Niedziela, 7 października 2012, godz. 17:30
Hannover 96Hannover 96
1 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
93'

Sędzia kończy mecz. Remis w Hannoverze nie krzywdzi żadnej z drużyn. Szura Bartłomiej

90'

3 minuty doliczone

88'

Hannover doprowadza do wyrównania!! Jednak passa bez porażki na własnym boisku będzie trwała dalej??

86'

G o o o o o o l l l l ! ! ! ! Tym razem nie ma już wątpliwości!! Diouf dopada do odbitej piłki w polu karnym i pokonuje Weidenfellera

84'

Czy będzie to koniec passy gospodarzy na własnym stadionie? Przekonamy się już za około 5 minut

84'

Goście oddalają grę od własnej bramki aby zyskać na czasie

82'

Kolejna kartka za faul

82'

Ostatnia zmiana w tym meczu

81'

Wg sędziego, który w tym meczu podjął już kilka kontrowersyjnych decyzji Lewandowski faulował w polu karnym

80'

za dyskusje z sędzią

78'

Pusta bramka, 3 metry i Mame Biram Diouf strzela w ręce bramkarza!!!

78'

Pinto schodzi z boiska w 78 minucie

77'

Ya Konan zatrzymany przez obrońców, Hannover walczy o wyrównującą bramkę

75'

Bender jednak opuszcza boisko, w jego miejsce Leitner. To 3 przymusowa zmiana w dzisiejszym meczu w barwach BVB

74'

Oszołomiony Bender opuszcza boisko. Czy będzie 3 przymusowa zmiana w BVB?

72'

"Trup ściele się gęsto" w Hannoverze

70'

Sobiech grał dobrze, walczył ale był nieskuteczny. 2 minuty temu opuścił już boisko

69'

Chwila spokoju na boisku, dużo walki w środku boiska

67'

Artur Sobiech opuszcza boisko a w jego miejsce Diouf

66'

Reus zablokowany na linii 16 metra!!! Kolejna groźna kontra gości

64'

Stindl upominany przez sędziego po bardzo ostrym wejściu w nogi Schmelzera

63'

Kontra gości ale Goetze zatrzymany przez bramkarza

62'

Dużo, bardzo dużo dzieje się teraz w tym spotkaniu głównie za sprawą gospodarzy, którzy dążą wszelkimi siłami do wyrównania

61'

Stindl i Schmelzer wybija na korner.

60'

Po zagraniu Sobiecha Piszczek bardzo bliski bramki samobójczej ale świetnie odbija piłkę bramkarz BVB

59'

Decyzja o nieuznaniu wyrównującego gola była bardzo kontrowersyjna choć arbiter z pewnością się obroni

57'

Bardzo gorące pierwsze 15 minut drugiej połowy

56'

Piłka w bramce BVB ale sędzia nie uznaje bramki uznając że Schmelzer był faulowany w polu karnym

55'

Za faul na Goetze

54'

Goetze minął już bramkarza ale obrońcy wypchnęli zawodnika Borussii poza końcową linię

53'

Bomba Piszczka z 19 metrów trafia w słupek!!!

52'

Stindl faulowany przez Piszczka blisko pola karnego BVB

50'

Kevin Grosskreutz po podaniu Goetze na spalonym

49'

Robert Lewandowski wraca się po piłkę pod własne pole karne

47'

Przedzierał się w polu karnym Lewandowski ale został skutecznie zablokowany

46'

Zaczynają gospodarze!!

46'

Druga zmiana w zespole Kloppa

45'

Koniec 1 połowy meczu. Kontuzja Kuby i gol Lewandowskiego to najważniejsze fakty z pierwszych 45 minut. Zapraszam po przerwie

45'

Didier Ya Konan w ostatniej akcji pierwszej połowy minął Weidenfeller ale piłkę z bramki wybił Piszczek!!

45'

Sędzia doliczył minutę

44'

Roman Weidenfeller spokojnie rozpoczyna akcję Borussii od bramki

43'

Spokojna już końcówka pierwszej połowy tego meczu

41'

Lewandowski uderza z 16 metrów po akcji z Goetze ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki

39'

Kontuzjowany Błaszczykowski opuszcza boisko. W jego miejsce Grosskreutz

39'

Będzie potrzebna zmiana. Błaszczykowski wsparty na ramionach lekarzy opuszcza boisko

38'

Błaszczykowski opatrywany poza boiskiem po tym jak źle stanął po swoim dośrodkowaniu

36'

Po faulu na Lewandowskim przed kolejną szansą Borussia ale dośrodkowanie Kuby wybijają obrońcy

34'

Składna akcja całej drużyny gości ostatecznie Bender uderza z 16 metrów wysoko nad bramką

33'

Schlaudraff znakomicie zatrzymany przez Weidenfeller, piłka przelatuje nad bramkarzem i w polu bramkowym Sobiech zablokowany przez Subotica!! To było przebudzenie gospodarzy!!!

