1. połowa2 : 1
94'

Koniec spotkania. Ruch w półfinale Pucharu Polski!

93'

Z rzutu wolnego uderzał Rychlewicz, ale w środek bramki i pewnie wybronił Perdijić.

91'

Perdijić niespodziewanie wyszedł na linię pola karnego i... głową wybił piłkę w gąszczu obrońców. Dziwne zachowanie bramkarza Niebieskich.

90'

Cztery minuty doliczone.

90'

Niedzielan zastawił się przed polem karnym i odegrał od tyłu do Abbotta, który uderzył bardzo mocno obok bramki.

88'

Ależ szczęście Ruchu Chorzów! Dwa strzały Robaka zablokowane niemal na linii bramkowej przez obrońców.

86'

Josl rozgrywa słabe spotkanie. Na pewno nie wywalczy sobie dzisiaj miejsca w składzie. Tym razem zagrał na aferę pod pole karne zdzieszowiczan.

85'

Do końca regulaminowego czasu gry zostało pięć minut, a Niebiescy pewnie kontrolują sytuacje na boisku, spokojnie rozgrywając piłkę.

82'

Strzał Kasprzyka z dystansu pewnie wybroniony przez Bellę.

78'

Ostatnia zmiana także w Ruchu. Żegnany oklaskami Starzyński zastąpiony przez Lewińskiego.

77'

Buchałą zaliczył całkiem dobry występ, absorbując obrońców Ruchu.

77'

Juszczak za Buchałę. Ostatnia zmiana w zespole gości.

77'

Zdzieszowiczanie będą chcieli jeszcze powalczyć o korzystniejszy rezultat. Spotkanie rozpoczęli w ustawieniu 4-5-1, ale teraz coraz częściej przestawiają się na bardziej ofensywne 4-4-2.

77'

Po rzucie rożnym bitym przez Starzyńskiego piłkę wypiąstkował Feć.

76'

Za faul taktyczny ukarany Kiliński.

75'

Z lewej strony dośrodkował Smektała, ale w polu karnym piłki nie opanował Abbott, uprzedzony przez obrońcę.

72'

Gra się nieco uspokoiła, niewiele dzieje się na boisku. Piłka rozgrywana jest głównie w środkowej strefie boiska.

68'

Ładnie z dystansu uderzył Smektała, ale piłka przeleciała centymetry nad bramką.

66'

Tomasz Robak zmienia Kapłona.

64'

Lisowski zmienia Strakę.

63'

Ależ okazja dla Zdzichów po rzucie rożnym. Perdijić popisał się jednak paradą po strzale Rychlewicza.

62'

Zaczyński zmienia Syldorfa.

63'

Feć ratuje teraz zespół dalekim wyjściem, uprzedzając Smektałę.

61'

Rzut rożny dla Zdzieszowic. Wrzuca Kapłon, tam wybija Burliga, ale piłka trafiła do Buchały, który jednak nie zdołał oddać celnego strzału sprzed pola karnego.

57'

Po dwójkowej akcji Smektały z Niedzielanem przed doskonałą okazją stanął Grzyb, jednak skiksował niemal na pustą bramkę.

55'

Tym razem rzut wolny dla Zdzieszowic, po wrzutce w pole karne piąstkował Perdijić, a dobitka sprzed pola karnego była bardzo niecelna.

53'

Poprzeczka po strzale głową jednego z zawodników Ruchu po rzucie wolnym wykonanym przez Burligę.

52'

Niedzielan dostał prostopadłą piłkę od Smektały w polu karnym, jednak został zablokowany i rzut rożny. Wrzucał Starzyński, ale wybili obrońcy.

50'

Grzyb uderzył technicznie z 17 metrów, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Pierwszy strzał w drugiej połowie.

49'

I na spalonym po raz pierwszy w meczu piłkarz gości - Buchała.

48'

Rychlewicz pognał prawą stroną i dograł w pole karne, ale tam obrońcy wybili piłkę uprzedzając Buchałę.

46'

Josl zmienił w przerwie Djokicia.

46'

Od środka rozpoczęli goście.

21:30

Oba zespoły wróciły już na boisko. Zaraz rozpoczniemy drugą połowę.

46'

Sędzia bez zbędnego przedłużania kończy pierwszą połowę.

45'

Bramka Rychlewicza, trzeba przyznać, była ładniejsza niż obie bramki Ruchu razem wzięte.

45'

Nic na to nie wskazywało, ale kontaktowego gola zdobywa Rychlewicz, który ładnym strzałem z 10 metra pokonał Perdijicia.

43'

Po rzucie wolnym z boku pola karnego dla gości piłka zagrana przed szesnastkę do Kapłona, ale jego strzał zablokował Abbott.

41'

Abbott efektownie przewrócił się po starciu z bramkarze Zdzieszowic, jednak jego pad był mało efektywny, bo sędzia uznał, że faulu nie było.

37'

Jedna z nielicznych prób akcji ofensywnych gości, ale piłka do Buchały zatrzymana przed obrońców Niebieskich.

36'

Niedzielan wyszedł lewym skrzydłem i zacentrował w pole karne, ale tam tylko Abbott, który nie ustawił się dobrze, a wbiegający by zamknąć akcję Grzyb poślizgnął się przed polem karnym.

