Benfica Lizbonabenfica
2 : 0
Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
95'

Ostatni gwizdek Howarda Webba. Benfica w ćwierćfinale, słabo grający Zenit za burtą. Za uwagę dziękuje Daniel Kawczyński. Do napisania :)

93'

GOOOOOOL !!! Benfica przypieczętowuje awans do ćwierćfinału. Po szybkim odbiorze, gospodarze natychmiast ruszyli z kontrą, w wyniku której Oliveira znalazł się sam na sam z Malafeevem i tym razem był już skuteczny. Do trzech razy sztuka :)

91'

Z 20 metrów szczęścia szukał Fazulin. Przymierzył kilka centymetrów obok prawego słupka.

89'

Zenit się nie poddaje i mozolnie próbuje walczyć i ... na tym koniec.

87'

Dobre dalekie podanie do Oliveiry w pole karne. Ten ponownie niecelnie, tym razem obok dalszego słupka.

86'

Oliveira zbiegł na środek ze skrzydła i wyraźnie przestrzelił. Zachował się bardzo egoistycznie, bo po bokach miał dwóch niepokrytych kolegów.

85'

W polu karnym szarżował Nolito. Próbował wyłuskać piłkę rywalom, lecz przegrał samotny pojedynek.

84'

Z poza szesnastu metrów uderzał Bruno Alves. Piłka skozłowała przed bramkarzem, ale nie mogła go zaskoczyć.

83'

Oliveira wchodzi za Cardozo

82'

Wrzutka z prawej strony z rzutu rożnego i znowu nieupilnowany Jardel minimalnie myli się z główki.

79'

Zenit jest bezradny. Nie ma pojęcia jak powstrzymać oponenta, przez co często dopuszcza się fauli.

75'

Znakomite odegranie z narożnika pola karnego, na środek do Cardozo. Ten zupełnie niepilnowany mocno huknął na bramkę. Malafeev zdołał wybić na korner.

75'

Zenit budował atak pozycyjny i stracił piłkę.

72'

Matić za Gaitana.

72'

Zyryanova zastępuje Fayzulin

71'

Powinien paść drugi gol dla miejscowych. Sam na sam z Malafeevem stanął Cardozo, ale fatalnie posłał piłkę obok lewego słupka.

70'

Bardzo dziwnie zachowują fani Benfici. Gdy przy piłce znajduje się reprezentant Portugalii - Bruno Alves, natychmiast adresują w jego kierunków przeraźliwie głośne gwizdy.

69'

Denivos odepchnął jednego z rywali i za moment obejrzał "żółć".

67'

Moment nieciekawej gry. Zenita gra bardzo niedokładnie. Trudno powiedzieć co stało się z tak dobrze rokującą drużyną.

63'

Zenit próbował zaatakować, ale zabrakło dokładności.

64'

Jorge Jesus decyduje się na pierwszą zmianę. Nolito zmienia Rodrigo.

62'

Benfica przejęła inicjatywę i ma wyraźną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Rosjanie sprawiają wrażenie jakby pogodzili się z klęską..

61'

Emerson podaje z lewego skrzydła do Cardozo, ten strzela w obrońcę

58'

Znów oglądamy Zenit z pierwszej połowy, czyli mocno chaotyczny i niepoukładany. Benfica także nie błyszczy.

57'

Benfica miała kolejną szansę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jardel główkował minimalnie obok prawego słupka.

54'

Spaletti dokonuje drugiej zmiany. W miejsce Anyukowa wchodzi Bruno Alves

51'

Zenit poczyna coraz śmielej. Od kilku chwil nie schodzi z połowy Benfici.

50'

Głęboka wrzutka Cesara prosto w ręce golkipera gości.

47'

Wrzutka Rodrigo z lewej strony przeleciała wyraźnie obok bramki.

46'

W przerwie zmiany w ekipie Spalettiego. Bystrowa zmienił Lazović.

46'

Zaczynamy drugą połowę

21:43

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

45'

Koniec pierwszej połowy

45'

Mogło być 2:0 ! Po wspaniałej wrzutce z lewej strony, główkował Rodrigo, ale futbolówka po niepewnym wyjściu Malafeeva poleciała obok słupka.

45'

GOOOOOOOOOOOL !!! Benfica prowadzi 1:0 i w tym momencie jest w kolejnej rundzie ! Po zagraniu Cesara w pole karne, Witsel mocno strzelił wprost w Malafeeva, ale dobitka Perreiry była już skuteczna.

