Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
15:32

Trzy punkty zostają w Białymstoku, a Górale w długiej podróży do domu na pewno znajdą czas na przemyślenia związane z dzisiejszym spotkaniem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Dominik Wardzichowski.

15:27

To spotkanie miało dwie zupełnie inne odsłony. W pierwszej połowie to Podbeskidzie kontrolowało grę i było zespołem lepszym od Jagiellonii. Po przerwie obraz gry zmienił się o 180 stopni i to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, co potwierdzili zdobyciem dwóch bramek.

94'

Jagiellonia pokonuje Podbeskidzie 2:1.

91'

Jeszcze trzy minuty nadziei dla gości.

91'

Kapitalne uderzenie Tomasza Kupisza ale jeszcze lepsza interwencja Richarda Zajaca.

89'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Cohena i piłka w rękach Skowrona.

88'

Do ataku przesunięty został środkowy obrońca Górali, Damian Byrtek.

87'

Sędzia ma dzisiaj sporo pracy, żółtą kartką ukarany Alexis Norambuena.

85'

Czy Podbeskidzie wykorzysta przewagę liczebną ? Na razie niewiele na to wskazuje, Jagiellonia mądrze się broni.

85'

Ostatnia zmiana trenera Roberta Kasperczyka. Na boisku witamy Lirana Cohena, który zmienia Dariusza Łatkę

83'

Makuszewski uderzył Ziajkę łokciem w twarz i zasłużenie otrzymał drugą żółtą kartkę.

80'

Doskonałe uderzenie z osiemnastego metra Alexisa w długi róg bramki i podopieczni Tomasza Hajty obejmują prowadzenie.

79'

2:1 dla Jagi !

77'

Podbeskidzie musi wrócić do gry z pierwszej połowy, jeśli nie chce dać się całkowicie zdominować gospodarzom.

76'

Żółty kartonik dla Macieja Makuszewskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

74'

Zaspali obrońcy Podbeskidzia, i niepilnowany Dawid Plizga nie dał szans Zajacowi.

73'

Jest wyrównanie dla Białostoczan !

72'

Fatalne dośrodkowanie Kupisza z lewej strony boiska. Jagiellonia jak na razie bezradna w starciu z dzielnymi Góralami.

71'

Piąty rzut rożny dla gospodarzy dzisiejszego meczu. Jednak obrońcy Podbeskidzia oddalają piłkę od własnego pola karnego.

69'

Tomasz Hajto tym samym dokonał już wszystkich możliwych zmian w tym spotkaniu.

68'

Niewidocznego dzisiaj Tomasza Frankowskiego zmienia Paweł Tarnowski.

66'

Groźna wrzutka Kupisza jednak dobrze zachowali się obrońcy z Bielska-Białej.

65'

Jagiellonia próbuje konstruować akcje ofensywne, jednak piłkarze z Białegostoku robią to zbyt wolno i Podbeskidzie nie ma problemów z zażegnaniem niebezpieczeństwa.

63'

Groźnie w pole karne dośrodkowywał Damian Chmiel jednak żaden z zawodników Górali nie sięgnął futbolówki.

62'

To już czwarta żółta kartka dla Bielszczan, napomniany nią słowacki pomocnik Matej Nather.

59'

Tym razem zmiana w drużynie gości. W miejsce debiutującego dzisiaj w ekstraklasie Damiana Szczęsnego, na placu gry zameldował się Piotr Malinowski.

57'

Kolejna żółta kartka dla podopiecznych Roberta Kasperczyka. Tym razem ukarany Dariusz Łatka.

55'

Młodego Macieja Gajosa zastąpił Nika Dzalamidze.

51'

Długie wybicie piłki z autu przez Marka Sokołowskiego jednak pewnie interweniuje golkiper Jagi.

50'

Białostoczanie próbują rozmontować bielską defensywę prostopadłymi podaniami, jednak na razie nie przynosi to rezultatu.

48'

Podbeskidzie bez zmian, natomiast w Jagiellonii Dawid Plizga zastąpił Łukasza Tymińskiego.

45'

Drugą połowę rozpoczęli Górale.

14:33

Piłkarze Jagiellonii już na placu gry. Czekamy jeszcze na Górali.

14:28

Trener Tomasz Hajto musi jakoś wpłynąć na swoją drużynę w przerwie, bo jak na razie to Podbeskidzie jest zespołem lepszym i prowadzi jak najbardziej zasłużenie.

14:26

Robert Kasperczyk przed meczem podjął spore ryzyko, stawiając na dwóch napastników. Jednak jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i Górale objęli prowadzenie już w 18. sekundzie spotkania, za sprawą Fabiana Paweli. Później to właśnie piłkarze z Bielska - Białej kontrolowali przebieg gry i do przerwy prowadzą na bardzo trudnym terenie w Białymstoku 1:0.

14:21

Podbeskidzie w pierwszej odsłonie meczu oddało aż 6 celnych strzałów na bramkę debiutującego w ekstraklasie Łukasza Skowrona.

48'

Pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy zaprasza piłkarzy obu ekip na przerwę.

47'

Sędzia dolicza dwie minuty.

45'

Zapowiadana zmiana w szeregach Podbeskidzia. Fabian Pawela nabawił się najprawdopodobniej kontuzji kolana.

