Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 3
Ruch ChorzówRuch Chorzów
15:26

Tak jak wspominałem w przerwie Ruch przed tym spotkaniem 87 % bramek zdobywał w drugiej połowie. Nie inaczej było tym razem. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan. Tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

93'

Koniec spotkania. Ruch pokonuje Piasta Gliwice 3:1.

90'

Bohater meczu - Grzegorz Kuświk faulował Matrasa. Do piłki podszedł Izvolt, ale niecelnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego.

90'

Polak odebrał piłkę Lewczukowi tuż przed polem karnym, tym samym przerywając groźny atak gości.

90'

Ruben po radzie zdołał tylko wywalczyć rzut rożny.

87'

Izvolt dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Ruchu wybili piłkę - rzut rożny dla gliwiczan.

86'

Starzyński faulował Izvolta

83'

Docekal pojawił się w miejsce Klepczyńskiego.

83'

Cicman zastępuje Podgórskiego.

82'

GOOOOL! KUŚWIK PODWYŻSZA PROWADZENIE ŚWIETNYM STRZAŁEM TUŻ PRZY SŁUPKU, PO DOŚRODKOWANIU SMEKTAŁY Z PRAWEJ STRONY.

80'

Podgórski mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Peskovićem, ale świetnie Słowak wyszedł z bramki.

78'

Starzyński zastępuje Jankowskiego.

78'

Izvolt uderzał z rzutu wolnego z 20 metrów i piłka poszybowała kilka metrów nad bramką Perdijića.

77'

Tym razem świetna wymiana podań w polu karnym między Kędziorą i Rubenem, ale ostatnie podanie Hiszpana zostało zablokowane.

73'

Bardzo dobre dośrodkowanie w wykonaniu Izvolta, ale niepilnowany Kędziora w polu karnym nie zdołał "przeciąć" to podanie.

70'

Strzał z dystansu oddał Izvolt ale trafił wprost w bramkarza.

70'

Podgórski dośrodkował najpierw z rzutu wolnego, po chwili z rzutu rożnego i w obu sytuacjach piłka nie trafiła do żadnego z jego partnerów.

68'

Djokić fauluje Mido w środku pola.

66'

Podręcznikowy kontratak w wykonaniu Kędziory i Jurado, ostatecznie strzał Hiszpana trafia w głowę Lewczuka.

65'

Dośrodkował Sultes z rzutu rożnego, ale Trela wybił piłkę poza pole karne.

65'

Mido blokuje dośrodkowanie Panki i będzie rzut rożny dla gości.

64'

Dośrodkowanie Lazdinsa - strzał z woleja Podgórskiego i tradycyjnie piłka trafia w bandy reklamowe.

14:52

Kibice gości bez koszulek

62'

Jurado zastępuje Zganiacza.

60'

Zganiacz uderzał z 16 metrów i po raz kolejny obok bramki - zawodnicy Piasta Gliwice niecelnymi strzałami nawet nie dają sobie szansy trafić do bramki.

58'

GOOOOOOL! Pavel Sultes trafia na 2:1 z najbliższej odległości, po dośrodkowaniu Kuświka.

14:46

56'

Smektałą uderzał z 17 metrów, ale był to zbyt słaby strzał, by zaskoczyć Trelę.

55'

Na płaski strzał z 20 metrów zdecydował się Podgórski, ale zabrakło dosłownie kilkadziesiąt centymetrów by piłka trafiła do bramki.

54'

Podgórski zamiast dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego podał wprost do jednego z zawodników Ruchu, po czym Kuświk przeprowadził kontratak, ale nie poradził sobie z trójką zawodników Piasta i stracił piłkę w środku pola.

52'

Lewczuk ukarany żółtą kartką za faul.

49'

Mogło być już 3:1 w ciągu minuty, ale Kuświk za pierwszym razem trafił w bramkarza, za drugim razem zdobył bramkę ze spalonego.

48'

GOOOL! KUŚWIK DOPROWADZIŁ DO REMISU PO DOŚRODKOWANIU SMEKTAŁY. OBROŃCY PIASTA WYRAŹNIE "ZASPALI".

46'

Zaczynamy drugą połowę!

14:26

Pesymistycznie kibiców Piasta może nastrajać fakt, że Ruchu w drugiej połowie strzelił aż 87 % bramek. Do tej pory "Niebiescy" do przerwy trafiali zaledwie raz. Czyli można by powiedzieć, że goście dopiero zaczynają spotkanie...

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast póki co wygrywa 1:0, ale z powodu czerwonej kartki Cuerdy druga połowa nie będzie zbyt łatwa dla zawodników Marcina Brosza.

45'

Z rzutu rożnego dośrodkował Podgórski, piłka tylko otarła się od głowy Klepczyńskiego, po czym ostatecznie trafiła do Izvolta, który próbując uderzyć z dystansu nie trafił czysto w piłkę.

45'

Nieporozumienie wśród sędziów. Liniowy wskazała aut dla gości, po chwili Tomasz Musiał wyciągnął rękę w drugą stronę i pokazał, że to on tutaj jest najważniejszy.

41'

Matras był bliski pokonania własnego bramkarza, ale kapitalną interwencją popisał się Trela. Mógł jeszcze dobijać Jankowski, ale zamiast myśleć o piłce złapał się za głowę i nie zdążył szybko zareagować.

