Arka GdyniaArka Gdynia
0 : 1
Olimpia ElblągOlimpia Elbląg
20:58

Niespodzianka w Gdyni. Arka przegrywa z Olimpią 0:1 chyba na własne życzenie. Elblążanie zagrają w kolejnej rundzie z Koroną Kielce.

93'

Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu rożnego i koniec meczu!

90'

Bartosz Brodziński strzela z dystansu. Było groźnie, ale rykoszet i piłka za linią końcową.

90'

3 minuty doliczył sędzia Łukasz Bednarek.

88'

Witalij Nadijewskij wylatuje z boiska! Za grę na czas ukarany drugą żółtą kartką.

86'

I tuż po wejściu na boisku miał Górski szansę na wejście smoka! Strzelił głową, ale wprost w bramkarza Olimpii.

85'

Maciej Scherfchen ukarany żółtą kartką.

85'

Debiut w Arce zalicza były piłkarz warszawskiej Legii Maciej Górski, który zmienia Radosława Pruchnika.

82'

Kiedy wydawało się już, że Arka nabiera w końcówce wiatr w żagle, goście skarcili ją niemiłosiernie. Anton Kołosow przepięknie uderzył z pola karnego w długi róg bramki Szlagi, który nic nie mógł zrobić. Będzie niespodzianka w Gdyni?

82'

GOOOOL! I to dla Olimpii! Anton Kołosow.

79'

Kiryłł Raduszko zmienia Rafała Lisieckiego.

74'

Chyba ta kartka rozzłościła Pruchnika, bo tak uderzył z woleja, że omal nie złamał poprzeczki! Za co pech Arki.

74'

Radosław Pruchnik stracił piłkę i żeby nie dopuścić do kontrataku faulował rywala. To musiało być "żółtko".

73'

Krajanowski nie grał zbyt dobrze. Radzewicz powinien rozruszać ofensywę Arki, szczególnie przy zmęczonej defensywie rywala.

70'

Marcin Radzewicz melduje się na boisku. Zmienia Damiana Krajanowskiego.

64'

Z wolnego niecelnie uderzył jednak Mateusz Szwoch.

63'

Witalij Nadijewskij fauluje Pruchnika. Jest rzut wolny tuż za polem karnym i żółta kartka. dla Białorusina.

62'

A teraz bomba "Jarzy" z ponad 30 metrów! Aleksiej Rogaczew miał sporo problemów z tym strzałem.

60'

Vinicius nie rozkręcił się na tyle by Petr Nemec dalej chciał oglądać go na boisku. W jego miejsce Charles Nwaogu. Będą gole??

56'

Rozkręcił się troszkę po przerwie Vinicius. Zakończył indywidualną akcję strzałem z pola karnego, ale zbyt słabo.

54'

Żółta kartka dla Tomasza Lewandowskiego.

53'

Wreszcie dobra akcja Arki zakończona celnym strzałem. Po akcji Tomasika uderzał z linii pola karnego debiutant Marcus Vinicius, ale pewnie obronił golkiper gości.

51'

Celowniki po przerwie są wyregulowane chyba jeszcze gorzej niż przed. Kolejna próba z dystansu (Damian Krajanowski) obok bramki.

50'

Z trudnej pozycji strzelał głową Jarzębowski. Niecelnie.

49'

Żółta kartka dla Piotra Skokowskiego.

48'

Pierwsza próba strzału po przerwie. Radosław Pruchnik pomylił się z dystansu dość znacznie.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka piłkarze gości.

19:54

Senny mecz w Gdyni i w dodatku bez bramek. Bliżej była tego Arka, ale na początku sezonu brakuje jeszcze skuteczności (a może napastnika?). Marcus Vinicius dużo biega i stara się, ale rzadko jest tam gdzie powinien (czyli w polu karnym). Olimpia miała też swoje szanse. Gra tak jak w ubiegłym roku - potrafi siać ferment, ale nie powinna zrobić krzywdy.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Groźna akcja Arki! Tym razem z wolnego dośrodkował Szwoch i zrobił to dużo lepiej od Tomasika. W polu karnym lepiej też zachował się Tadrowski, który tym razem nie uderzał ręką. Piłkę niemal z linii bramkowej wybili obrońcy!

43'

Dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego, w polu karnym znalazł się znany z instynktu strzeleckiego Tomasz Jarzębowski, ale zablokowali go obrońcy Olimpii.

