SC FreiburgSC Freiburg
0 : 0
Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
91'

Koniec meczu! Gracze obu ekip nie zafundowali nam dziś oszałamiającego widowiska, było dużo walki oraz chęci ale na tym się niestety skończyło. Dobry mecz Boenischa, który był jedną z wyróżniających się postaci w meczu, nie zadebiutował natomiast Arkadiusz Milik. Musi wyczekiwać swojej szansy w następnym tydodniu

90'

Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry! To ostatnia szansa na gola

89'

Zmiana w SCF, za Kruse wchodzi Ivan Santini, czy to on zdoła pokonać Leno i zapewnić 3 pkt gospodarzom?

87'

Fauluje w ataku Kiessling. Jedna jedyna akcja może okazać się zabójcza, pytanie brzmi kogo dziś stać na zadanie decydującego ciosu?

85'

Guede samodzielnie podejmuje próbę otworzenia wyniku! Strzela mocno w krótki róg jednak Leno pokazuje klasę! Rzut rożny i znowu niekonwencjonalne rozwiązanie tego elementu nie przynosi oczekiwanych skutków

83'

Ponownie Schuerrle! Indywidualne akcje wychodzą mu dziś najlepiej. Atakował lewym skrzydłem, nawinął obrońcę niczym Diego Milito w finale Ligi Mistrzów w 2010 roku i oddał strzał, z największym trudem wybija Baumann!

82'

Mecz nabiera tempa, akcje przenoszą się spod jednej bramki pod drugą. Trzeba byś znakomicie przygotowanym kondycyjnie aby wytrzymać taką walkę jaką dziś oglądamy we Fryburgu

81'

Cóż za akcja! Dośrodkowanie w pole karne a tam Guede mógł wpisać się na listę strzelców kilka sekund po wejściu na boisko, rzut rożny

80'

Ofensywna zmiana w drużynie Freiburga, wchodzi Togijczyk ze słowackim paszportem Karim Guede, natomiast boisko opuszcza mało widoczny Rosenthal

78'

Schuerrle ponownie próbuje indywidualnej akcji jednak jego strzał przechodzi wysoko ponad poprzeczką

77'

Trwa ostra walka w środku pola. Czy któraś drużyna zdoła opanować tą newralgiczną strefę i przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku?

76'

Zmiana ofensywna w ekipie gości, za Castro wchodzi Sidney Sam, jego szybkość może okazać się zabójcza w końcowej fazie meczu

74'

Rolfes podaje do Kiesslinga, ale ten w tłoku nie ma większych szans w walce z kilkoma obrońcami na plecach. Trzeba przyznać, że bardzo się stara ale traci wiele sił

73'

I znowu na lewej stronie Boenisch, podaje do Schuerrle jednak ten traci piłkę, czyżby ten przebłysk był jednorazowy?

71'

Ależ przebłysk Schuerrle!! Indywidualna akcja środkiem boiska, płaski strzał w długi róg i tylko słupek ratuje Baumanna przed utratą gola!

70'

Pierwsza od kilku chwil akcja Freiburga lewą stroną, ponownie Caligiuri który przerzuca na drugą stronę a tam znowu świetne dośrodkowanie Hedenstada i mamy rzut rożny. Zawodnicy skumulowani w "piątce" bramkarza ale nic z tego nie wyszło, sposób rozgrywania akcji przez gospodarzy woła o pomstę do nieba

68'

Trzeba przyznać, że z ofensywnej trójki graczy Bayeru, najaktywniejszy jest Kiessling jednak potrzeba mu partnera do rozgrywania akcji. Schuerrle jest dziś cieniem samego siebie

67'

Boenisch szarżuje lewą stroną, dogrywa w pole karne ale nieporozumienie napastników Leverkusen skutkuje tylko rzutem rożnym. Dośrodkowanie z narożnika jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów

66'

Castro z lewej strony, posyła piłkę do Kiesslinga jednak ten ponownie został wyprzedzony przez obrońcę. Wyczekujemy na boisku Milika

64'

Obraz gry niewiele zmienił się w porównaniu do pierwszej połowy, dużo walki w środku boiska i brak składnych akcji

63'

Sebastian Boenisch dośrodkowuje w pole karne, ale Andre Schuerrle nie jest specjalistą od gry głową, piłka mija bramkę

61'

Castro na lewą stronę do Boenischa ale niedokładnie Polak. Bayer kontynuuje atak pozycyjny, który jednak przynosi niewiele dobrego

60'

Z autu szybko wznawia Boenisch, Kiessling próbuje akcji indywidualnej jednak piłka wychodzi poza pole gry

59'

Zaostrzyła się gra w środkowej strefie, Felix Brych ma coraz więcej pracy

58'

Sędzia odgwizduje faul na połowie Bayeru, nietypowe rozwiązanie stałego fragmentu gry i ponownie wrzutka w pole karne, faul w ataku Diagne

56'

Aktywny Hedenstad co raz wrzuca piłkę w kierunku pola bramkowego Leno, Kruse oraz Rosenthal muszą wykazać się niemałą umiejętnością grania w powietrzu

55'

Kiessling czuje ból w udzie, czy nieszczęście najlepszego snajpera Bundesligi okaże się szansą dla Milika?