40'

Do piłki podszedł Podgórski - dośrodkował tuż przed bramkę Perdijića, ale golkiper gości skutecznie piąstkował piłkę. Do piłki doszedł Zganiacz ale jego strzał został zablokowany.

40'

Izvolt traci piłkę przy narożniku pola karnego, ale wywalczył rzut rożny.

38'

Matras uderzył głową, ale po raz kolejny brakowało celności.

37'

Szyndrowski faulem taktycznym na Podgórskim zatrzymuje groźną kontrę gospodarzy.

34'

Trela wyszedł wysoko przed bramkę i wybiciem piłki w trybuny przerwał akcję Ruchu.

33'

Na spalonym był Kuświk.

30'

Po dwóch kwadransach Piast gra zdecydowanie lepiej, ale w dziesiątkę będzie im się trudno grało przez pozostałe 60 minut.

29'

Fernando Cuerda otrzymują drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko.

27'

Kędziora wycofał piłkę do Zganiacza, ale strzał pomocnika Piasta minął poprzeczkę o kilka metrów.

13:59

26'

Jankowski uderzał z dystansu - ale niecelnie.

25'

Z lewej strony dośrodkował Lewczuk, ale brakowało celności i piłka minęła linię końcową boiska.

24'

Cuerda fauluje Lewczuka i otrzymuje żółtą kartkę.

23'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego było jednak niecelne.

22'

Kędziorze nie udało się minąć Djokića, ale wywalczył rzut rożny.

21'

Sultes zastępuje kolejnego kontuzjowanego zawodnika Ruchu - Marka Zieńczuka.

20'

Strzelec bramki ukarany za zdjęcie koszulki.

19'

GOOOOOOOOOOOOL! MATEJ IZVOLT STRZAŁEM Z 13 METRÓW POKONUJE PERDIJIĆA TECHNICZNYM UDERZENIEM PRZY SŁUPKU!!!

17'

Wychowanek Lechii Gdańsk może kontynuować grę.

16'

Tym razem kontuzjowany jest Zieńczuk.

15'

Po dośrodkowaniu Izvolta bardzo dobrą okazję miał Zganiacz, ale nieczysto złożył się do tego strzału i piłka minęła lewy słupek.

14'

Marcin Malinowski zastępuje kontuzjowanego Strakę.

13'

Zganiacz uderzał z dystansu, ale ponownie niecelnie.

12'

Matras z ostrego kąta próbował zaskoczyć Perdijića strzałem przy słupku, ale uderzył zbyt słabo.

11'

Podopiecznym Jacka Zielińskiego gra w dziesiątkę nie służy - dominacja Piasta rośnie z minuty na minutę.

10'

Wciąż Straka jest opatrywany przy linii bocznej. Na rozgrzewkę wyszedł z tego powodu Malinowski.

9'

Straka zwija się z bólu przy linii bocznej.

8'

Spore zamieszanie w polu karnym. Ostatecznie Izvolt dośrodkował ale wprost na głowę jednego z obrońców gości.

7'

Matras przerwał akcję gości, ale prostopadłe podanie do Kędziory było niecelne.

6'

Pierwsze minuty z lekkim wskazaniem na gospodarzy.

5'

Djokić dwukrotnie zatrzymał akcję po czym został sfaulowany.

4'

Mido uderzył mocno z ostrego kąta ale zdecydowanie gorzej było z celnością. Od bramki rozpocznie Pesković.

4'

Kędziora faulowany w środku pola.

3'

Kuświk bliski strzelenia bramki, ale został zablokowany przez Polaka.

2'

Ciekawie zapowiadała się akcja Piasta, ale dośrodkowanie Mido nie trafiło do Kędziory.

1'

Tomasz Musiał zagwizdał po raz pierwszy.

13:30

Najlepszy strzelec Piasta Gliwice Wojciech Kędziora będzie miał dzisiaj okazję zdobyć 5. bramkę i dołączyć do Arkadiusza Piecha - najskuteczniejszego zawodnika gości, który ma właśnie tyle bramek na koncie i dzisiaj z powodu kontuzji nie poprawi dorobku.

13:21

Jeśli chodzi o poprzednią kolejkę to także dla Ruchu okazała się ona szczęśliwsza - 0:0 w Wielkich Derbach Śląska z rozpędzonym Górnikiem jest zdecydowanie dobrym wynikiem. Piast z kolei po raz kolejny dobrze zaczął i fatalnie skończył. Mimo dwubramkowego prowadzenia z Legią w Warszawie przegrali ostatecznie 3:2.

13:14

Sektor gości,którzy indywidualnie kupowali bilety zaczyna się zapełniać:

13:14

Rezerwowi Ruch: Matko Perdijić, Marcin Malinowski, Marcin Kikut, Filip Starzyński, Piotr Stawarczyk, Pavel Sultes, Kamil Włodyka

13:13

Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Jan Buryan, Pavol Cicman, Tomasz Bzdęga, Tomas Docekal, Ruben Jurado, Paweł Oleksy

13:13

Zwracając uwagę na formę obu zespołów - zdecydowanym faworytem do zwycięstwa okazują się goście z Chorzowa. Ostatnie siedem spotkań "Niebieskich" to cztery zwycięstwa, dwa remisy i zaledwie jedna porażka z Polonią Warszawa. Gliwiczanie w pięciu meczach pokonali tylko Wisłę Kraków.