Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1 : 1
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
14:07

Dolcan miał wiele okazje by wcześnie rozstrzygnąć losy spotkania. Jednak niewykorzystane sytuacje się mszczą. Sandecja walczyła do końca i wywozi z Ząbek jeden punkt. Relację NA ŻYWO z Ząbek prowadzili dla Państwa Mateusz Faderewski i Tomasz Górski. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

94'

KONIEC Dolcan remisuje 1:1 z Sandecją po bramce straconej w doliczonym czasie gry.

14:02

Czas na rozwiązanie konkursu: TG: A oto obiecane pytania:
Dolcan do tej pory strzelił 42 bramki. Ile z nich padło w pierwszej połowie?

Najszybszą i prawidłową odpowiedź udzielił użytkownik czarek98. Gratulujemy!

czarek98@...
12.05.13, 12:13
8 bramek i leszczynski wystepowal z nr 18 :)

91'

Chwilę wcześniej "setkę" zmarnował Grzelak sam na sam z Cabajem. Poszła kontra i rezerwowy Giel strzela przy lewym słupku nie do obrony.

91'

REMIS, PIOTR GIEL

90'

3 minuty doliczone. A kibice skandują Piotrek Koziorowski

89'

Akcja prawą stroną Zjawińskiego z Piesiem i Cabaj paruje uderzenie tego pierwszego na korner.

88'

Podoliński broni wyniku. Za napastnika Piątkowskiego wchodzi def. pomocnik Bazler.

86'

Kosiorowski strzela głową obok bramki! Już niektórzy widzieli piłkę w siatce!

85'

Kontra gospodarzy i strzał Koziary zablokowany.

84'

I Giel zostaje ukarany. Za dyskusje z arbitrem.

83'

Cichocki ukarany żółtą kartką. Nie zagra w następnym meczu.

81'

Cabaj ratuje Sandecję! Klepka Dolcanu w środku pola i były bramkarz Cracovii broni strzał Piątkowskiego z 12 metrów!

80'

Starcie Kosiorowskiego z Matuszkiem 30 metrów od bramki gospodarzy. Zdaniem arbitra przewinił pomocnik Dolcanu.

79'

Chaotycznie zaczyna się ostatni kwadrans. Najpierw Piątkowski nie doszedł do za mocnego podania, a po chwili był na spalonym.

77'

Petar Borovicanin wchodzi za Certika. Ostatnia zmiana w Sandecji.

76'

Rajd Świeblewskiego lewą stroną powstrzymany przez Makucha. Cabaj od bramki.

74'

Bębenek z rzutu wolnego trafia w mur. Piłka jednak trafia przed pole karne do Kosiorowskiego, który z woleja strzela obok bramki.

73'

Pierwsza zmiana w Dolcanie: Koziara wchodzi za strzelca jedynej bramki, Wiśniewskiego.

72'

Klepczarek blokuje dośrodkowanie. Z narożnika Bębenek.

71'

Cabaj broni strzał z dystansu. Kilka sekund później Leszczyński piąstkuje

70'

Bębenek wkręcił w ziemię Cichockiego, ale z asekuracją pojawił się Klepczarek. Akcja Sandecji na lewej stronie spaliła na panewce.

68'

Tuszyński na spalonym.

68'

Świerblewski w polu karnym rywala i jego strzał po rykoszecie broni Cabaj. Po chwili Piątkowski strzela wysoko nad bramką.

66'

Sandecja stwarza bardzo rzadko okazje, więc nie piszcie że jesteśmy stronniczy. Zamieszanie w polu karnym Dolcanu i wybija na uwolnienie!

64'

Leszczyński łapie piłkę po centrze Makucha.

64'

Jakie typujecie wyniki następnych spotkań kolejki 1. ligi? Tomek Górski, mój redakcyjny kolega obstawia wygrana Stomilu z GKS Tychy 1:0 po bramce w drugiej połowie. I mecz Kolejarza z Olimpią 2:1. A wy? ; )

63'

Piątkowski strzela na bramkę stojącą... na bocznym boisku. Był blisko.

62'

Kontra Dolcanu po przechwycie w środku pola. Wiśniewski za mocno podaje na wolne pole do Świerblewskiego.

60'

Świerblewski na lewej stronie zatrzymany przez Makucha. Po chwili niedokładne do Czarnecki przecięte przez Piesia, ale ten traci szybko piłkę.

59'

Mroziński centruje w pole karne Dolcanu. Z wiatrem piłka wychodzi poza linię końcową. Leszczyński z "piątki".

56'

Żółta dla Mrozińskiego. Zaostrza nam się mecz.

54'

Cichocki ucierpiał w tej akcji i jest przez moment poza boiskiem. Po chwili wraca do gry.

54'

Żółta kartka dla Kowalskiego za brzydki faul.

