1 : 4
wikimediaHamburger SV
1. połowa1 : 2
94'

Sędzia kończy spotkanie w Dortmundzie, które zakończyło się niespodziewaną klęską gospodarzy. Przegrana 1:4 to zimny prysznic dla BVB przed wyjazdem do Doniecka. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej,

90'

180 sekund dolicza sędzia

89'

Kacar zmienia Heung-Min Sona

88'

G o o o o l l l l l ! ! ! ! ! Jansen jak dziecko ograł Błaszczykowskiego zagrał do Heung-Min Son, który z bliska wpakował piłkę do siatki BVB !!

87'

Błaszczykowski wywalczył rzut rożny po którym próbował strzału przewrotką z pola karnego ale nie był to udany strzał

86'

Ostatnie 5 minut przed nami. W tym spotkaniu już chyba nic się nie zmieni

83'

Goetze ogląda kartkę za faul na Jansenie

81'

Niedokładność, brak pomysłu i już chyba sił cechuje w ostatnich minutach grę Borussii. A Hamburg tylko ogranicza się do obrony.

79'

Borussia próbuje zdobyć kontaktową bramkę ale Hamburg świetnie się broni

77'

Bardzo poobijany dzisiejszy mecz zakończy Marco Reus, który jest raz po raz atakowany przez rywali

75'

Kolejna akcja Goetze-Reus i kolejny korner ale bez zagrożenia bramki Adlera

74'

Arslan melduje się na boisku na ostatnie 15 minut

74'

Środkowy obrońca Dortmundu Hummels uderza na bramkę Adlera ale bramkarz dobrze broni

72'

Santana próbował zagrać do Goetze ale ten drugi nie przejął podania od obrońcy

70'

Dwadzieścia minut do końca. Czy grając w "10" Dortmund zdoła dogonić HSV, które także gra w "10"?

68'

Znów Reus wychodzi sam na sam z bramkarzem ale tym razem Dennis Diekmeier zagrywa czysto blokując Niemca

66'

Schieber za Kehla

66'

Gundogan za Piszczka

64'

Za chwilę na boisku Schieber

63'

van der Vaarta zmienia Rajković

62'

G o o o o o o l l l l l ! ! ! ! ! ! Gapiostwo obrońców BVB doskonale wykorzystuje Rudnevs i głową pokonuje bramkarza !!

60'

Bruma otrzymuje czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Reusie

58'

Po faulu Jansena na Reusie będzie rzut wolny dla BVB z 20 metrów

56'

Po akcji Goetze-Reus-Piszczek mamy rzut rożny dla BVB

54'

Akcja dwójki Jansen-Aogo i gdyby ten drugi lepiej trafił w piłkę mogłoby być 3:1 dla Hamburga

52'

Dużo niedokładności na początku 2 połowy. BVB jakoś nie zaatakowało gości ze zdwojoną siłą

50'

Santana w polu karnym czysto zatrzymuje Jansena

49'

Piszczek pod polem karnym HSV fauluje Aogo

48'

Spokojny początek drugiej połowy. Na boisku leży wygwizdywany przez publiczność Rafael van der Vaart

46'

Zaczynają gospodarze!!

16:32

Już za chwilę początek drugiej połowy meczu

45'

Sędzia kończy 1 połowę tego meczu. Bardzo kontrowersyjna decyzja trójki sędziowskiej o ukaraniu czerwoną kartką Roberta Lewandowskiego ustawiła to spotkanie i wprowadziło dużo nerwowości. Czy po przerwie Klopp coś zmieni w grze BVB? Zapraszam po przerwie na drugie 45 minut

45'

Piłka w bramce HSV ale sędzia słusznie odgwizduje pozycję spaloną

45'

120 sekund dolicza sędzia

44'

Piłkarze BVB już chyba czekają na końcowy gwizdek w pierwszej połowie

42'

Gra obronna Borussii pozostawia dziś wiele do życzenia. Zdecydowanie najsłabszym zawodnikiem dziś jest Mats Hummels

41'

Jakieś przedmioty z trybun spadają w kierunku Rafaela van der Vaarta, który jednak wykonał rzut rzożny.

39'

Starcie Aogo z Kehlem sędzia interpretuje jako faul zawodnika HSV i od rzutu wolnego gospodarze

36'

Nerwowo w Dortmundzie po sytuacji Lewandowskim.

