Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
92'

Koniec spotkania. Górnik wygrywa 2:0 i nadal jest niepokonany w T-mobile Ekstraklasie.

92'

Zachara dogrywał do nadbiegającego Milika, ale dobrą interwencją popisał się Stachowiak.

90'

Do drugiej części spotkania sędzia doliczył dwie minuty.

90'

Prawą stroną przedzierał się Milik, ale ponownie wypuścił sobie piłkę za daleko i ją stracił.

88'

Z lewej strony uciekał Olkowski, który wypuścił sobie za daleko piłkę i od bramki rozpocznie Stachowiak.

87'

Z prawej strony dośrodkowywał piłkę Wróbel. A na bramkę uderzył Sawala. Skorupski wypuścił piłkę z rąk, ale po chwili ponownie ją złapał.

85'

Zbyt długo na uderzenie zwlekał Bębenek. Tracąc piłkę usłyszał wiele niemiłych słów skierowanych z trybun stadionu Górnika Zabrze.

83'

Dobre zawody rozgrywa w dniu dzisiejszym Tomasz Wróbel, który po raz kolejny uderzył w polu karnym na bramkę Skorupskiego, ale piłka minęła słupek.

83'

Olkowski dośrodkowywał z prawej strony w kierunku Zachary. Ale piłkę złapał Stachowiak.

82'

Przybylski dograł piłkę w pole karne do Milika. Ale napastnik Górnika się poślizgnął i stracił piłkę.

81'

Zmiana także w zespole Górnika. Michał Bębenek w miejsce Nakoulmy.

80'

Zmiana w drużynie gości. Raula Gonzaleza zastąpił Mikołaj Grzelak.

79'

W pole karne przedarł się Wróbel i uderzył na bramkę. Dobrą interwencją popisał się jednak Skorupski.

77'

Z prawej strony przedzierał się Zachara i starał się podawać w pole karne. Niestety żaden z kolegów z drużyny nie doszedł do podania.

75'

Zza pola karnego uderzał Zachara, piłkę odbił przed siebie Stachowiak, ale żaden z zawodników Górnika nie zdążył dobijać.

73'

Zmiana także w GKS. Stulin w miejsce Piekarskiego

72'

W Górniku Zabrze kolejna zmiana. Matusz Zachara zastąpi na boisku Aleksandra Kwieka.

69'

Wróbel przebiegł około pięćdziesiąt metrów i podał na prawą stronę do Szmatiuka. Obrońca Bełchatowian dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie był Wacławczyk. Ale piłkę z głowy zdjął mu jeden z obrońców Górnika.

66'

Z prawej strony sfaulowany został Wacławczyk. Piłkę dośrodkował Wróbel, do podania doszedł Baran i uderzył na bramkę. Niepewną interwencją popisał się Skorupski, ale sędzia uznał że był spalony.

64'

Pierwsza zmiana w Górniku Zabrze, Seweryna Gancarczyka zastąpił Konrad Nowak.

63'

Mączyński podał piłkę na prawą stronę, a tam w pole karne dośrodkował ją Olkowski. Bliski uderzenia był Nakoulma, ale dobrą interwencją popisał się Basta.

61'

Prawą stroną boiska podążył Nakoulma, który zgrał piłkę do Kwieka, pomocnik Górnika wystawił ją Milikowi, ale on niecelnie uderzył na bramkę.

58'

Jedna z nielicznych akcji Bełchatowa. Sawala zgrał piłkę na prawą stronę do Madeja, były zawodnik Śląska dośrodkował piłkę w pole karne, ale nie przyniosło to zagrożenia pod bramką Łukasza Skorupskiego.

57'

Bramkę oczywiście Kwiek, a w kolejnej akcji znowu było blisko. Najpierw Nakoulma wypuścił sobie piłkę, pognał za nią i zagrał do Milika, który szybko odegrał mu z powrotem, ale zdążyli wybić obrońcy. Piłkę udało się jednak wrzucić z prawego skrzydła i Milik zdołał oddać strzał głową, ale nie trafił w bramkę.

56'

Milik poszedł do końcowej liniii, zagrał wzdłuż bramki i piłkę wpakował do bramki Kiwek!

55'

Bemben przejął piłkę i dośrodkowywał w kierunku Nakoulmy, ale piłkę złapał Stachowiak. Lepszym wyjściem w tej sytuacji było by podanie do Milika.

53'

Wacławczyk podawał na lewą stronę do Wróbla, jednak uczynił to niezbyt dokładnie i Bełchatowianie stracili piłkę.

