Sędzia kończy spotkanie. Polska wygra kolejny mecz w stosunku 1:0.

Mierzejewski żółta kartka za symulowanie. Tak to my EURO nie wygramy.

Niestety, ale Polacy dalej nie mają zmiennika dla Lewandowskiego. Brożek jeśli nie dostanie dokładnego podania to nie stworzy większego zagrożenia. Napastnik Dortmundu często cofa się po piłkę, jest bardziej wszechstronny. W chwili obecnej z Brożka nie ma żadnego pożytku.

80'

Wolski za Obraniaka

78'

Obraniak strzel na bramkę. Uderzenie co prawda nie mogło zaskoczyć bramkarza Słowacji, ale Ludo jest bardzo aktywny w tym meczu. Sporo podaje, ale nie ma też problemu ze stworzeniem sobie miejsca by oddać strzał.

76'

Za chwilę na boisko wejdzie Wolski. Ciekawe co pokaże młody zawodnik Legii.

18:28

Mecz towarzyski Polska - SłowacjaMecz towarzyski Polska - Słowacja

74'

Sporo zastrzeżeń budzi gra Boenischa. Co prawda nie popełnił on większych wpadek w tym meczu, ale każda jego interwencja jest nerwowa. Smuda powinien poważnie się zastanowić czy jednak nie lepiej postawić na Wawrzyniaka.

72'

Pomimo tego, że sporo mówi się o kontuzji Perquisa to jednak dziś dobrze się zaprezentował. Zaliczył w tym meczu kilka mniej udanych interwencji w obronie, ale jednak strzelił gola będąc w trudnej sytuacji. Damien to pewniak w kadrze Smudy.

69'

Schodzi strzelec jedynego gola w tym meczu

69'

Strzał Cecha wyłapuje Szczęsny. Wojtek był zasłonięty i po jakimś rykoszecie ta piłka jednak mogła wpaść do bramki.

66'

Nasza gra jest bardzo przewidywalna. Brakuje w naszej drużynie błyskotliwych podań. Z drugiej strony napastnicy też nie bardzo pokazują się do gry. Po tym jak Brożek wszedł na boisko nie pokazał niestety zbyt wiele. Nie dostał wielu podań, ale i sam nie biega zbyt wiele tylko biernie czeka aż ktoś poda mu piłkę.

65'

Michal Breznanik zmienia Jendriska. Coraz więcej zmian i coraz mocniej atakują Słowacy...

64'

Schodzi zmęczony Błaszczykowski.

62'

Po raz kolejny Polacy zbyt łatwo oddali pole do gry. Poczynania obrońców w naszym polu karnym często są bardzo chaotyczne.

57'

Zmiana w ekipie Słowacji. Na boisku w miejsce Sestaka pojawi się pochodzący z Togo Karim Guede.

57'

Bardzo wolno wracamy do defensywy. Teraz była kontry Słowaków i zrobiła się sytuacja trzech na trzech. Nie można dopuszczać do takich sytuacji. Zbyt nonszalancko gra Polaków przy prowadzeniu 1:0.

55'

Rybus rozgrywa dziś bardzo dobre zawody. Dwa razy dobrze pokazał się w polu karnym. Nie boi się też uderzać z dystansu. Wszędzie jest go pełno. Smuda będzie miał spory zawrót głowy przy wyborze pomiędzy Rybusem a Grosickim.

51'

Obraniak na spalonym

51'

Słowacy nieco bardziej ambitnie zaczęli drugą połowę

48'

Sporo zamieszania w polskiej obronie. Jeden ze Słowaków dopadł do piłki, ale zabrakło mu determinacji by uderzyć na bramkę.

46'

Paweł Brożek wchodzi za Lewandowskiego. Czy to ostatnia szansa dla tych piłkarzy? I Matuszczyk i Brożek mają słabe notowania po zgrupowaniu w Lienz. Muszą dziś dać z siebie wszystko.

46'

W drugiej połowie dwie zmiany. Matuszczyk wchodzi za Polańskiego.

46'

Zaczynamy drugą połowę

48'

Sędzia kończy pierwszą połowę

48'

Uśpieni Polacy pozwolili by Słowacy stworzyli sobie okazję do strzelenia gola. Szczęsny musiał interweniować.

45'

Murawski znalazł się na skrzydle i będąc przy końcowej linii wycofał piłkę do wbiegającego Rybusa. Skrzydłowy Tereka uderza w słupek.

43'

O ile na początku meczu Słowacy zaczęli grać mocno pressingiem o tyle teraz nie wykazują większych chęci do gry w piłkę. Szczęsny jest dziś bezrobotny.

40'

Polanski chce dziś zdobyć bramkę. Po raz kolejny próbuje uderzać na bramkę. Z woleja minimalnie ponad bramką. Do trzech razy sztuka ?

38'

Polacy dobrze grają w destrukcji. Słowacy nie mają zbyt wielu okazji do stworzenia solidnej akcji ofensywnej.

35'

Pierwsze dobre podanie w głąb pola karnego. Przy piłce znalazł się Rybus. Sprytnie oszukał rywala i szukał uderzenia po krótszym słupku. Bramkarz sparuje na rzut rożny.

