Atletico MadrytAtletico Madryt
4 : 2
ValenciaValencia CF
95'

Koniec spotkania. Atletico wygrywa 4:2 i jest bliżej finału. Za uwagę dziękuje Daniel Kawczyński. Dobranoc :)

94'

GOOOOL !!! Valencia zmniejsza straty i nie traci nadziei na awans !! Po wrzutce z kornera Tino Costy, w polu karnym najwyżej wyskoczył Ricardo Costa i strzelił drugiego gola dla swojego zespołu.

93'

Akcja rozpaczy Valencii. Piatti pomknął w pole karne i przewrócił się. O faulu Mirandy nie ma jednak mowy.

89'

Salvio za Adriana.

87'

Za Koncertowo grającego Diego pojawia się Perea.

83'

Atletico pilnuje wyniku, a Valencia próbuje coś rozegrać, ale na razie nic jej nie wychodzi.

80'

Aduriz za Jonasa.

78'

GOOOOOOL!!! Bramka Stadiony Świata !!!!! Falcao minął jak tyczki w slalomie dwóch obrońców i z 18 metrów potężnie przymierzył lewą nogą w lewy góry róg. Piłka otarła się o słupek i zatrzepotała w siatce. Niesamowite !

77'

Atletico mimo dwubramkowego komfortu nie odpuszcza i ciągle stara się atakować.

74'

Lewą stroną atakował Kasmirski i fatalnie dośrodkował.

74'

Diego Simeone na razie nic nie zmienia.

72'

Canales w miejsce Feghouliego.

72'

Podwójna zmiana w Valencii. Za Albę wchodzi Piatti.

72'

Indywidualna akcja Diego, pełna serii ładnych zwodów. Wszystko zakończyło się niecelnym strzałem.

71'

Przepiękne uderzenie Diego z rzutu wolnego zmierzało prosto w górny lewy róg. Jednak jeszcze lepszą paradą popisał się Alves i uratował zespół przed czwartym golem !

68'

Alves ukarany.

66'

Atletico blisko podwyższenia prowadzenia. Adrian przymierzył po ziemi w lewy róg, ale świetnie wyciągnął się Alves wybijając futbolówkę przed siebie. Natychmiast dopadł do niej będący w pobliżu Arda i nabił prosto w golkipera przyjezdnych, marnując doskonałą okazję.

63'

Za sprawą wrzutki Costy zagotowało się w polu karnym "Rojiblancos". Nic z tego nie wynikło.

62'

Valencia szuka gola kontaktowego. Dalekie dośrodkowanie z prawej strony z rzutu wolnego. Po zamieszaniu piłkę uderzył Jordi Alba, ale posterunku był Courtois.

80'

Fantastycznie grającego Ardę zmienia Tiago Mendes.

59'

Na boisku mnoży się od fauli. W ostatnich minutach walka toczy się głównie w środku boiska.

56'

Czy Valencia się podniesie ?

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Co za akcja !! Adrian szybko przebiegł kilka metrów z piłką, minął Ruiza i uderzył na dalszy słupek, prosto do bramki.

52'

Costa strzelił po ziemi prosto w ręce Courtoisa.

51'

Adrian uderzył po ziemi, ale bardzo niecelnie.

49'

GOOOOOOOOOOOOOOL !!! Atletico znów prowadzi ! Kapitalna wrzutka z rzutu wolnego Diego i pozostawiony bez opieki Miranda głową kieruje piłkę do siatki.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę. Czy coś się zmieni ?

21:57

Bardzo kontrowersyjna końcówka. Do regulaminowe czasu Craig Thompson doliczył minutę. Tymczasem długo zwlekał z użyciem gwizdka i Valencii udało się wywalczyć rzut rożny, którego konsekwencją był gol. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie padł w... trzeciej minucie doliczonego czasu. Gospodarze słusznie protestowali. Z przebiegu bezsprzecznie zasługują na prowadzenie.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOL. Dośrodkowanie z kornera Costy, Rami zgrał piłkę głową i Jonas udanie zamknął akcje przy prawym słupku.

45'

Z rzutu rożnego głęboko dośrodkowywał Costa. Courtois nie ryzykował i wybił piłkę na rzut rożny.

45'

Odpowiedź Valencii. Z 23 metrów sił próbował Jonas. Piłka poleciała nad poprzeczką.

43'

Potężne, chybione uderzenie Ardy z dystansu.

40'

Turan ostro potraktował rywala i dostał żółtą kartkę.

40'

Atletico ciągle atakuje. Na spalonym Adrian.

36'

Głęboka wrztuka z prawej strony do Diego. Szybszy był Alves, ale trzeba przyznać, że była do ryzykowna interwencja.

