PolskaPolska
22:40

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

22:40

Nie udał się debiut Waldemara Fornalika. Po marnym meczu Polacy dość pechowo przegrali z Estonią 0:1. Jeżeli tak samo zaprezentują się w meczach eliminacyjnych, to o Mundialu możemy zapomnieć.

95'

Koniec meczu! Polska przegrywa z Estonią 0:1.

95'

Ależ okazja dla Polaków! Polanski miękko wrzucił w pole karne, strzelał Piech, ale broni Pareiko.

93'

Przymierzył w okienko zawodnik reprezentacji Estonii, nie miał większych szans Wojciech Szczęsny na obronę. Szykuje nam się kompromitacja naszego zespołu, pierwsza porażka z Estonią w historii.

93'

Vassiljev wykorzystuje stały fragment gry! Estonia obejmuje prowadzenie!

92'

Kink faulowany przed polskim polem karnym, będzie niezła okazja dla Estonii.

90'

O trzy minuty przedłużone zostało to spotkanie.

90'

Za trzeci faul w ciągu kilku minut ukarany Voskoboinikov.

89'

Kolejny błąd w obronie, źle obliczył tor lotu piłki Wasilewski, na szczęście dobrze asekurował go Piszczek.

87'

Piech miał nieco miejsca na szesnastym metrze i zdecydował się na strzał, za lekki, by zaskoczyć Pareikę. Powinien zdecydowanie lepiej uderzyć tą piłkę, była okazja do zdobycia decydującej bramki!

86'

Niewiele dają zmiany Waldemara Fornalika, kopanina jak trwała, tak trwa...

84'

No i mamy w końcu Piecha na boisku, zastępuje Jakuba Błaszczykowskiego. Sześć minut - mało czasu dostał w dzisiejszym meczu napastnik Ruchu Chorzów.

83'

Ale zanim na murawie pojawi się Piech, wejdzie na nią inny zawodnik Ekstraklasy. W miejsce Dmitrijeva na boisku melduje się zawodnik Pogoni Szczecin Mosnikov.

83'

Arkadiusz Piech wejdzie za chwilę na boisko.

82'

Wawrzyniak dobrze do wychodzącego na pozycję Lewandowskiego, przy nim jednak cały czas jak cień jeden z estońskich obrońców. Lewy strzelać nie mógł, dograł zatem do Mierzejewskiego, a ten nie trafił czysto w piłkę i piłka jeszcze po koźle opuszcza plac gry.

81'

Mierzejewski traci piłkę przed polem karnym rywala.

78'

Grosicki rozpędzał się przed polem karnym Estończyków, próbował zagrać prostopadle do Lewego, ale podał piłkę jednemu z graczy rywala. Z takiego podania napastnik Borussii z pewnością bramki nie strzeli, chyba trochę przeceniają jego możliwości koledzy z drużyny.

76'

Teraz Polacy wymieniają piłkę na połowie Estończyków. Nie mają kompletnie pomysłu, jak wejść w pole karne rywala, toteż rozgrywają piłkę na 30-40 metrze, czekając... no właśnie, na co?

74'

Lewandowski w końcu zdołał urwać się spod opieki obrońców, wyjść na pozycję, pokazać się. Wszystko pięknie, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie był na spalonym.

72'

Żółtą kartką ukarany Aleksandr Dmitrijev. Faul taktyczny na biegnącym do kontrataku Błaszczykowskim, nie mogło być innej decyzji arbitra.

70'

Dzisiejszy mecz na pewno nie napawa optymizmem przed rozpoczynającymi się eliminacjami Mistrzostw Świata. Oby za trzy tygodnie w Czarnogórze było lepiej, w przeciwnym razie do Brazylii nasi piłkarze pojadą co najwyżej na wakacje.

69'

Pokrzykiwania i zmiany trenera Fornalika na razie niewiele dają. Sparing: Estonia - Polska

68'

Mamy trzecią zmianę w reprezentacji Polski: Janusz Gol wchodzi w miejsce Ariela Borysiuka. Mamy na boisku trzeciego po Pareice i Wawrzyniaku zawodnika z polskiej ligi.

67'

Piszczek wszedł w pole karne prawą stroną, próbował strzelać, a piłkę złapał Pareiko. Rozumiem, że polscy kadrowicze darzą szacunkiem bramkarza z naszej ligi, ale żeby co chwilę podawać mu piłkę to już jest przesada.

66'

A celem naszych kadrowiczów jest chyba uśpienie tych kibiców, którzy jeszcze jakimś cudem nie zasnęli przed telewizorami, oglądając poczynania "biało-czerwonych".