52'

Na boisku leżał przez chwilę Basta, który został uderzony z piłki w brzuch, przez Gancarczyka.

51'

Żółta kartka dla Mączyńskiego, który zagrał piłkę ręką, aby zatrzymać kontratak Bełchatowa.

50'

Nakoulma wyszedł na dobrą pozycję, ale w ostatniej chwili spod nóg na rzut rożny piłkę wybił mu Sawala.

50'

Lewą nogą zza pola karnego uderzał Wróbel. Strzał był niecelny, ale należy pochwalić za decyzję.

47'

Górnik Zabrze - GKS BełchatówGórnik Zabrze - GKS Bełchatów

47'

Już od początku wznowienia spotkania, w ataku są piłkarze Górnika Zabrze. Na bramkę chciał uderzać Kwiek, ale nie dopuścili do tego defensorzy Bełchatowa.

46'

Czas rozpocząć drugą połowę spotkania, w której miejmy nadzieję, zobaczymy kolejne bramki.

18:54

Górnik objął bardzo szybko prowadzenie i dążył do zdobycia kolejnej bramki. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Nakoulma, który minął Stachowiaka, ale w ostatniej chwili reprezentant Burkina Faso poślizgnął się i nie umieścił piłki w bramce. W drugiej połowie piłkarzom gospodarzy powinno grać się jeszcze łatwiej, ponieważ dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną otrzymał Maciej Wilusz.

45'

Bez doliczania ani minuty sędzia Marcin Borski kończy pierwszą połowę.

45'

Faulowany był Olkowski, piłkę przejął jednak Mączyński i uderzył na bramkę która minęła poprzeczkę.

44'

Przybylski do Milika, napastnik Górnika za późno ruszył po piłki, którą przejął jeden z obrońców Bełchatowa.

43'

Kolejna dogodna akcja Górnika! Nakolma wbiegł w pole karne, minął bramkarza, dośrodkował, Milik zgrał do Kwieka, ale za mocno. Akcję zdołał zamknąć jednak Nakoulma, który z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę!

41'

Nakoulma poszedł prawym skrzydłem, ale bardzo niecelnie, za plecy podał do Olkowskiego i piłka wyszła na aut.

39'

Raul Gonzalez przejął piłkę i przebiegł z nią kilka metrów po czym uderzył na bramkę, strzał zawodnika Bełchatowa był jednak bardzo niecelny

38'

Coś nie tak ma z butami Prejuce Nakoulma! Wyszedł dobrze sam na sam, minął Stachowiaka i kiedy miał uderzać bądź dośrodkowywać z ostrego kąta, znowu się pośliznął. Któryś już raz dzisiaj!

37'

Niepewnie po raz kolejny piłkę łapie Stachowiak, ale nikt nie wykorzystał jego błędu.

36'

Kwiek wrzucił piłkę na lewą stronę do Milika, ale podanie zostało przejęte przez jednego z obrońców Bełchatowa.

34'

Tomasz Wróbel podał piłkę do Wacławczyka, jednak zawodnik Bełchatowa sfaulował Bembna i swój kolejny atak rozpoczął Górnik Zabrze.

33'

W polu karnym padł Wacławczyk i domagał się karnego, ale sędzia nakazał grać dalej.

32'

Nakoulma podał do Kwieka. A rozgrywający z Górnika zdecydował się na uderzenie. Było ono jednak niecelne.

30'

Druga żółta i czerwona kartka dla Wilusza za faul na Nakoulmie szarżującym prawym skrzydłem.

29'

Kwiek posłał szybką piłkę na prawą stronę do Nakoulmy, pomocnik Górnika dośrodkował piłkę na piąty metr, ale żaden z zawodników nie doszedł do podania.

28'

Długa piłka do przodu do Milika, ten opanował ją w narożniku boiska, odegrał przed pole karne do Przybylskiego, który chciał rozegrać piłkę z Nakoulmą, ale ten ładnie, choć niecelnie odgrywał w pole karne.

27'

Jeden z nielicznych ataków GKS Bełchatów zakończył się na szczelnej obronie Górnika.

26'

Łukasza Madeja sfaulował Bemben, jednak sędzia Marcin Borski nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

25'

Błąd popełnił Stachowiak, który wypuścił piłkę z rąk, ale nie miał jej kto dobijać.

25'

Wrzutka w pole karne GKS, przedłużył piłkę Szeweluchin, ale wybili ją obrońcy.

24'

Bęben podał daleką piłkę do nadbiegającego Nakoulmy, piłkę na aut wybił jeden z obrońców gości.