53'

Rajd Piesia środkiem i faulem zatrzymuje go Kowalski.

51'

Kolejna groźna akcja Dolcanu. Sandecja jest w marazmie.

51'

Giel wchodzi za Kurczynskiego.

49'

Znowu w roli głównej Piesio. Faulowany przy prawym narożniku pola karnego! Centra i strzał głową Matuszka paruje Cabaj, a dobitka niecelna!

48'

Bez zagrożenia.

48'

Piesio zatrzymany na prawej stronie przez obrońcę Sandecji. Futbolówka wychodzi poza linię końcową i mamy rzut rożny.

47'

Za mocne podanie do Tuszyńskiego i piłkę łapie Leszczyński. Po chwili z dystansu strzela Piątkowski tuż obok spojenia! Wynik bez zmian.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

46'

Za Mójtę od początku drugiej połowy zagra Kowalski.

13:13

Obie drużyny gotowe do gry. U gości będzie zmiana.

13:11

Piłkarze Sandecji wyszli już murawę. Za chwilę zrobią to zawodnicy Dolcanu.

13:07

Dolcan 1 - 0 Sandecja. Wynik mówi sam za siebie. To Dolcan był w posiadaniu piłki, miał znacznie więcej okazji i przede wszystkim - tu zaznaczmy - to gospodarze prowadzą w spotkaniu. Podopieczni Roberta Podolińskiego mogli ustrzelić większy wór bramek,ale świetne sytuacje seriami marnowali Zjawiński, Piesio i Wiśniewski. Goście jakby w cieniu, bez recepty na ofensywną grę rywali. Mieli co prawda dwie okazje, ale w tych przypadkach ich strzały okazały się albo za słabe, albo niecelne.

46'

Koniec pierwszej części meczu.

46'

Zjawiński minął dwóch obrońców i chyba chciał uderzyć w okienko bramki Cabaja. Celował... w okienko pobliskiego domu.

45'

Sędzia doliczył minutę gry.

45'

Świetna klepka Piątkowskiego z Piesio i strzał wprost w ręce Cabaja.

44'

Były zawodnik Dolcanu, Piotr Kosiorowski upomniany żółtą kartką.

44'

Pieso huknął z lewej nogi! Cabaj paruje na korner!

43'

Matuszek prosto w twarz Czarneckiego. Ajć, to musiało boleć.

43'

Ależ kiks Grzelaka! Obrońca wypracował dogodną okazję dla Sandecji. Leszczyński niepotrzebne wyszedł z bramki, ale goście i tak z tej sytuacji nic nie wypracowali.

41'

Z zespołu Sandecji należy wyróżnić Tuszyńskiego, który szuka gry. Z Dolcanu świetne spotkanie rozgrywają Wiśniewski i Zjawiński.

39'

Kolejne (za) mocne podanie - Osoliński do Piątkowskiego.

39'

Sandecja nie ma pomysłu na grę, widać że stracona bramka przybiła zespół.

38'

Dobre zagranie Wiśniewskiego do Zjawińskiego. Ale za mocne. Cabaj przechwycił piłkę.

36'

Leszczyński faulowany we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

36'

Kolejna akcja Wiśniewskiego, tym razem z prawej strony. Nieudane zagranie do wbiegającego Piesio wyłapuje Cabaj.

35'

Na zarzuty internetowych napinaczy mogę śmiało potwierdzić, że Dolcan jest zespołem lepszym. ; )

31'

Prostopadłe zagranie do Wiśniewskiego, który na pełnym biegu pognał na bramkę Cabaja. Gdy wydawało się, że z akcji nic nie wyjdzie, bo Wiśniewski za daleko wypuścił sobie piłkę, pomógł mu obrońca gości. Defensor przeszkodził w interwencji Cabajowi. Wtedy piłkarz czubkiem buta skierował piłkę do bramki i mamy prowadzenie Dolcanu!

30'

GOOLL!!! WIŚNIEWSKI!!!

28'

Najlepsza akcja Sandecji! Kosiorowski przedarł się przez szczelny mur defensywy Dolcanu i chciał zagrać do Tuszyńskiego. W ostatniej chwil interweniował Grzelak.

27'

Groźne dośrodkowanie Piesio, lecz na posterunku Cabaj.

26'

Dolcan bije głową w mur.

25'

Ręka Cichockiego. Od rzutu wolnego Sandecja.

25'

W młynie Dolcanu około trzydziesty osób. Kibiców gości - powtórzę - brak.

24'

Dobre dośrodkowanie Zjawińskiego do nadbiegającego Piesio. Ten mimo chwilowej nieuwagi przejął piłkę i czubkiem buta uderzył na bramkę Cabaja. Nawet gdyby bramka padła to nie zostałaby ona uznana. Spalony.

