4 : 0
Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
1. połowa4 : 0
93'

Sędzia kończy ten mecz. Barcelona po fantastycznej pierwszej połowie wygrywa 4:0. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej i zapraszam na następne relacje LIVE w Ekstraklasie.net

90'

2 minuty doliczone

87'

Szósty korner dla spokojnie już grającej Barcelony

85'

Moreno niebezpiecznie wchodzi w nogi Thiago wyprostowaną nogą i ogląda żółta kartkę choć mógł zobaczyć czerwoną

84'

Złe dośrodkowanie Alby trafia w ręce bramkarza.

82'

Rzut wolny z 20 metrów strzela Messi i trafia w poprzeczkę. Barcelona w ostatnich minutach przycisnęła

80'

Wejście smoka mógł zaliczyć Albin bo w sytuacji sam na sam przegrał z Valdesem. Błąd wcześniej popełnił Pique.

79'

Aż 8 razy sędzia odgwizdywał dziś pozycje spalone. W kilku przypadkach te decyzje były jednak wątpliwe bardzo.

77'

Sabrosa opuszcza boisko w jego miejsce Albin

76'

Strzelec dwóch bramek opuszcza boisko. W jego miejsce Sanchez

73'

Po raz kolejny piłka w siatce Espanyolu ale znów sędzia odgwizduje spalonego. To już 3 taka sytuacja a jak pokazywały powtórki decyzje asystenta były wątpliwe.

69'

Villa w polu karnym po otrzymaniu piłki od Messiego uderza za lekko i spokojnie łapie futbolówkę bramkarz

68'

Tempo spotkania bardzo spadło. Wynik jednak generuje taką a nie inną postawę obu zespołów

66'

Villa na boisku w miejsce Fabregasa

64'

Alves próbował technicznie zagrać do Pedro ale we wszystko wmieszał się bramkarz gości i złapał piłkę

63'

Verdu także siedzi już na ławce rezerwowych

63'

Xavi opuszcza boisko

62'

Pedro na spalonym po kolejnym podaniu Busqetsa

62'

W zespole Barcelony także będzie zmiana

60'

Alfonso zmienia Baene

59'

Diego Colotto bezpardonowo poradził sobie z Albą. Gospodarze jednak odzyskali piłkę i jeden z bohaterów Fabregas strzela i zostaje zablokowany.

57'

Sergio Garcia miał doskonałą szansę na honorową bramkę ale za bardzo koronkowo próbował rozegrać swoją akcję co skończyło się stratą piłki

55'

Błąd bramkarza gości omal nie skończył się stratą 5 bramki. Mieliśmy korner po uderzeniu Pedro z któego jednak nie wynikło nic

52'

Baena otrzymuje kartkę za brzydki faul pod swoją bramką

50'

Miejmy nadzieję, że z powodu wyniku po pierwszych 45 minutach druga połowa nie będzie nudnym spotkaniem.

50'

Casiila szybkim wyjściem z bramki uprzedza Albę

47'

Piękne zagranie Alvesa do Messiego, który jednak nie dokładnie podaje do wbiegającego w pole karne Iniesty

46'

Zaczynamy!!

19:58

Zawodnicy powoli wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy

45'

Barcelona do przerwy wysoko prowadzą 4:0 w derbach z Espanyolem. Goście z żaden sposób nie są w stanie przeciwstawić się rywalowi. Zapraszam po przerwie

44'

Obie drużyny czekają już na przerwę

42'

Z 20 metrów strzela Iniesta i piłka po rykoszecie wychodzi na korner

42'

Fabregas z Messim próbowali zbyt koronkowo rozegrać piłkę jednak zawodni gości zdołał wybić piłkę

39'

Cztery bramki powodują, że gospodarze nie grają już z tak wielkim zaangażowaniem jak na początku i do swoich okazji dochodzą goście.