65'

Sparing: Estonia - Polska

65'

Niewiele dzisiaj może wskórać Robert Lewandowski, cały czas jest mocno pilnowany przez estońskich obrońców. Widać, że jednym z ważnych celów gospodarzy w tym meczu jest powstrzymanie napastnika Borussii.

64'

Szczęsny po raz drugi w tym meczu wciela się w rolę stopera, tym razem w dość ekwilibrystyczny sposób wybijał piłkę nogą, przy okazji przewracając się. Interwencja skuteczna, ale widać, że środek obrony to nie jest najlepsze miejsce dla naszego golkipera.

62'

Po dośrodkowaniu Mierzejewskiego z rzutu rożnego i interwencji jednego z obrońców piłka przeleciała przez pole karne Estonii, nie sprawiając w zasadzie żadnego zagrożenia.

60'

W pole karne Estończyków dynamicznie wszedł Grosicki, zamiast strzelać próbował podawać, tyle tylko, że nie wiadomo do kogo. No bo chyba nie do obrońcy rywala, który przejął piłkę.

59'

Mocny, płaski strzał Borysiuka z dystansu, było jednak za daleko, by zagrozić Pareice.

57'

Mamy również zmianę w polskim zespole, w miejsce Rybusa wchodzi Grosicki.

56'

... i Kink zastępuje Lindpere.

56'

...Vassiljev w miejsce Vunka...

56'

Trzy zmiany w reprezentacji Estonii: Teniste za Kruglova...

54'

Przygotowany do wejścia na boisko Kamil Grosicki. Podczas Euro prawdziwej szansy nie dostał, może tym razem będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności.

53'

53'

Kolejna, która to już dzisiaj nieudana akcja Polaków w dzisiejszym meczu, tym razem zbyt mocne dośrodkowanie Rybusa. Niestety, do opisu akcji naszego zespołu bardzo często przydają nam się dzisiaj takie słowa, jak "niedokładnie", "za mocno", "niecelnie" i jeszcze kilka podobnych.

51'

Puri biega z piłką w okolicy pola karnego Polaków, ale nie może dać sobie rady z pilnującym go Eugenem Polanskim.

51'

Błaszczykowski do Rybusa, ten próbował mocno podawać w środek, piłkę w aut wybijają obrońcy rywala.

50'

Mierzejewski za krótko z rzutu wolnego, piłkę wybijają Estończycy.

48'

Podobny początek jak w pierwszej połowie - Polacy rozgrywają w obronie, Estończycy nieco przyczajeni czekają na błąd. Oby się nie doczekali.

46'

... a miejsce Ojamy zajął Saag.

46'

Dwóch napastników wymienił selekcjoner reprezentacji Estonii: Za Opera wchodzi Voskoboinikov...

46'

Nie Piech, a Mierzejewski zastępuje Artura Sobiecha. Polacy wracają więc do gry z jednym napastnikiem.

46'

Początek drugiej połowy.

21:45

Obie reprezentacje wracają na boisko, za chwilę zaczynamy drugą połowę meczu.

21:44

Niepokoi trochę ilość błędów, popełnianych przez naszych zawodników w defensywie, zwłaszcza przez Damiena Perquisa. Dość pewnie wygląda za to dzisiaj Jakub Wawrzyniak, na pewno spisuje się lepiej niż Sebastian Boenisch podczas Euro. No i mamy między słupkami Szczęsnego, który do przerwy miał zapewne więcej pracy niż się spodziewał, ale ani razu nie dał się pokonać rywalom.

21:43

Wystawienie dwóch napastników miało sprawić, że Robert Lewandowski będzie mniej osamotniony niż na Euro. Tyle tylko, że Artura Sobiecha kompletnie w dzisiejszym meczu nie widać, jak to określił jeden z was w komentarzu - chyba zamiast grać skoczył na hot doga. Wydaje się, że wkrótce na boisku pojawi się Piech, bo napastnik Hannoveru jest kompletnie bezproduktywny.

21:38

Nie tego spodziewaliśmy się po naszej reprezentacji w dzisiejszym meczu. Bądźmy szczerzy - to Estończycy stworzyli więcej groźnych sytuacji i póki co przeważają. Polacy muszą wziąć się po przerwie do roboty, bo może być ciężko.

21:38

Bohater pierwszej połowy: Sparing: Estonia - Polska

21:31

Do przerwy bezbramkowy remis Polaków z Estonią. Co sądzicie o pierwszej połowie, jakieś wnioski? Zapraszam, do dyskusji w komentarzach.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

W groźnej sytuacji Ojamaa, piłkę spod nóg wygarnął mu Szczęsny.

44'

A teraz Lewandowski podaje piłkę do Pareiki.