31'

Borussia dalej kontroluje mecz, Hannover jakby po stracie gola przygasł.

30'

Huszti wyprzedzony przez bramkarza Borussii

29'

Reus--Lewandowski---Błaszczykowski i piłka przelatuje centymetry obok słupka!!!

27'

Dortmund idzie za ciosem - tym razem Lewandowski w roli podającego do Błaszczykowskiego ale Kuba uderza niecelnie

26'

G o o o o o l l l l !!! Akcja Polaków !! Piszczek w końcu zagrywa dokładnie do Lewandowskiego, który z bliska do pustej bramki kieruje piłkę!!

25'

Rzut wolny dla Hannoveru jednak bez zagrożenia dla bramki gości, po szybkiej kontrze Reus jednak zagrywa niedokładnie do Lewandowskiego w pole karne

23'

Schmelzer kolejny raz próbuje akcji z prawej strony ale Cherundolo wyjaśnia sytuację

21'

Borussia prowadzi grę jak do tej pory natomiast Hannover bardzo groźnie kontratakuje-tak wygląda ten mecz w pierwszych 20 minutach

20'

Druga próba Sobiecha...tym razem Polak jednak na pozycji spalonej

18'

Kartka dla Sobiecha za faul

17'

Schlaudraff za daleko wypuszcza sobie piłkę i od bramki zacznie Weidenfeller

16'

No i mamy rewanż...na boisku zwija się Sobiech po akcji Kehla

14'

Pinto przerywa zagranie do Reusa i wybija piłkę na rzut rożny

14'

Zły początek Łukasza Piszczka, który raz po raz daje się ogrywać rywalom a w akcjach ofensywnych zagrywa niedokładnie i marnuje akcje gości

12'

Znów niedokładnie Piszczek ale tym razem gospodarze nie wyszli z kontrą

8'

Reus z wolnego wysoko nad bramką

6'

Borussia atakowała a to gospodarze byli bliżsi strzelenia bramki po uderzeniu Sobiecha. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

5'

Kapitalne uderzenie po kontrze Artura Sobiecha i jeszcze lepsza interwencja bramkarz gości zapobiegła bramce!!

4'

Borussia cały czas na połowie gospodarzy rozgrywa piłkę.

2'

Borussia rozpoczęła mecz z ogromnym animuszem, Hannover zamknięty pod swoim polem karnym

1'

Ale okazja Reusa po wrzutce Błaszczykowskiego!!! Świetnie jednak to uderzenie obronił bramkarz gospodarzy!!

1'

Borussia rozpoczęła!!

17:30

Peter Gagelmann będzie sędzią głównym tego meczu

17:28

49 tysięcy na trybunach kibiców a zawodnicy już na boisku

17:24

Czy jeden dzień mniej na odpoczynek w przypadku gospodarzy sprawi, że zespół Artura Sobiecha będzie słabszy w pojedynku z BVB? A może to właśnie ogromna mobilizacja jaka panuje z pewnością w zespole Hannoveru sprawi, że gospodarze pokonają Borussię i przedłużą passę wygranych spotkań?

17:12

Hannover śrubuje rekord meczów na własnym stadionie bez porażki (21). Z sześciu ostatnich spotkań Borussia na tym terenie wygrała tylko raz. W poprzednim sezonie przyszli mistrzowie Niemiec przegrali 1:2 ale dziś punkty gościom są bardzo potrzebne bo Bayern nie przegrywa i strata punktowa może się powiększać

16:58

Dortmund jest faworytem. Zagrali szalenie dobrze przeciwko Manchesterowi City. My jednak jesteśmy niepokonani u siebie

powiedział przed spotkaniem Artur Sobiech

16:50

Borussia 4 miejsce w tabeli i 11 punktów, gospodarze 5 miejsce i 10 punktów. Tylko po tym porównaniu widać, że będzie to niezwykle zacięte spotkanie

16:46

Zapowiedź meczu można przeczytać tutaj

16:45

Rezerwowi mistrza Niemiec: Mitchell Langerak, Chris Löwe, Felipe Santana, Moritz Leitner, Ivan Perisic, Kevin Groskreutz, Julian Schieber

16:43

Zawodnicy rezerwowi gospodarzy: Markus Miller, Hiroki Sakai, Manuel Schmiedebach, Darren Dods, Christian Pander, Mohammed Abdellaoue, Mame Biram Diouf

16:32

Na boisku zobaczymy 4 Polaków. Za moment przedstawimy składy obu drużyn

16:32

Już za godzinę rozpocznie się jedno z najciekawszych spotkań w tej serii spotkań Bundesligi - Hannover podejmować będzie mistrza i zdobywcę Pucharu Niemiec -Borussię Dortmund