Borussia DortmundBorussia Dortmund
1 : 1
Fortuna DüsseldorfFortuna Duesseldorf
95'

Niespodzianka stałą się faktem. Borussia chciała to spotkanie wygrać minimalnym nakładem sił ale to się gospodarzom niestety nie udało i do sobotniego spotkania z Bayernem piłkarze mistrza Niemiec będą się przygotowywać w nie najlepszych humorach. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!!

93'

Taktyczna zmiana

90'

3 minuty sędzia doliczył a Piszczek z 8 metrów głową uderzył wprost w bramkarza

89'

Kruse fauluje Laitnera. Nerwowo na boisku

87'

Ivan Paurević fauluje Lewandowskiego i opuszcza boisko po 2 żółtej kartce

86'

Niepotrzebnie teraz gwizdkiem przewal dobrą akcję BVB arbiter

85'

Borussia w natarciu, seria rzutów rożnych dla gospodarzy

82'

Leitner podaje do Piszczka ten genialnie zgrywa na 5 metr do Grosskreutza, który niespodziewanie przenosi piłkę nad bramką !!!

81'

Kuba na ławce - Schiebe na boisku

80'

Błaszczykowski uderza z 20 metrów trafiając w rywala i niemal nokautując go

78'

G o o o o o o o o l l l l l l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! Świetna akcja całego zespołu, dośrodkowanie na 4 metr do Reisingera, który pewnie główką pokonuje bramkarza BVB !!!

76'

Pierwsza akcja Perisica, którego dośrodkowanie z lewej strony spokojnie łapie bramkarz

74'

Perisić zmienia Reusa

74'

Paurević ogląda kartkę

73'

Reus do Błaszczykowskiego ten oddaje piłkę znow Reusowi, który z 16 metrów uderza daleko obok słupka

71'

Sachin zmienił Ilso

71'

Po jednej z nielicznych kontr gości Subotic wybija piłkę na rzut rożńy

69'

Znów akcja dwójki Polaków - Błaszczykowski podał na 16 metr do Lewandowskiego, którego uderzenie zostało zablokowane

68'

Schodzi z boiska Sebastian Kehl na jego miejsce Jurgen Klopp desygnuje do gry Leitnera

65'

Subotić brzydko fauluje kapitana gości Lambertza i ogląda żółta kartkę

63'

Trudno się teraz gra gospodarzom bo Fortuna mimo, że przegrywa cały czas jest cofnięta bardzo głęboko pod swoją bramkę.

61'

Znów groźnie pod bramką BVB. Roman Weidenfeller na raty łapie łatwe dośrodkowanie z prawej strony

59'

Kontra Borussii-świetnie na 16 metr wycofał piłkę Schmelzer ale Kevin Grosskreutz był za bardzo odchylony i piłkę przeleciała nad poprzeczką po jego uderzeniu

57'

Strzał Reisingera na pustą bramkę BVB zatrzymał....Johannes van den Bergh

55'

Borussia spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywali. Fortuna cofnięta bardzo głęboko

53'

Za mocne zagranie Marco Reusa do Kuby Błaszczykowskiego na prawej stronie pod bramką Fortuny.

52'

Ivan Paurevic fatalnie przyjął piłkę na 10 metrze od bramki BVB. Gdyby nie to byłoby groźnie !!

50'

Spokojny, wręcz senny początek drugiej połowy

48'

Błaszczykowski ładnym lobem próbował zaskoczyć bramkarza gości ale Giefer sobie poradził

46'

Ryzykowanie Santana do Subotica ale ten drugi jest świetnie przygotowany biegowo

46'

Gramy!!

21:00

Zawodnicy wracają na boisko. Za chwilę początek 2 połowy

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy BVB zagrała źle ale fenomenalna akcja Grosskreutza z Piszczkiem i Błaszczykowskim dała prowadzenie mistrzom Niemiec 1:0. Zapraszam po przerwie

44'

Kuba Błaszczykowski otworzył wynik spotkania! Borussia Dortmund - Fortuna Dusseldorf

43'

G o o o o l l l l l ! ! ! ! ! ! Nareszcie koncertowo zagrała Borussia!!! Akcje w trójkącie Piszczek-Grosskreutz - Błaszczykowski zakończona fenomenalnym uderzeniem Kuby pod poprzeczkę !!!

42'

Nudą wieje w listopadowy wieczór z Signal Iduna Park

39'

Marco Reus sam na sam z bramkarzem ale trafia prosto w bramkarza z 14 metrów !!

