dogrywka 1. połowa1 : 0
dogrywka 2. połowa1 : 0
karne4 : 3
23:53

To będzie długa i przyjemna noc w Nikozji... APOEL Nikozja - Olympique Lyon (Liga Mistrzów)

23:27

23:25

Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel

120'

Bastos i broni Chiotis. Świetna parada bramkarza Apoelu i mamy sensacje. Drużyna Ivana Jovanovicia awansowała do ćwierćfinału. Tak tworzy się historia zespołu z Cypru.

120'

Triczkowski i mamy 4-3. Apoel jest o jedno trafienie od awansu do ćwierćfinału.

131'

Lacazette i broni Chiotis. Lyon w gorszej sytuacji

131'

Nektarios Alexandrou i mamy 3-3

130'

Gomis trafia i mamy 3-2

129'

Nuno Morais i mamy 2-2

120'

Lisandro Lopez kontra Chiotis. Ależ pech bramkarza Apoelu. Piłka odbija się od pleców goalkeepera i wpada do siatki i mamy 2-1

120'

Ailton i mamy 1-1

120'

Kim Kallstromkontra Chiotis. Pewne wykonanie rzutu karnego i mamy 1-0

120'

Koniec drugiej części dogrywki. Mecz rozstrzygną rzuty karne.

118'

Lyon zepchnął Apoel na własną połowę. Kolejna doskonałą akcją popisuje się niezwykle aktywny Lacazette. Zawodnicy Ivana Jovanovicia grają w osłabieniu i czekają głównie na koniec dogrywki.

116'

Uderzenie Marcinho i zawrzało na trybunach. Dobra decyzja zawodnika Apoelu. Zawodnik gospodarzy uderzył prostym podbiciem, niestety piłka mija bramkę o około metr.

114'

Czerwona kartka dla Gustavo Manduci. Manduca osłabia swój zespół. Od teraz piłkarzom Apoelu NIkozja będzie bardzo cięzko. Piłkarze gospodarzy są zepchnięci do obrony.

113'

Marcinho do Triczkowskiego i strzał mija bramkę Llorisa w bezpiecznej odległości. Jak na razie bezbłędnie w obronie gra Bakari Kone, który ani razu nie dał się nabrać na drybling Ailtona.

23:04

Trwa zacięta walka w Nikozji [kolejne zdjęcia]. APOEL Nikozja - Olympique Lyon (Liga Mistrzów)

111'

Żółta kartka dla Gonalonsa.

110'

Bastos uderza lewą nogą i mamy rzut rożny. Z korneru Kallstrom a tam piłkę bardzo dobrze piąstkuje Chiotis. Akcje kończy strzał, który mija bramkę Apoelu w bezpiecznej odległości.

108'

Jak na razie w dogrywce lepiej gra Lyon. Niestety jak na razie nie jesteśmy świadkami ciekawego widowiska. Obie drużyny nie stwarzają sobie klarownych sytuacji. Akcja gry toczy się głównie w środku pola.

106'

Od środka Apoel Nikozja i zaczynamy drugą część dogrywki.

105'

Koniec pierwszej części dogrywki. Jak na razie w tej części spotkania lepsi są piłkarze Lyonu. Póki co prowadzi Apoel Nikozja.

105'

Do pierwszej części spotkania zostaje doliczona minuta.

104'

I mamy rzut rożny dla gości. Jest to już dziewiąty korner dla Lyonu. Piłka zbyt nisko leci i ze stałego fragmentu gry nic nie wychodzi

102'

Z rzutu wolnego Kallstrom. Zawodnik Lyonu uderza w mur i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.Po raz kolejny Kallstrom dorzuca na piąty metr a tam głową uderza Gonalons, który mógł być bohaterem dzisiejszego spotkania.

100'

Boaventura fauluje Lacazette i otrzymuje za to żółtą kartkę.

98'

Wchodzi strzelec gola w pierwszym spotkaniu Alexandre Lacazette w miejsce Jimmiego Brianda.

96'

Cissokho popisuje się dobrą wrzutką, niestety dla Lyonu nie ma tam zawodnika, który mógłby uderzyć na bramkę. Po raz kolejny nie pewnie do piłki wychodzi Chiotis.

94'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Helder Sousa a w jego miejsce Nektarios Alexandrou.

