Niedziela, 4 listopada 2012, godz. 17:00
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
2 : 0
Korona KielceKorona Kielce
18:56

Ze stadionu warszawskiej Polonii przy Konwiktorskiej 6 żegna się z Wami - Marek Koktysz. Już niedługo na Ekstraklasa.net więcej o tym meczu!

18:53

Dzisiejsze zwycięstwo jest ważne nie tylko z powodów psychologicznych - Polonia wreszcie przełamała się w meczu z Koroną - ale przede wszystkim ze zdobyczy punktowej. Czarne Koszule są teraz wiceliderem ekstraklasy!

93'

Koniec meczu! Polonia przełamuje się w meczach z Koroną. Warszawiacy ogrywają Kielczan 2:0!

91'

W natłoku wydarzeń nie zdążyłem napomknąć o dwóch bardzo groźnych akcjach dla Korony. Raz w Przyrowskiego mocno uderzył Korzym, a za drugim razem w piłkę nie trafił bodajże Stano.

90'

Zmiana kosmetyczna w Polonii. Za Brzyskiego wchodzi Isidoro.

89'

Bramka naprawdę przedniej urody. Teodorczyk "na luzie" ograł obrońców Korony i spokojnie pokonał Małkowskiego.

88'

2:0! Teodorczyk znowu kąsi!

88'

Teraz okazja dla gospodarzy. Piłkę w polu karnym gubi jednak Wszołek.

86'

Korona bliska wyrównania! Tuż obok bramki strzela Stano! Ależ się dzieje w Warszawie!

85'

Żółta kartka dla Teodorczyka.

85'

Dwaliszwili opuszcza boisko po nieudanej próbie wykonania karnego. Za niego Gołębiewski.

84'

Zmiana w Koronie. Jovanović schodzi z boiska. Za niego Foszmańczyk.

83'

Nie ma bramki! Dwaliszwili nie strzela karnego!

82'

Wszołek padł w obrębie jedenastki i Siejewicz się nie wahał.

82'

Karny! Dla Polonii!

81'

Wreszcie pokazał się Wszołek. Prostopadłe podanie od Teodorczyka, ale Paweł nie dobiega do tego podania. A mogło być groźnie.

80'

Janota spróbował indywidualnej akcji po odbiorze piłki Czarnym Koszulom. Piłka wybita na rzut rożny, po którym nic groźnego się nie dzieje.

78'

"Żółtko" dla Zielińskiego.

76'

Groźnie pod polem karnym gospodarzy. Lisowski dośrodkowuje, ale piłkę sprzed głowy Korzyma zdejmuje Przyrowski.

75'

Kolejna kartka dla Czarnych Koszul. Ukarany Pazio.

72'

Zmiana w zespole gości. Zieliński za Sobolewskiego.

72'

Polonia mogła podwyższyć! Teodorczyk przejął bezpańską piłkę i starał się dogrywać w pole karnego do Dwaliszwiliego. Stano wyjaśnia jednak akcję i wybija na rożny.

70'

Teraz ponownie chwila przewagi Polonii. Czarne Koszule muszą ostudzić zapały Korony, bo może być tutaj jeszcze różnie. Kolejną akcję bokiem przeprowadził Todorovski i Wszołek.

68'

Kolejna szansa przed Koroną! Jovanović uderzał z daleka, Przyrowski "wypluł" piłkę przed siebie, a do niej z kolei nie dobiegł Żewłakow. Tylko rożny.

67'

Korzym przed szansą na wyrównanie! Mocno huknął napastnik gości, ale Przyrowski nie zmuszony do interwencji.

65'

Na trybunie obok "prasowej" pojawiły się flagi w barwach klubowych Polonii. Kibice wyraźnie ożywieni.

63'

Wreszcie opłaciły się falowe ataki gospodarzy. Podanie prosto pod nogi otrzymał Teodorczyk, wziął na plecy obrońców Korony i pewnie pokonał Małkowskiego.

62'

GOOL! Teodorczyk na 1:0!