35'

Dopiero pierwszy spalony w tym spotkaniu. Niedzielan próbował wrócić za linię obrony, ale spóźnił się o kilka sekund.

34'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Starzyńskiego do piłki nie sięgnął Andrzej Niedzielan i uderzył tylko czubkiem głowy obok bramki.

33'

Kolejna piłka za linię obrony Zdzieszowic, wycofanie do Smektały, który uderzył na bramkę, ale bramkarz sparował na rzut rożny.

31'

Po kolejnej kontrze Ruchu z prawej strony na środek pola karnego zacentrował Lewczuk, ale fatalnie z pierwszej piłki skiksował Smektała.

30'

Rzut wolny dla Ruchu sprzed pola karnego z około 30 metrów. Wrzutka w pole karne, ale Polak wybija piłkę.

28'

Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice Kibice Ruchu Chorzów cały czas gorąco dopingują swój zespół.

27'

Druga bramka Niedzielana! Feć zdołał instynktownie wybronić strzał Abbotta, ale dobitka głową Niedzielana była już skuteczna!

26'

Lewczuk wrzucił piłkę w pole karne z prawej strony, ale nikt nie zamknął ofensywnej szarży obrońcy Niebieskich.

25'

Piłkarze ślizgają się na murawie, stąd sporo fauli z obu stron.

23'

Był to dopiero drugi celny strzał Ruchu w tym spotkaniu.

23'

Goooool dla Ruchu! W polu karnym piłkę dostał Grzyb i ograwszy obrońcę wrzucił na głowę Andrzeja Niedzielana! 1:0!

21'

Ostro faulowany Starzyński przed własnym polem karnym. Na szczęście od razu wstaje i może grać dalej.

19'

Po szybkiej kontrze Niedzielan wyłożył piłkę Smektale, jednak jego uderzenie zablokowane. Tylko rzut rożny. Po wrzutce wybijają obrońcy gości.

17'

Dużo walki w środku pola, goście, starają się atakować, ale na razie bardzo niewiele ładnego futbolu dzisiaj w Chorzowie.

15'

Ależ okazja gości. W doskonałej sytuacji strzał oddał Buchała, ale dobrą interwencją popisał się Perdijić.

12'

Dwójkowa akcja Abbotta i Niedzielana zakończyła się niedokładnym podaniem tego drugiego

11'

Prawą stroną próbował atakować Kiliński, ale Burliga nie dał się ograć i tylko rzut rożny wywalczyli goście

11'

Starzyński wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ale daleko wybili ją z pola karnego obrońcy Zdzieszowic.

10'

Ależ bez formy jest Andrzej Niedzielan! Wyprzedził obrońców goście, ale w sytuacji sam na sam z Feciem strzelił... wzdłuż bramki!

8'

Prostopadła piłka do Abbotta, ale przejął ją jeden z obrońców. Napastnik Ruchu w efekcie zmuszony do faulu i rzut wolny dla gości.

7'

Rzut rożny dla Ruchu, ale bez efektu. Na razie bardzo spokojny początek spotkania.

5'

Zbyt mocna piłka do Burligi, nie doszedł do niej zawodnik Ruchu.

4'

Grzyb faulowany przez Bellę w środku pola.

3'

Goście próbowali lewą stroną, ale ani Kapłon ani Syldorf nie sprostali obrońcom chorzowskich.

1'

Ależ okazja Ruchu! Po składnej akcji Niebieskich z kilku metrów uderzał Niedzielan, ale dobrą interwencją popisał się Feć.

1'

Od środka rozpoczęli piłkarze Ruchu.

20:28

Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice

20:27

Piłkarze wyszli już na boisko i po przywitaniu rozbiegli się na swoje połowy.

20:22

Piłkarze zeszli już z rozgrzewki. Trybuny nieco się zapełniły, cały czas dochodzą kolejni kibice.

20:18

Ławka rezerwowych goście ze Zdzieszowic: Nikołjaczyk, Juszczak, Zaczyński, Robak, Krzysztoporski, Ściański i Kurc.

20:16

Ławka rezerwowych Ruchu: Matras, Lewiński, Piech, Jankowski, Malinowski, Josl i Lisowski.

20:13

Ruch dzisiaj wyraźnie daje pograć zawodnikom, którzy nie łapią się do wyjściowego składu. Na szpicy para rezerwowych napastników - Paweł Abbott i Andrzej Niedzielan. Czy dzisiaj wykażą się skutecznością, czy znowu sytuacje będzie musiał ratować Arek Piech wchodząc z ławki?

20:08

Na razie na stadionie niewielu kibiców przyszło oglądać awans zespołu do półfinału. Na niecałe pół godziny przed meczem na trybunach około stu kibiców. Za chwilę zaprezentujemy kilka fotek z trybun. Zostańcie z nami.

20:04

Piłkarze już rozgrzewają się na murawie. Więcej aktywności wykazują piłkarze Ruchu, wyraźnie podbudowani nowym partnerem klubu, którym został Węglokoks.

19:59

Po zwycięstwie 4:1 na boisku rywala, zawodnicy Waldemara Fornalika są praktycznie pewni awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

19:58

Witamy w relacji na żywo ze stadionu przy Cichej w Chorzowie. Niebiescy zmierzą się dzisiaj z Ruchem Zdzieszowice, w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski.