2 : 3
Galatasaray StambułGalatasaray Stambuł
1. połowa1 : 2
22:44

Brawa dla Schalke i Galatasaray za wspaniałe widowisko. Pełne emocji i zwrotów akcji. Remis 2:2 premiował przyjezdnych do awansu, ale Umut Bulut może być bohaterem ostatniej akcji. Za wspólnie spędzony czas (pewnie Państwo nie żałują) dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net! Do następnego!

95'

Koniec! Galatasaray w ćwierćfinale

95'

Książkowa kontra Galatasaray! Podanie na wolne pole do Umuta Buluta, który na raty pokonuje Timo Hildebranda.

95'

GOL, Umut Bulut

94'

Żółtko dla Seada Kolasinaca.

93'

Na aferę Chinedu Obasi i Fernando Muslera łapie piłkę.

92'

Obrona Galaty jak Westerplatte. Faul zawodnika Schalke i chwila wytchnienia dla gości.

91'

"Świeca" Michela Bastosa i Fernando Muslera wykorzystując zasięg ramion łapie piłkę.

90'

5 minut dolicza Jonas Eriksson.

90'

Christian Fuchs strzela. Rykoszet i rożny.

90'

Jefferson Farfan w pole karne i Dany Nounkeu górą. Kontra i po kontrze Umul Bulut na spalonym. Zdaniem sędziego.

88'

Nordin Amrabat fauluje Atsuto Uchida w ok. prawego narożnika pola karnego.

85'

i Chinedu Obasi pojawia się za potwornie zmęczonego Teemu Pukkiego.

85'

Podwójna zmiana w Schalke: Max Meyer zmienia Marco Hoegera...

85'

Umut Bulut zmienia Buraka Yilmaza, strzelca drugiej bramki dla Galaty.

85'

Faul taktyczny Didiera Drogby i żółta kartka.

84'

Nordin Amrabat przegrał pojedynek sam na sam z Timo Hildebrandem. Świetna interwencja bramkarza Schalke.

83'

Zmęczony Teemu Pukki próbował nabić rywala i zyskać korner. Bez powodzenia i Fernando Muslera wybija z "piątki".

81'

Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Tyle pozostaje Schalke do strzelenia trzeciego gola. Dla gości czas będzie się dłużył nieubłaganie. A arbiter jeszcze doliczy nawet 4-5 minut...

80'

Goekhan Zan pojawia się na boisku za Semiha Kayę. Nieprzytomny zostanie odwieziony do szpitala.

78'

Semih Kaya nie podnosi się z murawy po starciu z Julianem Draxlerem. Na noszach opuści murawę. Zmiana jest nieunikniona.

76'

Nordin Amrabat podaje przed pole karne do napastnika, lecz połapał się Benedikt Hoewedes. Błyskawiczna kontra Schalke! Julian Draxler poradził sobie z obrońcą i Fernando Muslera pilnował bliższego słupka oraz złapał piłkę.

76'

Niezwykle aktyny Jefferson Farfan zyskał dla swojej drużyny rzut wolny z prawej strony po zagraniu piłki ręką przez Alberta Rierę. Dobra(!) centra i Marco Hoeger strzela głową równie mocno, jak i niecelnie.

74'

Dany Nounkeu przyjął strzał na ciało po czym padł na murawę. Jeszcze piłka trafiła go w rękę i gwizdy kibiców Schalke. Karnego nie będzie.

73'

Nie idzie prawą flanką, to próbują lewą. Michel Bastos strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

72'

Dynamiczna akcja Jeffersona Farfana prawą stroną zakończona... faulem.

70'

Marokańczyk nie jest jeszcze rozgrzany. Próbował strzelać z 20 metrów. Piłka zamiast polecieć prosto poleciała w prawo na aut.

70'

Nordin Amrabat zmienia Wesleya Sneijdera.

69'

Jeszcze jedna akcja skrzydłowego i korner. Powinien poćwiczyć dośrodkowania, ba zarówno ten, jak i poprzednie, były słabe.

67'

Podwojone krycie Jeffersona Farfana przyniosło skutek. Peruwiańczyk ostatni dotknął piłkę i od bramki zaczyna Fernando Muslera.

67'

Julian Draxler strzela i Fernando Muslera broni! Bardzo dobry występ 19-latka

63'

GOL, Michel Bastos!!!

61'

Schalke dąży do strzelenia bramki. Julian Draxler mijał zawodników Galaty jak alpejczyk slalomowe tyczki i strzela z 18 metrów nad poprzeczką!

58'

Rykoszet po strzale Michela Bastosa i korner. Po chwili Teemu Pukki znowu strzela. Znowu bez powodzenia.

56'

Akcja Schalke daje piąty korner. Słabe dośrodkowanie Jeffersona Farfana.

55'

Indywidualna akcja Teemu Pukkiego i zdecydował się na strzał, który sprawił kłopoty Fernando Muslerze. Fin nie miał komu podać i nikt nie pospieszył z dobitką.