38'

Pierwszy raz w tym meczu widzimy akcje Espanyolu pod bramką nudzącego się przez 35 minut Valdesa

36'

Akcji ofensywnej próbowali goście ale Sabrosa nie opanował podania od partnera z zespołu i kolejną akcję rozpoczyna Barca.

33'

Messi atakuje bramkarza gości i ten musi wybijac piłkę na aut. Po akcji Iniesta uderza z narożnika pola karnego ale piłka przechodzi obok bramki

31'

Telewizyjne powtórki pokazały, że karnego sędzia nie musiał gwizdać

29'

G o o o o l l l l ! ! ! ! ! Messi po raz pierwszy w tym roku !!

28'

Za faul w polu karnym

28'

Karny dla Barcy!!

27'

G o o o o l l l l ! ! ! ! Genialne podanie Busqetsa do Pedro ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i mamy trzecią bramkę

24'

Błąd Busquetsa z Puyolem do piłki niespodziewanie w polu karnym Barcy dopada Sergio Garcia ale fatalnie strzela wysoko nad bramką

21'

Po dwóch ciosach jakie na samym początku zadała Barcelona teraz chwilę oddechu ma defensywa Espanyolu. Jednak każda próba ofensywnego zagrania gości kończy się momentalną stratą

19'

Pełna kontrola nad wydarzeniami na boisku gospodarzy sprawia, że to spotkanie jest bardzo przewidywalne

16'

G o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! Pedro Rodriguez po genialnym podaniu Fabregasa i nieczystym trafieniu w piłkę przez Messiego kieruje piłkę do siatki!!

15'

Pierwszy kwadrans za nami i w tym fragmencie widzieliśmy miażdżącą przewagę gospodarzy zwieńczoną bramką Xaviego

14'

Kolejna szansa !! Akcja w trójkącie - Fabregas - Messi - Iniesta i uderzenie tego ostatniego genialnie broni bramkarz Espanyolu!!

12'

Ale okazja Messiego. Po jego uderzeniu i rykoszecie piłka przechodzi obok słupka!

10'

G o o o o l l l l ! ! ! ! Xavi wchodzi z głębi pola przejmując podanie Iniesty i uderzeniem w długi róg pokonuje bramkarza Espanyolu

9'

Andres Iniesta zewnętrzną częścią stopy w polu karnym zagrywa do Messiego ale Argentyńczyk nie zdążył i wybili obrońcy

6'

Technicznie Messi do Iniesty. Hiszpan jednak nie opanował piłki

5'

Mamy pierwszy rzut rożny dla gospodarzy

4'

Przepiękne zagranie Busquetsa do Alvesa, który z powietrza w polu karnym zagrał na środek pola karnego. Uczynił to jednak za mocno i piłka wyszła na aut.

2'

Barcelona przy piłce na połowie gości rozgrywa piłkę

1'

Barcelona rozpoczyna spotkanie

18:59

Witamy zawodników na boisku. Już za moment początek meczu

18:38

Rezerwowi Espanyolu: Germán, Raúl Rodríguez, Joan Capdevila, Raúl Baena, Juan Albin, Cristian Gómez, Alfonso

18:36

Rezerwowi Barcelony: José Manuel Pinto, Martin Montoya, Alexis Sánchez, Thiago, Javier Mascherano, Alex Song, David Villa

18:17

Już za kilka chwil postaramy się podać składy obu zespołów

18:10

W oczekiwaniu na mecz Barcelony można emocjonować się świetnym spotkaniem w Madrycie.

18:06

Barcelona na swoim obiekcie spotka się w derbach z Espanyolem. Jakże odmienne nastroje w obu drużynach. Gospodarze oczywiście są liderem z olbrzymią przewagą nad pozostałymi drużynami a rywale będą z pewnością długo bronić się przed spadkiem.

18:04

Po przerwie świąteczno-noworocznej wracają rozgrywki w Hiszpanii. Real do przerwy remisuje z Realem Sociedad 2:2 a za godzinę swoje spotkanie rozpocznie Barcelona.