45'

Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Tomasz Kupisz, jednak nie było większego zagrożenia pod bramką Górali.

43'

Konieczna będzie zmiana. Za chwilę na placu gry zobaczymy Damiana Chmiela, który zastąpi kontuzjowanego Pawelę.

42'

Na boisku z bólu zwija się strzelec bramki Fabian Pawela.

41'

Rzut z autu dla Podbeskidzia na wysokości pola karnego, zawodnicy z Bielska -Białej przerzucili piłkę na drugą stronę gdzie do piłki doszedł Marek Sokołowski. Doświadczony defensor popisał się kąśliwym strzałem po ziemi jednak dobrze interweniował młody Skowron.

38'

Świetna interwencja Richarda Zajaca ! Z najbliższej odległości głową, uderzał Maciej Gajos jednak popularny Rysiu udowodnił, że na swoim fachu zna się doskonale.

34'

Kolejna groźna sytuacja dla Bielszczan. Z prawej strony piłkę wrzucał Marek Sokołowski, w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Demjan, który faulował bramkarza gospodarzy.

31'

Brzydkie zachowanie Tomasz Frankowskiego, który uderzył w twarz Mateja Nathera.

29'

Na boisku opatrywany defensywny pomocnik Podbeskidzia Matej Nather.

29'

Cóż za akcja Podbeskidzia ! Lewą stroną pociągnął Damian Szczęsny, dograł w pole karne gdzie kapitalnym uderzeniem popisał się Sebastian Ziajka. Fenomenalną interwencją popisał się Łukasz Skowron i tylko dzięki tej interwencji Górale nie prowadzą już 2:0.

24'

Kapitalnie zastawił się Demjan i zgrał piłkę do Fabiana Paweli, który uderzył z 17 metrów, jednak piłkę pewnie wyłapał Łukasz Skowron.

23'

Kolejne żółtko dla Bielszczan. Tym razem ukarany kapitan Marek Sokołowski.

22'

Ależ sytuacja dla Jagiellonii. Po dośrodkowaniu główką uderzał jeden z piłkarzy z Białegostoku, piłkę odbił przed siebie Richard Zajac, ta trafiła do Tomasza Kupisza, który za 2 metrów trafił prosto w słowackiego bramkarza Górali.

19'

Żółta kartka dla Damiana Byrtka, który przerwał groźną kontrę Białostoczan.

17'

Groźnie było pod bramką Górali. W zamieszaniu piłkę głową wybił jeden z obrońców Bielszczan.

15'

Aktywny dzisiaj Kupisz wywalczył pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii.

12'

Tomasz Kupisz urwał się prawym skrzydłem, jednak znakomicie piłkę odebrał mu Krzysztof Król.

10'

Podopieczni Roberta Kasperczyka po szybko zdobytej bramce nadal kontrolują wydarzenia na boisku. Jagiellonia wygląda na mocno zaskoczoną.

9'

Dobre dośrodkowanie Krzysztofa Króla w pole karne Jagiellonii, Łukasz Skowron piąstkował piłkę nieco za krótko, jednak Górale nie zdołali oddać strzału w kierunku pustej bramki.

6'

Z okolicy środka boiska dośrodkowywał Pejović, jednak piłka wyszła za linię końcową boiska i grę wznowi Richard Zajac.

4'

Wrzutka w pole karne Podbeskidzie jednak najwyżej wyskoczył Damian Byrtek i wybił futbolówkę.

2'

Demjan kapitalnie dograł piłkę z prawej strony do Fabiana Paweli, który płaskim strzałem pokonał Łukasza Skowrona.

1'

Ależ początek Górali! 18 sekunda meczu!!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

13:31

Oba zespoły już na placu gry. Za moment pierwszy gwizdek sędziego Adama Lyczmańskiego z Bydgoszczy.

13:30

Górale wystąpią dziś w białych koszulkach i niebieskich spodenkach, natomiast Jagiellonia w swoich tradycyjnych strojach.

13:28

Trener Robert Kasperczyk zdecydował się na ustawienie z dwójką napastników. Obok Roberta Demjana zagra dzisiaj debiutujący w ekstraklasie Fabian Pawela.

13:17

Obie ekipy właśnie kończą przedmeczową rozgrzewkę.

13:15

Spotkanie pomiędzy Podbeskidziem a Jagą, zapowiadane było jako konfrontacja dwóch kolegów na ławkach trenerskich : Roberta Kasperczyka i Tomasza Hajty. Obaj szkoleniowcy grali ze sobą w drużynie Hutnika Kraków.

13:09

Będzie to jedenasta potyczka obu zespołów w historii ich istnienia. Pięciokrotnie górą okazywała się Jagiellonia, trzykrotnie zanotowano remis, natomiast Górale wygrali tylko dwa spotkania.

13:04

Nareszcie wystartowały rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy ! Wczoraj kibicom zaprezentowali się obaj beniaminkowie, natomiast już dzisiaj w Białymstoku swój premierowy mecz rozegrają drużyny Jagiellonii i Podbeskidzia. Do wspólnego śledzenia spotkania, serdecznie zaprasza Dominik Wardzichowski.