lechiaLechia Gdańsk
94'

Koniec spotkania. Po bezbarwnym meczu Lechia wygrywa 1:0.

94'

Świetne uderzenie Starzyńskiego, ale jeszcze lepsza parada Buchalika ratuje zwycięstwo Lechii.

91'

Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył 3 minuty.

91'

Zmiana w Lechii

89'

Dośrodkowanie Ruchu z rzutu wolnego, ale Buchalik skutecznie interweniuje.

88'

GOOOL ! Łazaj strzela do pustej bramki. Ruch zostawił za dużo przestrzeni, a Lechia świetnie rozmontowała obronę gospodarzy. Deleu asystuje przy tym trafieniu.

85'

Kolejny rzut rożny dla Lechii, ale znowu bez większego zagrożenia.

83'

Bieniuk często jest ogrywany. Maska z pewnością mocno ogranicza jego pole widzenia.

82'

Powtórki pokazują, że spalonego jednak nie było. Błąd sędziego, ale nawet po akcji Buchalik skutecznie zatrzymał zawodnika Ruchu więc bramka i tak by nie padła.

81'

Na spalonym Kuświk. Który to już raz w tym spotkaniu?

80'

Smektała nieźle dośrodkował, ale obrońca wybija piłkę

78'

Zmiana w zespole gości

75'

Smektała jeszcze próba strzału, ale trafił w boczną siatkę.

75'

Błąd Bieniuka, a niezłą sytuację miał Piech. Ten jednak zwolnił i z akcji nic nie wyszło.

74'

Kolejna próba podania do Piecha, ale to wszystko jest zbyt przewidywalne.

73'

Oualembo szykuje się do wejścia na boisko

72'

Łazaj świetny strzał z dystansu. Piłka raczej leciała w okienko, ale Pesković po raz kolejny broni.

69'

Masa niedokładnych zagrań, a napastnicy obu drużyn co chwilę dają łapać się na spalonym.

68'

Pietrowski uderzył z dystansu, ale bardzo słabo.

64'

Grzelczak wygrał pojedynek ze Stawarczykiem pod polem karnym Ruchu, ale nie udało mu się tego wykorzystać

62'

Wiśniewski centra z rzutu rożnego, ale faul jednego z zawodników Lechii i piłka dla Ruchu.

62'

Od momentu kiedy Piech wszedł na boisko Ruch gra dużo lepiej.

60'

Kuświk po raz trzeci znalazł się w dobrej sytuacji. Dostał świetne podanie od Piecha, ale niepotrzebnie zabierał się z piłką na raty. Zamiast uderzać na bramkę to szukał odegrania.

59'

Piech dopiero co wszedł na boisko i już oddał pierwszy strzał w tym meczu. Kąt był jednak zbyt ostry by zaskoczyć bramkarza.

57'

Moment na który wszyscy czekają. Piech wchodzi na boisko.

57'

Centra Lechii, ale z pozornie łatwym zagraniem Djokić miał sporo problemów

55'

Jankowski teraz w trudnej sytuacji oddał strzał głową, ale obok słupka.

54'

Uraz Machaja z pierwszej części spotkania chyba dał się we znaki

54'

Jest to już druga świetna akcja w meczu, gdzie zawodnik Ruchu nie potrafi utrzymać linii spalonego.

52'

Kuświk dostał świetne podanie, ale był po raz kolejny na spalony.

50'

Gospodarze muszą zmienić coś w swojej grze jeśli nie chcą przegrać tego meczu. Jeśli bramkarz jest najlepszy zawodnikiem w drużynie to jest zły sygnał dla trenera.

49'

Teraz niezły fragment gry Lechii. Było blisko zdobycia gola.

48'

Kolejna dobra interwencja Peskovicia, po strzale Ricardinho.

47'

Smektała próbował uderzyć z powietrza sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

46'

Z dystansu uderzył Machaj, ale piłka rogalem wylądowała na siatce. Ładne uderzenie, ale trochę zabrakło.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

W przerwie zmiana. Włodyka za Sultes

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Piłka w siatce Lechii, Kuświk już cieszył się z gola, ale okazało się, że był na spalonym. Słuszna decyzja sędziego.

