FC NuernbergFC Nürnberg
1 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
93'

Koniec meczu. Borussia musi zdecydowanie bardziej poprawić swoją grę. W dwóch pierwszych meczach nie pokazali mistrzowie Niemiec nawet 5% tego z czego słynęli w poprzednim sezonie.

90'

Niebezpieczne zagranie i kolejna kartka w tym spotkaniu

89'

I na minutę przed końcem ostatnia zmiana. Schodzi świetny dziś Słowak Mak

87'

Gebhart na boisku

85'

Ale okazja...najpierw zagapił się Gundogan, piłka trafiła do Maka, który prawie z zerowego konta uderzył na bramkę i piłka trafiła..w słupek!!!

83'

Borussia próbuje, próbuje Lewandowski, próbuje Goetze...ale ciągle bez efektu.

82'

Mak fauluje Schmelzera i będzie kolejna szansa dla gości

81'

Strzelec gola dla gospodarzy opuszcza boisko

80'

Julian Schieber bardzo mocno uderza po ziemi w stronę bramki ale fantastycznie broni golkiper gospodarzy

79'

Kuba schodzi z boiska.

78'

Nuda...dużo walki w środku pola ale sytuacji podbramkowych niewiele. A przecież o dziesiątkach wyrzutów z autu nie będziemy non stop pisać:)

75'

Robert Mak....Słowak znów zagrał a'la Messi ale podanie na środek pola karnego było już mało dokładne.

74'

Schmelzer chce chyba zarobić kartkę za wymuszenie rzutu karnego po tym jak nieudolnie upada w "16" gospodarzy

72'

Nie będący dziś w formie Reus opuszcza boisko

71'

Ostatnie minuty to bardzo brzydkie spotkanie, dużo fauli, dużo kartek

71'

Za bardzo nieładne potraktowanie Alexandra Essweina Piszczek ogląda kartkę.

69'

Za faul od tyłu na Lewandowskim

69'

Mądrze bronią się gospodarze a Borussia już w drugim meczu w Bundeslidze nie pokazuje nic czym zachwycała w poprzednim sezonie

67'

Bardzo słaby dziś jak na razie Reus staranował przed momentem Chandlera

65'

Za brzydki faul na Błaszczykowskim mamy pierwszą kartkę w tym meczu

63'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu.

62'

Piszczek powala na murawę Maka w polu karnym. Powtórki pokazały, że Słowak był faulowany!! To powinna być "11"

60'

OJ.....Mak....Piękna akcja Słowka a'la Barcelona ale w ostatnim fragmencie tej akcji Słowak uderza za mocno

59'

Pół godziny do końca. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

56'

Walka, walka, walka...

55'

Znów strzelec bramki dla gospodarzy próbował postraszyć bramkarza Borussii. Tym razem z 20 metrów uderzenie golkiper spokojnie wyłapał

53'

Borussia zamknięta na swojej połowie przez ambitnych gospodarzy,

51'

Błaszczykowski do Reusa, który powinien strzelać będąc 9 metrów od bramki. Napastnik z Dortmundu jednak się zawahał i akcja została zmarnowana

50'

Reus przegrywa pojedynek w polu karnym gospodarzy z Chandlerem

48'

Aktywny Pekhart został w ostatniej chwili zatrzymany przez Kehla...

46'

Borussia rozpoczęła i goście ciągle utrzymują się przy piłce

46'

Zaczynamy drugą połowę bez zmian

16:27

Zawodnicy powoli wracają na boisko. Już za moment początek drugiej połowy tego spotkania.

45'

Arbiter kończy pierwszą połowę meczu. Zapraszam po przerwie

45'

Alexander Esswein mocno uderza po ziemi wprost w ręce bramkarza. Po kontrze Lewandowski zablokowany przez rywali

45'

Do pierwszej połowy doliczone 60.sekund

45'

Ależ przepięknie uderzył minimalnie obok słupka Gundogan!!

44'

Końcówka pierwszej połowy już spokojna. Oba zespoły skupione na grze w środkowej strefie boiska

42'

Mistrzowie Niemiec odpowiedzieli po 8. minutach choć należy przyznać, że nie mieli wiele okazji do strzelenia bramki wcześniej

40'

G o o o l l l !!! Kuba Błaszczykowski dobija uderzenie Perisica w poprzeczkę !! Wcześniej dobrze wywalczył piłkę Lewandowski i mamy remis!!!

