PolskaPolska
0 : 0
Ekstraklasa.netPortugalia
94'

Alon Yefet kończy spotkanie. Polska bezbramkowo remisuje z Portugalią na otwarcie Stadionu Narodowego.

93'

Jedna z ostatnich akcji, Kami Grosicki wywalczył rzut rożny.

90'

Zmiana. Za Jakuba Blaszczykowskiego wchodzi Sebastian Mila.

90'

Kamil Grosicki niecelnie strzela głową.

89'

Adrian Mierzejewski strzela nad murem, ale w środek bramki. Bramkarz Portugalczyków bez problemu broni.

88'

Polacy rozkręcają się - Kamil Grosicki strzela, ale Rui Patricio wybija na rzut rożny. Po chwili wolny dla Polaków z ok. 25 m

87'

Adrian Mierzejewski groźnie strzela. Rui Patricio broni intuicyjnie!. Mogło być 1:0 dla Polski. Szkoda.

85'

Skladna akcja Polaków, ale Jakub Blaszczykowski za mocno dośrodkowuje.

83'

Paulo Bento dokonuje kolejnej zmiany. Za Naniego wchodzi debiutant Nelson Oliveira.

82'

Eugen Polanski opuszcza boisko. Zastępuje go Adam Matuszczyk.

81'

Ludovic Obraniak ucierpiał w starciu z jednym z Portugalczyków i leży na boisku. Sędzia przerywa grę i na boisko wbiegają lekarze.

80'

Ludovic Obraniak chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Sławomira Peszkę jednak Rolando przerywa akcję.

79'

Maciej Rybus schodzi z boiska przy brawach publiczności. Zmienia go Sławomir Peszko.

77'

Christiano Ronaldo opuszcza boiska. W jego miejsce Ricardo Quaresma.

75'

Grosicki na minimalnym spalonym

71'

Cristiano Ronaldo próbował zaskoczyć Wojciecha Sczęsnego strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz Arsenalu spokojnie łapie pilkę.

70'

Kolejna zmiana Portugalczyków - Rolando zmienia Pepe.

69'

Pierwsza zmiana biało-czerwonych. Kamil Grosicki zastępuje Ireneusza Jelenia.

67'

Paulo Bento przeprowadza trzecią zmianę. Helder Postiga zmienia Hugo Almeidę.

66'

Nani nie dobiegl do piłki. Za mocne podanie.

64'

Cristiano Ronaldo na spalonym.

64'

Miguel Veloso przechwycił podanie Jakuba Błaszczykowskiego do Ireneusza Jelenia. Niewiele brakowalo by pilka trafiła do polskeigo napastnika.

61'

Glośnym "My chcemy gola, Polacy, my chcemy gola" kibicuje chcą zmowtywować piłkarzy do lepszej, a przede wszystkim skuteczniejszej, gry

59'

Maciej Rybus próbował strzelać głową, ale piłka była zagrana zbyt wysoko.

58'

Perquis czystym wślizgiem zatrzymuje akcję Portugalczyków.

54'

Manuel Fernandes na spalonym.

52'

Doskonała akcja zakończona strzałem przez Ludovika Obraniaka! Rui Patricio z trudem wybija piłkę na rożny!

51'

Nani fauluje na środku boiska Dariusza Dudkę przerywając kontrę Polaków.

48'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Miguel Veloso

47'

Od poczatku drugiej połowy zagra Manuel Fernandes, który zmienił Joao Moutinho.

46'

I wracamy na drugą połowę! Sędzia Alon Yefet daje znać Portugalczycy rozpoczynają ze środka boiska.

21:39

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

48'

Błyskawiczna kontra Portugalczyków mogła przynieść prowadzenie! Nani strzela tuż obok słupka! W tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę.

47'

Jakub Wawrzyniak faulowany przez Naniego w okolicach narożnika pola karnego. Od wolnego Jakub Błaszczykowski. Nieudane dośrodkowanie.

45'

Powinno być 1:0 dla Polski! Ireneusz Jeleń minął Pepe, chciał podciąć piłkę nad Rui Patrizio, ale ta przeszła obok slupka! Szkoda. Mógł podać do nieobstawionego Ludovika Obraniaka

44'

Miguel Veloso wykonuje rzut wolny, a Damien Perquis uprzedza Cristiano Ronaldo.