61'

Polonia w natarciu. Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce i stwarzają sobie groźne sytuacje. Inicjatywa jest po ich stronie.

60'

Piłka po rzucie wolny odbija się od muru Czarnych Koszul i ląduje u Dwaliszwiliego, który ogrywa dwóch zawodników Korony. Pędzi skrzydłem, zauważa na drugiej stronie niekrytego Teodorczyka, dogrywa kapitalnie, ale zawodnik Polonii nie przyjmuje sobie dobrze tej piłki. Wszystko kończy się rożnym.

58'

Hołota fauluje Janotę i będziemy mieli rzut wolny dla Korony.

56'

Wolny dla Polonii. Brzyski dośrodkowuje... prosto w ręce Małkowskiego, który wybija pod nogi Baszczyńskiego. Polonista próbuje wrócić piłkę w pole karne gości, ale bezskutecznie. Tylko aut.

55'

Ożywili się kibice, gdy Hołota gnał skrzydłem. Dośrodkowanie po ziemi skończyło jednak pod nogami obrońców, którzy wyprowadzili kontrę. Strzału, już w polu karnym Polonii, spróbował Żewłakow, ale Przyrowski broni pewnie.

53'

Korzym pada w polu karnym po ładnym rajdzie. Siejewicz nerwowo gwiżdże i pokazuje na rzut wolny dla Polonii. Chyba posądzał napastnika Korony o symulowanie.

52'

Drugi ze zmienników - Tomasz Hołota - wraca po urazie. Zobaczymy, jak będzie sobie radził młody Polonista.

50'

Marcin Żewłakow, jeszcze za czasów gry w GKSie Bełchatów, lubował się w strzelaniu goli Legii. Czy w Koronie przeniesie tą passę na inny, warszawski zespół?

46'

Z kolei w Koronie Lecha zastępuje Żewłakow.

46'

Zmiany w obydwu zespołach. Cotre zmienia w Polonii Hołota.

46'

Hubert Siejewicz rozpoczyna drugą połowę spotkania. Miejmy nadzieję, że będzie ciekawsza od pierwszej.

18:00

Piłkarze wracają już na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

17:57

W naszym plebiscycie na najlepszego piłkarza dzisiejszego meczu prowadzi Paweł Wszołek. Nie mogę się zgodzić z tym wynikiem. Osobiście uważam, że patrząc na jego poprzednie mecze, to dzisiaj reprezentant Polski wygląda naprawdę blado. Na dodatek większość akcji idzie dzisiaj przez Brzyskiego, a nie Wszołka.

17:55

W przerwie na Polonii konkurs rzutów karnych z udziałem kibiców (głównie dzieci). Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy meczu - miejmy nadzieję obfitującą w gole.

17:50

Korona może być połowicznie zadowolona z obecnego wyniku. Widowisko nie jest porywające, bramki nie padają, ale goście przynajmniej mają jak na razie jeden punkt i są bliscy przedłużenia swojej niesamowitej passy przy Konwiktorskiej. Polonia... przez piłkarzy Stokowca przemawia dzisiaj wielka niemoc. Czarne Koszule nie mają zwyczajnie pomysłu na obronę przeciwnika, który jest dzisiaj bardzo dobrze dysponowany w tej formacji.

45'

Siejewicz nie dolicza ani minuty do pierwszej odsłony. Wynik - 0:0.

44'

Pierwsza od dłuższego czasu ciekawa akcja w tym meczu. Rzut wolny dla Polonii egzekwuje Brzyski. Dośrodkowanie w pole karne, tam chaos i piłka pod nogami Piątka, który próbuje technicznego strzału. Jednak nic z tego.

44'

Na pierwszą połowę spuściłem wzrok z sektora gości, ale Kielczanie właśnie mi o sobie przypomnieli. Nie wiem skąd wzięli się kibice Korony, ale jest ich już całkiem sporo.

40'

Przy Konwiktorskiej zaczyna lekko padać. To nie wróży nic dobrego dla tego, i tak średniego, widowiska.