39'

Błaszczykowski --> Piszczek --> Lewandowski....i piłka w rękach bramkarza. Było ciekawie

36'

Do końca pierwszej połowy 10 minut. Przed momentem strzelec pierwszej bramki w tym meczu był w dogodnej sytuacji ale został zablokowany przez obrońców

33'

No i mamy niespodziankę...jak odpowiedzą mistrzowie?

32'

G o o o l l l l !!!!! Po fenomenalnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Peckhart świetnie wyskoczył w górę i pokonał bramkarza !! Niespodzianka w Norymberdze!!

31'

Tomás Pekhart wywalczył rzut rożny po ładnej, indywidualnej akcji

29'

Kiyotake ładnie zagrywa w pole karne do Maka ale piłka zawodnikowi ze Słowacji uciekła i od bramki Borussia

27'

Indywidualna akcja Gundogana. Przebiegł prawie 3/4 boiska ale jedyna korzyść z tej akcji to rzut rożny

27'

Brak komunikacji między bramkarzem a Suboticem o mało nie skończył się bramką dla gospodarzy

26'

Lewandowski w zażartej walce z dwoma obrońcami. Sędzia odgwizduje jednak przewinienie...Polaka

24'

Dośrodkowanie Schmelzera przeszło wysoko nad Lewandowskim i wyszło na aut bramkowy.

23'

Nudne w zasadzie te pierwsze prawie 25. minut. BVB ma zdecydowanie za mało sytuacji podbramkowych natomiast gospodarze są głównie skupieni na rozbijaniu ataków mistrza Niemiec

21'

Starcie Piszczka z Pinolem. Wygrywa zawodnik gospodarzy

20'

....ale sytuacja została wyjaśniona błyskawicznie przez obrońców.

20'

Schmelzer w wyskoku fauluje rywala i na wysokości pola karnego BVB będziemy mieć rzut wolny...

18'

Pierwsza piękna parada bramkarza gospodarzy po uderzeniu Kehla.

17'

Pierwszy raz w tym spotkaniu gracze Norymbergi pod bramką gości ale Hummels wyjaśnia sprawę łatwo.

15'

Pinola ostro traktuje Reusa - bez konsekwencji kartkowej jak na razie

13'

Środek pola zdominowany przez gości. Piłkarze Heckinga nie potrafią przedrzeć się w żaden sposób pod bramkę Borussii.

12'

Raphael Schäfer uprzedza Schmelzera po świetnym dograniu Gundogana

9'

Perisić wypchnięty za linię końcową przez Chandlera. Od bramki golkiper gospodarzy

8'

Pierwszy kontakt z piłką bramkarza Weidenfellera po niedokładnym podaniu ze środka pola

6'

Marco Reus - za mocno i za wysoko z rzutu wolnego

6'

Odważnie przedziera się Lewandowski zostaje sfaulowany przez Klose. Z 25 metrów mamy rzut wolny

4'

Schmelzer wyrzuca aut blisko pola karnego gospodarzy, Akcja cały czas na połowie FC Nuernberga.

2'

Pierwsza akcja BVB. Na bramkę strzela Perisić ale trafia w twarz obrońcę i piłka ląduje w rękach bramkarza. Rzut sędziowski już wykonany bo jeden z zawodników gospodarzy ucierpiał w tej akcji. Poszkodowanym był Klose.

1'

Mecz rozpoczęli gospodarze!

15:29

Fantastyczna oprawa meczu, jubileuszowy sezon Bundesligi prezentuje się okazale

15:27

Zawodnicy za moment wyjdą na boisko.

15:27

W Norymberdze olbrzymie zainteresowanie meczem, jednak nie może być inaczej skoro przyjeżdża mistrz Niemiec

15:13

Rezerwowi BVB: Felipe Santana, Mitchell Langerak, Kevin Groskreutz, Chris Löwe, Julian Schieber, Mario Götze, Moritz Leitner

15:12

Rezerwowi gospodarzy: Markus Feulner, Marcos António, Timo Gebhart, Sebastian Polter, Almog Cohen, Marvin Plattenhardt, Peter Rakovsky

14:55

W składzie BVB mamy już komplet Polaków w pierwszej "11". Od początku spotkania zagrają Błaszczykowski, Lewandowski oraz Piszczek.

14:55

Zapowiedź tego meczu można w naszym serwisie przeczytać tutaj.

14:54

Na nieco ponad 30 minut poznaliśmy wyjściowe składy drużyn, które zagrają w 2. kolejce Bundesligi w którym FC Nuernberg zagra z Borussią Dortmund.