VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
1 : 3
Borussia DortmundBorussia Dortmund
92'

Koniec. BVB pokonuje Wolfsburg i przed środowym meczem z Bayernem ma 3 punkty przewagi. Za śledzenie relacji live dziękuje Szura Bartłomiej,

91'

Drugi gol w tym meczu Lewandowskiego!! Wpadł w pole karne i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy!!

87'

..i ostatnia zmiana w tym meczu

86'

Mało mamy składnej gry w tym fragmencie

85'

Kehl także zobaczył kartkę

83'

Za uderzenie rywala łokciem

81'

..także w zespole BVB

80'

Mamy zmiany...

79'

Mandzukić kopnął w glowę Schmelzera ale gracz gości już się pozbierał i gramy dalej.

76'

Kevin Grosskreutz znów na spalonym po podaniu od Kagawy

74'

Aj...Kagawa w pełnym biegu minimalnie obok słupa posyła piłkę będąc 8 metrów od bramki

72'

Chwila spokoju. Żadna z ekip nie może stworzyć sytuacji bramkowych

69'

Pierwsza zmiana w drużynie BVB

67'

Ależ zamieszanie w polu karnym gości. Najpierw Kagawa potem Lewandowski padają w polu karnym ale arbiter pozostaje niewzruszony

65'

Dortmund przez chwilę zamknięty na swojej połowie boiska. Wolfsburg po zdobyciu bramki kontaktowej "złapał wiatr w żagle"

62'

Mario Mandzukić trafia do siatki głową po wrzutce Dejagaha. Mamy bramkę kontaktową

60'

Szansę na drugą asystę miał Perisić - jednak po jego podaniu Błaszczykowski trafia...w poprzeczkę.

59'

Dejagah zagrywa wzdłuż bramki i Piszczek wybija piłkę na rzut rożny.

56'

A kibice BVB świetnie bawią się na stadionie w Wolfsburgu

55'

Magath szuka wyjścia z tej nie najlepszej dla swojej drużyny sytuacji

52'

Robert Lewandowski kolejny raz na pozycji spalonej

49'

Przepiękny gol!! Wszystko rozpoczęło się od akcji Kuby, który wpadł w pole karne i próbował wymusić rzut karny. Sędzia jednak nie dał się nabrać, piłka trafiła do Gundogana, który z 16 metrów technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy!!

48'

Lewandowski pada 20 metrów przed bramką Benaglio - będzie wolny

46'

Mamy jedną zmianę w przerwie

46'

Gramy!

45'

Kończy pierwszą połowę arbiter. Zasłużone prowadzenie gości, którzy jednak po strzeleniu bramki jakby oszczędzali się na środę. Zapraszam po przerwie

45'

Dwie minuty doliczone

44'

Schmelzer czysto zatrzymuje rywala w środkowej strefie boiska. Konta BVB ale Gundogan uderza za łatwo dla bramkarza tej klasy co Benaglio

43'

Znowu mało ciekawy fragment gry. Borussia jakby zadowolona z prowadzenia oszczędzała siły przed środowym hitem

41'

Wracamy do gry

39'

Gundogan wpadł na bramkarza Wolfsburga, który zwija się z bólu

39'

Za protesty

38'

Dejagah fauluje Perisica i będzie wolny dla gości

36'

Nudne minuty na stadionie w Wolfsburgu od pewnego czasu. Zero emocji , gra głównie w środku pola

33'

W ostatnich 5 minutach nic ciekawego się nie dzieje. Gundogan przed momentem na pozycji spalonej co nie umknęło uwadze sędziego asystenta

31'

Spokojnie prowadzi grę BVB a Wolfsburg nie potrafi się gościom przeciwstawić. Nieliczne akcje gospodarzy nie mogą stworzyć odpowiedniego zagrożenia

27'

Prostopadła piłka do Mandzukica ale broni bramkarz gości

27'

Ależ szczęście gości. Roman Weidenfeller fantastycznie nogami obronił groźne uderzenie Mandzukića a dobitka Schaefera przeszła obok słupka

25'

Mamy kolejną kartkę w tym meczu

22'

Goll!!!! Otworzył akcję Kagawa, do Polaka zagrał Perisić. Robert Lewandowski z bliska pokonał pewnie bramkarza!!

21'

Ashkan Dejagah faulowany przez Ivana Persica. Może byćgroźnie

19'

...i tym razem Lewandowski na spalonym. Aktywny jest dziś polski snajper

17'

Hummels podaje do Lewandowskiego ale w pojedynku biegowym szybszy Benaglio

17'

Rykoszet po dośrodkowaniu z lewej strony pomocnika gospodarzy. Piłka wychodzi na rzut rożny

14'

Akcja Polaków ale Błaszczykowski źle podaje do Lewandowskiego otrzymując podanie od Piszczka z własnej połowy. W odpowiedzi kontra Wolfsburga ale także bez efektów

11'

Za faul w okolicy narożnika pola karnego. Po rzucie wolnym piłka ląduje na aucie bramkowym

11'

Patrick Owomoyela, Sven Bender, Mitchell Langerak, Kevin Großkreutz, Chris Löwe, Lucas Barrios, Moritz Leitner - rezerwowi BVB

9'

W międzyczasie Lewandowski z 16 metrów będąc sam przed bramkarzem strzela obok słupka

9'

Marco Russ, Adelino De Freita, Giovanni Sio, Makoto Hasebe, Marvin Hitz, Petr Jiracek, Rasmus Jönsson - ławka gospodarzy

7'

Pierwsza akcja Josue pod bramką gości ale spokojnie sprawę wyjaśniają obrońcy

5'

Kontra BVB - Kagawa w starciu z Polakiem pada w polu karnym ale sędzia nie reaguje

4'

Gundogan fauluje rywala blisko pola karnego BVB i pierwsza groźna akcja pod bramką mistrzów

2'

Spokojne pierwsze minuty, bez jakiś groźnych sytuacji pod bramkami

1'

Zaczynają gospodarze!

15:28

Gospodarze w jasnozielonych strojach, goście w swoim tradycyjnym komplecie

15:27

Zespoły w świąteczną sobotę wychodzą już na murawę. Za moment zaczynamy!!

15:21

Zgodnie z oczekiwaniami na boisku od pierwszych minut pojawi się Ilkay Gundogan. Tak jak przypuszczano za słabo spisującego się Kevina Groskreutza do składu wszedł Ivan Perisić.

15:19

Jeżeli Borussia chce utrzymać przewagę nad najgroźniejszym rywalem to musi dziś wygrać, ponieważ Bayern gra z 14 w tabeli Augsburgiem i niespodzianką byłoby gdyby gospodarze stracili punkty

14:57

Składy już znamy, za 30 minut początek meczu. Zapraszam na relację live

14:57

Dla gości mecz w Wielką Sobotę z Wolfsburgiem to przetarcie przed hitowym spotkaniem z Bayernem Monachium.