Borussia DortmundBorussia Dortmund
2 : 1
Werder BremaWerder Brema
94'

Koniec !!! Borussia w pierwszym meczu pokonała Werder 2:1. Zwycięstwo nie przyszło mistrzom łatwo ale 3 punkty na swoim koncie ostatecznie zapisali. Za wspólne śledzenie relacji dziękuje Szura Bartłomiej

90'

Sędzia dolicza 3 minuty

89'

Lewandowski z dystansu uderza na bramkę i świetną interwencją popisuje się bramkarz Werderu!!!!

89'

Końcowe fragmenty meczu. Czy Werder stać będzie jeszcze na zryw?

85'

Zmęczony Hunt opuszcza boisko, w jego miejsce młodziutki Fuellkrug

84'

AJJJJJJJ !!!!! Arnautović dośrodkował w pole karne, a Petersen nieczysto trafił w piłkę i to uratowało Borussię przed stratą gola

83'

Ostatnia zmiana w zespole BVB

82'

Pięknie podaje do Lewandowskiego Kuba Błaszczykowski, polski napastnik świetnie zagrywa do Goetzego, który pojawił się zaledwie 5 minut temu na boisku i mamy 2:1 dla Borussii!!!

80'

Kirch uderza z powietrza z 35 metrów na bramkę Werderu. Piłka przelatuje nad poprzeczką a zawodnika Borussii zaczynają łapać skurcze

78'

Szybko reaguje Klopp - Goetze wchodzi na boisko

76'

Werder wyrównuje !!! Debiutant w Bundeslidze głową pokonuje bramkarza Borussii !!!

74'

Kibice Werderu nie ustają w dopingu dla swojej drużyny

73'

Mało ciekawy fragment meczu. Borussia na własnej połowie rozgrywa piłkę a piłkarze Werdera biegają próbując odebrać im futbolówkę.

72'

Pierwsza zmiana w drużynie Kloppa. Schodzi Gundogan a na boisku oglądać będziemy Leitnera

69'

Dwadzieścia minut do końca meczu. Borussia dziś nie potrafi przez dłuższy czas utrzymać odpowiedniego poziomu gry. Zbyt wiele przestojów oglądamy w grze BVB

66'

Słabiutko grający dziś Ignjovski opuszcza boisko a na nim melduje się Petersen

65'

Trener Schaaf szykuje zmiany w swojej drużynie. Czy przyniosą one efekt?

63'

Kolejna kartka w tym meczu dla gracza BVB za faul taktyczny.

61'

Znów zamieszanie pod bramką Werderu ale kolejny raz gospodarzom brakuje dokładności. Oby ta nonszalancja nie skończyła się bramką dla gości.

59'

Reus faulowany 18 metrów od bramki przez Junuzovica i ten drugi ogląda żółtą kartkę

58'

Świetnie przecina na linii środkowej boiska podanie LEwandowskiego do Błaszczykowskiego!!!

57'

Lekkie uderzenie w stronę bramki Weidenfellera przechodzi obok bramki

56'

Lewandowski bardzo zdecydowanie próbował przedrzeć się pod pole karne rywala i będąc już w "16" nie potrafił oddać strzału spychany przez obrońcę

52'

Kapitalnie rozgrywają piłką Reus z Kubą ale dogranie tego pierwszego w pole karne już jednak niedokładne

50'

Zderzenie głowami Lewandowskiego oraz Prodla ale obaj zawodnicy wracają do gry. Po rzucie rożny świetnie uderzenie Schmelzera broni bramkarz Werderu

48'

Bardzo spokojny i senny początek drugiej połowy

46'

Drugą połowę zaczynają mistrzowie Niemiec

21:39

Już za moment rozpoczynamy drugą połowę meczu

45'

Po pierwszych 45 minutach BVB prowadzi 1:0. Zapraszam po przerwie

43'

Eljero Elja na spalonym będąc w dobrej okazji. Jednak była to słuszna decyzja arbitra

41'

Korner dla Dortmundu. W narożniku Reus

41'

Bardzo ładna, składna akcja gości. Do piłki w polu karnym doszedł Marko Arnautović ale został zablokowany przez Schmelzera.

