GKS TychyGKS Tychy
1 : 1
GKS KatowiceGKS Katowice
18:57

GKS Katowice miał okazję na prowadzenie w tym spotkaniu ale Rakels niewykorzystał rzutu karnego i mamy 1:1. W samej końcówce do ataków ruszył natomiast GKS Tychy ale było już zbyt późno aby objąć prowadzenie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na koleje relace NA ŻYWO ze spotkań w Jaworznie. Za uwagę dziękuje Mateusz Godyla.

93'

Koniec spotkania. W derbowym pojedynku mamy 1:1.

93'

Jeszcze groźnie głową strzela Rakels ale piłka po jego strzale mina słupek bramki strzeżonej przez Misztala.

92'

Zunić zbyt mocno do Rockiego i od bramki grę wznowi Budziłek.

91'

Sędzia dolicza 3. minuty do drugiej połowy spotkania.

89'

Ależ końcówka spotkania. Dużo emocji ale wciąż brakuje goli.

88'

Zmiana mająca na celu wybicie z rytmu gospodarzy. W miejsce Kowalczyka - Radionow.

88'

Folc marunuje 200% okazję do gola. Za daleko wypuszcza sobie piłkę i ta ląduje w rękawicach Budziłka.

88'

Rocki oddaje groźny strzał ale wcześniej sędzia odgwizuje faul.

87'

Kolejna niepewna interwencja Budziłka. Rzut rożny dla Tychów.

85'

Bąk wyprzedił obrońce gości ale w ostatecznym rozrachunku ten zablokował jego dośrodkowanie w pole karne.

84'

W końcówce groźniejsi gospodarze. Zmiany dokonane przez trenera "trójkolorowych" ożywiły grę i to teraz oni są bliżej zdobycia gola na wagę 3. punktów.

84'

Ostatnia zmiana w ekipie GKS-u Tychy. W miejsce Mączyńskiego - Chomiuk.

81'

Mańka nie wykorzystał fatalnego błędu Budziłka. Sytuacja ta z pewnością będzie sniła się tyskiemu obrońcy..

80'

Zapowiadana wcześniej zmiana. Na boisku pojawia się Rocki.

79'

Babiarz odnotowuje doskonały odbiór. Bardzo dobry występ tego zawodnika uwięczony zdobyciem gola.

78'

Mandrysz przywołuje Rockiego z pola na którym rozgrzewał sie zawodnik GKS-u Tychy. Już niebawem zobaczymy tego zawodnika na boisku.

77'

Dużo walki w środku pola, mecz zaostrzył się czego efektem są żółte kartki. Obu zespołom zależy na zdobyciu dziś 3. punktów w tym jakże prestiżowym spotkaniu.

74'

72'

Pierwsza zmiana w drużynie GKS-u Tychy. Boisko opuścił Szczęsny a w jego miejsce na boisku melduje się Bąk.

72'

Żółtą kartką ukarany Kamiński.

70'

Goście niepotrafią udokumentować swojej dużej przewagi. Mądrze broni się GKS Tychy szukają swoich szans w kontratakach. Tym razem faulowany na 30. metrze od bramki Budziłka został Babiarz.

67'

Żółta kartka dla Rakelsa.

66'

Pomocy masażysty potrzebuje leżący na murawie Małkowski, mamy przerwę w grze.

65'

Zmiana w zespole GKS-u Katowice. W miejsce Gancarczyka pojawia się Goncerz. Jest to pierwsza zmiana w dziejszym spotkaniu.

63'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany nią Mączyński.

63'

Gospodarzom nie straszne skomasowane ataki gości. Podopieczni Piotra Mandrysza dobrze dziś dysponowani w grze obronnej, bez większych błędów.

61'

Na boisku miażdżąca już przewaga katowiczan. Tyszanie są natomiast coraz groźniejsi w grze z kontrataku.

61'

Nie było radości po rzucie karnym wykonywanym przez Rakelsa, ale ten zawodnik dał już powody do radości kibicom GieKSy w 11. minucie spotkania.

