Wtorek, 26 lutego 2013, godz. 18:15
4 : 1
Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
20:10

Legia zasłużenie pokonuje Olimpię, 4:1. Gospodarze nie ustrzegli się błędów, ale ostatecznie nie pozostawiła złudzeń przedstawicielowi I ligi. Olimpii należą się brawa za walkę i ambicję, bo tanio skóry przy Łazienkowskiej nie sprzedali, jednak awans Legii do półfinału wydaje się być przesądzony. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Wam Sebastian Kuśpik.

95'

Po strzale Saganowskiego sprzed linii bramkowej piłkę wybijał jeszcze obrońca Olimpii i KONIEC MECZU!

94'

I ostatnia zmiana w ekipie Olimpii - Górka zmienił Rogalskiego.

90'

Kryszak za Smolińskiego.

92'

Saganowski podaje do Dwaliszwilego, a Gruzin mierzonym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce tuż przy lewym słupku.

91'

KONIEC! 4:1! DWALISZWILI TRAFIA DO SIATKI!

90'

Zagranie miękkie w pole karne do Sagana, który przyjął spokojnie piłkę z obrońcą na plecach i strzelił delikatnie po długim słupku!

90'

MAREK SAGANOWSKI!!! MAMY 3:1!!!

89'

FENOMENALNIE w obronie Łukasik przerwał kontrę Olimpii.

88'

Saganowski wyłożył piłkę na 14. metr Danielowi Łukasikowi, ale pomocnik Legii był tak odchylony, że kolejna futbolówka powędrowała w trybuny.

88'

Bardzo dużo czasu miał teraz na dośrodkowanie z lewej strony boiska Szczot, ale fatalnie dorzucił w pole karne Legii. Poprawka z prawej strony zbyt krótka.

86'

Z narożnika Brzyski, ale nie tym razem. Akcję zakończył słabym strzałem z lewej nogi Dominik Furman.

86'

Kosecki prostopadle do Saganowskiego, ale Woźniak na raty wybił piłkę na rzut rożny.

85'

Kosecki wyłożył piłkę na linię pola karnego do Brzyskiego, ale grający z numerem "17" obrońca Legii uderzył bardzo niecelnie.

84'

Jeszcze raz zapraszamy na nasz profil na FB, gdzie codziennie możecie poczytać o Legii: Legia Ekstraklasa.net

83'

Faul od tyłu Pisarczuka na Koseckim i kolejne "żółtko" dla gracza Olimpii.

83'

Ruszył Brzyski lewym skrzydłem, ale zabrakło Koseckiemu precyzji przy odgrywaniu piłki.

82'

Niepotrzebnie wdał się w drybling Dwaliszwili i po stracie piłki spóźnił się ze wślizgiem. Faul Legionisty w okolicach środka boiska.

81'

Za zmęczonego Banasiaka wchodzi Robert Pisarczuk.

81'

Dośrodkowanie Brzyskiego nie przyniosło Legii żadnej korzyści.

81'

Dwaliszwili odegrał w polu karnym do nadbiegającego Jędrzejczyka, ale uderzenie obrońcy Legii wybił na rzut rożny Michał Wróbel.

80'

Szybkie wykonanie rzutu rożnego i wstrzelenie piłki w kierunku bramki wybija Wróbel. Po chwili znów próbował uderzenia Furman, ale bramkarz Olimpii zdołał sparować futbolówkę. Na dobitkę zabrakło sprytu Dwaliszwilemu.

79'

Świetna indywidualna akcja Furmana, ale obrońca rozpaczliwym wślizgiem zablokował strzał pomocnika Legii!

78'

Faul na Koseckim w środku pola.

77'

Prostopadłe podanie w pole karne do Dwaliszwilego, ale ciut za mocne, by Gruzin dopadł do piłki.

77'

Wrzutka z rożnego Brzyskiego wybita przed pole karne, a stamtąd na strzał rozpaczy zdecydował się Kuba Kosecki i... podarował piłkę dzieciom zasiadającym na trybunie za bramką Michała Wróbla.