55'

Raport z Camp Nou: FC Barcelona 3:0 AC Milan. 55' David Villa

52'

Timo Hildebrand z problemami paruje piłkę na rzut rożny! Dośrodkowanie bez zagrożenia.Kolejna akcja i Teemu Pukki z narożnika pola karnego strzela bardzo niecelnie.

52'

Akcja za akcję. Najpierw Joel Matip naprawił błąd Benedikta Hoewedesa, a potem podanie Jeffersona Farfana w pole karne nie znalazło adresata dzięki interwencji stopera Galatasaray.

50'

Hamit Altintop zastopował Michela Bastosa na lewej stronie. Jednak gospodarze mają aut na wysokości pola karnego.

49'

Burak Yilmaz na spalonym. Minimalnym.

46'

Pierwsza akcja lewą stroną przynosi korner dla gospodarzy. Bez zagrożenia.

46'

Od początku drugiej połowy zagra Christian Fuchs, który zmienia Romana Neustaedtera (strzelca bramki).

46'

Gwizdek sędziego i Schalke zaczyna ze środka. Z jedną zmianą.

21:49

Piłkarze Schalke od dobrych kilku minut są na murawie. Teraz wychodzą goście.

21:47

I wracamy na Veltins-Arena. Dobiega końca przerwa i za moment zawodnicy obu drużyn wyjdą na murawę.

21:36

Oj dzieje się, dzieje. Szybkie tempo meczu i wiele okazji. Zaczęło się od bramki Schalke, ale w 5 minut podopieczni Fatiha Terima zdołali odwrócić losy spotkania i są bliżej ćwierćfinału. Czy awansują, a może Schalke "wróci do gry"? Zapraszam na drugą połowę za kilkanaście minut.

47'

Urugwajski bramkarz broni na raty. Koniec pierwszej połowy.

46'

Rozpaczliwa akcja Schalke i Fernando Muslera wybija piłkę na rzut rożny.

45'

Schalke przed szansą, ale Fernando Muslera broni.

45'

2 minuty doliczone.

44'

Radość tureckich kibiców. 5 minut, które wstrząsnęły Gelsenkirchen. Od 2000 r. Galatasaray czeka na triumf w europejskich rozgrywkach.

42'

Albert Riera notuje asystę z własnej połowy... wślizgiem! Futbolówka poleciała 40 metrów do napastnika Galaty, który przelobował wychodzącego z bramki Timo Hildebranda

42'

GOL, Burak Yilmaz

41'

Raport z Camp Nou: Lionel Messi 2:0 AC Milan.

39'

Kontra Galatasaray i znowu nieudane przyjęcie piłki przez Buruka Yilmaza.

39'

Taki sam wynik padł w Stambule. Jeżeli utrzyma się remis 1:1 to czeka nas dogrywka.

37'

Perfekcyjne uderzenie z 35 metrów z prostego podbicia! Piłka po odbiciu się od słupka ląduje w siatce! Dla niego też premierowe trafienie w tej edycj LM

37'

CO ZA GOL Hamita Altintopa!!!

36'

Gospodarze w komplecie

35'

Mecz jest na moment przerwany. Roman Neustadter odnosi kontuzję i w asyście sztabu medycznego na chwilę opuszcza murawę. .

34'

Świetna akcja Galatasaray! Emmanuel Eboue podaje na lewą stronę pola karnego do Wesleya Sneijdera, który bez przyjęcia strzela! Piłka nieznacznie minęła słupek!

34'

Buruk Yilmaz nie opanował zdawałoby się prostej piłki w polu karnym. Ta szczęśliwie nie opuszczała "16" Schalke i po bilardzie pada łupem Timo Hildebbranda.

31'

Albert Riera ewidentnie faulował na prawej stronie Jeffersona Farfana. Gwizdek sędziego milczy, co nie podoba się kibicom gospodarzy.

31'

Kontra Schalke przerwana po nieudanej "ruletce" Juliana Draxlera. Piłka jak bumerang w posiadaniu Koenigblauen.

31'

Akcja Galatasaray przynosi rzut rożny. Goście w komplecie - Didier Drogba może grać dalej.

29'

W asyście sztabu medycznego opuszcza boisko wyraźnie kulejąc. A intensywną rozgrzewkę rozpoczął rezerwowy Umut Bulut.

28'

Przerwa w grze, który wynikła z urazu Didiera Drogby. Przewinił Marco Hoeger.

25'

Świetna akcja Schalke! Julian Draxler chciał podać na środek pola karnego do Teemu Pukkiego, lecz połapał się w tym Dany Nounkeu.

25'

Słabe dośrodkowanie Wesleya Sneijdera. A strzał Selcuka Inana daleki od ideału...

24'

Didier Drogba w roli prawoskrzydłowego idealnie dośrodkowuje, lecz żaden z jego partnerów nie doszedł do podania. Ostatecznie goście mają rzut wolny z ok. lewego narożnika pola karnego.

