Kolejne za mocne dośrodkowanie Piotra Madejskiego. Rafał Leszczyński z "piątki".

Trzy minuty doliczone. Kto zagra o pełną pulę?

89'

Damian Jakubik posłał piłkę w trybuny. Miedź ma korner.

88'

Ładnie zapowiadała się akcja Dolcanu. Do momentu strzału Dariusza Zjawińskiego....

86'

Patryk Murawski zastępuje Jakuba Grzegorzewskiego.

86'

Dolcan próbuje, ale niewiele z tego wynika. GOście nastawieni na kontrę.

82'

Przerwa w grze, Zawodnik Miedzi poza boiskiem.

82'

Rafał Wiśniowski zmienia imiennika, Grzelaka.

81'

Dolcan oddał inicjatywę. Może to się różnie skończyć.

79'

Miedź zaatakowała po raz pierwszy od kilku minut. Przynosi to.. serię dwóch kornerów.

77'

Mariusz Mowlik wchodzi za Damiana Lenkiewicza.

77'

Akcja Dolcanu i przeciągnięta centra Bartosza Wiśniewskiego.

74'

Damian Jakubik na moment poza linią boczną. Za moment powinien wrócić do gry.

74'

Druga zmiana w Dolcanie: Paweł Sasin wchodzi za Damiana Świerblewskiego.

73'

Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę po centrze w pole karne.

72'

Rafał Grzelak powalił Daniela Tanżynę, który przyjął strzał na ciało.

71'

Dwójkowa akcja Bartosza Wiśniewskiego z Damianem Świerblewskim lewą stroną. Strzela ten drugi wprost do "koszyczka" Aleksandra Ptaka.

68'

Strata Miedzi na 30. metrze i kontra gospodarzy. Zniweczona fatalnym dośrodkowaniem Damiana Jakubika. Po chwili piłka znalazła się w drugim polu karnym. Rafał Leszczyński wślizgiem wybija futbolówkę na aut

67'

80% podań Mateusza Cichockiego jest do bramkarza. Albo w stronę bramki

66'

Bogusław Baniak, trener Miedzi, nie wytrzymuje ciśnienia na ławce. Z ruchu warg można jasno zrozumieć, że nie wykrzykuje pobłażliwych słów. :)

65'

Coraz groźniej w okolicach pola karnego Miedzi. Najpierw Bartosz Osoliński zablokowany, a po chwili Rafał Grzelak faulowany 25 metrów od bramki. Strzela Dariusz Zjawiński i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

63'

Sędzia przerywa chaotyczną grę w środku pola. Jego zdaniem faulowany był Szymon Matuszek.

63'

Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Bartosza Osolińskiego.

62'

Kolejna akcja gospodarzy. Najpierw Mateusz Piątkowski powstrzymany. Po chwili rajd Damiana Jakubika również zakończony niepowodzeniem. Odpowiedź Miedzi i korner.

60'

Krzysztof Wołczek przytrzymuje Mateusza Piątkowskiego i rzut wolny z 30 metrów. Centra i Rafał Grzelak strzela głową bardzo niecelnie.

58'

Ależ "setka" Dolcanu! Po ciekawie rozegranym rzucie wolnym Bartosz Wiśniewski strzela z 10 metrów wysoko nad poprzeczką! Jak on tego nie wykorzystał?!

57'

Za mocna centra Piotra Madejskiego w pole karne i piłka wychodzi poza linię końcową.

57'

MF: Co tu się dzieje! Zdecydowanie to jest mecz bramkarzy. Nie dziwi mnie zatem, że Leszczyńskim nieoficjalnie interesuje się Legia.. ; )

54'

Rafał Leszczyński ratuje Dolcan przed stratą bramki! Krzysztof Wołczek wpadł w pole karne i zagrywa do Jakuba Grzegorzewskiego, którego uderzenie na korner paruje bramkarz gospodarzy.

54'

Mateusz Piątkowski strzela głową i Aleksander Ptak efektowną paradą łapie piłkę.

51'

Zaczęło się od efektownego rajdu prawą stroną Damiana Jakubika, który "ściął" do środka i podał przed "16" do Mateusza Piatkowskiego. Ten piętką zagrywa do "Zjawy" i strzela między nogami Aleksandra Ptaka!