76'

Zaskakujący strzał z prawej strony Brzyskiego, ale Wróbel przeniósł piłkę nad poprzeczkę!

76'

Kombinowali Legioniści dużo i ostatecznie wycięty został na wysokości pola karnego Radović przez Marcina Woźniaka, za co obrońca Olimpii zobaczył żółtą kartkę.

74'

Na lewą obronę zawędrował oczywiście Brzyski, a tymczasem Dwaliszwili z niemal zerowego kąta dośrodkował płasko w ręce Michała Wróbla.

74'

Ciężkie działo wyciąga na koniec Jan Urban - Kuba Kosecki w miejsce Wawrzyniaka.

73'

Pogubili się piłkarze Olimpii i zamiast dobrego prostopadłego zagrania w pole karne wyszła klapa. Od bramki grę wznowi Skaba.

72'

Rzut wolny z ok. 35. metrów dla Olimpii. Może to będzie szansa na pierwsze poważne zagrożenie bramki Skaby po przerwie?

71'

Niebezpiecznie zagrał wysoko podniesioną nogą Daniel Łukasik, za co obejrzał "żółtko".

71'

Zdecydowanie ręką zablokowane podanie Radovicia, ale sędzia nie użył gwizdka. Z lewej strony dośrodkowywał za to Brzyski, ale znów w ręce Wróbla.

70'

Dośrodkowanie Łukasika jednak zbyt głębokie i piłka pada łupem Michała Wróbla.

69'

Faul Banasiaka oceniony słusznie na żółty kartonik. Dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego z lewego skrzydła.

68'

Zachęcamy do śledzenia informacji o Legii na naszym profilu:Legia Ekstraklasa.net

66'

Furman prędko nowym Gerrardem nie zostanie, a przynajmniej nie do czasu, aż będzie oddawał takie strzały z dystansu, jak ten przed momentem.

65'

Radović podcinką minął sobie obrońcę i chciał wykańczać akcję, ale wmieszał się w nią będący na spalonym Dwaliszwili i zrezygnowany Miro pomachał tylko rękami.

65'

Nie wiem czy faulowany nie był w polu karnym Dwaliszwili, ale sędzia Szrek pozostał niewzruszony. Wydaje mi się, że podjął dobrą decyzję, aczkolwiek pewności nie mam.

63'

Bardzo dobre dośrodkowanie na długi słupek Brzyskiego i najwyżej w polu karnym wyskakuje Artur Jędrzejczyk, który głową pakuje piłkę do siatki przy lewym słupku.

63'

GOOOOL!!! 2:1!!! ARTUR JĘDRZEJCZYK!

62'

Z autu "Jędza" i po interwencji Woźniaka będzie rzut rożny dla gospodarzy.

62'

Daniel Łukasik zastępuje na placu gry Janusza Gola.

61'

Saganowski na lewo do Brzyskiego, obiegał do Wawrzyniak i dostał podanie, ale płaskie dośrodkowanie przed bramkę lewego obrońcy Legii nie trafiło do Saganowskiego.

60'

Do wejścia szykuje się już Daniel Łukasik.

59'

Spieszy się Leginistom. Janusz Gol głową zagrał do Dwaliszwilego, ten przyjęciem zabrał się z futbolówką do środka boiska, ale nieczysto uderzył z 16. metra i Wróbel nie miał problemów ze złapaniem piłki.

58'

Uderzał przed momentem Miroslav Radović z 20. metrów, ale bardzo niedokładnie.

57'

Akcję Legii rozprowadzał środkiem pola Radović, ale fatalnie podał do Furmana i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

57'

Kontra Olimpii. Na lewej stronie Rogalski, ale dośrodkowanie skrzydłowego gości ląduje w rękach Wojciecha Skaby.

