3 : 1
Greuther FürthGreuther Fuerth
1. połowa3 : 1
90'

Sędzia oszczędza kibicom nudnej końcówki i kończy mecz równo po upływie 90 minut. Borussia spokojnie i bez wysiłku pokonała Greuther Fuerth 3:1

85'

Jedna z nielicznych okazji w końcówce spotkania. Borussia długo usypiała rywala, by nagle Schmelzer w zrywie mógł wyjść sam na sam i spróbować przelobować bramkarza, uderzył jednak niecelnie.

83'

Boisko opuścił też zmęczony Kuba Błaszczykowski, który zaliczył bardzo dobry występ, i chociaż gola nie zdobył, to wywalczył rzut karny, który wykorzystał Lewandowski. W miejsce Kuby wszedł Leitner.

82'

Nothe zmienia Zilnera.

80'

Trochę chaosu w obronie Borussii, ale nawet tego nie potrafili wykorzystać goście.

78'

W tym meczu Borussii nie może stać się już żadna krzywda. Goście nie mają najmniejszego pomysłu na to, by zagrozić dortmundczykom.

73'

Zmiana także w Borussii, Grosskreutz za Gundogana.

73'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Edu zmienia Azemiego.

72'

Próba strzału z dystansu Bendera, jednak słabo i obok bramki.

70'

Kolejna akcja Borussii, jednak Perisić źle dogrywał do Lewandowskiego. Dominacja Borussii jest niepodważalna.

68'

Piszczek ostro wstrzelił piłkę w pole karne z prawej stronę, ale zanim dopadł do niej któryś z kolegów, przecięli podanie obrońcy, którzy wybili piłkę.

66'

Pierwsza zmiana w meczu. Reus za Goetze.

64'

Żółta kartka dla Schmidtgala za faul na Błaszczykowskim.

61'

Kolejna akcja Borussii, prawą stroną Piszczek, dogrywał w pole karne do Lewandowskiego, ale ten nie opanował piłki.

58'

Ależ akacja Błaszczykowskiego! Sam poszedł na bramkę , minął dwóch rywali, wyszedł sam na sam z bramkarze, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił golkiper gości!

55'

Bardzo spokojnie toczy się ta druga połowa. Zawodnicy z Dortmundu nie chcą się przemęczać przed zbliżającym się meczem z Ajaxem w Lidze Mistrzów.

51'

Błaszczykowski wyprowadził atak prawą stroną, ale po rozegraniu z Piszczkiem i Benderem Borussia ma tylko aut.

50'

Stieber przedzierał się prawą stroną, ale na wysokości pola karnego powstrzymał go Schmelzer.

48'

Od pierwszych minut drugiej połowy gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Teraz wymieniając podania w obronie na własnej połowie.

46'

Drugą połowę od środka rozpoczynają goście.

46'

Koniec pierwszej połowy. Borussia prowadzi zasłużenie 3-1. Wracamy za 15 minut.

42'

Świetna bramka! Geotze wyszedł sam na sam, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki!

41'

Jeden z zawodników gości trafia w słupek! Ale sędzia pokazuję, że był na pozycji spalonej.

38'

Borussia cały czas kontroluje przebieg tego meczu.

34'

Azemi ukarany kartką za faul!

31'

Kolejna szansa dla Błaszczykowskiego, ale jego uderzenie obok bramki!

31'

Zoltan Stieber doszedł do strzału po wrzutce, ale niecelnie!

29'

Sararer z dystansu obok bramki.

28'

Borussia cały czas atakuje, a goście rozpaczliwie się bronią.

22'

Rożny dla Borussi z którego nic nie wynikło.

20'

Perisić ukarany żółtym kartonikiem za faul.

19'

Błaszczykowski z ok. 30 metrów nad poprzeczką!

18'

Błaszczykowski uderzał za lekko z ok. 5 metrów i prosto w bramkarza gości!

17'

Borussia kontroluje przebieg gry. Gra konsekwentnie i co ważne skutecznie.

16'

Borussia Dortmund - Greuther Furth

15'

Lewandowski z karnego!!

12'

Żółta kartka dla Lewandowskiego za faul.

10'

Schmidtgal wrzucał z prawej strony płasko, ale obrońcy wybili.

7'

Borussia przeważa, ale brakuje skuteczności.

5'

Ależ odpowiedź gości! Stieber wyszedł sam na sam, przelobował bramkarza i doprowadził do 1-1

5'

1-1!!

3'

Goetze wyszedł sam na sam z bramkarzem, przeszedł bramkarza, a Lewandowski dobił piłkę nogą i otworzył wynik spotkania!

3'

Lewandowski!!!

15:32

Początek meczu. Rozpoczyna Borussia.

15:30

Borussia na żółty-czarno, a goście na zielono-biało.

15:30

Piłkarze już wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy.

15:18

Piłkarze już powoli będą schodzić do szatni. Za ok 11 minut rozpoczynamy mecz!

15:11

W składzie mistrzów Niemiec zobaczymy dzisiaj po wyleczeniu kontuzji Kube Błaszczykowskiego. Oprócz niego w składzie także Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Czy polskie trio pokona dzisiaj drużynę gości?