54'

Próba prostopadłego zagrania w kierunku Kiesslinga ale powstrzymują go obrońcy. Stefan trzyma się za mięsień czworogłowy uda, czyżby zmiana?

53'

Natychmiastowa odpowiedź Freiburga, Hedenstad w pole karne, tam górną piłkę zgrywa do środka Rosenthal i Kruse uderza! Z najwyższym trudem broni Leno

52'

Rzut rożny i bardzo blisko zdobycia gola goście, piłka jednak w zamieszaniu trafia w słupek!

51'

Boenisch atakuje lewą stroną, posyła dośdrodkowanie po ziemi w pole karne, tam Castro czubkiem buta kieruje piłkę w stronę bramki ale wybijają na rzut rożny obrońcy

50'

SC Freiburg - Bayer Leverkusen Boenisch w walce o piłkę z Hedenstadem

50'

Caligiuri przedziera się lewą stroną boiska, wydawało się że był faulowany jednak gwizdek sędziego milczy

49'

Sędzia liniowy odgwizduje spalonego na którym znalazł się Boenisch. Ten zawodnik wykazuje dziś wielką ochotę do gry ofensywnej

48'

Stefan Kiessling walczy twardo o górne piłki, widać że kosztuje go to wiele sił ale taka jest rola środkowego napastnika

47'

Gospodarze starają się szybko przedostać pod pole karne Bayeru, jednak nic z tego nie wychodzi, fauluje w ataku Caligiuri

46'

Wszyscy zawodnicy zameldowali się już na placu gry, obie ekipy rozpoczną bez zmian. Zaczynają od środka napastnicy SCF

19:18

Wiele świeżości w poczynania gości mogą wnieść Sidney Sam oraz młody Arkadiusz Milik. Czy duet trenerski Lewandowski-Hyypia dadzą szansę debiutu naszemu snajperowi przekonamy się już za kilkanaście minut

45'

Koniec pierwszej części gry, obie ekipy trochę zachowawczo i z małą ilością pomysłów rozwiązywania akcji, dużo walki w środku i mała liczba efektownych akcji sprawiają, że widowisko nie jest zbyt porywające. Miejmy nadzieję na ożywienie poczynań obu ekip w drugiej odsłonie

45'

Kontra Freiburga, ponownie lewą stroną jednak cała akcja straciła tempo i zakończyła się ponownie przed polem karnym

44'

W końcówce pierwszej części gry zaatakowali gospodarze, ich akcje prowadzone są głównie lewą stroną boiska z wykorzystaniem Caligiuriego, ale wszystkie próby kończą się przed polem karnym gości

42'

Boenisch fauluje Schmida pod polem karnym, wykonanie wolnego niezbyt udane jednak ponowne wbicie piłki w pole karne stworzyło okazję Maxowi Kruse do oddania strzału ale piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości

40'

Carvajal przedziera się prawym skrzydłem, stara się dograć dokładną piłkę do Kiesslinga ale bramkarz spokojnie przejmuje futbolówkę

39'

Kontra Freiburga, rozpędza się Caligiuri jednak powstrzymany przez Bendera. Trzeba coś zmienić w sposobie rozgrywania ataków

37'

Felix Brych karze Wollscheida za faul taktyczny w środkowej strefie boiska, niepotrzebny kartonik, który może mieć skutki w drugiej połowie

36'

Ponownie z rzutu wolnego Gonzalo Castro, ponownie chciał zaskoczyć bramkarza i ponownie nieudanie, chyba musi zmienić pomysł na wykonywanie stałych fragmentów gry

35'

Pavel Krmas ukarany żółtą kartką za faul na Schuerrle

34'

Kolejna akcja Bayeru, Bender na lewo do Boenischa, ten płasko w pole karne szukając Kiesslinga ale obrońcy byli na miejscu. Widać, że akcje gości zaczynają się zazębiać

33'

Caligiuri szaleje na lewym skrzydle, schodzi z piłką w pole karne, nawija Carvalaja i oddaje strzał, który pozostawia wiele do życzenia. Musi popracować nad celnością

