1. połowa3 : 0
18:58

polska - andora

18:57

Zwycięstwo okazałe, jednak na tle tak słabego przeciwnika wybrańcy Franciszka Smudy nie wypadli oszałamiająco. Przed meczem z Grecją kibice mogą być umiarkowanymi optymistami. Za śledzenie relacji dziękują Wam Tomasz Dębek i Sebastian Kuśpik, do przeczytania na meczach Euro 2012!

93'

Koniec. Ostatni sprawdzian reprezentacji przed Euro 2012 wypadł na czwórkę. Bramki Obraniaka, Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Wasilewskiego dały nam zwycięstwo 4:0.

92'

Strzał Dudki z dystansu, bramkarz niepewnie interweniuje, jedna z kilku dobitek trafia do siatki, ale sędzia wcześniej odgwizdał rękę Błaszczykowskiego.

91'

Dobra okazja Błaszczykowskiego, lecz pomocnik Borussii nie opanował piłki.

91'

Wolski główkuje, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

90'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89'

Polacy wymieniają kilkanaście podań w okolicy, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Piłkarze potwierdzają opinię o naszej wielkiej gościnności.

87'

"Mazurek Dąbrowskiego" na trybunach.

86'

Drugi strzał Andorczyków po przerwie, drugi niecelny.

84'

Ostania zmiana w zespole gości. Jimenez za Moreno.

82'

Od dłuższego czasu piłka nie opuściła połowy gości. Kolejnych bramek dla Polski na razie jednak nie widać.

81'

Zawodnik o znajomo brzmiącym nazwisku Andorraa zmienia Peppe.

80'

Nieporozumienie obrońcy Andory z bramkarzem i mamy rzut rożny.

79'

Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Grosicki za Polanskiego.

78'

"Jeszcze jeden" niesie się po trybunach stadionu Legii.

77'

4:0! Pewnym wykonawcą Marcin Wasilewski.

77'

Rzut karny dla Polski! Faulowany Sobiech.

76'

Przerzut Polaków, Wojtkowiak zgrywa głową do Błaszczykowskiego, ten pięknie przyjmuje piłkę i strzela w spojenie!

74'

Moreira zmienia Martineza.

70'

Polska - Andora

71'

Polanski świetnie znalazł Błaszczykowskiego, ten wpada w pole karne i ogrywa dwóch obrońców, jednak Gomes broni nogami.

70'

Kolejna ładna akcja Polaków, Boenisch podaje do Wolskiego, ten wykłada piłkę do Błaszczykowskiego, którego zablokował obrońca.

69'

Jeszcze jedna żółta kartka dla rywali, tym razem ukarany Fernando Silva.

67'

Polacy atakują, goście zamknięci w okolicach własnego pola karnego.

65'

Składna akcja Polaków, Błaszczykowski do Mierzejewskiego, ten wyłożył piłkę Wolskiemu, ale strzał pomocnika Legii łapie Gomes.

63'

Strzał metr od spojenia słupka z poprzeczką.

62'

62'

Rzut wolny dla Andory z około 19 metrów.

62'

Zmiana w drużynie gości, Garcia za Bernausa.

59'

Chłodno na Pepsi Arenie, a piłkarze jakoś nie chcą rozgrzać dość licznie zgromadzonych na stadionie Legii kibiców...

58'

... a za Lewego napastnik Hannoveru 96 - Artur Sobiech.

58'

... za Murawskiego Darek Dudka...

57'

I awizowane przeze mnie zmiany: za Obraniaka Mierzejewski...

57'

Lewandowski złamał akcję do środka i uderzył z "18" metrów, ale obok lewego słupka.

56'

Andorczycy wykonywali przed momentem rzut wolny, ale z dośrodkowaniem nie mieli problemu nasi obrońcy.

56'

A do wejścia w ekipie Biało-czerwonych szykują się Dudka, Mierzejewski i Sobiech.