34'

Sędziowie długo przed podjęciem decyzji się naradzali i zdecydowali o czerwonej kartce dla Lewandowskiego. Z pewnością BVB będzie się od tej kartki odwoływać. Sędzia mógł jedynie za faul na Per Ciljan Skjelbredzie ukarać Polaka.

31'

van der Vaart otrzymał kartkę żółtą

31'

Robert Lewandowski wyrzucony z boiska !!! Powtórki pokazały, że decyzja sędziów co najmniej dziwna. Na pewno nie za starcie z van der Vaartem ewentualnie za faul na Per Ciljan Skjelbred .!!

30'

Zamieszanie na boisku z udziałem Lewandowskiego i Rafaela van der Vaarta

29'

Robert Lewandowski doskonale się zastawił w polu karnym ale uderzenie Polaka złapał Adler.

27'

Zasłużone prowadzenie gości po 26 minutach. Zawodnicy Borussii są bardzo zaskoczeni obrotem sytuacji.

25'

G o o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! Niewiarygodna akcja Heung-Min Sona, który jak dziecko ograł Hummelsa i przepięknym strzałem po długim rogu pokonał Weidenfellera. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od słupka!!!

23'

Borussia próbuje się otrząsnąć po naporze HSV jednak dziś mistrzowie Niemiec grają słabo.

21'

Bezsensowny faul Aogo i żółta kartka dla asystującego przy bramce dla HSV

20'

Kapitalna kolejna akcja gości, błąd Piszczka i Heung-Min Son w sytuacji sam na sam trafia w słupek !! Bardzo dobrze gra HSV

19'

G o o o o o l l l l ! ! ! ! ! Fantastyczna odpowiedź HSV. Aogo po błędzie Piszczka i Santany zagrywa na środek pola karnego do Rudnevsa, który pewnie pokonuje bramkarza BVB !!!

18'

G o o o o o l l l l l ! ! ! ! ! ! Heiko Westermann fatalnie zachował się przed własnym polem karnym ponieważ nie wybił prostej piłki. Do futbolówki dopadł Lewandowski i trafił do siatki między nogami bramkarza!!!!

15'

Ależ odpowiedź Borussii. Mario Goetze kapitalnie wyszedł do podania Łukasza Piszczka ale będąc sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka!!!

15'

Kapitalna akcja gości. Po dośrodkowaniu z prawej strony Diekmeiera Heung-Min Son kapitalnie uderzył z przewrotki ale trafił wprost w bramkarza!!

13'

Akcja Lewandowski - Reus zatrzymana przez obrońców z Hamburga

11'

Dortmund próbuje przejąć inicjatywę. Przed momentem Bruma doskonale zatrzymał Lewandowskiego

9'

Zaskakujące pierwsze 10 minut. HSV zdecydowanie lepiej się zaprezentowało w tym fragmencie meczu

7'

Mieliśmy przed momentem 2 korner dla gości ale bez zagrożenia bramki BVB

6'

Pierwsza okazja dla gospodarzy ale najpierw Lewandowski nie opanował piłki a po chwili Jansen zatrzymał Błaszczykowskiego

5'

Westermann fauluje Mario Goetze przy próbie odbioru piłki

3'

Niespodziewanie chyba dla gospodarzy HSV bardzo odważnie rozpoczął mecz i gospodarze mają kłopoty z wyprowadzaniem piłki

1'

van der vart faulowany i po rzucie wolnym w jego wykonaniu mamy 1 korner

1'

Zaczynają spotkanie goście!!

15:32

Gospodarze w tradycyjnych strojach, goście na niebiesko-biało

15:28

Zawodnicy za moment powinni pojawić się już na boisku wyprowadzeni przez trójkę sędziowską

15:23

Już za mniej niż 10 minut zaczynamy miejmy nadzieję wielkie sportowe emocje!!

14:47

Starcie z HSV będzie ostatnim przetarciem dla gospodarzy przed spotkaniem z Szachtarem Donieck. Jednak widać, że Juergen Klopp nie zamierza oszczędzać swoich najlepszych graczy.

14:45

Zapowiedź tego spotkania do przeczytania tutaj

14:45

Przed nami pojedynek Lewandowski - Rudnevs czyli starcie napastników, którzy jeszcze nie tak dawno grali w polskiej lidze.

14:41

Zawodnicy rezerwowi HSV: Jaroslav Drobny, Slobodan Rajkovic, Gojko Kacar, Tolgay-Ali Arslan, Petr Jiracek, Marcus Berg, Maximilian Beister