93'

Jak na razie Lyon naciera. Jest to najlepszy moment gry w dzisiejszym spotkaniu. Ależ było blisko gola samobójczego. Kallstrom dośrodkowuje z rzutu wolnego a tam Gomes uderza głową nad bramkę Chiotisa. Kallstrom z rzutu rożnego na piąty metr, ale piłka zostaje wybita.

92'

Rzut wolny dla Lyonu. Po faulu Poursaitidisa. Kallstrom dośrodkowuje w pole karne, ale absolutnie nie było tam żadnego zawodnika Lyonu, który wykończył by akcję.

91'

Następuje rozpoczęcie dogrywki. Niech wygra lepszy!

93'

Sędzia kończy spotkanie. Na razie nikt nie może się cieszyć. Od dziewiątej minuty Apoel NIkozja prowadzi z Olympique Lyonem. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięśtwem gości jeden do zera a więc będziemy świadkami dogrywki. Kto będzie lepszy okaże się po trzydziestu minutach.

92'

Oba zespoły ewidentnie czekają już na dogrywke. Żaden z zespołów nie ma już sił na konstruowanie akcji.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty do spotkania.

89'

Jedni i drudzy są już bardzo zmęczeni. Nikt nie rzuca się do szturmu na bramkę. Oba z zespołów czekają już na dogrywkę. Tylko jakiś błąd mógłby stworzyć sytuację do zdobycia gola.

88'

Fatalny wybór napastnika Apoelu. Zawodnik gospodarzy miał tyle możliwości do rozegrania akcji, niestety dla Ivana Jovanovicia decyduje się na strzał, który pewnie łapie Lloris.

87'

Ailton wpada w pole karne i próbuje wymusić jedenastke. Jak już wbiegał w pole karne wiadome było, że zaraz upadnie. Zawodnik Apoelu dostał żółtą kartkę.

84'

Faulowany Triczkowski. Faul Gonalonsa, który jest najgorszym zawodnikiem w dzisiejszym spotkaniu. Ma zbyt dużo strat. Sousa z rzutu wolnego. Kolejny stały fragment gry po, których jest groźniej. Zawodnik Apoelu źle wykonał rzut wolny i przy piłce Lyon.

81'

Koncert błędów z jednej i drugiej strony po wyprowadzaniu kontrataków.Piłkarze obu stron zbyt bardzo kombinują i tracą szybko piłkę.Jeżeli ten wynik otrzyma się do dziewiędziesiątej minuty będziemy świadkami dogrywki.

78'

Pozycyjnym atakiem próbuje grać Lyon. Drużyna Apoelu nie potrafi odebrać piłki. W drugiej połowie jesteśmy świadkami kiepskiego widowiska. Żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownych sytuacji.

76'

Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Charalambidis a w jego miejsce.Marcinho.

75'

Z rzutu wolnego drużyna Lyonu. Odległość jest znaczna mimo to warto spróbować. Trzydzieści jeden metrów do bramki Chiotisa. Bastos technicznie, niestety dla kibiców Lyonu kilka metrów nad bramką.

74'

Z boiska schodzi Solari a w jego miejsce Triczkowski.

73'

Z boiska schodzi Ederson a w jego miejsce Gomis.

71'

Znakomita okazja dla Apoelu. Wystarczy że Solari musnął by piłkę i mielibyśmy bramkę dla gospodarzy. Dobrym podaniem popisał się Charalambidis. Ta akcja mogła dać awans Cypryjczykom.

69'

Apoel gra z coraz większą werwą . Podopieczni Ivana Jovanovicia widzą, że Olympique Lyon jest do przejścia. Piłkarze gospodarzy są groźniejsi od drużyny Lyonu. Cypryjczycy gdyby odpadli mogą sobie pluć tylko w brodę.

67'

Świetne podanie do Ailtona, który gubi piłkę. Zawodnik Apoelu kompletnie pogubił się w tej akcji. Piłkarz gospodarzy stracił głowę w tej sytuacji. Wcześniej powinien zdecydować się na strzał.

65'

Żółta kartka dla Bakariego Kone.

64'

Manduca dośrodkowuje na nogę Charalambidisa, który uderza na wiwat. Dobra akcja Apoelu. Aż pięciu zawodników gospodarzy zabrało się za akcją. Tylko trzech obrońców Lyonu było w polu karnym.