44'

Z rzutu wolnego strzelał Brożek, ale po murze piłka wyszła na rzut rożny.

41'

Kolejna szansa na uderzenie z rzutu wolnego po faulu na zawodniku Lechii.

40'

Jankowski uderza- wysoko nad poprzeczką.

37'

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Ruchu, zgrywa piłkę głową Bąk i przytomnie Peskovic.

36'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Bieniuka, górą obrona Ruchu.

34'

Machaj uderza z osiemnastu metrów, niecelna próba.

33'

Nie zachwyca kibiców dzisiejsze spotkanie. W Chorzowie wszyscy jednak już zdążyli się przyzwyczaić, że pierwsza połowa zawodzi ich oczekiwania.

32'

Nie potrafi skutecznie przyjąć piłki Panka, kolejna strata.

28'

Nie funkcjonują dziś dobrze skrzydła Ruchu, kolejna strata Sultesa.

27'

Lewą stroną próbuje przedzierać się Wiśniewski, powstrzymany skutecznie przez obronę Ruchu.

26'

Trzeci i czwarty rzut rożny dla Lechii bez celnego uderzenia na bramkę.

22'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu, ukarany Panka.

21'

Lechia raz jeszcze z dystansu, dokładnie Piotr Wiśniewski, niecelne uderzenie.

20'

Obudzili się Niebiescy, kolejne dośrodkowanie wyłapane przez Buchalika.

18'

Po drugiej stronie boiska dośrodkowanie na głowę Smektały skutkuje rzutem rożnym. Zamieszanie w polu karnym i kolejny rożny.

17'

Przeważa Lechia w tym spotkaniu, kolejne niecelne uderzenie.

14'

Kolejny korner i góruje we własnym polu karnym Stawarczyk.

13'

Odważna próba Wiśniewskiego z dystansu, dobra interwencja Peskovica. Rzut rożny dla Lechii już bez zagrożenia.

12'

Na prawej stronie poślizgnął się na piłce Machaj.

10'

Dziesięć minut spotkania za nami, wciąż bez strzałów.

9'

Próbował indywidualnej akcji Grzelczak, z autu rozpoczną goście.

6'

Wystąpił błąd w składzie Ruchu, w środku pomocy widzimy Lisowskiego, a nie Malinowskiego. Z opaską kapitana Stawarczyk.

5'

Kontra Ruchu zakończona niecelnym dośrodkowaniem z prawej strony.

5'

Machaj uderza z dystansu, prosto w mur.

4'

Rzut wolny dla Lechii na połowie gospodarzy.

2'

I już mamy pierwszą przerwę w grze, z pomocy masażysty korzysta jeden z zawodników gości.

1'

Rozpoczęli gospodarze !

17:59

W jednolitych białych strojach goście, na niebiesko Ruch.

17:58

Tomasz Musiał wraz z sędziami liniowymi wyprowadza obie jedenastki na murawę.

17:45

Trwa przedmeczowa rozgrzewka obu ekip, za kwadrans zainaugurujemy 11. kolejkę Ekstraklasy.

17:28

Ruch - rezerwowi: Perdijić - Lisowski, Starzyński, Piech, Włodyka, Kikut, Konczkowski

17:27

Lechia - rezerwowi: Sobczak - Frankowski, Janicki, Kacprzycki, Łazaj, Oualembo, Zyska

17:25

W Ruchu z kolei do pierwszego składu po nieobecności w dwóch meczach wraca Piotr Stawarczyk, który zastąpi Marka Szyndrowskiego na środku obrony. W ataku zagra Grzegorz Kuświk, a wracający do zdrowia Arkadiusz Piech zacznie spotkanie na ławce rezerwowych

17:22

Znamy już składy obu drużyn. W Lechii swoją szansę na środku obrony dostaje Krzysztof Bąk za Sebastiana Maderę. Z przodu z kolei miejsce Razacka Traore zajmie Piotr Grzelczak

17:20

Witamy ze stadionu w Chorzowie, gdzie za 40 minut rozpocznie się mecz 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

14:36

Już o godzinie 18 rozpocznie się w Chorzowie spotkanie Ruchu z Lechią Gdańsk. Z stadionu Niebieskich przywitamy Państwa około godziny 17:30, a już teraz zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.