Borussia DortmundBorussia Dortmund
1 : 0
Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
94'

Cel wykonany! Sędzia kończy mecz. Nie był to piękny mecz, nie był to mecz w którym było wiele bramek. Jednak w tym najważniejszym i najtrudniejszym sprawdzianie w tym roku BVB pokazało, że nawet w trudnych momentach potrafi sobie poradzić. Może nie w pięknym stylu ale 3 punkty zaksięgowane. Za śledzenie relacji dziękuje Szura Bartłomiej

90'

Doliczone 2 minuty

89'

Ostatnia zmiana w zespole BVB

86'

Po dwie zmiany w obu zespołach

85'

Bayerowi brakuje sił ale Borussia bardzo mądrze prowadzi grę. Tutaj już chyba się nic nie zmieni

82'

Barios na spalonym będąc sam przed Leno

81'

10 minut do końca...czy coś jeszcze interesującego wydarzy się w tym spotkaniu?

79'

Subotic popełnia błąd blisko swojej bramki ale po chwili dobrze zatrzymał Schuerrle

78'

Nudne ostatnie minuty w tym meczu...

76'

Skopany w tym meczu Polak opuszcza murawę

75'

Druga zmiana w zespole gości

74'

Weidenfeller zderzył się z Suboticem i wypuścił piłkę z rąk jednak po chwili szybko naprawił swój błąd

72'

Lewandowski jest dziś niemiłosiernie obijany przez zawodników Leverkusen. Polak na tak agresywną grę rywali zupełnie nie może znaleźć lekarstwa. Zapewne za chwilę pojawi się Barios.

69'

Kiessling po wrzutce Błaszczykowskiego zmusza do maksymalnego wysiłku...Leno!!

68'

Grosskreutz do Lewandowskiego w polu karnym Bayeru ale Castro przerywa to podanie

67'

Każdą akcję miejscowi próbują rozpocząć od samego początku czyli od bramkarza.

65'

Dużo walki, dużo akcji w środku pola. Jednak sytuacji podbramkowych niewiele jak do tej pory w tym meczu.

60'

Pierwsza zmiana wśród gości

60'

Subotić technicznie ale minimalnie obok słupka

59'

Lewandowski faulowany na linii pola karnego i będzie doskonała okazja dla gospodarzy!!

56'

Schwaab bardzo groźnie kopie Lewandowskiego w nogi ale arbiter nie karze obrońcy żółtą kartką

54'

Kolejna szansa Lewandowskiego ale znów Polak źle uderza piłkę.

52'

Andre Schuerrle z powietrza uderza na bramkę po błędzie Piszczka ale dobrze zachował się bramkarz gospodarzy!

50'

Bardzo spokojne pierwsze 5 minut drugiej połowy za nami

48'

Lewandowski wychodzi sam na sam z Leno ale zawodnik Bayeru świetnie zatrzymał polskiego snajpera

46'

Oba zespoły bez zmian

46'

Zaczynają gospodarze!!

45'

Pierwsza połowa zakończona. Borussia strzeliła bardzo ważną bramkę do przerwy i druga połowa może być ciekawsza bo goście muszą się otworzyć.

45'

Gol!!!! Stało się Japończyk świetnie poradził sobie z rywalem na małej przestrzeni, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza!!

42'

Stefan Kiessling po rzucie rożnym głową uderza wysoko nad poprzeczką

40'

Po dłuższej chwili spokoju Kevin Grosskreutz dostał piłkę na 5 metrze przed bramką Leno ale młody bramkarz gości świetnie zatrzymał uderzenie napastnika mistrza Niemiec

38'

Znów Schmelzer w akcji na bramkę gości i znów obrońcy sobie świetnie poradzili

36'

Marcel Schmelzer niepilnowany z dystansu jednak obok bramki

16:06

W Monachium Bayern prowadzi już 2:0

34'

No i kolejny spalony zawodnika z Leverkusen. BVB musi się obudzić po zapowiada się dla gospodarzy ciężki i trudny mecz!

31'

Kontra Bayeru z piłką w pole karnego Dortmundu wpada Andre Schuerrle ale zostaje zablokowany, po chwili znów groźnie pod bramką gospodarzy ale Kiessling także zostaje zablokowany!!

29'

Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Lewandowskiego

15:59

A klub Kuby Świerczoka oraz Ariela Borysiuka przegrywa w Monachium 0:1.

27'

Kiessling upomniany przez sędziego po brzydkim faulu w walce o piłkę pod polem karnym Borussii

24'

Lars Bender umiejętnie zablokowany przez Piszczka w okolicy narożnika boiska pod bramką BVB

22'

Bardzo mądra i zmasowana obrona Leverkusen sprawia, że ciężko mistrzom Niemiec przedostać się pod bramkę gości. W tym momencie cały czas obserwujemy dużo walki, dużo gry w środku i dużo niedokładności w momencie przedostawania się pod bramkę rywali.

18'

Bayer widząc chyba, że BVB nie jest dziś jak do tej pory tak bardzo straszna próbuje kontrować ale obrona gospodarzy jednak spokojnie rozbija te próby.

15'

Kwadrans meczu za nami. Na boisku mamy dużo walki w środku pola a jak na razie mało okazji podbramkowych

15'

Lars Bender wrzuca piłkę w pole karne BVB ale sędzia asystent podnosi chorągiewkę odgwizdując spaloną pozycję.

11'

Kagawa z powietrza uderza z pola karnego bardzo wysoko nad poprzeczką

10'

Schmelzer z boku pola karnego wrzuca piłkę wprost w ręce Leno

9'

Błaszczykowski z narożnika pola karnego uderza jednak obok bramki. Trzeba przyznać, że była to trudna sytuacja dla Polaka

8'

Castro jednak za wysoko wrzuca piłkę w pole karne ale Subotić na wszelki wypadek wybił piłkę na róg. Po rzucie rożnym Castro próbował zaskoczyć bramkarza bezpośrednio z rożnego.

6'

Odważnie Manuel Friedrich wprowadza piłkę na połowę gospodarzy i po faulu zawodnika BVB goście mają rzut wolny z ciekawego miejsca

4'

Kolejną akcję ofensywną rozpoczyna Piszczek, ale został zatrzymany i znów od swojej bramki akcję buduje BVB

2'

Kapitan gości Rolfes powalił w polu karnym Lewandowskiego ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

2'

Zaczął Piszczek, podał do Lewandowskiego ten do Kuby ale polski pomocnik stracił futbolówkę.

1'

Po akcji Kagawy od bramki zacznie bramkarz gości.

1'

Spotkanie zaczynają goście!

15:29

Witamy na murawie oba zespoły. Jest zimno ale z pewnością emocje piłkarskie wszystkich rozgrzeją

15:20

Na stadionie w zimne sobotnie popołudnie zgromadziło się około 80 tysięcy widzów

15:18

Kwadrans do rozpoczęcia meczu. Ciekawe jak zaprezentują się Polacy, czy nazywana "polską Borussią" drużyna Kloppa poradzi sobie z wymagającym rywalem?

14:45

Składy nie zaskakują, do rozpoczęcia meczu pozostało 45 minut

14:30

Spotkanie z Bayerem to pierwszy tak naprawdę test dla zespołu Kloppa w tym roku. Do tej pory bowiem Borussia spotykała się z rywalami słabszymi od siebie. Aptekarze natomiast w tym sezonie walczyć będą o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach.