lewe skrzydło. Poldi walczył do końca ale nie miał szans dojść do tego, zbyt mocnego zagrania.

20:45

Rozpoczynamy spotkanie! Od środka boiska zaczęli gracze West Ham United.

20:41

Piłkarze wychodzą już na murawę Emirates Stadium. Za kilka chwil Andre Marriner rozpocznie spotkanie.

20:37

Derbowe spotkanie pomiędzy Arsenalem i West Ham United miało się pierwotnie odbyć w Drugi Dzień Świąt. Z powodu strajku w londyńskim metrze, mecz został został przełożony niemal o miesiąc.

20:26

Ławka rezerwowych West Ham United: Jarvis, Diame, Diarra, Joe Cole, O'Neil, Potts

20:20

Ławka rezerwowych Arsenalu Londyn: Koscielny, Andre Santos, Oxlade-Chamberlain, Arshavin, Mannone, Jenkinson, Frimpong

20:15

Zapraszamy na relację na żywo z zaległego meczu 19. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem Londyn i West Ham United. W podstawowym składzie KAnonierów zobaczymy Wojciecha Szczęsnego!