51'

REMIS, DARIUSZ ZJAWIŃSKI

49'

Dwie akcje Dariusza Zjawińskiego. Najpierw źle dośrodkował z prawej strony, a teraz był na minimalnym spalonym.

48'

Mateusz Piątkowski posyła petardę z czternastu metrów wprost w bramkarza Miedzi!

47'

Kontra przerwana na 25. metrze przed bramką Aleksandra Ptaka.

48'

MF: Z redaktorem Górskim czekamy na przyśpiewkę: "Dolcan grać, kur** mać!"

47'

Miedź przycisnęła. Bartosz Osoliński wybija piłkę z własnego pola karnego na aut. Wrzucenie i Rafał Leszczyński łapie piłkę.

46'

Damian Jakubik pojawił się w miejsce Piotra Bazlera.

46'

I wracamy na drugą połowę. Gospodarze z jedną zmianą.

17:48

Pierwszą połowę można opisać krótko: chaos i nuda. Poza jedną, może góra dwoma akcjami ten mecz nie nadaje się do relacjonowania. Mało składnych akcji, brutalna gra. Miedź prowadzi po samobójczej bramce Cichockiego i mogła prowadzić więcej, gdyby nie spalony Grzegorzewskiego. Dolcan stworzył sobie dwie sytuacje, gdzie dwukrotnie uderzał Bazler. Miejmy nadzieję, że druga połowa podwyższy poziom tego spotkania.

46'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

45'

Arbiter doliczył minutę gry.

44'

Zaostrzyła nam się gra. Skoszony wraz z trawą Lenkiewicz.

43'

GOLLaaa.. NIE MA! Grzegorzewski pokonał Leszczyńskiego. Wczesną radość gości stłumił sędzia boczny, który dopatrzył się pozycji spalonej.

41'

Rzut wolny z około 25 metrów. Łuszkiewicz nad poprzeczką.

40'

Pierwsza zmiana w ekipie Miedzi. Zatwarnicki za Nowackiego. Prawdopodobną przyczyną zmiany była kontuzja tego drugiego.

39'

I kolejna kartka! Ukarany Bartczak. Sędzia Rokosz z Katowic nie panuje nad meczem!

38'

Co tu się dzieje! Ptak zwlekał ze wznowieniem gry. Arbiter nie wahał się i kolejny gracz Miedzi otrzymał "żółtko".

36'

Po faulu na Bazlerze ukarany Tanżyna.

35'

Świeblewski myślał, że jest Messim, ale przeliczył się. Minął trzech zawodników i stracił piłkę.

34'

Okres nudnawej gry.

33'

Tymczasem... w Poznaniu sanitariusze znieśli na noszach Karola Linetty. Prawdopodobnie jest nieprzytomny.

28'

Bazler długo przymierzał się do strzału, bo był niepilnowany w polu karnym. Trafił wprost w bramkarza.

26'

Starcie Tanżyna z Wiśniewskim. Legniczanin długo leżał na boisku, ale sędzia nie przerwał gry.

27'

TG: Chaotyczna gra Dolcanu w środku pola. Gracze gospodarzy grają na dwa kontakty: podanie i strata. Widać brak Grzegorza Piesio, który potrafił uporządkować grę w drugiej linii.

25'

Leszczyński hasa po boisku w celu rozgrzania mięśni. Chłodnawa sobota doskwiera wszystkim zgromadzonym.

17:22

Dolcan Miedź

22'

Wołczek przytrzymał za koszulkę Świerblewskiego. I zarobił kartkę.

22'

Napierany Cichocki chciał wycofać piłkę do wychodzącego Leszczyńskiego. Gdy bramkarz był już blisko swojego kolegi, ten zagrał w światło bramki. Piłka wturlała się do siatki. Miedź na prowadzeniu!

21'

GOLLL! Cichocki zdobywa bramkę samobójczą!!

20'

Kasperkiewicz nieprzepisowo powstrzymywany przez Świerblewskiego.

19'

Okres przewagi Miedzi.

16'

Za faul na Lenkiewiczu ukarany Grzelak. Tym samym nie zagra w następnym meczu przeciwko Okocimski.

13'

Legniczanie rozkręcają się z minuty na minutę. Przed chwilą interweniował Grzelak.

12'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, gdzie czyhali już napastnicy Miedzi.

11'

Miedź praktycznie zamknięta na własnej połowie.

10'

Faulowany Bazler.

