Niedziela, 22 stycznia 2012, godz. 15:30
1 : 5
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa0 : 2
90'

Ani sekundy nie doliczył Stark do drugiej połowy. Rozbity, zdemolowany Hamburg przez Mistrza Niemiec. Za czas spędzony podczas tej relacji dziękuje Szura Bartłomiej

90'

Kevin Grosskreutz indywidualnie wprost jednak w bramkarza.

88'

Dużo szczęścia ma Dortmund. Po rzucie rożnym jeden z obrońców wybija piłkę z linii bramkowej!

86'

Honorowa bramka dla gospodarzy!! Guerrero pokonuje Langeraka

86'

Całkowicie rozbity i zagubiony jest HSV

84'

Pogrom!! Świetne podanie do Błaszczykowskiego ten w polu karnym ogrywa obrońcę, świetnie wycofuje do Lewandowskiego, który pokonuje Drobnego!!

82'

i trzecia zmiana

82'

Zmiany w BVB

79'

Świetnie w sytuacji z rzutem karnym zachował się arbiter. Stark spokojnie poczekał na rozwój wypadków a ponieważ uderzenie Lewandowskiego zostało zablokowane przerwał spotkanie. Polscy arbitrzy powinni się uczyć od najlepszych w takich sytuacjach - wzorowe wykorzystanie "przywileju korzyści"

78'

Pewnie, spokojnie i celnie !! Hamburger - BVB 0-4

76'

Rzut karny dla BVB po faulu na Lewandowskim

74'

Kuba zza pola karnego uderza na bramkę - piłkę łapie Drobny

74'

Pierwsza zmiana w BVB

73'

Aogo głową uderza na bramkę Langeraka jednak mimo interwencji bramkarza piłka przelatuje obok bramki

70'

Marcel Schmelzer z wolnego wysoko nad poprzeczką

69'

Błaszczykowski próbował technicznie podać do Lewandowskiego ale Polacy przekombinowali

66'

Druga zmiana - na boisko melduje się Jacopo Sala

64'

Kolejną doskonałą okazję marnuje Lewandowski. Polak dostał piłkę od Bendera i sam przed Drobnym posyła piłkę obok słupka!

62'

Pół godziny do końca meczu i spotkanie już wydaje się rozstrzygnięte. BVB kontroluje spotkanie i ma ciągle kolejne szanse na następne gole.

60'

Znów BVB - Kagawa nad bramką jednak

59'

Ależ piękna bramka Błaszczykowskiego!!! Polski pomocnik otrzymał ładne podanie od Lewandowskiego i z narożnika pola karnego uderzył mocno, celnie !!

56'

Kolejna akcja gości. Błaszczykowski dobrze podał do rozgrywającego świetne spotkanie Kagawy ale ten tym razem źle kopnął w piłkę.

55'

Strzelec pierwszej bramki w idealnej sytuacji trafia w obrońcę!!

54'

Fauluje Kehl blisko bramki Langeraka i to będzie dobra okazja dla gospodarzy

52'

Petrić próbował wywalczyć rzut rożny ale arbiter nie dał się nabrać

51'

Bardzo spokojny fragment na początku drugiej połowy

47'

Hamburg próbuje mocniej zaatakować gości, zobaczymy jakie to przyniesie efekty.

46'

Zaczynamy !!

46'

Pierwsza zmiana

16:31

Piłkarze wychodzą na boisko

45'

Wolfgang Stark kończy pierwszą połowę w Hamburgu. BVB spokojnie prowadzi i z pewnością w drugiej części mistrz Niemiec będzie kontrolował spotkanie.

45'

Minuta doliczona

42'

Aogo łatwo ograł Błaszczykowskiego i wrzucił piłkę w pole karne gości. Znów jednak zabrakło celnego wykończenia podania aktywnego obrońcy.

40'

Borussia zaczyna powoli kontrolować przebieg meczu. Do końca pierwszej połowy zostało 5 minut.

