Borussia DortmundBorussia Dortmund
3 : 0
FC NürnbergFC Nuernberg
93'

Sędzia kończy spotkanie. Pewna wygrana BVB. W dwóch meczach Bundesligi na wiosnę mistrzowie zdobyli 8 bramek. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej i zapraszam na kolejne relacje na żywo.

90'

Minuta doliczona

89'

Leitner na boisku

88'

G o o o o l l l l ! ! ! ! Nareszcie Robert Lewandowski strzela bramkę uderzając kapitalnie z 16 metrów po poprzeczkę!!

87'

Ładna wrzutka Mario Goetze do Łukasza Piszczka, który źle trafia w piłkę i ta przelatuje obok słupka

85'

5 minut do końca meczu.

83'

Nudą wieje z Dortmundu. Mogliby piłkarze szybciej biegać bo wtedy jest szansa, że byłoby im cieplej

80'

Borussia w drugiej połowie zdecydowanie spuściła "z tonu" i tylko nieudolności gości zawdzięcza to, że sama nie doprowadziła jak do tej pory do nerwowej końcówki.

78'

Polter zmienia Pekharta

78'

Frantz na boisku

77'

Będą zmiany także w zespole gości

76'

...Sahin za Błaszczykowskiego

76'

Bender za Kehla oraz ....

75'

Będą 2 zmiany w BVB

74'

Nieskuteczny do tej pory Lewandowski po raz kolejny źle uderza w piłkę i ta wychodzi obok bramki

73'

Peckhart zatrzymany przez Santanę i po raz pierwszy od dobrych kilk chwil gościmy na połowie BVB.

70'

Siadło nam tempo tego spotkania. Borussii już się nie chce a Norymberga nie umie.

68'

Marco Reus otrzymał świetne podanie od Kehla i uderzył z powietrza jednak minimalnie obok słupka

66'

Mak zmienia Feulnera

66'

Tempo gry bardzo mocno spadło. Nic w ostatnich minutach nie dzieje się na boisku

63'

Lewandowski na prawo do Błaszczykowskiego ale Kuba uderza zbyt mocno i piłka przelatuje nad bramką

61'

Po chwili przestoju wyborna okazja Lewandowskiego, który z 4 metrów trafia w bramkarza!!

60'

Pół godziny pozostało do zakończenia meczu. Tempo gry spadło wyraźnie.

58'

Jedna z bardzo niewielu sytuacji gdy gra toczy się pod bramką BVB kończy się leciutkim uderzeniem Feulnera.

55'

Reus wpada w pole karne i Pinola zmuszony wybić poza linię końcową

53'

Pinola po błędzie Piszczka uderza na bramkę BVB jednak jego uderzenie głową spokojnie łapie Weidenfeller

50'

Po akcji Błaszczykowskiego z Goetze kolejny korner dla Borussii

49'

Koronkowa akcja BVBpod polem karnym gości zostaje jednak zatrzymana. Próba kontry gości szybko skasowana przez Gundogana

47'

Odrobinę aktywniej rozpoczęła drugą połowę Norymberga. Czyżby reprymenda w szatni pomogła?

46'

Zaczynamy drugą połowę

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę. W tej części zobaczyliśmy 2 bramki Kuby, nieuznaną bramkę Lewandowskiego i dobrą grę Piszczka. Czy po przerwie słabo grająca Norymberga zdoła się podnieść? Zapraszam po przerwie na drugą połowę spotkania.

42'

Do bramki trafił Lewandowski

42'

Piłka w siatce ale sędzia asystent podnosi chorągiewkę i gol nie zostaje uznany.

40'

Borussia Dortmund - FC Nuernberg

39'

Borussia spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie czekając już chyba na przerwę i możliwość ogrzania się bo dziś w Dortmundzie bardzo zimno

37'

Dobra wrzutka z wolnego Kiyotake daje gościom rzut rożny po którym jednak większego zagrożenia pod bramką gospodarzy nie było.

35'

Marcel Schmelzer jednak fatalnie wykonał ten stały fragment gry bo piłka powędrowała w trybuny

34'

Klose fauluje Reusa i będzie doskonała okazja dla BVB. Rzut wolny z około 25 metrów

32'

Goetze w środku pola brzydko zaczepił rywala i dorobił się reprymendy od arbitra

31'

Hiroshi Kiyotake zablokowany przy próbie strzału z 16 metrów. To mogła być doskonała okazja dla gości na bramkę kontaktową.

29'

Lewandowski trącił piłkę głową po wrzutce Gundogana ale ta trafiła w ręce Schäfera

27'

Łukasz Piszczek zmarnował 100% okazję na bramkę strzelając w bramkarza gości.

26'

Gospodarze spokojnie konstruują kolejną ofensywną akcję przy jedynie biernej postawie gości.

24'

Gebhart bardzo łatwo zatrzymany w ofensywnej akcji przez Hummelsa

23'

2 mecze 6 punktów 7:0 w bramkach. Tak wygląda bilans Borussii jak do tej pory w rundzie wiosennej !!

22'

22'

G o o o o l l l l l ! ! ! ! ! Kuba Błaszczykowski show !!! Polak po pięknej asyście Mario Goetze z 8 metrów bez przyjęcia trafia do siatki gości!!

19'

Powtórki pokazały, że decydując się na podyktowanie rzutu karnego arbiter podjął decyzję bardzo kontrowersyjną.

18'

G o o o o l l l l l ! ! ! Kuba Błaszczykowski pewnie wykorzystuje rzut karny po faulu na Łukaszu Piszczku,

17'

Karny dla BVB!!!

16'

Ależ się teraz działo pod bramką BVB!!! Najpiero Pekhart z 5 metrów głową trafił wprost w bramkarza a po chwili po raz drugi kapitalnie broni uderzenie Gebharta!!!!!!!

13'

Schafer świetnie broni uderzenie głową Lewandowskiego z 6 metrów po doskonałym dośrodkowaniu Piszczka.

11'

Wydaje się patrząc na pierwsze minuty, że bramka dla mistrza Niemiec to tylko kwestia czasu. Goście są zagubieni w tym momencie na boisku. BVB musi jednak poprawić skuteczność.

8'

Bardzo niedokładnie i niepewnie grają w pierwszych minutach obrońcy z Norymbergi co może ich kosztować sporo przy szybkim Błaszczykowskim czy Reusie.

5'

Przepiękna akcja Polaków. Zagapił się na linii środkowej obrońca gości. Z piłką pognał Błaszczykowski, wpadł w pole karne i podał do Lewandowskiego, który jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców. To była piękna "polska" akcji

5'

Robert Lewandowski zablokowany na linii pola karnego i piłka w rękach Schäfera

3'

Po rzucie wolnym w wykonaniu Reusa kapitan Borussii główkuje nad bramką.

3'

Błaszczykowski do spółki z Gundoganem rozpoczynają pierwszą akcję BVB

1'

Borussia dziś w swoich tradycyjnych strojach a Norymberga na biało.

1'

Zaczyna Borussia!!

20:29

Przywitanie obu drużyn i za moment już początek meczu

20:01

Zapowiedź spotkania, które rozpocznie się już za 30 minut można przeczytać tutaj.

19:48

Ławka rezerwowych gości: Peter Rakovsky, Marvin Plattenhardt, Robert Mak, Almog Cohen, Sebastian Polter, Mike Frantz, Alexander Esswein

19:46

Rezerwa gospodarzy: Mitchell Langerak, Sven Bender, Moritz Leitner, Nuri Sahin, Oliver Kirch, Kevin Groskreutz, Julian Schieber