Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 2
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
22:32

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

22:31

Po tym meczu niestety dla sympatyków gliwickiego klubu zapowiada się długi i bardzo trudny sezon. Z kolei kibice Górnika mogą uznać to zwycięstwo za rekompensatę w związku z zamieszaniem związanym z miejscem rozgrywanych spotkań w sezonie 2012/2013.

22:26

Punktem zwrotnym dzisiejszego meczu była czerwona kartka dla Mateusza Matrasa, po czym spotkanie wymknęło się z pod prowizorycznej kontroli, bo tak należy nazwać prowadzenie Piasta. Już od pierwszych minut podopieczni Marcina Brosza mieli spore problemy nawet z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc już o składnych akcjach.

90'

Koniec meczu. Górnik Zabrze zasłużenie pokonuje Piasta Gliwice 2:1 i wraca do Zabrza z kompletem punktów.

90'

Dośrodkowanie Podgórskiego zablokowane.

90'

Łukasiewicz pojawia się na murawie w miejsce strzelca drugiej bramki - Arkadiusz Milika.

90'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

88'

Prejuce Nakoulma zdobył bramkę po świetnym kontrataku, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalony.

88'

Jan Buryan zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

82'

Ostatnie minuty wyraźnie pod dyktando zawodników Górnika.

79'

GOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ MILIK ZDOBYWA BRAMKĘ NA 2:1!

75'

Kibice tworzący młyn opuścili swoje sektory i ustawili się przy płocie za bramką Skorupskiego.

73'

Iwan został zastąpiony przez Łuczaka.

73'

Oziębała wchodzi za Gancarczyka.

71'

Sikora z kolei wszedł za Kędziorę.

71'

Buryan zastępuje Rubena.

70'

Wspaniała akcja w wykonaniu zawodników Piasta w stylu Barcelony, ale dośrodkowanie Cicmana zostało zablokowane.

66'

GOOOOOOOOOOL! MARIUSZ PRZYBYLSKI STRZAŁEM GŁOWĄ DOPROWADZA DO REMISU! Trela był bliski obrony, ale piłka odbiła mu się od ręki i wpadła do bramki.

64'

Mateusz Matras otrzymał czerwoną kartkę za wślizg z uniesioną nogą.

62'

Mariusz Zganiacz oddał bardzo ładny strzał z 21 metrów i jeszcze lepszą paradą popisał się Skorupski.

60'

Gancarczyk wykorzystał to, że piłka jest poza linią boczną, uciął pogadankę z arbitrem liniowym i wrócił do gry.

58'

Przybylski pozazdrościł Alvaro i także otrzymał żółtą kartkę.

57'

Alvaro Jurado ukarany żółtym kartonikiem.

56'

Ruben znalazł się sam na sam przed Skorupskim, ale wolał nie ryzykować z ostrego kąta, wycofał piłkę do Zganiacza, który bardzo słabo uderzył z 17 metrów - aż trudno to strzałem nazwać.

55'

Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w głowę Olkowskiego znajdującego się w murze.

55'

Zagranie ręką Gancarczyka przy narożniku pola karnego.

53'

Kolejny strzał Nakoulmy, tym razem w polu karnym, ale został zablokowany.

52'

Nakoulma świetnie podprowadził piłkę w kierunku pola karnego, ale strzał z 18 metrów zostawiał wiele do życzenia - wyraźnie źle złożył się do strzału i piłką mu zeszła, używając żargonu piłkarskiego...

50'

Dośrodkowanie Cicmana zablokował Szeweluchin.

49'

Olkowski dośrodkował na głowę Iwana, ale nowy nabytek zabrzan źle uderzył i spokojnie piłkę chwycił Trela.

46'

Strzał z dystansu oddał Olkowski i w ostatniej chwili Trela odbił piłkę ręką.

46'

Od środka drugą połowę zaczęli goście.

21:26

Piłkarze już powrócili - za chwilę rozpocznie się druga połowa.

21:24

W przerwie na boisku w Gliwicach zagościł futbol amerykański :)

21:22

Tak padła jedyna do przerwy bramka w Gliwicach: T-Mobile Ekstraklasa. Piast Gliwice - Górnik ZabrzeT-Mobile Ekstraklasa. Piast Gliwice - Górnik Zabrze

45'

Koniec pierwszej połowy - Piast pokonuję Górnika 1:0, mimo, że wcale nie prezentuje się lepiej.