57'

Aut dla Legii na wysokości pola karnego gości. Jędrzejczyk wrzucił do Dwaliszwilego, ten odwrócił się szybko i oddał strzał lewą nogą, ale zdecydowanie za słaby, by zaskoczyć Wróbla.

55'

Dośrodkowanie Brzyskiego wybite, a o poprawce Janusza Gola z lewego skrzydła lepiej nie będę wspominał...

55'

Będzie rzut rożny po szarży w polu karnym Radovicia.

54'

Prawą stroną atakuje Jędrzejczyk, zagrywa do Radovicia, który wpada w pole karne i szuka podaniem Dwaliszwilego, ale piłką ugrzęzła w gąszczu nóg obrońców Olimpii.

53'

Nonszalancko zagrał Janusz Gol i Rogalski wyłożył piłkę spod linii końcowej przed pole karne, ale uderzenie Łabędzkiego poleciało daleko, daleko obok bramki Skaby.

52'

Stało się! Dwaliszwili minął obrońcę, zszedł w kierunki linii końcowej na lewej stronie pola karnego i wyłożył piłkę niepilnowanemu na bliższym słupku Markowi Saganowskiemu, a ten pewnym uderzeniem z 4-5. metrów pokonał Wróbla.

51'

1:1!!! MAREK SAGANOWSKI!

51'

Po chwili dośrodkowywał jeszcze w "16" Janek Gol, ale zbyt krótko, by Saganowski mógł oddać strzał na bramkę.

50'

Radović do Dwaliszwilego, ale ten przyjmował piłkę jak na zwolnionym filmie i szybko ją stracił.

49'

Dwaliszwili próbował wywalczyć rzut rożny, ale po pojedynku z Adamem Banasiakiem sędzia orzekł, że ostatni piłki dotykał Gruzin.

49'

11 696 kibiców przybyło dziś na Łazienkowską 3.

48'

Bardzo dobre dośrodkowanie, ale Astiz "zdjął" piłkę z głowy Dwaliszwilemu. Szkoda.

48'

Brzyski na długi słupek do Dwaliszwilego, ale piłkę wybili obrońcy Olimpii. Będzie jednak rzut wolny na lewym skrzydle i przy piłce jest już Tomek Brzyski.

47'

Dośrodkowanie Furmana zablokowane i mamy rzut rożny dla Legii.

46'

Radović do Saganowskiego i Marek znów traci piłkę. "Sagan" sprawia wrażenie, jakby głowa chciała, ale nogi nie mogły.

46'

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

46'

Jan Urban chyba nie wytrzymał nerwowo błędu Jodłowca, bo zastępuje go po przerwie Michał Żewłakow.

19:17

Oba zespoły są już na murawie.

19:05

Legia Warszawa - Olimpia Grudziądz

19:04

Gwizdy pożegnały piłkarzy Legii. Zasłużone - dodajmy. Olimpia konsekwentnie w defensywie rozbijała ataki gospodarzy, a po wykorzystaniu błędu Jodłowca Ruszkul strzelił swojego pierwszego gola w tej edycji Pucharu Polski. To będzie długi kwadrans dla piłkarzy Legii...

48'

Próbował jeszcze Dwaliszwili, ale obrońcy wybili mu piłkę, a dośrodkowanie Gruzina z lewego skrzydła złapał Wróbel. Koniec pierwszej połowy!

46'

Jeszcze w końcówce Saganowski w polu karnym, ale osaczony przez trójkę rywali nie miał szans wskórać czegoś pod bramką Olimpii.

46'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Brzyskiego wybite przed pole karne. Kolejna próba również, ale trzecia poprawka Janusza Gola była zdecydowanie lepsza, jednak Saganowski zdołał tylko musnąć futbolówkę i ta nie znalazła drogi do siatki.

45'

Rzut wolny dla Legii po faulu Roberta Szczota, za który zawodnik Olimpii otrzymał żółtą kartkę.