55'

I od razu druga - za zdecydowanie najlepszego na boisku w ekipie gości Pereza wchodzi Silva.

54'

I mamy pierwszą zmianę w ekipie Andory - Martineza zastępuje Rodrigues.

53'

Błaszczykowski z prawego skrzydła dobrze podawał w pole karne do Murawskiego, ale ten myślał już chyba o strzale, bo nie zauważył powracającego za nim rywala, który zdjął mu futbolówkę z nogi...

52'

Wolski ładnie wymieniał piłkę z Lewym, ale napastnik Borussii niedokładnie odgrywał ją do wbiegającego w "16" Andory pomocnika warszawskiej Legii.

52'

Lewandowski ładnie wpadł w pole karne między dwójką obrońców schodząc z piłką ze skrzydła, ale wzięty w kleszcze nie zdołał przedrzeć się przez dalsze zasieki defensywne gości.

51'

No i proszę! Sebastian Gomez groźnie uderzył z ok. 20 metrów i piła poszybowała nieznacznie obok prawego słupka bramki Szczęsnego!

49'

Bardzo niedokładnie kolejną akcję Polaków rozpoczynał na lewej stronie boiska Boenisch i grę wznowią rzutem z autu Andorczycy.

48'

Na lewym skrzydle rywali wkręcał w ziemię Lewandowski, całą akcję zakończył dośrodkowaniem w pole karne, ale nie na tyle dokładnym, by którykolwiek z naszych piłkarzy zdołał skierować ją do siatki.

46'

Pierwszy po przerwie strzał na bramkę Andory oddał Polanski, ale futbolówka poszybowała dobre pół mera nad poprzeczką.

18:06

Drugą połowę rozpoczynają Polacy.

18:06

... i Wojtkowiak za Piszczka.

64'

Wolski za Rybusa.

18:02

Polacy wychodzą już na boisko. Franciszek Smuda dokonał dwóch zmian w składzie. Goście w tym samym ustawieniu co przed przerwą.

17:51

Mecz bez historii. Polska pewnie prowadzi trzema bramkami, choć wynik powinien być jeszcze wyższy. Ozdobą spotkania była kapitalna bramka przewrotką Lewandowskiego.

17:49

46'

Koniec pierwszej części gry. Do przerwy 3:0.

45'

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Andorczycy grają ostro. Kolejny bezpardonowy faul w okolicach pola karnego, tym razem na Rybusie.

41'

42'

Ładna prostopadła piłka Perquisa do Lewandowskiego, ale szybszy był Gomes.

41'

Murawski zza pola karnego - tuż obok bramki!

40'

Kapitan reprezentacji Polski pewnie pokonuje bramkarza strzałem po ziemi w prawy róg. 3:0.

39'

Faul na Błaszczykowskim i mamy rzut karny! Tempo meczu znacznie wzrosło.

38'

Jak by to powiedział pewien komentator, "Piłkarska perfekcja!".

37'

Ależ akcja Polaków! Dośrodkowanie Piszczka, a Lewandowski strzela piękną przewrotką na 2:0!!!

33'

Piszczek atakuje prawą stroną, piłka trafia do Murawskiego. Pomocnik Lecha strzela, ale prosto w twarz obrońcy. Wyglądało to na ciężki nokaut, lecz Andorczyk wrócił już do gry.

31'

Żółta kartka dla Martineza.

30'

Kolejna bardzo efektowna akcja Rybusa, piękny, dokładny przerzut do Piszczka, ale ten ostatni traci piłkę.

28'

Po dłuższej chwili ciszy ożywili się w końcu kibice.

26'

26'

Dużo wiatru z lewej strony robi dziś Maciej Rybus.

25'

Fatalny błąd obrońcy, Lewandowski i Piszczek wychodzą na przeciw bramkarza, "Lewy" oddaje piłkę koledze, a ten najpierw ma problemy z przyjęciem, a po chwili strzela prosto w bramkarza! Trudno było wymarzyć sobie lepszą sytuację!