45'

Zenit nie gra właściwie nic, ale bramkę mógł zdobyć ! Artur zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki , co starał się wykorzystać Zyranov. Portugalczyk był zmuszony dryblować i podał piłkę do jednego z kolegów. Ten jednak nie porozumiał się z bramkarzem i stracił piłkę. Z kilkunastu metrów przymierzył Shirokow, prosto w ręce dobrze ustawiona Artura.

41'

Po wybiciu piłki przez przyjezdnych, Cesar uderza bardzo niecelnie.

40'

Portugalczycy przeważają i starają się nacierać. Po zagraniu ze skrzydła, Panu Bogu w okno przymierzył Emerson.

37'

Zenit jest dzisiaj cieniem samego siebie. W niczym nie przypomina poukładanej i odważnie grającej drużyny sprzed paru tygodni. Z tak wielkim chaosem długo nie pociągnie...

33'

Fantastyczny rajd Gaitana ! Argentyńczyk dostał piłkę na 20 metrze i poszedł na przebój, po drodze mijając dwóch defensorów. W finalnym momencie został powstrzymany przez bramkarza.

29'

Kolejne ostre starcie i znów poszkodowany Anyukov. Na murawie pojawiają się lekarze.

28'

Zenit nie ma żadnego pomysłu na grę. Nie potrafi skutecznie odebrać piłki i wyjść z szybką kontrą. A to jak na razie byłaby jedyna recepta na zaskoczenie przeważającego oponenta.

26'

Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego przez Benficę. Cardozo zagrał na bok do niepilnowanego Bruno, który oddał słaby strzał prosto w obrońcę.

24'

Benfica przeważa i próbuje ataków pozycyjnych. Okazji z tego nie ma, ale Zenit ma problem z opuszczeniem własnej połowy.

21'

Kolejna dobra akcja Benfici. Znakomite odegranie w polu karnym, na wolne pole do Pereiry. Ten podał wzdłuż bramki, ale piłka nie znalazła adresata. Gospodarze powoli się rozkręcają.

19'

Bruno Cesar próbował wymusić rzut karny. Bezskutecznie...

17'

Niezbyt eleganckie zachowanie Garcii i zasłużona żółta kartka

16'

Benfica wymienia wiele podań i powoli buduje akcje pozycyjne. Po niezbyt pewnej postawie obrony gości, z ostrego kąta uderzył Bruno, lecz świetnie interweniuje Malafeev.

14'

Bardzo wyrównane spotkanie. Jak na razie bez klarownych okazji bramkowych, za to z niedokładnością po obu stronach. Zenit ciągle gra pressingiem.

11'

Benfica częściej jest przy piłce, ale Zenit stara się wyjść z wysokim pressingiem, co stwarza im możliwość z wykreowaniem ataku na połowie przeciewnika.

9'

Moment nieciekawej gry. Jedni i drudzy wymieniają się... niedokładnymi, dalekimi podaniami.

5'

Jeden z czytelników spytał mnie o osobisty typ. Jak zwykle jestem za dobrym futbolem, a na przeciw siebie stają dwie ambitne ekipy z niemałym potencjałem. Faworytem na pewno jest Benfica :)

5'

Ledwo minęło pięć minut i już mamy żółtą kartkę. Anyukov ostro wjechał w nogi Gaitana i został ukarany. Jeśli Zenit awansuje, Luciano Spaletti nie będzie mógł skorzystać z usług tego obrońcy.

5'

Benfica zaatakowała i wywalczyła rzut rożny. Ze stałego fragmentu nie wynikło nic klarownego.

3'

Zenit przejął piłkę i próbował wyjść z odważną akcją, ale z mało pomysłowym zagraniem Shirokova w pole karne, Artur nie miał najmniejszych problemów.

1'

Od środka rozpoczynają gospodarze :)

20:43

Obie ekipy już na murawie. Mecz poprowadzi dobrze nam znany Howard Webb :)

20:38

W pierwszym spotkaniu Rosjanie wygrali 3:2, ale wcale nie są w najlepszej sytuacji. Estadio da Luz to twierdza trudna do zdobycia i ciężko tam o korzystny rezultat. Portugalczycy głęboko wierzą w awans - wystarczy im raptem skromne 1:0.

20:36

Witamy serdecznie ! Już za 10 minut rozpocznie się rewanżowe starcie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Benficą, a Zenitem Sankt Petersburg.