43'

Dośrodkowanie spod linii końcowej Radovicia, ale Saganowski uprzedzony został przez czujnego w bramce Michała Wróbla.

42'

Ożywili się po tej bramce Ruszkula kibice Olimpii Grudziądz.

42'

Akcja środkiem pola Roberta Szczota, ale uderzenie pomocnika Olimpii pozostawiało wiele do życzenia.

40'

Na przebój ruszył środkiem pola Furman, ale na trzecim rywali szarża się skończyła. Po chwili w geście irytacji Dominik sfaulował rywala, za co błyskawicznie obejrzał żółty kartonik.

39'

Klepka Radovicia z Dwaliszwilim i uderzenie Serba z ostrego kąta, ale Wróbel pewnie łapie futbolówkę.

39'

Brzyski z Golem próbowali rozmontować defensywę gości na lewej stronie boiska, ale skrzydłowy Legii się przewrócił.

37'

Jodłowiec FATALNIE wyprowadzał piłkę, wchodząc między dwóch rywali. Piłkę przejął trzeci i błyskawicznie zagrał prostopadle do Piotra Ruszkula, który ze stoickim spokojem pokonał uderzeniem z prawej nogi Wojciecha Skabę, wykorzystując sytuację sam na sam.

36'

RUSZKUL SAM NA SAM I MAMY GOLA DLA OLIMPII!!!

35'

Uderzenie z ok. 25. metrów Miro Radovicia, ale piłka poleciała w środek bramki i nie mogła zaskoczyć Wróbla.

35'

Łabędzki bez kompleksów powstrzymał przy linii bocznej Dwaliszwilego, sprowadzając go do parteru. Bardzo dobra interwencja obrońcy Olimpii.

34'

Dośrodkowanie Dominika wybite przed pole karne, gdzie futbolówkę ułożył sobie Brzyski, ale uderzył trochę bez przekonania i wiary w to, że piłka może wpaść do bramki, przez co znacznie przestrzelił.

33'

Zakręcił rywalem w polu karnym Furman, ale wywalczył tylko rzut rożny.

32'

Przekombinowali w polu karnym Legioniści i na spalonym złapany Marek Saganowski.

31'

Prostopadłe zagranie Brzyskiego do Dwaliszwilego, ale nie dał się uprzedzić Staniek i Michał Wróbel mógł złapać futbolówkę.

31'

Pół godziny gry za nami i jeśli kogoś w ekipie Legii można wyróżnić, to tylko Dominika Furmana.

30'

Wreszcie strzał na bramkę! Uderzenie z woleja lewą nogą Janusza Gola łapie na linii bramkowej Michał Wróbel!

29'

Saganowski zmarnował wysiłek kolegów niedokładnie podając przed pole karne do Dwaliszwilego.

29'

Prostopadłe zagranie do Rogalskiego, ale blokowany do samego końca przez Jodłowca nie zdołał ubiec wychodzącego z bramki Wojtka Skabę.

28'

Zdecydowanie częściej na szpicy operuje Saganowski. Słabo póki co wygląda Radović. A Olimpia? Nieźle. Nieźle się broni, jest zorganizowana i konsekwentna, ale pod bramką Skaby raczej nie gości.

27'

Furman dośrodkowywał w "16" Olimpii, ale Ruszkul był na posterunku.

26'

Marcin Staniek ukarany żółtą kartką za ostre i spóźnione wejście przy linii bocznej w nogi Tomasza Brzyskiego.

26'

Dośrodkowanie na 12. metr wybija głową Artur Jędrzejczyk.

25'

Rzut wolny po faulu Janusza Gola i mamy szansę dla Olimpii. Do bramki jakieś 35 metrów.

25'

Fałszem próbował zagrywać między obrońców schodzący do środka boiska Radović, ale posłał piłkę zbyt głęboko, by Brzyski miał jakiekolwiek szanse do niej dość.