33'

30'

Boenisch dośrodkowuje w pole karne, Kiessling kapitalnie przyjmuje piłkę na klatkę, obraca się i składa do strzału jednak w ostatniej chwili Diagne wybija pilkę daleko

29'

Kiessling przedziera się w polu karnym, starał się dośrodkować piłkę jednak w ostatniej chwili futbolówkę spod nóg wybił mu obrońca gospodarzy. Nadal wynik bezbramkowy

27'

Ładna akcja z prawej strony Hedenstada, wycofuje po ziemi piłkę przed pole karne a tam Caligiuri uderzył mocno i równie niecelnie. Gdzie w tej sytuacji był Boenisch?

24'

Bayer stara się atakować w większości lewą stroną boiska wykorzystując chęci i inklinacje do gry ofensywnej Boenischa oraz Schuerrle

22'

Kiessling, który ma na koncie 13 goli w tym sezonie będzie starał się strzelić swojego 100 gola w Bundeslidze oraz uciec Robertowi Lewandowskiemu w klasyfikacji najlepszych strzelców, Polak wczoraj zdobył swoją 12 bramkę w sezonie

20'

Nieprawdopodobny ścisk na boisku, praktycznie żaden zawodnik nie ma wolnej przestrzeni do pokazania próbki indywidualnych umiejętności

19'

Simon Rolfes bardzo bliski umieszczenia piłki w siatce gospodarzy, Carvalaj z prawej strony wycofał przed pole karne a tam kapitan gości płaskim strzałem starał się zakoczyć Baumanna

17'

Ależ akcja gospodarzy! Dośrodkowywał z prawej strony Hedenstad, strzelał z woleja Maxa Kruse i poprzeczka ratuje Leno przed utratą gola!

16'

Boenisch szybko z autu do Kiesslinga, jednak ten nie dochodzi do długiej piłki zagranej przez Polaka

14'

Na boisku widać wiele niedokładności, trwa walka w środek pola z czego na pewno nie mogą być zadowoleni kibice

12'

Schmid dynamicznie wpada w pole karne Bayeru, minął na szybkości Boenischa i oddał strzał, Leno broni jednak ze stoickim spokojem. W ekipie gospodarzy widać dziś dużą chęć osiągnięcia dobrego rezultatu

10'

Ponownie Rosenthal w szesnastce gości, jednak jego zagranie nie miało nic wspólnego z chęcią zdobycia gola

10'

Sytuacja sporna w polu karnym Bayeru, upadał na murawę Rosenthal jednak gwizdek sędziego milczy, Freiburg atakuje

9'

Faul w środkowej strefie, Castro z rzutu wolnego starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy jednak jego strzał był daleki od ideału

6'

Jak na razie gra toczy się w środkowej części boiska, jednak widać, żę zawodnicy Leverkusen starają się zakładać wysoki pressing

4'

Bernd Leno, niespełna 20-letni bramkarz Bayeru rozgrywa dziś 50 spotkanie w Bundeslidze, to wręcz niebywałe osiągnięcie w takim wieku

3'

Gonzalo Castro dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego, jednak Boenisch niedokładnie główkował, piłka poza boiskiem

2'

Pierwsza akcja Freiburga, Rosenthal jednak podaje niedokładnie w pole karne, a Sebastian Boenisch spokojnie odprowadza piłkę na aut bramkowy

1'

Felix Brych daje sygnał i od środka boiska rozpoczynają zawodnicy występujący dziś w białych strojach

18:26

Trener gospodarzy nie będzie dziś mógł skorzystać z kontuzjowanego Sebastiana Freisa i Cedricka Makiadiego, który wyjechał na Puchar Narodów Afryki, natomiast w ekipie gości zabraknie kontuzjowanych Michala Kadleca oraz Karima Bellarabiego

18:23

Już za moment na boisko wybiegną zawodnicy obu drużyn. Liczymy na emocjonujące widowisko oraz wiele goli

18:08

W ostatnim pojedynku tego popołudnia w niemieckiej Bundeslidze, zajmujący niespodziewanie wysoką pozycję w tabeli gracze SC Freiburg podejmą dotychczasowego wicelidera - Bayer Leverkusen

18:05

Poznaliśmy już wyjściowe składy obu zespołów. Jeśli chodzi o sytuację naszych kadrowiczów, to bez niespodzianki - Sebastian Boenisch, zbierający ostatnio dobre recenzje, znalazł się w wyjściowym składzie. Arkadiusz Milik z kolei na ławce rezerwowych, stanie dzisiaj przed szansą debiutu. Czy pojawi się na boisku?