40'

Chwila spokoju na murawie stadionu w Dortmundzie

37'

Na spalonym wychodzący na czystą pozycję Junuzović.

35'

Dośrodkowanie Lewandowskiego wprost w ręce bramkarza Werderu.

32'

Mamy kwadrans do zakończenia pierwszej połowy. Po początkowej przewadze Werderu obecnie dominacja Mistrza Niemiec jest bezdyskusyjna

31'

Reus z 30 metrów z rzutu wolnego nad bramką

30'

Schmelzer jednak uderza wprost w ręce bramkarza

29'

Faulowany był w tej sytuacji na linii 16 metra Kuba Błaszczykowski

28'

Sędzia uspokaja emocje graczy Werderu po brzydkim faulu na Błaszczykowskim

27'

Arnautović strzela w ręce bramkarza

26'

Ni to strzał ni podanie omal nie zaskoczyło Mielitza

24'

Marko Arnautović trafia w słupek bramki Weidenfellera

23'

Błąd Subotica ale De Bruyne zostaje zatrzymany przez Schmelzera

21'

..i właśnie za ten faul taktyczny żółtą kartke ogląda Gundogan

21'

Lewandowski, próbuje strzelać z woleja z boku pola karnego ale robi to nieskutecznie i z szybką kontrą wychodzą goście, którą przerywa Gundogan

19'

Eljero Elja zmarnował 100% okazję będąc sam na sam z bramkarzem Borussii trafił piłka w niego

18'

Trwa napór Borussii. Piłkarze Werderu raz po raz gubią się ale piłkarze Kloppa chyba chcą wjechać z piłką do bramki

16'

A na trybunach mecz ogląda trener reprezentacji Niemiec

14'

Mistrzowie Niemiec po swojej mistrzowskiej akcji grają spokojnie. Po bramce Reusa zawodnicy Werderu już nie są tak odważni w akcjach ofensywnych. Przed momentem strzelał Kuba Błaszczykowski ale tym razem nad poprzeczką.

11'

Cóż za mistrzowska akcja ! ! ! ! ! ! Przepiękna akcja Błaszczykowskiego, który podaje do wychodzącego na pozycję Reusa, który wykorzystując błąd obrony Werderu pokonuje bramkarza!!!!!!

10'

Pierwsza szansa Roberta Lewandowskiego ale przy próbie wejścia w pole karne polski napastnik zostaje skutecznie zablokowany

9'

Dużo niedokładności w grze mistrzów Niemiec. Jak do tej pory gra Borussii się nie układa

7'

Kevin De Bruyne w odpowiedzi po szybkiej akcji zmusza golkipera gospodarzy do interwencji

5'

Błaszczykowski na pozycji spalonej, źle wybijają wolnego goście i mamy szybką kontrę BVB. Jednak Ilkay Gündogan źle uderza piłkę i ta przelatuje obok bramki

4'

Mamy pierwszy rzut wolny dla Werderu pod bramką gospodarzy, uderzył bezpośrednio na bramkę Hunt ale zrobił to niecelnie

2'

Borussia na swojej połowie oczekuje na gości. Werder przy piłce ale poza autami nic groźnego zespół z Bremy nie stworzył pod bramką BVB

1'

Zaczynamy!!

20:31

A w Dortmundzie mała uroczystość z powodu pięćdziesiątego sezonu, który właśnie się rozpoczyna. Już pięćdziesiąty raz wystartuje niemiecka Bundesliga

20:22

Raphael Wolf, Nils Petersen, Assani Lukimya-Mulongoti, Mehmet Ekici, Philipp Bargfrede, Lukas Schmitz, Niclas Füllkrug to rezerwowi Werderu

20:21

Santana, Perisic, Langerak, Lowe, Schieber, Gotze, Leitner - ławka rezerwowych gospodarzy

20:19

Już za 10 minut początek emocji w Dortmundzie.

20:02

Niestety nie ma w meczowej "18" Łukasza Piszczka. Kontuzja odniesiona na treningu okazała się jednak groźniejsza niż się spodziewano.

20:02

Witamy w relacji NA ŻYWO z inauguracji Bundesligi. Mistrz i zdobywca krajowego Pucharu Borussia zagra w pierwszym spotkaniu z Werderem.