43'

Polanski próbował zagrać na lewo do Rybusa, podanie przeciął obrońca rywala. Dokładniej panowie, dokładniej!

41'

41'

Lekki strzał Rybusa sprzed pola karnego, w zasadzie podanie piłki w ręce bramkarza Wisły Kraków.

40'

Mocne dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego trafia do Kuby Błaszczykowskiego w narożnik pola karnego, ten próbował dogrywać do środka, ale bez efektów. A przynajmniej bez takich, jakich byśmy oczekiwali.

39'

Teraz nieporozumienie Polanskiego z Lewym, piłka trafia do obrońców reprezentacji Estonii.

38'

Akcja Polaków, której skutecznym strzałem nie potrafili skończyć Polanski i Lewandowski.

37'

W odpowiedzi w ręce Wojciecha Szczęsnego uderzał Aleksandr Dmitrijev.

36'

Pierwsza bardzo ładna akcja Polaków w tym meczu. Błaszczykowski przytomnie zagrał do wchodzącego z prawej strony Piszczka, ten dośrodkował z linii końcowej na głowę Rybusa, który z kolei spudłował.

35'

34'

Wydawało się, że faulowany na linii pola karnego Estonii był Maciej Rybus, sędzia nie tylko nie odgwizdał przewinienia, ale pokazał żółtą kartkę skrzydłowemu reprezentacji Polski.

31'

Kolejny w tym meczu błąd Perquisa, który zdołał zatrzymać Ojamę w ten sposób, że piłka trafiła pod nogi Opera. Byłoby groźnie pod bramką Polaków, gdyby nie fakt, że Estończyk był na spalonym. Okazało się jednak, że Perquis faulował rywala i sędzia wrócił do tamtej sytuacji, pokazując żółtą kartkę naszemu środkowemu obrońcy.

29'

Błaszczykowski zahaczał łokciem estońskiego obrońcę w polu karnym rywala, sędzia przerywa zatem akcję Polaków, odgwizdując faul.

28'

Puri próbował uciec Wawrzyniakowi. Pojedynek wygrał zawodnik Legii Warszawa, a Estończyk padł na murawę i obejrzał żółtą kartkę za symulowanie faulu.

26'

Lindpere skutecznie odebrał piłkę Lewandowskiemu momentalnie po tym, jak zawodnik Borussii ją otrzymał. Widać, że uważają bardzo na naszego napastnika Estończycy.

25'

Kolejna okazja dla gospodarzy, strzał Andresa Opera z bliskiej odległości obronił nogami Szczęsny. Coraz odważniej poczynają sobie Estończycy!

23'

Henrik Ojamaa dynamicznie wszedł pod pole karne Polaków, na raz zwiódł Borysiuka i uderzył z szesnastu metrów. Wojciech Szczęsny wyciągnął się jak struna i zdołał wybić na rzut rożny piłkę, zmierzającą w długi słupek.

20'

Groźnie głową strzelał jeden z Estończyków, jednak za lekko, by pokonać Wojciecha Szczęsnego.

19'

Puri próbował ograć na prawej stronie Wawrzyniaka, obrońca Legii połapał się w sytuacji i skończyło się rzutem rożnym.

18'

Z rożnego dośrodkował Rybus, za wysoko głową strzelał Wawrzyniak.

17'

Wojciech Szczęsny teraz w roli środkowego obrońcy, wyszedł przed własne pole karne i wybiciem głową w aut przerwał akcję rywala.

16'

Wawrzyniak dośrodkowywał z lewej strony, Kuba Błaszczykowski próbował zgrać piłkę klatką piersiową w kierunku Sobiecha, ale połapali się w tym rywale.

14'

Błaszczykowski przedzierał się z prawej strony do środka niczym w spotkaniu z Rosją na Euro. Tyle tylko, że wtedy miał wolne pole i strzelił piękną bramkę, a teraz wpakował się na trzech Estończyków.

13'

Stały fragment gry nie przyniósł w zasadzie żadnego zagrożenia pod bramką Szczęsnego. Oby tak samo Estończycy wykonywali kolejne rzuty rożne ;)

12'

Po dośrodkowaniu Lindpere dobrze interweniował Marcin Wasilewski, wybijając piłkę na rzut rożny.

12'

Z prawej strony dośrodkowywał Łukasz Piszczek, niestety wprost na głowę rywala.

11'

Długo wymieniali piłkę Polacy, w końcu przerwali to faulem Estończycy. Widać przewagę techniczną naszych zawodników nad rywalem.

10'

Z rzutu wolnego mocno i niecelnie strzelał Ariel Borysiuk.

9'

Wawrzyniak do Błaszczykowskiego, ten rozpoczął dynamiczny rajd w poprzek boiska, był faulowany i będzie rzut wolny około 35 metrów od estońskiej bramki.