60'

57'

A na boisku wyraźna przewaga gości, którzy dążą do zdobycia gola, który wyprowadzi po raz kolejny GieKSę na prowadzenie.

55'

Na zdjeciu Mańka w pojedynku z Gancarczykiem.

54'

53'

Dużo dzieje się już od samego początku drugiej połowy. Te początkowe minuty na pewno należą do bramkarza GKS-u Tychy. Misztal chwilę przed rzutem karnym popisał się fantastyczną paradą na 5. metrze.

51'

Piotr Misztal obronił strzał Rakelsa. Nadal 1:1 ...

50'

Rzut karny dla GKS-u Katowice.

46'

Tyszanie rozpoczęli drugą część spotkania.

18:04

W składach obu ekip bez żadnych zmian. Drugą połowę rozpoczną gospodarze.

18:04

Zawodnicy zarówno GKS-u Tychy jak i GKS-u Katowice powracają już na boisko po przerwie.

45'

Ostatni gwizdek pana Szreka w pierwszej połowie spotkania. Wracamy za 15. minut.

45'

Sędzia do pierwszej połowy dolicza 1. minutę.

45'

Duda nieatakowany przez nikogo oddaje niecelny strzał z 16. metrów.

44'

Faul taktyczny gości w środku pola. Z groźnym kontratakiem wychodzili bowiem piłkarze GKS-u Tychy.

43'

Pierwsza próba prostopadłego podania w dzisiejszym meczu. PIłka nie trafia jednak do Rakelsa ale samo zagranie mogło się podobać.

40'

Masternak wybija piłkę na rzut rożny.

39'

Ciekawostka z trybuny prasowej. Bramkę wyrównującą dla GKS-u Tychy zdobył urodzony w ... Katowicach Bartłomiej Babiarz. Zawodnik ten piłkarską karierę rozpoczynał w Hetmanie 22 Katowice.

37'

Ładna akcja tyskiego GKS-u. Wymiana kilku podań bardzo efektowna ale jest to kolejna akcja gospodarzy, która nie kończy się strzałem na bramkę...

34'

Wyrównany pojedynek w Jaworznie. Ale co najważniejsze to prowadzony w szybkim tempie i na wysokim poziomie. Wcześniejsze okazje psuła nieco nasiąknięta murawa, od kilku minut przestało padać wiec może i okazji podbramkowych będzie wiecej.

31'

Folc dośrodkowuje z narożnika boiska wprost na głowę Szczęsnego, piłka po "główce" byłego zawodnika Podbeskidzia Bielski-Biała ląduja na siatce nad poprzeczką bramki Budziłka.

29'

Filigranowy pomocnik GKS-u Tychy oddał strzał z wysokości pola karnego i podobnie jak rywale tak i oni zdobywają gola po strzale z dystansu.

27'

GOL !!! !!! !!! 1:1 Babiarz. Ten zawodnik najczęsciej próbował atakować bramkę rywali i w końcu się udało.

27'

Szczęsny na spalonym.

26'

Babiarz oddaje kolejny strzał z dystansu. Okazja dobra, tyskich pomocnik nie był przez nikogo atakowany na 20. metrze ale strzał już mało precyzyjny.

24'

Balul ryzykownie wślizgiem w okolicach pola karnego ale tyski obrońca czysto wybija piłkę na rzut rożny.

23'

Mańka dośrodkowuje w pole karne rywali, a z tego dośrodkowania zrobił się dość groźny strzał. Piłka minęła kilku piłkarzy gości i znalazła się w rękach bramkarza.

21'

Szczęsny faulowany, do bramki strzeżonej przez Budziłka ok 25. metrów.

19'

GieKSa mimo iż wydaje się, że jest mniej w posiadaniu piłki to za każdym jej posiadaniem jest dużo groźniejsza. Tyszanie starają się przejąć inicjatywę w spotkaniu ale rażą nieskutecznością i prostymi błędami w przyjęciu piłki. Brakuje klarownych, stu porcentowych okazji pod bramką Budziłka.