38'

Zupełnie bezsensowna, ale i zupełnie zasłużona żółta kartka dla Juliena Tadrowskiego, który próbował ręką skierować piłkę do bramki rywala...

37'

Niecelny strzał Radosława Pruchnika.

33'

Goście próbują albo z kontrataku (coraz rzadziej) albo ze stałych fragmentów gry. Teraz uderzał Piotr Skokowski z rzutu wolnego, ale bardzo wysoko nad bramką Szlagi.

27'

Drugi raz w tym meczu z rzutu wolnego zbyt mocno dośrodkowywał Piotr Tomasik. Tym razem piłka wyszła za boisko.

18'

Znów z dobrej strony pokazał się najlepszy (w tej chwili) piłkarz gości Bułgar Lubomir Lubenow. Były zawodnik Arki ładnie przymierzył z dystansu, ale jednak niecelnie.

16'

Goście zdecydowanie postawili na defensywę, ale czasami wyprowadzają groźne kontry. Po jednej z nich wywalczyli korner. Po dośrodkowaniu Lubenova bardzo niewiele pomylił się w polu karnym Kołosow.

13'

Tomasik dostał na lewej stronie podanie od Mateusza Szwocha, ale niepotrzebnie zdecydował się na strzał. Mógł jeszcze podawać, a uderzenie okazało się niecelne.

9'

Efektowne uderzenie Damiana Krajanowskiego z woleja. Aleksiej Rogaczew broni ten strzał.

8'

Znów akcja piłkarzy z Elbląga. Tym razem ko nczy się na Szladze, który pewnie łapie dośrodkowanie Lubomira Lubenowa.

6'

Rzut rożny dla Olimpii. Bez zagrożenia pod bramką Arki. Wcześniej goście oddali pierwszy strzał na bramkę Arki.

5'

Pierwszy rzut wolny dla Arki z okolic pola karnego. Piotr Tomasik dośrodkował jednak wprost w ręce bramkarza Olimpii.

19:02

Na meczu pojawiło się ponad 100-osobowa grupa kibiców z Elbląga. Wywiesili transparent upamiętniający 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o treści "1.08.44 - Chwała Bohaterom!".

1'

Zaczynamy mecz!

18:58

Ławka rezerwowych Arki: Michał Szromnik, Wallace Benevente, Michał Rzuchowski, Marcin Radzewicz, Paweł Brzuzy, Charles Nwaogu, Maciej Górski

18:57

Ławka rezerwowych Olimpii: Damian Szkutnik, Kiryłł Raduszko, Patryk Burzyński, Robert Zieliński.

18:50

10 dni temu oba zespoły zmierzyły się w sparingu. Arka wygrała 2:0 po golach Piotr Tomasika i Pawła Brzuzy. - Mecz mieliśmy cały czas pod kontrolą, dwie bramki, jestem zadowolony - mówił wtedy Petr Nemec. Oleg Raduszko podkreślał, że Arka to mocny rywal i z takim warto grać sparingi. Ciekawe, czy dzisiaj znów pierwszoligowiec okaże się lepszy.

18:35

Arka w ostatniej chwili wypożyczyła z Orkana Rumia Marcusa Viníciusa. Napastnik, który w swojej karierze grał w barwach GKS Bełchatów w ekstraklasie, zacznie dziś od 1 minuty!

18:30

Tuż przed startem sezonu gdyński stadion wizytował PZPN w kontekście meczów reprezentacji Polski, a także organizacji kursów trenerskich UEFA A. Ponoć działacze byli mile zaskoczeni :)

Stadion Arki Gdynia

18:25

Przygoda z Pucharem Polski znów zaczyna się dla Arki i Olimpii tak samo. Rok temu w 1/16 finału lepsza okazała się Arka, która pokonała Olimpię w Elblągu po rzutach karnych.

18:23

Spotkanie odbywa się we wtorek, bo tak chciał szkoleniowiec Arki. Nemcowi zależało by mieć 1 dzień dłużej na przygotowania do pierwszego ligowego meczu Arki. W sobotę gdynianie zmierzą się z Wartą Poznań.

18:21

Czas zacząć sezon w Gdyni! Pucharowym meczem z Olimpią Elbląg piłkarze Petra Nemeca zainaugurują sezon 2012/2013.