23'

Dośrodkowanie w pełnym biegu Jędrzejczyka do Sagana wybite przed pole karne. Tan na piłkę czyhał już Wawrzyniak, ale uderzenie lewego obrońcy Legii minęło om dobry metr prawy słupek bramki gości.

22'

Astiz za plecy do Jodłowca i Legia w dziecinnie prosty sposób traci piłkę.

21'

Ładna akcja Legii, ale dośrodkowanie z prawej strony Jędrzejczyka zostało zablokowane.

19'

Zbyt długo Olimpia w ofensywie nie była, bowiem Ruszkul przewinił faulując Furmana i piłka znów w posiadaniu Legii.

18'

Świetnym balansem ciała zaimponował przed momentem Furman, ale jego koledzy stracili piłkę, a Brzyski sfaulował przy linii bocznej Ruszkula.

18'

Dwaliszwili ładnie uwolnił się spod opieki rywali na prawym skrzydle i rozciągnął grę do środka. Po klepce Janusza Gola futbolówkę spod linii końcowej dogrywał Radović, ale nie zdołał zmieścić jej w boisku.

16'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego "Brzytwy" wylądowało w rękach golkipera Olimpii, Michała Wróbla.

16'

SAGANOWSKI! Dośrodkowanie w pole karne Jędrzejczyka, Sagan zasłonił przyjętą piłkę, szybko się odwrócił i oddał płaski strzał lewą nogą, ale Michał Wróbel zdołał sparować ją na rzut rożny.

14'

Ostre dośrodkowanie z prawego skrzydła Dwaliszwilego, ale ani Saganowski, ani tym bardziej Wróbel w bramce nie sięgnęli futbolówki.

14'

Była okazja po zagraniu na prawą stronę pola karnego Saganowskiego do Miro Radovicia, ale Serb znów pogubił się przy próbie dryblingu.

13'

Naciskany przez Dwaliszwilego Staniek wybił w aut i piłka dla Legii.

12'

Efektowna "Labada" na "Żylecie". Dawno takiego widoku na Ł3 nie mieliśmy.

11'

Ostre dośrodkowanie Brzyskiego i na bliższym słupku najwyżej do piłki wyskoczył Tomek Jodłowiec, jednak uderzył obok bramki Wróbla. Mocno na bakier z precyzją był w tej sytuacji "Jodła".

11'

Faulowany przy linii bocznej na lewej stronie boiska Saganowski przez Banasiaka i mamy okazję dla Legii.

11'

Na uwolnienie zagrał teraz w środku pola Frańczak i Legia od obrony buduje kolejną akcję.

10'

Odpowiedzieć szybką kontrą próbowała Olimpia, ale zagranie Ruszkula na lewe skrzydło przeciął Astiz.

9'

Sporo miejsca miał w środku pola Radović, ale zgubił futbolówkę przy jej przyjmowaniu.

9'

Warto odnotować, że na trybunach są również fani Olimpii w liczbie ok. 100-150.

8'

Dośrodkowywał Brzyski z lewej strony, ale stoperzy Olimpii byli na miejscu.

7'

Kombinacyjnie! Furman po ziemi na 10. metr do Astiza, ale ten lewą nogą nie trafił czysto w piłkę i po chwili wybili ją obrońcy. To powinien być gol dla Legii!

7'

Ręką dośrodkowanie Brzyskiego blokował Mazurkiewicz i mamy rzut wolny na wysokości pola karnego Olimpii.

6'

No i była szansa! Zagranie za linię obrony od Brzyskiego, głową zgrał futbolówkę do bramkarza jeden ze stoperów, ale zrobił to niezbyt dokładnie i Saganowski był o włos od przejęcia futbolówki! Brawa dla Wróbla za przytomne wyjście z bramki.

5'

Dośrodkowanie w pole karne z lewego skrzydła i Frańczak głową zgrał w kierunku Kuciaka (strzał to raczej nie był).

4'

Po wrzucie z autu stracił futbolówkę Dwaliszwili, a na dodatek faulował i grę wznowi Michał Wróbel.

