Niedziela, 19 sierpnia 2012, godz. 14:30
Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
96'

Robert Małek gwiżdże po raz ostatni. Nie było sensacji. Wisła Kraków, z problemami, bo z problemami, ale wyszarpała zwycięstwo nad czternastą drużyną ubiegłego sezonu. Dziękujemy za uwagę.

94'

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie w wykonaniu Quioto.

92'

Genkow

92'

GOOOOOOOOL !!!! Dobre zagranie Melikssona z rzutu wolnego, błąd obrońców Bełchatowa i Cwetan Genkow pięknym wolejem pokonuje bramkarza bełchatowian.

90'

Aż pięć minut dolicza Robert Małek.

90'

Giel zastępuje Barana.

89'

Wrzutka Meliksona i pewnie wyłapuje ją Stachowiak.

86'

Boguski pojawia się za Gargułę.

85'

Sobolewski szukał szczęścia z dystansu - bez rezultatu.

84'

Od kilku chwil na boisku niewiele się nic ciekawego. Piłkarze Bełchatowa są już zmęczeni. Często łapią ich skurcze. Wisła z kolei od kilku chwil nie wyprowadziła żadnej, dobrej akcji ofensywnej. Remis z pewnością nie jest dla niej satysfakcjonujący.

83'

Buzała kopnął łapiącego piłkę Pareikę. Zasłużona kartka.

79'

Meliksson ostro starł się ze Stachowiakiem. W tej chwili jest opatrywany przez medyków.

77'

Pareiko niezbyt pewnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Maka. Nic z tego nie będzie.

76'

Quioto szukał w polu karnym Genkowa. Niezbyt mu to wyszło.

73'

Genkow zagrywa w polu karnym. Szmatiuk odbija piłkę ręką. Wiślacy domagają rzutu karnego, ale sędzia uznał to zachowanie za przypadkowe.

72'

Sobolewski w miejsce Wilka.

72'

Świetnie dośrodkowanie w pole karne do Genkowa. Gracz Wisły natychmiast główkuje, ale ponad poprzeczką.

71'

Gonzalez ogląda żółty kartonik.

70'

Bunoza świetnie przerywa podanie do Buzały.

68'

Sędzia przerywa spotkanie. Chwila na uzupełnienie płynów.

67'

Ładna, zespołowa akcja Wisły. Meliksson w polu karnym miał przed sobą Stachowiaka, ale ten drugi okazał się szbszy.

64'

Bełchatów rozgrywał kombinacyjną akcję w obrębie pola karnego Wisły. Buzała odgrywał do Wróbla, ale z interwencją zdążył stoper krakowian.

62'

Ledwo wszedł i już mógł zostać bohaterem. Dogranie Melikssona z lewej strony otrzymła na 7.metrze Quioto i bez zastanowienia huknął w kierunku bramki. Niestety trochę się nie przyłożył i Stachowiak zdołał uratować drużynę.

61'

Sikorski opuszcza murawę. W jego miejsce pojawia się obiecujący Quioto.

58'

Bełchatów nie ustępuje, a świetnie poczyna sobie Mak. Przed chwilą przedryblował dwóch defensorów i strzelił z pola karnego. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale ostatecznie odbiła się od niej i wyszła za linię końcową.

55'

Wróble uderzył z boku spoza szesnastki. Kozłująca futbolówka mogła zaskoczyć Pareikę.

54'

Ostre wejście Głowackiego i w pełni zasłużona żółta kartka.

53'

Wisła mogła objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z wiślaków zagrał głową do Głowackiego, a ten w identyczny sposób próbował pokonać Stachowiaka. Bramkarz bełchatowian zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny.

51'

Wilusz ostro potraktowany przez Jaliensa. Groźnie to wyglądało, ale zawodnik gospodarzy wraca do gry. Przy okazji wywalczył rzut wolny.

49'

Rzut wolny dla Wisły Kraków. Słabe dośrodkowanie Garguły i jeszcze gorsza główka Genkowa. Z tego nie mogło wyniknąć żadne zagrożenie.

46'

Druga zmiana w ekipie GKS-u. Sawala zmienia Stulina.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Czy Wisła będzie w stanie wyjść na prowadzenie. A może to GKS sprawi wielką niespodziankę ?

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy przy Reymonta w meczu Wisła - GKS Bełchatów 1:1.

45'

Maor Melikson szarżował lewą stroną, ale został zatrzymany przez Stulina.

45'

Sędzia Robert Małek przedłużył I część spotkania o 3 minuty.

45'

Strzelał Daniel Sikorski. Chytrze to rozwiązali krakowianie. Napastnik Wisły oddał uderzenie bez rozbiegu, ale obok bramki strzeżonej przez Stachowiaka.

44'

Żółta kartaka dla Szmatiuka. Faulował około 20 metrów przed bramką. Będzie niebezpieczna sytuacja pod bramką Stachowiaka.

42'

Ostre starcie Genkowa i Barana. Groźnie to wyglądało żaden piłkarz nie odstawił nogi i teraz oboje leżą na murawie.

40'

Za Kosowskiego wchodzi Mateusz Mak. Kibice pożegnali brawami byłego Wiślaka.

37'

Na rozgrzewce już pojawił się Mateusz Mak zapewne za chwilę zastąpi doświadczonego skrzydłowego "Brunatnych".

