Aston VillaWikimedia
1 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
95'

Koniec spotkania! Arsenal Londyn szczęśliwie pokonuje na wyjeździe Aston Villę 2:1 i tym samym odnosi dziesiąte ligowe zwycięstwo, co pozwala na zrównanie się punktami z czwartą w tabeli Chelsea Londyn. Za wspólne śledzenia dzisiejszego widowiska dziękuje Jacek Czaplewski.

94'

Z boiska wyleciał właśnie Hutton. Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona za faul na Vermaelenie.

93'

Hutton z van Persim mieli sobie coś do wyjaśnienia, na szczęście nie doszło do rękoczynów.

88'

Delfonueso za Albrightona.

92'

Niebezpiecznie pod bramką Szczęsnego! Blisko wpakowania piłki do własnej siatki był Koscielny.

91'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Arteta miał sporo miejsca na dwudziestym metrze. Zdecydował się na strzał. Pech chciał, że piłka trafiła wprost do rąk Guzana.

89'

Jeszcze jeden rajd Walcotta i jest kolejny róg dla Arsenalu. Który? Chyba już czternasty!

88'

A jednak, "Kanonierom" prawdopodobnie uda się wywieźć komplet punktów. Z korneru idealną piłkę na głowę Benayouna posłał van Persie. Izraelczyk z łatwością wpakował futbolówkę do siatki i mamy 2:1 dla gości!

87'

GOOOOOOL! Arsenal drugi raz na prowadzeniu!

86'

Indywidualna akcja Arshavina! Rosjanin zwodem zmylił przeciwnika, po czym oddał mocny strzał. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od ciała innego rywala i niemal wpadła do siatki!

86'

Van Persie w pole karne do Rosicky'ego, którego strzał został zablokowany.

83'

Piłka po dośrodkowaniu N'Zogbii zatrzymuje się na plecach Mertesackera.

81'

... i Benayoun w miejsce Ramseya. Limit trzech zmian wykorzystany przez Arsenal.

81'

Arshavin za Gervinho...

80'

Z dużej odległości, z wolnego uderzał Petrov. Mocno, jednak obok prawego słupka.

78'

Świetny drybling van Persiego, który zatrzymał się w polu karnym dopiero na trzecim rywalu. Czy był rzut karny? Według sędziego nie i za próbę wymuszenia jedenastki, Holender został upomniany żółtym kartonikiem.

76'

Van Persie ścigał się z Dunnem, ale znowu górą stoper "Lwów".

75'

Kwadrans do końca, a Wenger przeprowadził dopiero jedną zmianę. Być może wejście Chamakha ożywiłoby nieco grę w ofensywie?

75'

Znakomicie piąstkował Szczęsny, uprzedzając tym samym jednego z przeciwników.

74'

Minął się o centymetry z piłką Koscielny, po wrzutce Artety z rzutu rożnego.

72'

Pozostało jeszcze około dwadzieścia minut. Czy Arsenal stać na zdobycie drugiej bramki? Przy takiej grze, jaką prezentują w drugiej połowie, będzie bardzo ciężko.

69'

Naprawdę nieźle wywiązują się z zadań taktycznych defensorzy Aston Villi, dlatego też praktycznie niewidoczny na boisku jest Arteta.

66'

Rosicky w miejsce słabo spisującego się Frimponga.

66'

Walcott wrzuca w pole karne w kierunku van Persiego, lecz kolejny raz dobrze przerywa akcję Dunne.

64'

Ładnie na małej przestrzeni wymieniali piłkę podopieczni McLeisha. Źle jednak dośrodkował Warnock.

62'

"Kanonierzy" ewidentnie bez pomysłu na rozbicie szczelnej defensywy AV.

59'

Z dystansu strzelał Clark. Bardzo niecelnie.

57'

Koscielny czystym wślizgiem powstrzymuje Agbonlahora. To mógł być groźny kontratak gospodarzy.