44'

Kędziora w dogodnej sytuacji fatalnie uderzył z 16 metrów, na jego szczęście jeden z obrońców Górnika zablokował ten strzał i był przynajmniej rzut rożny.

42'

Podręcznikowy kontratak przeprowadził Nakoulma, po czym podał piłkę do Milika, ten z kolei źle przyjął piłkę, dlatego też futbolówkę przechwycili piłkarze Piasta.

41'

Michael Bemben przerwał groźnie zapowiadający się atak pozycyjny zawodników Piasta.

38'

Na spalonym był Olkowski i Górnik po raz kolejny nie zdołał przeprowadzić składnej akcji. Jak widać, ta bramką podcięła skrzydła podopiecznym Adama Nawałki.

21:09

Górnik próbuje wyrównać

35'

Z prawej strony dośrodkował Zganiacz, ale świetnie wyszedł z bramki Skorupski. Trudne chwile przeżywa golkiper Górnika. Praktycznie nie miał żadnej okazji do interwencji, poza sytuacją bramkową, a mimo to jego zespół przegrywa.

31'

Sprytny, techniczny strzał Przybylskiego z 17 metrów i kapitalną interwencją popisał się bramkarz Piasta Gliwice.

29'

Mądrze asekurował piłkę przy linii końcowej Mateusz Matras, dzięki czemu od bramki rozpocznie Trela.

26'

Olkowski znalazł się sam na sam z Trelą i zdecydował się na płaski techniczny strzał, po czym piłka minimalnie minęła lewy słupek. Nie miał prawa w takiej sytuacji pudłować.

24'

Nakoulma przeprowadził samotny rajd po czym przy próbie minięcia Zbozienia został sfaulowany na 18 metrze przed bramką Treli. Z rzutu wolnego uderzał Gancarczyk i pewnie obronił ten strzał golkiper gospodarzy.

21'

Zganiacz głową zdobył pierwszą bramkę dla Piasta po dośrodkowaniu Matrasa z prawej strony.

20'

GOOOOOOOOOOOOOOL! MARIUSZ ZGANIACZ WYPROWADZA PIASTA NA PROWADZENIE!

20'

Olkowski mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Trelą, ale świetnym odbiorem popisał się Zbozień.

17'

Długie desperackie podanie Treli w kierunku Kędziory i do piłki dopadł Danch.

16'

Póki co ok. 7 tys. fanów na stadionie. Dokładną liczbę prawdopodobnie będę mógł podać w drugiej połowie.

13'

Idealna wrzutka Bembena, głową uderzał Iwan i w ostatniej chwili Trela piąstkował piłkę rzut rożny.

10'

Przybylski po zamieszaniu próbował uderzyć z 15 metrów, ale jego strzał został zablokowany przez Podgórskiego.

9'

Stały fragment gry wykonał po raz kolejny Gancarczyk i tym razem ponownie jeden z zawodników Piasta, dokładniej Oleksy, zablokował to dośrodkowanie.

20:40

Pusty sektor gości

8'

Klepczyński wybił piłkę głową i będzie rzut rożny dla Górnika.

6'

Rzut wolny dla Górnika wykonywał Gancarczyk - dośrodkował w pole karne, ale Klepczyński wybił piłkę głową i zażegnał niebezpieczeństwo.

4'

Cicman dośrodkował na głowę Kędziory, ale napastnik Piasta zdążył tylko musnąć piłkę głową, po czym futbolówka trafiła do jednego z obrońców Górnika.

3'

Zagranie ręką Mariusza Zganiacza przy linii środkowej.

20:35

Sektor Piasta

2'

Póki co zawodnicy Piasta nie potrafią wyjść z własnej połowy.

1'

Fatalny błąd Alvaro Jurado wykorzystał Nakoulma, ale w ostatniej chwili Oleksy odebrał mu piłkę w polu karnym.

1'

Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy. Derby Śląska rozpoczęte!

20:30

Pierwszy z beniaminków rozgromił Zagłębie aż 4:0, już za chwilę przekonamy się na co stać kolejnego...

20:17

Zgodnie z przewidywaniami i zapowiedziami na trybunach mamy Prezydentów obu miast oraz kilku innych oficjeli