Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

95'

Koniec spotkania. Calisia wywiozła z Sosnowca trzy punkty.

93'

Calisia wywalczyła rzut rożny. Zanosi się na trzy punkty dla zespołu Sławomira Majaka.

92'

Niecelny strzał Mokwy po podaniu Paczkowskiego. Ostatnie chwile dla gospodarzy na wyrównanie.

90'

Arbiter przedłużył mecz o cztery minuty.

90'

Po przedłużenie piłki przez Marka w znakomitej sytuacji pięć metrów przed bramką znalazł się Lachowski i strzelił prosto w golkipera Calisii.

89'

Szepeta wchodzi w miejsce Szczepana.

89'

Za Weisa wchodzi Kopeć.

88'

Żółta kartka dla Melona.

87'

Znakomia okazja dla Calisii. Po kontrze oko w oko z Kowalem znalazł się Kudła. Obronił jednak strzał zawodnik z Kalisza.

85'

Trzecia kartka dla zespołu Calisii. Fechner obejrzał żółta kartkę.

83'

Faul Stachurskiego na Weisie. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Lachowskiego piłkę wybijają kaliszanie.

81'

Niecałe 10 minut do końca spotkania w Sosnowcu. Zapowiada się kolejna porażka piłkarzy Zagłębia.

79'

Napastnik Zagłębia znalazł sie na pozycji spalonej. Przynajmniej tak pokazał sędzia liniowy. Jerzy Wyrobek protestuje wobec takiego orzeczenia arbitra.

77'

Za Klofika na placu gry pojawia się Kowal.

75'

Za Lesika wchodzi Jan Pawlak.

74'

Łukasz Matusiak uderzał na bramkę Calisi. Strzał był jednak niecelny i Melon rozpocznie od "piatki".

71'

Faul Szczepana w środku pola. Od wolnego zaczynają piłkarze Wyrobka.

70'

Po rożnym dla Zagłębia sytuację wyjaśnił skuteczną interwencja defensor kaliszan.

69'

Strzelał z około 20 metrów Paczkowski. Jego uderzenie było niecelne.

68'

Ciekawa akcja sosnowicza. Sierczyński, wrzucił piłkę w pole karne, jednak Marcin Lachowski nie był w stanie dobrze przyjąć piłki

65'

Gleń pojawił się w miejsce Cyganka.

63'

Weis znalazł się w dogodnej sytuacji do pokonania Melona. Jego strzał poszybował ponad poprzeczką.

63'

Dymkowski uderzał głową po dosrodkowaniu z kornera. Strzał niecelny. Od bramki rozpoczął Kudła.

62'

Patryk Klofik uderzał na bramkę. Piłka trafiła jeszcze w defensora Zagłębia i rzut rożny dla Calisii.

60'

Żółta kartka dla Szczepana.

58'

Tempo spotkania nieco spadło. Zawodnicy gospodarzy próbuja sił w ataku pozycyjnym.

56'

Piłkarze Zagłębia próbują szcześcia różnymi rozwiązaniami. Tym razem z prawie 40 metrów strzelał Marek

54'

Sierczyński zwiódł obrońcę Calisii i wrzucił piłkę na szósty metr. Sytuacje wyjaśnili obrońcy zespołu z Kalisza

52'

Łukasz Matusiak, zacentrował w pole karne, podanie doszło do Weisa, który nieudanie rozwiązał całą akcję.

51'

W odpowiedzi akcję przeprowadzili kaliszanie, ale po zagraniu aktywnego dzisiaj Paczkowskiego skutecznie interweniował Adrian Marek.

50'

Kolejna akcja sosnowiczan. Tym razem Weis zbyt indywidulanie próbował szarżować i piłkę przejęli piłkarze Calisii.

48'

Cyganek uderzał zza pola karnego. Melon wybił piłkę na rzut rożny.

47'

Faulowany był w środku pola zawonik Zagłębia.

46'

II połowa. Zaczęli piłkarze Calisii.

45'

Koniec I części spotkania. Do przerwy gospodarze przegrywają jedną bramka.

45'

O minutę przedłuzył sędzia I połowę spotkania.

44'

Strzał Matusiaka zza pola karnego pewnie obronił bramkarz Calisii.

44'

Nieiwiele ciekawego dzieje się na boisku. Zapowiada się, że Calisia zejdzie do szatni z jednobramkową zaliczką.

42'

Po rzucie rożnym dla Calisii nie było zagrożenia dla bramki Kudły. Futbolówkę pewnie wybili obrońcy Zagłębia.

41'

W pole karne wbiegał Lachowski. Pomocnik Zagłębia uderzył na bramkę. Jego nie mógł zagrozić bramce Melona, gdyż był bardzo niecelny.