37'

13 gol w sezonie Polaka!! Świetnie ograł przed polem karnym Aogo, wyszedł sam na sam z bramkarzem i BVB prowadzi 2:0!!

36'

Schmelzer po podaniu Kagawy za mocno podaje do Lewandowskiego.

34'

Pierwsza kartkę w tym meczu już mieliśmy

34'

Aogo kolejny raz świetnie dośrodkowuje, tym razem z rzutu rożnego ale znów nie potrafią tych wrzutek wykorzystać jego koledzy.

32'

Piłka w siatce po kolejnej wrzutce Kuby i strzale głową Lewandowskiego ale arbiter dopatruje się nieczystego zagrania w polu karnym i nie uznaje bramki

30'

W odpowiedzi Jansen świetnie zagrywa mocną piłkę po ziemi w pole karne Langeraka ale nikt z partnerów nie doszedł do piłki!

29'

Błaszczykowski z lewej strony wrzuca w piłkę w pole karne i z 5 metrów fantastycznie głową uderza Subotić. Jeszcze lepiej jednak spisuje się bramkarz gospodarzy, który cudem odbija piłkę.

26'

Strzelec bramki zatrzymany przez rywala w szybkiej kontrze. Gdyby akcja nie została przerwana goście byliby w doskonałej sytuacji.

24'

Tesche faulował rywala pod bramką w wyskoku do piłki

22'

Sobotic z Guerrero starli się w narożniku boiska pod bramką BVB ale arbiter uznał że faulował ten drugi

21'

Wszystko rozpoczął Guerrero, piłka zaczęła niebezpiecznie krążyć w okolicach pola karnego gości. Na 20 metrze dopadł do niej jeden z napastników Hamburgera ale źle trafił w futbolówkę i ta przeleciała obok słupka.

18'

Szybko próbowali odpowiedzieć gospodarze ale po centrze Aogo, Kacar źle trafił głową w piłkę.

17'

Nie udało się Lewandowskiemu udało się Grosskreutzowi. Po podaniu Kagawy zawodnik z zimną krwią pokonał bramkarza rywali!

14'

Rzut wolny dla gospodarzy po faulu w środkowej strefie boiska

12'

Lewandowski zmarnował 100% sytuację. W trudnej sytuacji po podaniu Kehla był Polak ale takich okazji Lewy nie zwykł marnować. Mamy tylko korner

10'

Pierwsza wizyta gospodarzy pod bramką Langeraka w tym meczu ale nie zakończona zagrożeniem dla rezerwowego bramkarza Borussii. Po chwili do piłki doszedł Aogo ale tym razem bramkarz spokojnie złapał piłkę

8'

Po pierwszych minutach i kilku ofensywnych akcjach gości teraz dużo walki w środku ale bramkarze są bezrobotni

6'

Hamburger na swojej połowie rozgrywa piłkę czekając na gości

5'

Podstawowy bramkarz BVB nie gra z powodu kontuzji w okresie przygotowawczym.

5'

Subotić po wrzutce Kuby głową uderza nad poprzeczką

4'

Lewandowski strzela i mamy pierwszy korner dla BVB

3'

Błaszczykowski z linii bocznej podaje na środek pola karnego do Bendera ale ten źle trafia w piłkę

1'

W pierwszych sekundach ofensywnie próbował zaatakować Piszczek ale został łatwo zatrzymany

1'

Zaczynają mistrzowie Niemiec

15:29

Langerak dziś ma szansę może na dłużej wskoczyć do bramki mistrza Niemiec jeżeli dobrze wypadnie

15:28

Zawodnicy wychodzą na boisko

14:46

Poznaliśmy składy obu zespołów.

14:45

Już za 45 minut Mistrzowie Niemiec zagrają pierwszy oficjalny mecz w roku 2012. Na relację na żywo zapraszam od 15.30