32'

Perquis świetne uderzenie głową i mamy 1:0.

31'

Lewandowski póki co jest mało widoczny w dzisiejszym meczu. Mało akcji idzie środkiem boiska. Brakuje też prostopadłych podań.

30'

Piszczek faulowany

29'

Nasza obrona lekko się pogubiła. Do piłki dopadł Jendrisek który lobem próbował pokonać Szczęsnego

27'

Polanski uderza obok prawego słupka. Bardzo dobra próba.

27'

Dobra wrzutka z lewego skrzydła w pole karne Słowacji, a pod bramką czekał już nie kto inny jak Łukasz Piszczek który zgrał piłkę głową wzdłuż bramki. Niestety nikogo tam nie było.

26'

Próba bezpośredniego zagrania do napastnika Słowacji, ale Szczęsny dobrze przeczytał całą akcję i skutecznie interweniował na przedpolu

25'

Obraniak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a z piłką minął się bramkarz Słowacji, ale Perquis faulował

23'

Piszczek po raz kolejny świetnie włączył się w akcję prawym skrzydłem, ale przy linii końcowej poślizgnął się i stracił piłkę

21'

Błaszczykowski wyłożył piłkę Obraniakowi tuż przed pole karne, ale Ludo przestrzelił

21'

Holosko walczył z Wasilewskim tuż przed polem karnym, ale Wasyl wyszedł zwycięsko z tego pojedynku

19'

Tempo meczu nie jest zbyt zawrotne. Obie ekipy grają dość asekuracyjnie.

18'

Hamsik do wbiegającego Pekarika, ale włączający się w akcje ofensywną zawodnik przesadził z dośrodkowaniem

15'

Wasilewski sprytnie chciał zaskoczyć bramkarza Słowacji, ale piłka przeszła nad poprzeczką

13'

Polacy cały czas są na stronie rywala. Teraz mamy rzut rożny dla biało-czerwonych

11'

Piszczek świetnie włączył się w akcję ofensywną. Z prawego skrzydła wycofał piłkę do wbiegającego Błaszczykowskiego, ale Kuba uderzył zbyt lekko by mogło to zaskoczyć bramkarza Słowacji

10'

Holosko ścigał się z Perquisem przy linii bocznej, ale środkowy obrońca naszej reprezentacji był faulowany

9'

Rybus świetnie zszedł z lewego skrzydła do narożnika pola karnego i oddał strzał. Zabrakło dokładności, ale dobra próba.

7'

Wasilewski wyskoczył wysoko, ale jednak zabrakło kilku centymetrów by strącić piłkę

6'

Faulowany Murawski, będzie okazja do centry

5'

Polacy spokojnie próbują rozgrywać piłkę, ale Słowacja agresywnym pressingiem nie pozwala na zbyt wiele. To nasi rywale mają dziś więcej werwy.

5'

Polanski łatwo stracił piłkę i Słowacja miała okazję do kontry, ale zabrakło w tym wszystkim dokładności

4'

Sporo chaosu pod polską bramką, ale na nasze szczęście nasz zawodnik był faulowany

4'

faulowany Błaszczykowski

1'

Rzut wolny dla Słowacji na połowie Polaków

1'

Zaczynamy

16:53

Wczoraj była zabawa, dziś czekamy na gole! Kadrowicze wybrali się na przejażdżce kolejką górskąKadrowicze wybrali się na przejażdżce kolejką górską

16:49

Znamy już składy obu zespołów, znamy też ławki rezerwowych:

Rezerwowi Polska: Tytoń, Wojtkowiak, Kamiński, Wawrzyniak, Glik, Jodlowiec, Mierzejewski, Grosicki, Matuszczyk, Wolski, Dudka, Sobiech, Brożek, Kucharczyk.

Rezerwowi Słowacja: Salata, Prochazka, Kopinek, Guede, Kona, Breznanik, Bakos. T: Michal Hipp, Stanislav Griga.

16:08

Znamy już oficjalny skład na mecz. Nie pomyliliśmy się, zagramy w takim zestawieniu jak przypuszczaliśmy.

15:36

W trakcie meczu będziecie mogli wybierać najlepszego piłkarza spotkania. Przy każdym nazwisku pojawi się plusik. Kliknięcie w niego oznacza oddanie głosu. Każdy ma 5 głosów! Zapraszamy do zabawy!

15:34

Franz zapowiedział też, że wykorzysta dziś wszystkie możliwe zmiany w trakcie gry.

15:33

Zobaczymy dziś najsilniejszy skład reprezentacji w starciu z wymagającym rywalem. - Ale to nie oznacza, że ci sami piłkarze zagrają z Grecją - zaznaczył selekcjoner Franciszek Smuda. - W sobotę najważniejsze będzie to, żeby nikt sobie połamał nóg - podkreślił w swoim stylu Smuda.

15:32

Przypuszczalny skład Polaków:

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Maciej Rybus - Robert Lewandowski

15:31

Witamy w relacji live z ostatniego meczu reprezentacji Polski podczas zgrupowania w Austrii. Dziś pierwszy garnitur Biało-czerwonych zmierzy się ze Słowacją.