36'

Zawodnik bełchatowian Kamil Wacławczyk ukarany żółtą kartką.

33'

Wzmaga się doping fanów Wisły Kraków. - "Hej Wisła gol!" - rozlega się przy Reymonta.

31'

Piłkarze "Białej Gwiazdy" po 30 minutach gry są przy piłce częściej od bełchatowian. W ostatnim kwadransie to oni osiągnęli optyczną przewagę.

28'

Maor Melikson miękko wrzucił piłkę w szesnastkę. Genkow znalazł się w dogodnej okazji, ale nie zdołał dojść do podania pomocnika Wiślaków.

25'

Tymczasem Alan Stulin ewidentnie faulował i powinien być kolejny rzut karny dla "Białej Gwiazdy"

24'

Iliev ukarany żółtą kartką przez sędziego spotkania. Zdaniem arbitra Serb symulował faul w polu karnym .

22'

Sędzia przerwał na chwilę mecz i zaprosił zawodników dzisiejszego meczu na chwilę przerwy. Piłkarze mogli uzupełnić płyny.

21'

Efektowna akcja Cezarego Wilka. Zawodnik Wisły minął obrońcę GKS-u, jednak chwilę później stracił futbolówkę w polu karnym. Mogło być naprawdę groźnie.

20'

Dośrodkowanie Kamila Kosowskiego w pole karne i niecelna główka Macieja Wilusza.

17'

Piłkarze GKSu Bełchatów jak na razie bez kompleksów walczą z bardziej utytułowanym rywalem. Na boisku "Białej Gwiazdy" ich gra sprawia bardzo solidne wrażenie.

14'

Cios za cios. Bełchatowianie próbują kontrować Białą Gwiazdę. Widać, że boki defensywy gospodarzy nie są dziś dobrze dysponowane, co wykorzystują pomocnicy trenera Kieresia

12'

Korner dla gospodarzy! Szaleje Melikson, który zwiódł obrońców GKS-y, ale znów na posterunku stał Stachowiak. Piłka minimalnie minęła słupek!

10'

Wisła się obudziła i teraz to ona stwarza groźne sytuacje! Bliski strzelenia drugiej bramki był Melikson! Jednak wspaniale broni Stachowiak

8'

GOOOOOOOOL!!! Karnego na bramkę zamienia Maor Melikson!

7'

Iliev mieszał w polu karnym GKS-u i został sfaulowany. Sędzia Małek dyktuje bez wahania "wapno"

7'

Znów na bramkę Pareiki strzelał Buzała, ale niecelnie

6'

Za daleka wrzutka jednak Kosy i Wisła przy piłce

5'

Kolejny korner dla bełchatowian i znów do piłki podchodzi Kosowski

4'

Poprzeczka!!! Ależ Wisła ma szczęście! Tomasz Wróbel przymierzył z 20. metrów i kilka centymetrów, a mielibyśmy dwu bramkowe prowadzenie gości!

2'

GOOOOOOOL!!! Kamil Kosowski dośrodkowywał z rzutu rożnego prosto na głowę Szmatiuka, który pokonał bezradnego Pareikę!

1'

Pierwszy atak GKS-u. Kamil Kosowski pogubił się jednak z Wacławczykiem ale goście mają rzut rożny

1'

Zaczynamy pierwszą odsłonę meczu! Od środka rozpoczynają goście z Bełchatowa!

14:28

Zawodnicy wychodzą na murawę za moment pierwszy gwizdek sędziego Roberta Małka!

14:19

Za moment maskotka klubowa Wisły- Smok Wawelski kopnie piłkę rozpoczynając tym samym nowy sezon 2012/2013!

14:14

Trybuny stadionu powoli zapełniają się. Jak zwykle licznie pojawili się najbardziej zagorzali fani Białej Gwiazdy. Reszta trybun świeci pustkami i widać, że frekwencja nie będzie porywać, choć miejmy nadzieję, że przybędzie więcej kibiców w to upalne niedzielne popołudnie

14:09

Skład GKS Bełchatów: Adam Stachowiak(b), Alan Stulin, Maciej Wilusz, Maciej Szmatiuk, Raul Gonzalez, Grzegorz Baran, Kamil Kosowski, Kamil Wacławczyk, Miroslav Bożok, Tomasz Wróbel, Paweł Buzała Ławka rezerwowych: Budziłek, Sawala, Mak, Basta, Grzelak, Giel, Wroński

14:06

Znamy już składy dzisiejszych "aktorów" tego piłkarskiego spektaklu! Skład Wisły: Pareiko(b), Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki, Gordon Bunoza Jan Fredriksen, Ivica Iliev, Łukasz Garguła, Cezary Wilk, Maor Melikson, Tsvetan Genkov, Daniel Sikorski. Ławka rezerwowych: Miśkiewicz, Sobolewski, Boguski, Kirm, Quioto, Czekaj, Lepiarz

14:03

Zawodnicy obydwu drużyn już wyszli na murawę, trwa rozgrzewka. Rozpoczęcie spotkania o 14:30

14:03

Przed chwilą Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków przekazało koszulkę Białej Gwiazdy ciężko choremu 5 letniemu Dawidowi. Ten piękny gest został gromko oklaskany przez całą widownię

13:59

Witamy Państwa serdecznie prosto ze stadionu przy Reymonta 22! Dziś inauguracja nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła w ramach 1. kolejki podejmować będzie GKS Bełchatów!