40'

Cristiano Ronaldo strzela. Wojciech Szczęsny paruje piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie i bramkarz Arsenalu łapie piłkę.

39'

Cristiano Ronaldo ponownie strzela z dystansu, ale niecelnie. Nie może "wejść w mecz. Po chwili Ludovic Obraniak próbował strzelać głową. Rui Patrizio pewnie łapie piłkę

35'

Ludovic Obraniak leży na boisku po starciu z Nelsonem. Po chwili wstaje i może kontynuwać grę.

33'

Eugen Polański strzela wysoko nad bramką.

33'

Jakub Błaszczykowski strzela zza pola karnego, ale piłka mija bramkę Rui Patrizio.

31'

Hugo Almeida próbował strzelać z przewrotki, lecz nie trafił w piłkę. Blyskawiczne podanie do Ireneusza Jelenia za mocne.

29'

Nani podaje wzdłuż pola karnego. Wojciech Szczęsny pewnym wyjściem łapie piłkę

26'

Cristiano Ronaldo strzela z wolnego. Piłka mija bramkę Wojciecha Szczęsnego.

25'

Raul Meireles fauluje Damiena Perquisa. Sędzia musi uspokajać zawodników.

24'

Jakub Wawrzyniak dośrodkowuje, ale Pepe wybija pilkę.

22'

Wymuszona zmiana w kadrze Portugalii. W miejsce Fabio Coentrao wchodzi Nelson.

20'

Polacy długo utrzymują się przy piłce przed polem karnym Portugalczyków. Dośrokowanie w pole karne, jednak Jeleń uprzedzony.

18'

Nani minął trzech zawodników i groźnie uderzył. Wojciech Szczęsny wybija piłkę na rzut rożny.

16'

Błaszczykowski dośrodkowuje. R. Patrizio pewnie chwyta piłkę.

14'

Obraniak strzela z ponad 25 m, ale obok słupka.

13'

Składna akcja Polaków, centra Rybusa z lewej strony, ale znowu za mocno.

11'

Polacy przechwycili piłkę i próba natychmiastowego podania do Błaszczykowskiego, ale za mocno.

9'

C. Ronaldo dośrodkowuje w pole karne z lewej strony. Rybus wybija piłkę na rzut rożny.

8'

Wawrzyniak zdecydowanie przerywa akcję gości wybijając piłkę poza linię boczną.

7'

C. Ronaldo strzela, ale obok bramki Szczęsnego.

6'

Nani groźnie strzela, ale Szczęsny broni! Pierwsza akcja Portugalczyków mogła zakończyć się bramką.

4'

Długie podanie Obraniaka do Jelenia, ale napastnik Lille nie opanował piłki.

2'

Pierwsza akcja Polaków - Błaszczykowski podał prostopadle do Piszczka, ale trochę za mocno.

20:49

Alon Yefet z Izraela gwiżdze po raz pierwszy! Od środka zaczynają Polacy!

20:41

Polacy i Portugalczycy wychodzą na boisko!. Za chwilę hymny obu krajów i rozpoczęcie meczu!

20:29

W wyjściowym składzie Polski widoczny jest brak Roberta Lewandowskiego, którego występ uniemożliwia uraz mięśnia dwugłowego. Zastąpi go napastnik Lille OSC Ireneusz Jeleń powracający do kadry po półrocznej przerwie. Być może w drugiej odsłonie zobaczymy Sebastiana Boenischa. Portugalczycy przystąpią do dzisiejszego spotkania w najmocniejszym składzie – od pierwszych minut wystąpią między innymi Cristiano Ronaldo, Nani, Pepe czy Bruno Alves. Na relację na żywo ze spotkania Polska – Portugalia zaprasza Tomasz Górski.

20:23

Dzisiejszy mecz otwarcia Stadionu Narodowego przypada dokładnie na 100 dni przed pierwszym gwizdkiem na EURO. Przeciwnikiem reprezentacji Polski jest Portugalia, która zajmuje szóste miejsce w rankingu FIFA. Dla kadry Franciszka Smudy będzie to już ostatnie przetarcie przed Euro 2012.