16'

Babiarz oddaje groźny i zaskakujący strzał z rzutu wolnego. Lot piłki do końca śledził Budziłek i pozwolił jej spokojnie opuścić boisko.

13'

Piłka po strzale młodego zawodnika GKS-u Katowica odbija się jeszcze od słupka. Bez szans na obronę tego strzału pozostał Misztal. GieKSa nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu groźnie atakuje.

11'

GOL !!! !!! !!! 0;1 Szybko prowadzenie obejmują goście. Deniss Rakels daje prowadzenie swojej drużynie po strzale z dalszej odległości.

11'

Szczęsny zatrzymany w środku pola i szansa na kontratak dla Katowic.

10'

Kibicom GKS-u Tychy niestraszny deszcz. Od pierwszych minut spotkania głośno dopingują swoją drużynę. Do fantastycznej atmosfery derbów brakuje jedynie kibiców gości.

8'

Gospodarze sami sobie stwarzają zagrożenie pod własną bramką. Mańka w dość łatwy sposób wyprzedzony przez rywala ale piłka zagrana w pole karne została szczęśłiwie wybita przez Balula.

7'

Wyrównany mecz. Obie drużyny zaatakowały z samego początku chcą pokazać swoją wyższość i przestraszyć rywala. Obecnie to tyszanie dłużej utrzymują się przy piłce.

7'

Strzał Babiarza zza lini pola karnego blokowany przez obrońców GieKSy. Strzały z dystansu mogą być dziś doskonałą szansą do zdobycia gola.

5'

Niefrasobliwość tyskich obrońców mogła skończyć się fatalnie dla nich ale problemy z dokładnym przyjęciem piłki na 16. metrze mieli także goście.

4'

Szybkie tempo już od samego początku spotkania. Piłka niestety w kiulku zagraniach dostaje dodatkowego poślizgu na mokrej murawie i utrudnia przyjmowanie jej przez piłkarzy.

3'

Tylko garstka kibiców na trybunach Stadionu Miejskiego w Jaworznie. Przykry to obraz dzisiejszych derbów regionu. Mecz wzbudzał dużo większe zainteresowanie kibiców jednak zakaz przyjmowania grup zorganizowanych kibców gości popsuł piłkarskie święto w Jaworznie.

17:03

Spotkanie rozpoczynają piłkarze gości - GKS-u Katowice.

17:02

Ulewa na sam początek spotkania, rozpadało się w Jaworznie.Warunki do gry więc mogą być trudne.

17:01

Sędziowe dzisiejszego spotkania wyprowadzają obie 11. na płytę główną boiska. Za moment pierwszy gwizdek pana Marcina Szreka.

16:48

16:42

W rundzie jesiennej katowiczanie pokonali tyszan 1:0 po golu Kowalczyka.

16:41

W Jaworznie dziś bardzo ciepło. Termometry wskazują ponad 20 stopni, ale... po drodze na stadion grzmiało, więc może nas tu dziś spotkać burza.

16:40

Oba zespoły mierzyły się do tej pory dziesięciokrotnie. Lepszy bilans ma GieKSa. GKS Tychy - GKS Katowice: 2 - 1 - 6. Bramki: 5 - 15

16:38

Ławka rezerwowych GKS Katowice: Michal Farkas, Grzegorz Goncerz, Jacek Kowalczyk, Jewhen Radionow, Jarosław Ratajczak, Witold Sabela, Dominik Sadzawicki

16:37

Ławka rezerwowych GKS Tychy: Marek Igaz,Mateusz Bukowiec, Jakub Bąk, Damian Czupryna, Piotr Rocki, Mateusz Wawoczny, Adrian Chomiuk

16:36

Niespodzianką w składzie tyszan jest brak w pierwszym składzie Piotra Rockiego, który mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. Kibice GieKSy wyczuwają szansę na wywalczenie korzystnego rezultatu.

16:34

Dla obu zespołów derbowe spotkanie to idealna okazja do przełamania słabej formy w ostatnich meczach. Tyszanie zanotowali w nich trzy porażki z rzędu. GKS Katowice zanotował natomiast ostatnio dwa remisy.