62'

Uderzenie Nuno Moraisa mija bramkę LLorisa. Kolejny błąd Crisa, który wybija na oślep. Apoel gra niezwykle konsekwentnie. Cypryjski zespół dobrze wykonuje zadania, które nakreślił Ivan Jovanovic.

59'

Co raz brutalniejsza gra. Zawodnicy obu drużyn nie oszczędzają się.Ewidentnie obraz gry może zmienić gol jednej albo drugiej zespoły. Dopóki jest 1-0 zawodnicy obu drużyn kalkulują.Dośrodkowanie z rzutu rożnego piąstkuje Lloris.

57'

Ederson dośrodkowuje i nie pewną interwencją popisuje się Chiotis. Gdyby ktoś był w polu karnym akcja mogła by się zakończyć bramką. Kolejna zła interwencja bramkarza gospodarzy może zakończyć się bramką.

55'

Rzut wolny dla Apoelu i Cissokho uderza na swoją bramkę w poprzeczkę. Zaczyna się robić gorąco kiedy są stałe fragmenty gry. Jak na razie jest to największe zagrożenie z obu stron.

53'

Jedni i drudzy jak na razie się szachują. Jak na razie oba zespoły obserwują grę rywali. Po przerwie jesteśmy świadkami brzydkiego futbolu. Oprócz kiepskiej gry dochodzą do tego faule. Nikt nie chce wziąć na siebie ciężaru gry.

21:54

Tak cieszyli się piłkarze APOEL-u po strzeleniu pierwszej bramki. Zobacz więcej zdjęć NA ŻYWO z Nikozji! APOEL Nikozja - Olympique Lyon (Liga Mistrzów)

51'

I kolejna kartka za dyskusje tym razem dla Michela Bastosa

50'

Żółta kartka za dyskusje dla Estebana Solariego

49'

Charalambidis dośrodkowuje z rzutu wolnego i piłkę piąstkuje Lloris. Dobre dośrodkowanie zawodnika Apoelu na szczęście dla gości dobrą interwencją popisuje się bramkarz Lyonu.

48'

Oba zespoły bez zmian. Jak na razie żadna z drużyn nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji. Akcja spotkania póki co toczy się w środku pola.

46'

Od środka Apoel Nikozja i mamy początek drugiej części spotkania. Niech wygra lepszy!

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Już po dziewięciu minutach Apoel odrobił stratę z pierwszego spotkania. Jak na razie Apoel stworzył sobie kilka okazji do zdobycia gola. Miejmy nadzieję, że piłkarze Lyonu wyjdą po przerwie umotywowani i stworzą jakieś klarowne akcje.

44'

Spóźnione podanie Edersona do Brianda i spalony odgwizduje sędzia dzisiejszego spotkania Alberto Indiano Mallenco.

42'

Kolejna dobra akcja Apoelu.Uderzenie Solariego nogami odbija Lloris. Jak na razie Cypryjczycy mają przewagę w sytuacjach na bramkę.

40'

Murawa po opadach deszczu jest bardzo ślisko. Przed momentem Loris poślizgnął się i mogło to doprowadzić do groźnej sytuacji na szczęście dla bramkarza Lyonu piłkę odzyskują koledzy z zespołu.

38'

Ależ poważne zagrożenie bramki Chiotisa!Dobre dośrodkowanie do Edersona, który uderza głową na bramkę Apoelu i piłka mija nieznacznie bramkę gospodarzy. Dobra akcja gości, która mogła się zakończyć strzeleniem gola.

36'

Co za szansa na drugiego gola. Niestety odgwizdany zostaje spalony. Loris w tej sytuacji popisał się dobrą interwencją po strzale Ailtona. Taka drużyna jak Lyon nie może sobie pozwolić na tak proste straty w środku pola.

33'

Rykoszet i mamy rzut rożny dla drużyny Lyonu. Kallstrom dośrodkowuje wprost na głowę jednego z obrońców Apoelu. Mamy kolejny korner tym razem z drugiej strony. To dośrodkowanie nie tak miało wyglądać i po strzale jednego z zawodników Lyonu piłkę łapie pewnie Chiotis.

31'

Kolejny strzał po ziemi tym razem Kallstroma. Chiotis miał dużo czasu na interwencją. To nie było uderzenie na miarę gola. Należy jednak pochwalić zawodnika Lyonu za samą próbę.