38'

Ależ babol Przyrowskiego! Nie popisał się także Kokoszka, który podał swojemu bramkarzowi wyjątkowo niewygodną piłkę. Przyrowski wykopał ją pod nogi Lecha, który jednak nie wykorzystał okazji.

36'

Gospodarze mają problemy z przełamaniem szczelnej defensywy Korony. Ojrzyński dobrze ustawił swój zespół. Czarne Koszule i ich siła ofensywna jest dzisiaj mało kreatywna.

34'

Todorovski fauluje Stano i mamy pierwszą kartkę w tym meczu.

33'

Akcja Czarnych Koszul. Prędkości nabiera Pazio, zagrywa do Brzyskiego, ten do Cotry, ale tylko rzut rożny, który już wykonany bardzo kiepsko.

32'

Niewidoczny jest jak na razie młody gwiazdor Polonistów - Paweł Wszołek. Reprezentant Polski rzadko ma okazję wykazać się jakimś bardziej finezyjnym zagraniem.

30'

Todorovski crossowym podaniem starał się dograć do Teodorczyka, ale ten źle przyjął piłkę i Korona znów przy futbolówce.

28'

Korzym przed najlepszą szansą w tym meczu! Minął Cotre, ściął w pole karne, uderzył mocno, ale prosto w Przyrowskiego! Kontra Polonii, Teodorczyk w podobnej sytuacji, ale jego strzał leci wysoko nad bramką.

25'

Janota z dystansu! Ładne uderzenie Kielczanina, ale Przyrowski wyciąga się jak struna i broni to!

22'

Wcześniej kontrowersyjna akcja w polu karnym Polonii. Korzym próbuje dojść do piłki, którą wrzucił mu Jovanović, ale Przyrowski ściąga go na ziemię. Siejewicz wskazuje jednak na wolny dla gospodarzy.

21'

Nie zwalniają Czarne Koszule. Strzału spróbował Teodorczyk, ale piłka mija bramkę i wychodzi na aut!

19'

Odpowiedź Polonii! Rajd Dwaliszwilliego, Gruzin ścina do środka pola karnego, ale dobrze blokuje go Kiercz.

16'

Ależ teraz zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Przyrowski wypuszcza piłkę z ręki, ale Korzym fauluje. Siejewicz gwiżdże wolny dla Polonii.

16'

Z rzutu rożnego na aut, ale wciąż przy piłce Korona.

15'

Korona nie chce wyjść z pola karnego Polonii. Janota próbuje strzału, ale piłka odbija się od obrońców Czarnych Koszul. Rzut rożny.

14'

Golański znowu w akcji ofensywnej. Drybling powstrzymuje jednak Cotra.

12'

Rzut wolny dla Polonii. Z ponad trzydziestu metrów huknął Brzyski! Broni Małkowski.

11'

Na razie przeważa Korona. Goście częściej są przy piłce, a wszelkie próby kontry ze strony gospodarzy kończą się na linii pomocy. Strzału Jovanović, ale bez zagrożenia dla bramki Przyrowskiego.

9'

Sobolewski z wolnego w siatkę... ale za bramka. Spotkało się to z aprobatą kibiców Polonii.

8'

Janota pada na murawę, Siejewicz dyktuje wolny. Groźna pozycja. Korona przed szansą,

7'

Golański w akcji ofensywnej. Dośrodkowanie wybite przez Kokoszkę, złapał to jednak Lech. Obrońcy radzą sobie z pomocnikiem Korony. Rożny.

5'

Internet na Polonii nieco szwankuje, stąd dwie warte odnotowania akcje w jednym wpisie. Najpierw strzał Korzyma z daleka, ale bardzo niecelny. Później kontra Polonii zatrzymana przez stoperów Korony.

2'

Pierwszy gwizdek Siejewicza. Obalony na murawę Pazio.

1'

Wściekle zaczęli Kielczanie, nie dają rozegrać piłki Polonistom.

1'

Piłkarze ustawieni, Hubert Siejewicz gotowy! Zaczynamy mecz pomiędzy Polonią a Koroną!

16:57

Zawodnicy Czarnych Koszul i Korony wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy właściwą część relacji!