22'

Okres lepszej gry gości. Częściej utrzymują się przy piłce i próbują zaatakować rywala z gry pozycyjnej

21'

Brutalna gra gospodarzy. Upomniany Piątkowski.

20'

Strzał z wolnego odbity po plecach piłkarza Dolcanu.

20'

Groźna sytuacja dla Sandecji. Rzut wolny z około 30 metrów. Reakcja Podolińskiego z ławki: "Nie no, ku***!"

17'

Crossowe podanie Kosiorowskiego w pole karne do Tuszyńskiego i piłka pada łupem Leszczyńskiego.

16'

Kapitalne zagranie Piesio do Świerblewskiego. Niewiele brakowało, aby ten drugi opanował piłkę. Niestety, futbolówka odskoczyła pomocnikowi w ostatniej chwili, a mogła być bramka!

14'

Druga interwencja Leszczyńskiego w tym meczu. Kosiorowski chciał dośrodkować, ale specjalnie mu nie wyszło.

14'

Zastawiamy się z redaktorami innych portali, dokąd trafi po sezonie Podoliński? A może zostanie w Ząbkach? Piszcie w komentarzach wasze typy. ; )

10'

Z bólu zwija się Wiśniewski. Sędzia przerwał grę.

8'

Świetnie podanie Zjawińskiego do Grzelaka. Piłka nieznacznie uciekła obrońcy Dolcanu.

7'

Podolińskiego już niesie. ; ) Piątkowski brutalnie sfaulowany, lecz dopiero po kilkunastu sekundach sedzia Wasilewski odgwizdał faul.

6'

Matuszek najwyżej wyskoczył ze wszystkich piłkarzy w polu karnym. Strzał głową pięć metrów od słupka.

6'

Kolejny rzut rożny dla Dolcanu. Gospodarze w natarciu.

5'

Pewne wyjście Cabaja, który swoim wyjściem położył Piątkowskiego.

4'

Początek chaotyczny. Przed chwilą z rzutu wolnego uderzał Tuszyński. Leszczyński pewnie broni.

12:15

Dolcan Sandecja

1'

Sandecja zaczyna pierwszą połowę

12:15

pytania zawsze są o Dolcan. Co z Sandecją? :) Odpowiedź w stylu Roberta Podolińskiego: - To pytanie nie do mnie. Tak poważnie, to ciężko mi cokolwiek napisać o zespole Mirosława Hajdo. Wydaje mi się, że Sandecja do końca będzie walczyła o utrzymanie. Gościom brak stylu gry, bez pomysłu. Dodatkowo osłabieni wiosną, bo odejście Bartosza Wiśniewskiego do Dolcanu można za takowe uznać. Uważam, że utrzymanie Sandecji w lidze rozstrzygnie się trzy kolejki przed zakończeniem ligi.

12:05

Panie redaktorze co pan myśli o tym meczu ?:) - Już odpowiadam. Tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać, zarówno po Dolcanie jak i Sandecji. Widać po gospodarzach, że czują trudy ligi. Szczególnie spotkanie z Polo nią Bytom pokazało, że podopieczni Roberta Podolińskiego chcą jak najszybciej zakończyć rozgrywki. Goście przyjechali z nadzieją, że mogą uciułać choć punkt. Jeżeli Dolcan zagra na swoim "normalnym" poziomie, to Sandecja nie ma szans na wygraną. ALE... to jest piłka, a bramki są dwie. Zatem wszystko jest możliwe. :)

12:03

TG: A oto obiecane pytania:

• Dolcan do tej pory strzelił 42 bramki. Ile z nich padło w pierwszej połowie?
  • Rafał Leszczyński grał w tym sezonie nie tylko z "1" na koszulce. Zdarzyło się, ze na plecach miał inny numer? Jaki? Jako podpowiedź dodam, że w tym sezonie z takim samym numerem wystąpił Bartosz Osoliński.

Mówiłem, że będą trudniejsze pytania. Na odpowiedzi czekamy do godz. 13.30

11:45

Oba zespoły prowadzą dość stoicka rozgrzewkę. Dziwne, bo pogoda za bardzo nie rozpieszcza temperaturowo...

11:44

TG: Zachęcam do typowania wyniku jakim zakończy się to spotkanie. Tradycyjnie przygotuję dwa pytania. Tym razem będą one znacznie trudniejsze niż ostatnim razem. Pytania do nas można kierować w komentarzach. W miarę możliwości postaramy się na wszystkie odpowiedzieć, jeżeli będą do nas kierowane.

11:41

I rezerwowi Sandecji: Daniel Bomba, Sebastian Śpiewak, Marcin Kowalski, Sebastian Szczepański, Maciej Górski, Petar Borovicanin i Piotr Giel.