56'

Uwaga, ale mogła być szybka odpowiedź Arsenalu! Rozzłoszczony Mertesacker uderzył z kilku metrów, jednak wprost w Guzana!

55'

Przepięknie nad Mertesackerem piłkę przeniósł Albrighton, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i pod jego nogami posłał futbolówkę do siatki!

54'

GOOOOOOL! Mamy wyrównanie!

53'

Petrov pokornie wysłuchuje kazania sędziego. Następnym razem za podobny faul otrzyma kartkę.

52'

Mertesacker odnalazł się w polu karnym gospodarzy, jednak uderzył wprost w dobrze ustawionego Guzana.

50'

Sporo walki na boisku. Petrov faulował Ramseya.

49'

Clark wrzuca z prawego skrzydła, ale po raz kolejny spokojnie wyłapuje piłkę Szczęsny.

49'

Dunne bardzo dobrze uprzedza Walcotta.

47'

Koscielny naciskany przez rywala musiał wycofać do Szczęsnego, a ten ratując się przed stratą futbolówki - wybił ją na aut.

46'

Drugą odsłonę rozpoczął Arsenal. Od środka Ramsey z van Persie.

46'

Witamy po przerwie, już za chwilę początek drugiej, mamy nadzieję ciekawszej połowy. Jeśli chodzi o statystyki to w strzałach mamy 3-3. Posiadanie piłki minimalnie na korzyść AV 51% - 49%.

45'

Koniec pierwszej części. Cóż, na razie nie oglądamy zbyt porywającego widowiska. Swoje okazje miał Agbonlahor, jednak to Arsenal prowadzi po golu Van Persiego z rzutu karnego. Zapraszamy po przerwie.

45'

Arbiter doliczył dwie minuty.

45'

Pierwszy kontakt z piłką Bannana, który zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Lewą nogą, z kolei piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką.

45'

I już pierwsza zmiana w szeregach Aston Villi. Irelan schodzi, a w jego miejsce Bannan.

44'

Kartka dla Mertesackera za nieprzepisowe powstrzymanie rozpędzonego N'Zogbii.

42'

Frimpong notuje stratę za stratą, ale na jego szczęście nie wynika z tego nic, co mogłoby zaszkodzić Arsenalowi.

38'

Podłączył się do akcji ofensywnej Hutton. Podał w pole karne do nabiegającego Irelanda, lecz ten był minimalnie spóźniony.

36'

Przedzierał się środkiem Gervinho. Minął zwodami dwóch przeciwników, jednak zatrzymał się na Cuellarze.

34'

Agbonlahor drugi raz złapany na wyraźnym ofsajdzie.

33'

Ależ była okazja dla gości! Van Persie bardzo ładnie odegrał na dobieg do Ramseya, a ten zdecydował się na strzał zza szesnastki. Niecelnie, tuż przy prawym słupku.

29'

Piłka co rusz szuka w szesnastce "Kanonierów" Agbonlahora.

28'

I właśnie teraz, Coquelin wyciął równo z trawą rozpędzonego N'Zogbię, za co dostał żółtą kartkę.

27'

Coquelin nie może poradzić sobie dzisiaj z N'Zogbią, który raz po raz mija go niczym tyczki na treningu.

25'

Petrov nabrał dużego rozpędu, ale trafił prosto w szczelny mur. Tylko korner.

24'

Brzydki faul Mertesackera na Agbonlahorze i będzie okazja dla AV na wyrównanie.

24'

Świetna, mocna wrzutka Albrightona w pole karne Arsenalu, ale jeszcze lepiej zachował się Szczęsny, który odważnym wyjściem z bramki uprzedził Irelanda.

23'

Już rozpędzał się na prawym skrzydle Walcott, lecz skutecznie powstrzymał go Warnock.

19'

Powinno być 2:0! Znakomitą decyzję podjął jednak Guzan, który nie dał się przelobować Walcottowi!