8'

Mogło być groźnie pod bramką Polaków. Perquis przepuścił piłkę nie widząc, że w polu karnym czai się Puri. Były gracz Korony dobrze zatrzymany przez Jakuba Wawrzyniaka.

7'

Po stałym fragmencie piłka trafia wprost na głowę jednego z naszych obrońców.

7'

Dmitrijev faulowany na lewej stronie, mamy rzut wolny dla Estończyków.

6'

W polu karnym Estończyków przewracany Robert Lewandowski, sędzia jednak nie przerywa gry.

5'

Błaszczykowski do Rybusa na lewej stronie, ten przegrał pojedynek z obrońcą rywala. Próbował wywalczyć rzut rożny, skończyło się stratą piłki.

4'

Teraz to gracze Estonii przy piłce, Polacy próbują wysokiego pressingu, co przynosi rezultaty.

2'

Pierwsza groźna akcja w tym meczu, Ojamaa uciekł Marcinowi Wasilewskiemu i szukał pozycji do oddania strzału, który w porę zdołał zablokować Damien Perquis.

1'

Polacy rozgrywają piłkę w obronie, przejąć próbują Estończycy.

1'

Rozpoczęli Polacy!

20:45

Na prawej stronie pomocy w reprezentacji Estonii zagra dzisiaj Sander Puri, były zawodnik Korony Kielce.

20:44

W czarnych spodenkach i niebieskich koszulkach zagrają dzisiaj Estończycy, na czerwono Polacy.

20:41

Oba zespoły już na boisku, czas na hymny narodowe.

20:37

Zaskoczeniem może być fakt, że trener, który całą dotychczasową karierę szkoleniową spędził w Polsce, zdecydował się na wystawienie tylko jednego zawodnika z Ekstraklasy - Jakuba Wawrzyniaka. Również jeden przedstawiciel naszego ligowego podwórka zagra w barwach Estonii - to bramkarz Wisły Kraków Sergei Pareiko.

20:29

Dotychczas reprezentacja Polski rozegrała osiem spotkań z Estonią. Bilans jest zdecydowanie korzystny dla naszych kadrowiczów - wygrali siedem meczów, jeden zakończył się remisem. W ostatnim pojedynku, rozegranym w 2008 roku we Wronkach, Polacy pokonali Estończyków 2:0 po bramkarz Radosława Matusiaka i Tomasza Zahorskiego.

20:25

20:24

Ostatnim selekcjonerem, który wygrał w debiucie był Janusz Wójcik - 6 września 1997 roku prowadzona przez niego kadra pokonała Węgrów 1:0. Od remisu 0:0 z Chorwacją pracę z "biało-czerwonymi" rozpoczął Paweł Janas, a od porażek startowali Jerzy Engel, Leo Beenhakker, Stefan Majewski i Franciszek Smuda. Jak będzie w przypadku Fornalika?

20:06

20:06

Spodziewaliście się takich wyborów nowego selekcjonera?

20:06

Poza miejscem w ataku, w składzie reprezentacji Polski przed meczem z Estonią były jeszcze dwa znaki zapytania. I tak między słupkami stanie Wojciech Szczęsny, a w środku pola obok Eugena Polanskiego zagra powołany w ostatniej chwili w miejsce kontuzjowanego Ludovica Obraniaka Ariel Borysiuk.

20:03

Przed meczem Waldemar Fornalik zastanawiał się nad ustawieniem z dwoma napastnikami i ostatecznie zdecydował się na wystawienie duetu w ataku. Tyle że partnerem Roberta Lewandowskiego nie będzie Arkadiusz Piech, były podopieczny selekcjonera z Ruchu Chorzów, a zawodnik Hannoveru 96 Artur Sobiech.

20:01

Euro trzeba odciąć grubą kreską i myśleć nad tym, co będzie dalej. Dzisiejszy mecz pokaże, w jakiej formie znajdują się nasi kadrowicze tuż przed rozpoczęciem eliminacji MŚ 2014. Piłkarze zapowiadają, że potraktują ten mecz towarzyski tak samo jak spotkanie o punkty i będą walczyć o udany debiut selekcjonera.

19:55

Witam państwa serdecznie! Już wkrótce rozpocznie się pierwszy mecz reprezentacji Polski po nieudanym Euro 2012. W debiucie Waldemara Fornalika na stanowisku selekcjonera kadry "biało-czerwoni" zmierzą się z reprezentacją Estonii. Czy były trener Ruchu poprowadzi drużynę do zwycięstwa? Na relacje LIVE z tego wydarzenia zaprasza Wojciech Maćczak.