3'

Saganowski do Furmana, ten w pole karne do Brzyskiego, ale za krótko i piłkę wybili obrońcy Olimpii.

2'

Astiz, który ciągle nie przedłużył umowy z Legią, rozpoczyna atak Wojskowych.

1'

Pierwszy gwizdek Marcina Szreka i ROZPOCZYNAMY!

18:15

W zielonych koszulkach i białych spodenkach ekipa gości, natomiast gospodarze w tradycyjnych białych trykotach i czarnych spodenkach.

18:14

Tomasz Kiełbowicz już na murawie. Pamiątka wręczona, jeszcze tylko podziękowania od kolegów z zespołu i kibiców na Łazienkowskiej.

18:13

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Marcin Szrek, prowadzący jesienią mecze I i II ligi oraz Pucharu Polski.

18:10

"Żyleta" wraca z mocą na Łazienkowską! "Sen o Warszawie" w końcu brzmi jak brzmieć powinien.

18:10

W ekipie Legii dwie bramki strzelił nieobecny od dłuższego czasu z powodu kontuzji Michał Żyro.

18:09

Najlepszym strzelcem Olimpii w Pucharze Polski jest w tym sezonie Adam Cieśliński z trzema bramkami na koncie.

18:07

Z kolei Olimpia walkę w PP rozpoczęła od I rundy i wygranego 1:0 meczu z Pogonią. Później drużyna z Grudziądza odprawiła Lecha Poznań (2:1), a następnie pokonała Górnik Wałbrzych, 3:1.

18:05

W 1/16 finału Legia pokonała Okocimskiego Brzesko, 4:0, a w 1/8 Piasta Gliwice, 2:1.

18:05

Przypomnę jeszcze drogę obu zespołów do ćwierćfinału Pucharu Polski.

18:04

A podczas wyczytywania składów kibice zasiadający na "Żylecie" owacyjnie przywitali byłego Legionistę, Marcina Smolińskiego.

18:03

Tuż przed meczem kibice przy Łazienkowskiej pożegnają Tomasza Kiełbowicza.

17:52

Jeśli chcecie sprawdzić jak dzisiejszy mecz z Legią przeżywają kibice Olimpii - KLIKNIJCIE TUTAJ

17:48

W Olimpii jest trzech piłkarzy, którzy w przeszłości związani byli z Legią Warszawa - Adam Banasiak, Marcin Smoliński i wspomniany nieobecny Adam Cieśliński, który debiutu w barwach Wojskowych nie doczekał.

17:48

Największym osłabieniem w ekipie Olimpii jest dziś brak Adama Cieślińskiego, który w rundzie jesiennej I ligi strzelił 7 bramek. Pod jego nieobecność ciężar zdobywania bramek spoczywać dziś będzie na barkach Piotra Roszkula (6 goli).

17:46

Trener Jan Urban odesłał dziś na trybuny Danijela Ljuboję i Jorge Salinasa. Paragwajczyk nabawił się lekkiego urazu w Kielcach, a Serba nie ma sensu dziś eksploatować. W ich miejsce do meczowej kadry powołani zostali Janusz Gol i Michał Kucharczyk.

17:43

Teoretycznie rolę podwieszonego napastnika pełnić będzie Dwaliszwili, ale z wczorajszego treningu wynika, że będziemy świadkami wielkiej wymienności pozycji Dwaliszwilego i Saganowskiego.

17:41

W wyjściowej "11" Legii zagra dziś Tomasz Jodłowiec, dla którego będzie to debiut w oficjalnym spotkaniu Wojskowych. Podobnie zresztą jak dla Tomasza Brzyskiego, który ustawiony został na lewym skrzydle.

17:30

Ze stadionu przy Łazienkowskiej 3 wita Was bardzo serdecznie Sebastian Kuśpik. Zapraszam na spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski, Legia Warszawa - Olimpia Grudziądz.