37'

Lewandowski strzela ale piłka zablokowana przez obrońców, którzy niedokładnie wybijają piłkę. Dopada do niej Reus - uderza z ostrego kata ale bramkarz świetnie wybija piłkę na korner.

35'

Indywidualna akcja Lambertza zatrzymana na linii pola karnego BVB

32'

Strasznie monotonny jest ten mecz do tej pory. Akcja lewą albo prawą stroną potem niedokładne zagranie do środka i strata. I tak w kółko

31'

Pół godziny za nami i co ? i nudy....

29'

Lewandowski po rzucie rożnym uderza za lekko głową

28'

Centrę Piszczka w pole karne na rzut rożny wybija jeden z zawodników gości

28'

Walka, walka, walka - jednak BVB chce zdecydowanie za szybko przedostać się pod bramkę gości a to dziś mistrzom Niemiec nie wychodzi

25'

Po błędzie Reusa zapowiadała się dobra akcja gości ale Reisinger zagrał niedokładnie i piłkę przejął Santana

23'

Przewaga gospodarzy jest widoczna ale piłkarze z Dortmundu nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji pod bramką gości

21'

Sędzia błędnie pokazał pozycję spaloną Polaka po zagraniu z głębi pola

21'

Dośrodkowanie Błaszczykowskiego do Lewandowskiego ale polskiego napastnika świetnie uprzedził golkiper gości

18'

Pierwsza groźna akcja Fortuny jednak przy próbie dogrania w pole karne do Reisingera piłkę wybili obrońcy

15'

Zamieszanie w polu karnym Fortuny w którym brali udział Kehl, Reus i Lewandowski ostatecznie wyjaśnione przez obrońców

14'

Na Signal Iduna Park wreszcie kibice rozpoczęli doping

12'

van den Bergh poradził sobie z Piszczkiem ale zawodnik gości wyjechał za linię końcową

10'

Pierwszy stały fragment gry - rzut wolny z 25 metrów dla gospodarzy ale Schmelzer fatalnie uderza wysoko nad poprzeczką

8'

Bomba z 25 metrów Schmelzera wysoko nad bramką

7'

Znów Grosskreutz ale poradził sobie Leon Balogun

5'

Pierwsza groźna akcja Grosskreutza, który szukał w polu karnym Lewandowskiego. Piłkę jednak wybili obrońcy. Jak do tej pory goście mają problem z odebraniem piłki BVB

3'

Błaszczykowski nie opanował piłki po podaniu Kehla

1'

Atak pozycyjny BVB na połowie gości

1'

Zaczynają goście!!!

19:59

Witamy zawodników na boisku, na trybunach prawie 81 000 kibiców, za chwile początek meczu!!

19:51

Teraz jednak skupmy się na dzisiejszym pojedynku, który BVB z pewnością będzie starało się wygrać w miarę jak najmniejszym nakładem sił. Ważne także będzie dla piłkarzy Kloppa aby przed sobotnim starciem nie nabawić się żadnych urazów

19:49

Dla gospodarzy mecz z beniaminkiem to próba generalna przed sobotnim meczem z Bayernem. Teoretycznie w korzystniejszej sytuacji przed hitem jesieni w Bundeslidze będą piłkarze z Dortmundu, ponieważ Bayern swoje spotkanie zagra dopiero jutro a więc będzie miał o 24 godziny mniej czasu na odpoczynek. A relacja ze spotkania z Bayernem oczywiście w EKSTRAKLASA.NET już w najbliższą sobotę - zaczynamy już od 17:30

19:43

Mats Hummels, Mario Götze i Ilkay Gündogan zostali jednak wykluczeni z tego spotkania z powodu urazów

19:40

Zapraszam do przeczytania krótkiej zapowiedzi tego spotkania

19:38

Ławka zawodników rezerwowych gości: Robert Almer, Evans Nyarko, André Fomitschow, Ronny Garbuschewski, Nando Rafael, Gerrit Wegkamp, Dani Schahin

19:37

Rezerwowi gospodarzy: Mitchell Langerak, Chris Löwe, Koray Günter, Moritz Leitner, Ivan Perisic, Oliver Kirch, Julian Schieber

19:13

Za 45 minut początek spotkania w ramach 14 kolejki Bundesligi. Przeprowadzimy relację ze spotkania mistrza Niemiec z beniaminkiem.