22'

Żółta kartka dla Wilusza, który mocno zaatakował Pawła Olkowskiego.

20'

Na uderzenie z daleka zdecydował się Mączyński, nie było ono jednak zbyt mocne i pewnie piłkę złapał Stachowiak.

18'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Aleksander Kwiek, ponownie do piłki wyskoczył Przybylski, jednak jego uderzenie minęło bramkę Stachowiaka.

17'

Wrzutka z rzutu rożnego, piąstkował Stachowiak, piłka wróciła do wykonawcy, który tym razem zagrał przed pole karne do Olkowskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału.

17'

Z rzutu wolnego na bramkę uderzał Bemben. Dobrą interwencją popisał się Stachowiak i wybił piłkę na rzut rożny.

16'

Długa piłką przed pole karne do Nakoulmy, ten wyprzedził obrońców, ale piłkę zdążył zgarnąć Stachowiak.

15'

Z prawej strony Olkowski podał do Bembena, prawy obrońca Górnika dośrodkował w pole karne, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do podania.

14'

Próbował atakować prawą stroną Nakoulma, jednak tym razem pośliznął się i stracił piłkę...

12'

Krótko rozegrany rzut rożny. Dośrodkował w pole karne Gancarczyk, a Przybylski głową umieścił piłkę w siatce!

12'

Gooooool! Przybylski!

11'

Ależ akcja Nakoulmy! Minął kilku rywali w polu karnym i huknął po krótkim słupku, jednak na rzut rożny sparował Stachowiak! Górnik w natarciu!

10'

Daleką piłkę od Łukasza Skorupskiego przejął Arkadiusz Milik i zdecydował się na uderzenie. Dobijać się starał Aleksander Kwiek, jednak nie trafił do bramki.

8'

Oleksandr Szeweluchin posłał daleką piłkę do Arkadiusza Milika, który znalazł się z lewej strony. Ale jeden z defensorów wybił ją poza boisko.

7'

Madej zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale raczej anemiczne, piłka przeszła obok bramki.

6'

Olkowski starał się zagrać na lewą stronę do Gancarczyka. Uczynił to jednak zbyt mocno, i lewy obrońca Górnika nie doszedł do piłki.

4'

Z lewej strony próbował się przedrzeć Tomasz Wróbel, ale dobrą interwencja popisał się jeden z obrońców Zabrzan.

3'

Lewą stroną próbował atakować Madej, ale nie utrzymał piłki w boisku i z autu zaczął Górnik

2'

Z lewej strony wybiegł Arkadiusz Milik i znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Bełchatowian. W ostatniej chwili piłkę wybił jednak Szmatiuk.

1'

Przed meczem była minuta ciszy dla ŚP "Benka" i "Banana", zmarłych niedawno kibiców Górnika. Kibice za stadionem odpalili w tym momencie race: Kibice Górnika odpalili race ku pamięci "Benka" i "Banana"

1'

Rozpoczynamy pierwszą część spotkania!

17:58

Oba zespoły są już na murawie, następuje tradycyjne przywitanie. GKS Bełchatów w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, Górnik tradycyjnie na biało.

17:54

Skład Górnika właśnie został wykrzyczany przez kibiców, których na trybunach jest już niemal komplet. Ciekawy, czy komplety na meczach z takimi rywalami jak GKS Bełchatów będą notowane w Zabrzu także kiedy stadion zostanie w pełni oddany do użytku. Na razie jest to około 3000 fanów.

17:48

Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Podleśny, Witasik, Grzelak, Giel, Stulin, Bartosiak

17:47

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, Nowak, Zachara, Iwan, Łuczak

17:45

Dzisiaj mamy Dzień Zaduszny, kibice Górnika wykorzystali tę okazję by oddać hołd zmarłym fanom zabrzańskiego klubu: Kibice Górnika upamiętnili zmarłych fanówKibice Górnika upamiętnili zmarłych fanówKibice Górnika upamiętnili zmarłych fanów

17:44

W porównaniu do Wielkich Derbów Śląska w osiemnastce Górnika Zabrze nastąpiła jedna zmiana, Marcina Wodeckiego, zastąpił Wojciech Łuczak.

17:40

W składzie GKS-u Bełchatów zabraknie Kamila Kosowskiego, Mate Lacica i Łukasza Budziłka, którzy po ostatniej porażce z Polonią Warszawa 0:5, zostali przesunięci do drużyny Młodej Ekstraklasy.

17:37

Trwają rozgrzewki obu zespołów: Rozgrzewka Górnik - GKS B.Rozgrzewka Górnik - GKS B.