40'

Weis ładnie minął obrońcę, wrzucił piłkę na piąty metr ta jednak padła łupem Melona. Po 40 minutach gości wciąż prowadzą jedną bramką i nie zapowiada się na zmianę wyniku.

38'

Patryk Klofik ukarany żółtą kartką przez arbitra Krawczyka.

37'

Łukasz Rojewski dostał piłkę w polu karnym, był jednak uwikłany w pojedynek z dwoma obrońcami Calisii, którzy uniemożliwili mu oddanie strzału.

37'

Golkiper Calisii bez problemów złapał strzał z około 30 metrów. W bramce kaliszan Melon spisuje się dzisiaj bez zarzutu.

34'

Zapowiadała się ciekawa akcja Zagłębia. Weis próbował z pierwszej piłki zagrać futbolówkę w pole karne, ale uczynił to niecelnie.

32'

Obrońca Zagłębia Ostruszko próbował swoich sił uderzeniem z dystansu, Strzał jednak bardzo lekki i Melon nie miał problemów ze złapaniem piłki.

30'

Adrian Marek przechwycił piłkę w polu karnym po starciu Mokwy z Lesikiem. Zawodnik Calisii domagał się podyktowania jedenastki.

28'

Dużo walki w środkowej strefie boiska, sporo strat i w związku z tym nie obserwujemy na razie płynnej gry.

26'

Akcja na lewej flance Paczkowskiego po kontrze, ale wszystko pewnie wyjaśnili defensorzy Zagłębia. Teraz więcej akcji konstruują kaliszanie.

24'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowałom się pod bramką Kudły, ale żaden z zawodników Calisii nie zamknął akcji.

23'

Jacek Paczkowski uderzał z ponad 30 metrów z rzutu wolnego, futbolówka po rykoszecie od muru wyszła poza boisko. Korner dla Calisii.

21'

Akcja Marcina Lachowskiego, który podawał do Cyganka, ten wrzucił piłkę w pole karne, ale udanie interweniował Szczepan.

20'

Łukasz Rojewski, który dopiero co wszedł na boisko próbował uderzać z dystansu. Strzał był jednak bardzo lekki i nie mógł zaskoczyć bramkarza drużyney kaliskiej.

18'

Z lewej flanki dośrodkował Paweł Lesik, ale golkiper Calisii pewnie chwycił piłkę.

15'

Damian Drężewski strzelał w sytuacji sam z bramkarzem Zagłębia, który odbił piłkę, jednak dobitka była już skuteczna.

15'

Za kontuzjowanego Grunta wszedł Rojewski

14'

GOOOOL!!!! 1:0 dla Calisii

12'

Spotkanie na Stadionie Ludowym obserwuje skaut Wisły Kraków, Marcin Kuźba. Ciekawe czy zapisze jakieś nazwiska do swojego notesu po dzisiejszym meczu?

11'

Mamy przerwę w grze . Kontuzji doznał napastnik Zagłębia Grunt. Wygląda na to, że może to być poważniejszy uraz.

9'

Długa piłka do Jacka Paczkowskiego, ale zawodnik gości nie zdołał opanować futbolówki. Aut dla sosnowiczan.

7'

W pierwszych minutach więcej z gry mają piłkarze Jerzego Wyrobka, którzy starają zdominować środek pola.

6'

Po rzucie rożnym nie było zagrżenie zbyt głębokie dośrodkowanie i Melon rozpoczyna akcję Calisii Kalisz.

4'

Ładne dośrodkowanie Sierczyńskiego. Z bliskiej odległości strzelał Dawid Weis, jednak znakomitą interwencją popisał się golkiper drużyny z Kalisza.

2'

Zagłębie próbowało kombinacyjnie rozegrać piłkę na połowie Calisii. Akcja zakończona jednak stratą.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra Krawczyka. Zaczęli piłkarze z Sosnowca

16:00

Ławka rezerwowych Calisii: Marcin Żółtek, Błażej Ciesielski, Paweł Kowal, Dawid Grittner, Bartosz Szepeta, Oskar Wróbel

16:00

Ławka rezerwowych Zagłębia: Marcin Suchański, Sebastian Kopeć, Łukasz Rojewski, Mateusz Gleń, Jan Pawlak, Wojciech Białek, Hubert Tylec

15:57

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy spotkanie.

15:50

Rywalem drużyny z Sosnowca jest dzisiaj Calisia Kalisz, która utrzymała się w 2. lidze wskutek wycofania się z rozgrywek pierwszoligowych Ruchu Radzionków i dalszych konsekwencji tego zdarzenia. Oba zespoły sąsiadują obecnie w tabeli, Calisia zajmuje 7. miejsce, a zespół Jerzego Wyrobka 8.