18'

No i proszę! W pierwszym kwadransie to gospodarze przeważali, stworzyli nawet dwie dogodne sytuacje, jednak to "Kanonierzy" wychodzą na prowadzenie. Pewnie z lewej nogi uderzył van Persie, dla którego było to szesnaste trafienie w tym sezonie!

17'

GOOOOOOL! Niezawodny Robin van Persie!

16'

Karny dla Arsenalu! Ewidentnie ciągnięty za koszulkę był Walcott!

15'

Hutton z łatwością wygrał pojedynek z Gervinho.

12'

Uwaga! Drugi raz bardzo niebezpiecznie pod bramką londyńczyków! N'Zogbia dogrywa na czwarty metr do Agbonlahora, który będąc pod kryciem Ramseya zdołał oddać strzał. Nad poprzeczką.

11'

Na zbyt wiele pozwalają dzisiaj przeciwnikom defensorzy Arsenalu! Tym razem z łatwością do futbolówki dopadł Agbonlahor, którego podanie w porę przeciął Szczęsny.

9'

Podopieczni Wengera mają ogromny problem z przedostaniem się na połowę rywala.

7'

Brawo Szczęsny! Po rzucie rożnym głową uderzał Agbonlahor, ale świetnie w bramce zachował się nasz reprezentacyjny bramkarz, który swoją interwencją uchronił Arsenal przed szybką utratą bramki!

4'

Chwila przerwy, bo na boisku z pomocy medycznej korzysta Warnock.

3'

Spokojny początek z obu stron. Drużyny na razie badają się wzajemnie. Tuż przed pierwszym gwizdkiem serdecznie uścisnęli dłoń obaj trenerzy.

1'

Od środka rozpoczęli gospodarze.

20:42

Jest i Mikołaj na trybunach :) Zawodnicy którego zespołu sprawią dzisiaj swoim fanom świąteczny prezent?

20:41

Piłkarze właśnie pojawiają się na placu gry.

20:39

Już za kilka minut pierwszy gwizdek w tym spotkaniu. Trójka sędziowska jest już w tunelu, którym wyprowadzai piłkarzy na murawę.

20:32

W ostatniej kolejce oba zespoły poniosły klęskę. Aston Villa u siebie przegrywając 0:2 z Liverpoolem, z kolei Arsenal na wyjeździe uległ Manchesterowi City 0:1, co poskutkowało przerwaniem passy ośmiu meczów bez porażki.

20:27

- Z Kanonierami zagramy u siebie i teoretycznie jest to nasz atut, jednak są oni w formie. Mimo wszystko warto pamiętać, że oczekiwania potrafią płatać figle i teoretycznie słabsze drużyny wygrywają mecze - powiedział przed spotkaniem opiekun AV, Alex McLeish.

20:27

W zeszłym sezonie doszło do ciekawych rozstrzygnięć między obiema drużynami, bowiem na "Emirates Stadium" wygrali goście, natomiast u AV górą był Arsenal.

20:25

Nieco lepiej pod względem kadrowym ma się Aston Villa. Dzisiaj do składu wraca Gabriel Agbonlahor (5 goli w lidze). Wciąż jednak niezdolny do gry jest Darren Bent (również 5 trafień).

20:24

Ale tak naprawdę drużyna goście jest mocno zdziesiątkowana. Z powodu zawieszenia nie zagra Alex Song, a do długiej listy kontuzjowanych dołączyli Johan Djourou i Kieran Gibbs. Przeciąga się z kolei powrót Bacary'ego Sagny, Andre Santosa i Carla Jenkinsona.

20:21

Obrońcy AV powinni mieć się dzisiaj na baczności, bo w pierwszym składzie Arsenalu wyjdzie holenderski bombardier, Robin van Persie, który ma już na swoim koncie 15 bramek i tym samym lideruje w klasyfikacji najlepszych strzelców Premier League.

20:19

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Między słupkami "Kanonierów" stanie oczywiście reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny. I to jedyny nasz akcent w tym meczu. Na ławce rezerwowych zabrakło bowiem Łukasza Fabiańskiego.