29'

Lisandro do Bastosa, który nie może uwierzyć, że nie dosięgną piłki. Strzał głową zawodnika Lyonu mija bramkę Chiotisa w bezpiecznej odległości.

27'

Dobry strzał Charalmbidisa trafia w boczną siatkę. Dobra akcja drużyny Apoelu. Lepszym rozwiązaniem akcji było by podanie do tyłu do Solarnego. Decyzja pomocnika gospodarzy była zbyt pochopna, ponieważ przy słupku stał Loris i skrócił kąt

24'

Rzut wolny dla drużyny Lyonu. Ederson kapitalnie uderzył i wspaniałą robinsonadą popisuje się Chiotis. Bramkarz Apoelu nie potrzebnie zrobił krok do przodu jednak w porę naprawił swój błąd

22'

Rzut rożny dla Lyonu. Kallstrom dośrodkowuje na piąty metr jednak Chiotis nie popełnia błędu i pewnie piąstkuje piłkę.

21'

Apoel utrzymuje piłkę. Zawodnicy Ivana Jovanovicia myślą o kolejnych akcjach. Piłkarze Lyonu nie mają pomysłu na swoją grę. Są zepchnięci do obrony. Jak na razie oglądaliśmy mało okazji do zdobycia gola.

19'

Niezły strzał Bartosa kozioł mógł sprawić pewien kłopot Dionisowi Chiotisowi. Gonalons właśnie powrócił do gry.

18'

Gonalons faulowany. Mamy krótką przerwę. Piłkarz sam opuszcza murawę z potężnym grymasem bólu. Trudno jak na razie przewidzieć czy zawodnik powróci na murawę.

16'

Lyon nie wie co ma robić po stracie gola.Zawodnicy Lyonu nie wiedzą jak przenieść ciężar gry na swoją korzyść. Remi Garde zbyt defensywnie ustawił swój zespół.

15'

Początek meczu nie mógł się lepiej zacząć dla podopiecznych Ivana Jovanovicia. Lyon jak na razie jest bezradny. Drużyna Apoelu Nikozja utrzymuje się przy piłce jest stroną przeważająca. Co najważniejsze Cypryjczycy swoją przewagę udokumentowali bramką.

13'

Faulowany Ailton i mamy rzut wolny dla Apoelu Nikozja. Manduca dorzuca piłkę na ósmy metr a tam piłkę piąstkuje Hugo Loris.

10'

Żółta kartka dla Manduci za ściągniecie koszulki

9'

I gooool! Bramka Manduci. Ależ to się zaczęło. Błąd Kone i Crisa i mamy 1-0. Akcja zupełnie z niczego. Lyon kontrolował to co się dzieje na jego połowie. Zaspali obaj środkowi obrońcy. Dobrym dograniem do Manduci popisał się jeden z zawodników Apoelu

6'

Apoel jak na razie konstruuje atak pozycyjny. Drużyna Olimpique Lyon jest zepchnięta na własną połowę. Cypryjczycy mają przewagę w posiadaniu piłki. Jak na razie obie drużyny nie stworzyły żadnej sytuacji na zdobycie gola.

5'

Po Apoelu już widać, że gra na własnym stadionie. W pierwszym spotkaniu Cypryjczycy nie utrzymywali się zbyt długo przy piłce jak na razie gospodarze mają przewagę.

3'

Rzut wolny dla Apoelu Nikozja. Dośrodkowanie pewnie łapie Hugo Loris.

2'

Apoel w żółto-niebieskich koszulkach. Lyon na biało-czerwono.

1'

Następuje rozpoczęcie spotkania. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami wspaniałego widowiska.

20:44

Tak cieszyli się piłkarze z Nikozji po meczu z Wisłą. Czy dziś będzie powtórka?

20:42

Kibice wypełnili po brzegi Stadion GSP w Nikozji. Atmosfera jest gorąca. Kibice będą dziś 12 zawodnikiem miejscowej drużyny.

20:36

Kibicujecie pogromcom Wisły Kraków?

20:32

Przed historyczną szansą stanie dziś APOEL Nikozja. Cypryjski klub ma szansę po raz pierwszy awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Warunkiem jest odrobienie strat z pierwszego meczu. Olympique Lyon 1 : 0 APOEL Nikozja