35'

Mathieu zagrywa z lewej strony do Soldado. Ten zamiast przyjąć i ruszyć z akcją z 14.metra postanowił główkować. Skutek był opłakany.

34'

Valencia mogła wyrównać. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Costa. W polu karnym wyskoczył Rami i uderzył głową minimalnie obok słupka.

31'

Juanfran próbował dośrodkować. Uczynił to za głęboko. Alves wybija do przodu.

31'

Atrakcyjność meczu spadła. Dużo niedokładności i chaosu po stronie jednych i drugiach.

29'

Po wrzutce Diego, Rami nie zrozumiał się Alvesem i mieliśmy rzut rożny. Po wrzutce bramkarz ekipy z Lewantu dobrze piąstkował.

26'

Znakomita centra z prawej strony na głowę Costy. Piłkę bez problemów łapie Courtois.

25'

Atletico nieco odpuściło. Valencia bardzo chaotycznie nieskładnie próbuje zabrać się za atak.

24'

Samotna szarża Soldado i dobre zachowanie Mirandy.

21'

Vicente Calderon głośno świętuje prowadzenie. Bez wątpienia zasłużone.

19'

GOL GOL GOL GOL GOL GOL GOL !!! GOOOOOOOOOOOL !!!!! Dalekie, wysokie podanie z linii obrony do będącego na prawej flance Ardy. Turek odbił piłkę głową i pomknął do linii końcowej i po oszukaniu obrońcy próbował dogrywać do Falcao. Po drodze futbolówka odbiła się d jednego z defensorów i Falcao z główki trafia do bramki.

16'

To Atletico ma jednak przewagę. Valencia nie unika strat, co gospodarze wykorzystują do budowania akcji.

16'

Pierwszy kwadrans dość spokojny.

15'

Feghouli sfaulował Kasmirskiego przed pole karmy i dostał zółtą kartkę.

14'

Jonas próbował wypuścić w tempo Costę, ale adresat nie zrozumiał tych intencji.

11'

Ospałą Valencię próbował indywidualnie przebudzić Feghouli. Pomknął prawym skrzydłem iw obliczu nacisku defensorów posłał ją... poza linię końcową.

11'

Atletico nie ustaje. Adrian wykonał parę zwodów w polu karnym i płasko strzelił w Alvesa. Bramkarz co prawda początkowo wypuścił piłkę, lecz o szansie na dobitkę nie można było mówić.

10'

Strata w środku pola Valencii i natychmiast do przodu rusza Atletico. Z szesnastu metrów w ręce bramkarza przymierzył Falcao. To nie mogło zaskoczyć Alvesa.

8'

Atletico spokojnie wymienia podania na stronie gości.

7'

Valencia jak na razie nie potrafi wyjść z natarciem i ogranicza się tylko do obrony.

4'

Szarża Atletico i pierwsza bramkowa akcja. Z prawej strony w pole karne wbiegł Turan, odegrał z linii końcowej do Diego, który uderzył w kierunku bramki, ale Alves popisał się dobrą interwencją. Atletico w gazie. Od kilku chwil stara się szturmować pole karne przeciwnika.

2'

Za nami pierwsze sekundy i obie drużyny próbowały już przeprowadzić akcje. Za każdym razem piłka znalazła się za linią końcową.

1'

Zaczynamy ! Od środka Atletico.

21:02

Za moment pierwszy gwizdek. Jesteście gotowi ? :)

21:00

Obie jedenastki udają się w kierunku murawy.

20:59

Jakieś typy co do wyniku ? Zapraszam do dyskusji w komentarzach :)

20:57

Tegoroczna edycja europejskich pucharów przebiega pod dominacją hiszpańskich zespołów. W Lidze Mistrzów o finał walczą Real Madryt i FC Barcelona, choć po pierwszych meczach półfinałowych ta perspektywa się nieco oddaliła. W Lidze Europy aż trzy ekipy z Hiszpanii (aż cztery z Półwyspu Iberyjskiego !) znalazły się na ostatniej prostej do decydującego starcia. Są to Atletico Madryt, Valencia i Athletic Bilbao. Jedna z nich na pewno będzie miała szansę powalczyć o trofeum. Komu się uda ? Jaką parę finałową przewidujecie ?

20:54

We wtorek i środę towarzyszyły nam olbrzymie emocje związane z piłkarską Ligą Mistrzów, dzisiaj przyszła pora na nieco mniej prestiżową, ale równie ciekawą Ligę Europy. Dzisiaj zapraszamy Was na dwie relacje live. Tutaj będziemy uważnie przyglądać się spotkaniu Atletico Madryt z Valencią, zaś TUTAJ można śledzić relację z potyczki Sporting Lizbona - Athletic Bilbao. Będziecie z nami ?