23'

Polska - AndoraLudovic Obraniak

23'

Perquis fauluje tuż koło linii pola karnego, strzał gości prosto w mur.

23'

Przez dłuższy okres gry piłka nie wychodziła z okolic pola karnego gości. Po chwili szybka kontra Andory - przerywa ją świetny powrót Błaszczykowskiego.

20'

Wrzutka Obraniaka, strzał głową Lewandowskiego, ale minimalnie niecelny.

20'

Rybus z wolnego - wysoko nad bramką.

20'

Ostre spięcie między zawodnikami obu drużyn. Wasilewskiemu nie spodobał się ostry faul Vieiry i chciał mu po męsku wytłumaczyć, że to tylko mecz towarzyski.

18'

Żółta kartka dla Vieiry za faul na Lewandowskim.

18'

Jeszcze jedna akcja Rybusa, tym razem bez zarzutu spisują się obrońcy i bramkarz Andory.

16'

Meksykańska fala wędruje po trybunach Pepsi Areny.

15'

Bardzo ładny rajd Macieja Rybusa lewą stroną, wyłożenie piłki Obraniakowi, a ten strzela piękną bramkę. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

13'

1:0! Ludo Obraniak!

11'

Dwie głupie straty Polaków w przeciągu minuty. Najpierw Murawski, po chwili Wasilewski. Na szczęście goście nie potrafili wykorzystać błędów biało-czerwonych.

8'

Już w ósmej minucie kibice zaczynają "pozdrawiać" PZPN.

8'

Kontrę wyprowadzał Obraniak, rozprowadził piłkę do Piszczka, ale dośrodkowanie obrońcy Borussii bardzo niecelne.

6'

Na razie nie widać huraganowych ataków podopiecznych Franciszka Smudy. Widać, że szanowanie własnych kości będzie dziś celem numer jeden.

4'

Wrzutka Kuby zaskoczyła nie tylko Andorczyków, ale też biało-czerwonych. Od bramki rozpocznie Jose Antonio Gomes.

2'

Rzut wolny dla Polski. Z lewej strony boiska dośrodkowuje Błaszczykowski.

17:02

Rozpoczynają goście.

17:01

Za chwilę sędzia Sebastien Delferiere rozpocznie spotkanie.

16:59

"Mazurek Dąbrowskiego" zaśpiewany przez prawie pełny stadion Legii robi wrażenie.

16:58

Hymn Andory.

16:57

Przed odegraniem hymnu miła uroczystość - Dariusz Dudka oficjalnie wstępuje do klubu wybitnego reprezentanta Polski. Zawodnik Auxerre zagrał w reprezentacji 62 razy.

16:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą juz na płytę stadion przy ulicy Łazienkowskiej. Za moment usłyszymy hymny: Andory i Polski.

16:53

Robert Lewandowski na rozgrzewce przed meczem z AndorąRobert Lewandowski na rozgrzewce przed meczem

16:48

Z reguły teoretycznie najłatwiejsze mecze okazują się trudne. Ale jestem optymistą. Myślę, że kibice zobaczą w sobotę fajne spotkanie - mówił przed spotkaniem Jakub Błaszczykowski.

16:45

Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Od początku mojej pracy w reprezentacji w każdym spotkaniu, bez względu na przeciwnika, dajemy z siebie wszystko. W sobotę zagramy na pełnych obrotach. Nie mogę jednak obiecać festiwalu goli - zapowiada Franciszek Smuda.

16:42

Znamy składy obu drużyn. Biało-czerwoni zaczną taką samą "jedenastką", jak w meczu ze Słowacją: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 13. Marcin Wasilewski, 15. Damien Perquis, 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski (kapitan), 11. Rafał Murawski, 7. Eugen Polanski, 10. Ludovic Obraniak, 8. Maciej Rybus - 9. Robert Lewandowski.