9'

Ależ uderzenie Piotra Bazlera! Z trzydziestu metrów piłka z wielkim trudem została sparowana przez Ptaka na rzut rożny!

8'

Wiśniewski niczym Lewandowski w meczu z Realem obrócił się z piłką i próbował oddać strzał. Został zablokowany, Rzut rożny.

17:05

7'

Dobra wrzutka Madejskiego w pole karne. Defensywa Dolcanu szybko zażegnała zagrożenia i wybiła piłkę daleko od własnej bramki.

6'

Bogusław Baniak, trener Miedzi, miał pretensje do arbitra technicznego. Szybko został sprowadzony na ziemię.

4'

Pierwszy strzał. Uderzał Wiśniewski, ale w ostatniej chwili strzał zablokował obrońca gości.

3'

Piłka na połowie Miedzi. Wysoka gra i pressing gospodarzy. I ponownie od bramki Ptak. Zagrywał Bazler.

2'

Piłka zagrana do Piątkowskiego, troszeczkę za mocno. Od bramki Ptak.

1'

Gramy!

16:57

Piłkarze wychodzą na murawę.

16:56

Zbiera się na deszcz, w każdej chwili może lunąć.

16:54

Za chwilę rozpocznie się mecz. Trybuny w Ząbkach zapełnione w połowie.

16:51

Obserwujemy także inne zespoły grające równocześnie w 1. lidze. Stomil Olsztyn dostaje "trójkę" w plecy od Okocimskiego, choć sytuacja ekipy z Warmii jest o tyle dobra, że ma dużą przewagę nad Wartą Poznań.

16:48

Jak widzimy na poniższym zdjęciu, Podoliński będzie obserwował mecz z trybun. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Mariusz Liberda, były kadrowicz, a obecnie trener bramkarzy Dolcanu.

16:45

Piłkarze Dolcanu potężnie uderzają na rozgrzewce. Leszczyński wyciąga się jak struna, a my... zastanawiamy się kto okaże się zwycięzcą Ligi Mistrzów. ; ) Piszcie swoje typy w komentarzu. :)

16:43

Dolcan MiedźDolcan Miedź

16:33

Tymczasem z redaktorem Górskim obserwujemy T-Mobile Ekstraklasę i... zaskoczeni jesteśmy świetną postawą Podbeskidzia. W poznaniu podopieczni Czesława Michniewicza prowadzą już 2:0!

16:31

Ławka Dolcanu: Mateusz Kryczka, Daniel Dybiec, Patryk Koziara, Grzegorz Piesio, Paweł Sasin. Rafał Wiśniowski, Damian Jakubik. Ławka Miedzi: Robert Winogrodzki, Mateusz Bany, Mariusz Mowlik, Mateusz Zatwarnicki, Patryk Murawski.

16:30

Robert Podoliński, trener Dolcanu pauzuje dwa spotkania. W niewybredny sposób wypowiadał się o pracy sędziego podczas ostatniego zwycięskiego meczu z GKS Tychy. Dzisiejszy gospodarz wygrał tamto spotkanie 2:1.

16:27

Pogoda w Ząbkach pogarsza się z minuty na minutę. Pogoda przed meczem Dolcan Ząbki - Miedź Legnica

16:05

I wszystko jest już po staremu. Szczególnie wynik na tablicy. Zawodnicy Miedzi na moment wyszli na murawę, ale szybko wrócili do szatni. Z kolei sztab Dolcanu rozstawił kilkanaście "czepków" treningowych. Za moment powinna zacząć się rozgrzewka.

15:55

Przygotowania do meczu idą pełną parą. Dziennikarze się szykują, ekipa telewizyjna rozstawia kamery ze statywami. A test tablicy świetlnej też przebiega. Trochę wyprzedza przyszłość? Dolcan - Miedź

15:48

Pogoda jest niezdecydowana. Świeci słońce i wieje zimny wiatr. Na dodatek gromadzą się ciemne chmury. Ciekawy czy podczas spotkania zacznie padać deszcz...

15:46

Na relację NA ŻYWO ze Stadionu Miejskiego przy ul. Słowackiego zapraszają Państwa Mateusz Faderewski i Tomasz Górski.

15:46

Do finału Ligi Mistrzów jeszcze 5 godzin, ale nieco ponad 75 minut rozpocznie się w Ząbkach spotkanie 31. kolejki 1. ligi, w którym Dolcan zmierzy się z Miedzią Legnicą.