22'

Próba dwójkowej akcji Felipe Melo z Wesleyem Sneijderem, lecz Brazylijczyk nie poszedł za akcją. Kontra Schalke i piłkę po płaskim strzale Timo Pukkiego broni Fernando Muslera.

21'

Sead Kolasinac przedzierał się lewą flanką, ale pewną interwencją popisał się Emmanuel Eboue. Udany wślizg reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

20'

Schalke idzie za ciosem. Rzut wolny dla Koenigblauen 30 metrów od bramki. Dośrodkowanie Jeffersona Farfana słabe i radzą sobie obrońcy tureckiego zespołu.

17'

Strzelec bramki Roman Neustaedter w walce o piłkę z Burakiem Yilmazem: Schalke - Galatasaray

17'

Zamieszanie w polu karnym po kornerze! Piłka po rozpaczliwej interwencji pada pod nogi byłego pomocnika Borussi M'Gladbach, który mocnym uderzeniem otwiera wynik spotkania! Premierowe trafienie tego zawodnika w Lidze Mistrzów!

17'

GOL, Roman Neustaedter!!!

16'

Prostopadłe podanie do Juliana Draxlera, ale Albert Riera go przyblokował. Piłka odbiła się od nogi Hiszpana i korner.

16'

Timo Pukki ostro potraktowany przez Felipe Melo. Przypadkowy kontakt Brazylijczyka, który zahaczył fińskiego napastnika.

14'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Marco Hoeger.

13'

Ależ sytuacja! Galatasaray! Strzela Selcuk Inan, ale mimo iż celnie to na wynik pozostaje bez zmian.

12'

Akcja Schalke prawą stroną przynosi rzut rożny. Joel Matip wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzela głową bardzo wysoko.

10'

Dalekie podanie na wolne pole do Juliana Draxlera. Niemiec opanował piłkę, ale ta mu odskoczyła co wykorzystał Dany Nounkeu wybijając jak najdalej. Akcja Buruka Yilmaza i źle zachował się w polu karnym Schalke. Ostatecznie Timo Hildebrand zaczyna z "5".

9'

Schalke w natarciu. Dośrodkowanie Jefersona Farfana z prawego skrzydła w pole i górą tym razem stoperzy Galaty. Gospdoarze dochodzą do głosu.

8'

Anemiczny strzał Michela Bastosa z 19 metrów broni z łatwością Fernando Muslera.

7'

Zdaniem sędziego Felipe Melo faulował Juliana Draxlera. Brazylijczyk zdziwiony tą decyzją sędziego.

5'

Jeszcze raz Didier Drogba! Wpadł w pole karne i po minięciu obrońcy strzela mocno. TImo Hildebrand paruje na rzut rożny! Dośrodkowanie z narożnika i piłkę łapie bramkarz Schalke.

5'

Didier Drogba strzela zza pola karnego obok bramki. Taki napastnik powinien strzelić co najmniej w światło bramki.

5'

Faul taktyczny zawodnika Schalke. Bez kartki.

4'

Początek należy do gości. Długo rozgrywają piłkę na środku boiska i szukają prostopadłego podanie do bocznych pomocników bądź napastników.

3'

Kibice Galatasaray na meczu w Gelsenkirchen liczą na awans swojego zespołu. Kibice Galatasaray na meczu w GelsenkirchenKibice Galatasaray na meczu w Gelsenkirchen

2'

Hamit Altintop strzela z dystansu obok bramki Timo Hildebranda.

1'

Gwizdek szwedzkiego sędziego, Jonasa Erikssona, i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:42

W tureckim zespole od pierwszych minut zagrają Wesley Sneijder i Didier Drogba. To również szczególny mecz dla Hamita Altintopa, urodzonego w Gelsenkirchen reprezentanta Turcji, który w tym klubie spędził 4 sezony.

20:38

Rezerwowi Galatasaray: N. Amrabat, H. Balta, U. Bulut, E. Iscan, Y. Kurtulus, S. Sarioglu, G. Zan.

20:37

Rezerwowi Schalke: T. Barnetta, R. Fahrmann, C. Fuchs, C. Metzelder, M. Meyer, C. Moritz, C. Obasi

20:36

Lista nieobecnych w "Galacie" jest znacznie krótsza: Ufuk Ceylan, Tomas Ujfalusi i Johan Elmander zmagają się z kontuzjami.

20:34

Jak już wspomniałem, Schalke przystępuje do tego spotkania mocno osłabione. Brakuje m.in. Larsa Unnerstalla, Kyriakosa Papadopoulosa, Ibrahima Afellaya, Klasa-Jana Huntelaara, Cipriana Mariki (wszyscy kontuzjowani) i pauzującego za kartki Jermaine'a Jonesa.

20:31

I tak to spotkanie pozostaje w cieniu starcia na Camp Nou, gdzie FC Barcelona podejmuje AC Milan. Ale tu też może być ciekawie. Tomasz Górski, witam Państwa!

20:30

W tym meczu wiadomo tyle, że... nic nie wiadomo. Szczególnie kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mocno osłabione Schalke, czy Galatasaray - lider tureckiej ligi.