16:57

Porównując murawę na PGE Arenie i na Konwiktorskiej dzisiaj jestem w szoku. Ogromny stadion zbudowany na potrzeby Euro, a piłkarze muszą biegać po kartoflisku. Pod tym względem Konwiktorska dzisiaj zawstydza Gdańsk.

16:51

Piłkarze zeszli już do szatni, przebierają się w trykoty meczowe i będą się przygotowywać do wyjścia na murawę. Do meczu niecałe 10 minut.

16:47

Trybuna ultrasów na warszawskiej Polonii powoli się zapełnia. Kibiców przybywa coraz więcej. Z kolei u gości... mogę tylko powiedzieć "na zachodzie bez zmian". Mizernie wygląda sektor Kielczan.

16:45

Kapitanem Polonii jest oczywiście Łukasz Piątek, a Korony Kielce Tomasz Lisowski.

16:44

Do meczu coraz bliżej, więc podam jeszcze aktualne pozycję w tabeli obydwu zespołów. Polonia zajmuje obecnie miejsce czwarte z 17 punktami. Korona jest trzynasta z 11 punktami.

16:41

Goście to prawdziwi "łowcy kartek". W obecnym sezonie złapali ich już 20 (żółtych) i 3 (czerwone). Siejewicz raczej nie stroni od pokazywania kartoników, chociaż uchodzi za arbitra, który daje zawodnikom pograć.

16:38

Jak już pewnie zauważyliście, sędzią dzisiejszego meczu będzie Hubert Siejewicz z Białegostoku. W tym sezonie nie miał jeszcze okazji gwizdać spotkań Polonistów.

16:34

Kibiców gości jest tak mało, że włodarze Polonii poskąpili im nawet Toi toi, które są tylko trzy. Z tego, co widzę, to korzystają z nich głównie stewardzi.

16:33

Jeśli ktoś nie zapoznał się jeszcze z zapowiedzią dzisiejszego meczu, to może to zrobić teraz. Do meczu niecałe pół godziny.

16:31

Inny warszawski zespół, Legia, pokonał dzisiaj w Gdańsku Lechię i umocnił się na fotelu lidera ekstraklasy. Tym bardziej Czarne Koszule, jeśli nie chcą żeby Wojskowi odskoczyli im za daleko, powinni dzisiaj wygrać. Przypominamy, że gospodarze na Konwiktorskiej jeszcze z Koroną nie zgarnęli trzech punktów.

16:28

W zespole z Kielc raczej bez niespodziewanych zmian. Kontuzjowani są Vuković i Kuzera, ich nie ma dzisiaj w Warszawie. Poza tym, Leszek Ojrzyński postawił na Krzysztofa Kiercza, jako partnera dla Pavola Stano w środku obrony.

16:27

Trener Stokowiec nie zdecydował się jednak na postawienie w bramce Mariusza Pawełka. Golkiper miał być gotowy na dzisiejsze spotkanie, ale menedżer postawił na Przyrowskiego.

16:26

Korona i Polonia zaczęły już rozgrzewkę. Pogoda, jak na jesienno-zimowy wieczór dopisuje. Temperatura, jak najbardziej do przetrzymania przez 90. minut.

16:24

Ludzi na stadionie jak na lekarstwo. Kamienna na razie cala pusta, poza nielicznymi kibicami. Sektor gości... chyba niecałe 10 osób. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta ulegnie poprawie.

16:23

Składy obydwu drużyn możecie zobaczyć w panelu po lewej stronie. Ławki rezerwowych przedstawiamy poniżej:

Polonia: Pawełek, Szymanek, Injac, Michalski, Gołębiewski, Hołota, Isidoro

Korona: Szlakotin, Kijanskas, Malarczyk, Foszmańczyk, Sierpina, Żewłakow, Zieliński

16:21

Do rozpoczęcia meczu pomiędzy Polonią Warszawa a Koroną Kielce pozostała niecała godzina. Ze stadionu przy Konwiktorskiej 6 wita Was - Marek Koktysz.